Konie czystej krwi arabskiej

Co prawda nie mój koń, ale miałam kiedyś przyjemność opiekować się nią, więc skusiłam się by wstawić  💘
Obecnie startuje pod Anną Łagodzińską min. w takich konkurencjach jak : Barrel Racing,Western Pleasure itd.

Hrabina
Habra/Equin
hod.Ryszarda Wysockiego

ovca   Per aspera donikąd
25 grudnia 2009 18:24
Iskierkaa93 Hrabinka startuje już tylko w Pole Bending 😉
oj, chyba nie tylko, w Stadl Paura, Poczerninie i Janowie jechała kilka innych konkurencji. Zobaczymy - może też sprawi niespodziankę i wystartuje na MP arabów w westernie w maju 2010 w Korytach koło Warszawy
http://wwr.com.pl/sport/terminarze/I_Otwarte_Mistrzostwa_Polski_Western_i_Rodeo_dla_koni_czystej_krwi_arabskiej.html
Będą tam też rozgrywane inne klasy arabskie oraz klasy open dla wszystkich koni
nie wiem czy to ten wątek ale możecie mi coś powiedziec o pochodzeniu mojego konia ? |Nie znam się totalnie na arabach...z góry dziękuje
ejejej, ma ktoś może zdj ogiera Ghazallaha? rekordzista toru służewieckiego, gniady, w sumie mało arabski jak na moje laickie oko.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
26 grudnia 2009 09:19
nie wiem czy to ten wątek ale możecie mi coś powiedziec o pochodzeniu mojego konia ? |Nie znam się totalnie na arabach...z góry dziękuje

Podaj imie i rok urodzenia, to postaram się znaleźc jego pochodzenie
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
26 grudnia 2009 09:54
Ghazallah, zdj. ze str. endurance.pl




http://www.malopolaki.darmowefora.pl/index.php?topic=12.msg2723#msg2723
zdjęcia Ghazallaha a bonitacji w Bogusławicach
o, akurat tych zdjęć naszego Ghazalka nie widziałam, z rajdu widziałam, ale inne. i luzem też jakieś inne widziałam.
a jak chcecie to mogę wstawić aktualne jego zdjęcia.

wiecie co wam powiem? przekonałam się do arabów, bo kiedyś było 'eeee tam, araby to konie do niczego' a teraz woooow  😍
dawaj foty,to półbrat mojej Ghazuźki 😀
majeczka   Galopem przez życie!
27 grudnia 2009 19:31
Dzisiaj pogoda była na tyle uprzejma że wynurzyliśmy się z hali

ovca   Per aspera donikąd
27 grudnia 2009 20:51
oj, chyba nie tylko, w Stadl Paura, Poczerninie i Janowie jechała kilka innych konkurencji.


ale te konkurencje jechała treningowo- jej sztandarową jest pb, i w nim ma największe sukcesy.
akurat pleasure to domena innego araba z tej stajni 😉
majeczka jak fajnie kolorowo  😀

eh, daj arabowi tydzień wolnego... jazda "na śpiąco" gwarantowana  🤣


ps. to machanie łapami to tak w ramach ćwiczeń  🤣
Dziś pamiętna data - tata kupił arabkę. Z samego rana ruszyliśmy w trasę mimo, że pierwsze kilka km musieliśmy jechać przez zaspy,co rusz wysiadać, odgarniać śnieg i pchać auto ... z tego powodu trajlera nam nie wydano i bardzo dobrze.

Kupiliśmy 5-letnią klacz po Noster od Nerida. Na stronie Janowa są rodowody rodziców, ale nic one  mi nie mówią, bo się nie znam. Może zna ktoś rodziców?
Klacz jest trochę wydziczała, dominująca i nie ufna. Na lonży pobiegała 2 kółka po czym stwierdziła, że wypróbuje swoich sił - stanęła dęba, tupała nogami i machała głową cwaniara, pewnie miała nadzieję, że się rozmyślę i dam jej spokój, ale nie ze mną te numery. W ręku chodzi grzecznie, wiązana stoi przyzwoicie, nóg nie podaje, niby jak była robiona to na uspokajaczach  🤔 ale od lipca kopyta nie ruszane, więc poprzerastały w laczki. Klacz mieszka w małej komórce  🙁, ale na szczęście ma wybieg ponad 0.5 ha z którego całymi dniami korzysta.  Właściciel nie mógł jej złapać, a do mnie podeszła z zainteresowaniem.
Spodziewam się, że będziemy mieli trochę kłopotów, ale mam nadzieję, ze dam radę. Jak tylko poprawią się warunki przywożę ją do siebie - tylko że jeszcze będzie problem z trajlerem, bo też nie wchodzi ... no to kupiliśmy sobie właśnie ją:
/foty słabe bo robione komórką/. Na podstawie tych zdjęć możecie o niej coś powiedzieć ?  :kwiatek:
Pastela
Dostalam takiego arabka do zajezdzenia w w Listopadzie 2008.Przypadek bardzo podobny do twojego,ale daliśmy rade🙂 Całkiem sympatyczny koń sie z Niego zrobił. Do przyczepy tez nie wchodził, ale jak dało mi sie czas to wlazł. Jak wracał do domu to ładowanie Go zajeło 2 minuty 🙂
Powodzenia 🙂
majeczka   Galopem przez życie!
01 stycznia 2010 20:22
fajna, dziadek Europejczyk 😉
ae dzięki :kwiatek: Twój w czerwonym super!
Hypnotize bo one są bardzo mądre i w dobrych rękach zajeżdża się je w mgnieniu oka 🙂
majeczka
Jasne ze są mądre. Ale sa to tez konie które chłoną błedy człowieka i ciezko potem cokolwiek naprawić. Trzeba być stanowczym i przekonanym o tym co sie robi majac "do dyspozycji" arabka 🙂
Niemniej jednak nie sa to konie dla mnie -  gabarytowo i ruchowo 🙂 Poza tym nie podjelabym się już zajeżdżania araba 🙂 Głownie ze wzgledu na to że musi to robić ktoś bardzo cierpliwy, utalentowany i majacy duzo czasu 🙂
Pastela, arabka w typie mojego jaskoniowca - z wyglądu ciężko sie domyslić, że to arab...😉 Chyba, ze po prostu wyszła tak na zdjęciach.
Alice
Ja mysle ze ta klaczka po odkarmieniu, umiesnieniu i zadbaniu bedzie wygladała jak przedstawiciel tej rasy 🙂 niech ja tytlko ktos wolno na padok puści, jak zacznie galopowac z podniesionym ogonem 😀  🏇
Mnie bardziej chodzilo o szeroki, prosty łeb 😉
Dziewczyny - dzięki za odzew, klaczka była rok temu zajeżdżona i chodziła ok. 6 mieś. pod jakąś dziewczyną. Jest zabiedzona, zaniedbana, zdjęcia przekłamują, jak tylko przyjedzie to wrzucę lepsze. Puszczona luzem kitę podniosła, zafurczała i latała kłusem, niestety foty się całkiem rozmazały.
Jest dosyć duża, bo ma 154cm.
Zastanawiam się jakie ogłowie i siodło kupić. Rozmiar cob będzie chyba ok? Kantar 2? /ma dobity/ Siodło też chyba jakieś krótsze? Mam Winteca 2000 17,5", ale ono jest jakieś wielkie. Polecicie coś?

Alice - co to znaczy "...arabka w typie mojego jaskoniowca "?

Hypnotize - no właśnie na to liczę 😉 Wrzucam fotkę jak wyglądała jak była bardziej zadbana.
Pastela

Łooo jaka fajna baba 😀  😍

Alice
Na tym nowym zdjeciu juz widac bardziej arabkowata paszczoche 🙂
Znaczy się, ze nie jest tak delikanta z urody jak typowy arabek, ma tak samo jak mój prawie prosty profil łba i szeroki pysk w okolicach chrap. Chyba, że to tylko takie zdjęcia.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
01 stycznia 2010 21:27
Czy arabokoniki też do tego wątku się nadają? 😜 Znam taką jedną pięknotkę, która poszła w araba 😍
majeczka   Galopem przez życie!
01 stycznia 2010 21:34
Notarialna, na zachęte
Arab i Arabokonik w dzisiejszych śniegowych szaleństwach




i na deser wyścigowy arabokonik
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
01 stycznia 2010 21:45
Ale cudeńko! 😍 kn/oo to mój absolutny no.1 😜
Niestety nie moja, ale miałam okazję jeździć na niej cały obóz. Koń złoto!

Niestety już 2 lata jej nie widziałam.
Strasznie tęsknie za nią 🙁

[img]http://i719.photobucket.com/albums/ww199/Notarialna/DSC06270.jpg?t=1262382152[/img]



Notarialna
Jeździłam na identycznej klaczce na obozie konnym pod kielcami. Jakies 5-6 lat temu 🙂 fajna była kobyłka
Ta z Twoich zdjec śliczna 🙂
Alice, Hypnotize - gdyby nie zdjęcia to nie pamiętałabym nawet jak ona wygląda, ech to emocje  😵

A jeszcze się Wam pochwalę, że mój sąsiad z pracy ma hodowlę arabów w sumie ponad 20 szt. sesję planuję, więc kiedyś zamieszczę jego cuda. /Jeśli pozwoli/ Właśnie araby ze stajni kolegi zafascynowały nas i zamarzyliśmy o przynajmniej jednym. Ale one są z tej wyższej, nieosiągalnej dla mnie, półki  🙄 O nawet jest w necie artykuł z gazety lubuskiej http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091219/PUPILE23/220697829
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
01 stycznia 2010 21:54
Niestety miała problem z siodłaniem.Najgorzej było przy siodle i popręgu. Ale na jeździe to koń złoto 😜 . Niestety jednak pod koniec koniczka miała już dość obozowiczów i się buntowała pode mną. Ona młoda, w tym roku chyba 7lat kończy.
Niestety wylądowała w rekreacji i jakieś pół roku temu dała pierwszego źrebaka :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się