kaloszki dla konia

Anka, Sankaritarina, dzięki :kwiatek: Jutro będę w Amigo to wymacam te kaloszki 😉
Dziewczyny szał ciał normalnie. Czekam na odpowiedź w sprawie rozmiaru i biorę 2 pary 😀😀

http://photos03.allegroimg.pl/photos/oryginal/857/39/22/857392289


Ja mam te gorne, w drobna krateczke i jest ok. Do kompletu mozna dokupic jeszcze kantar z uwiazem, chyba derke i costam jeszcze...
a jaki masz rozmiar??
Njawiekszy 😂
Njawiekszy 😂


a chciałoby Ci sie zmierzyć??  obwód na górze i wysokość?? Bo nie wiem czy brać właśnie XXL czy XL  🤔wirek: 🤔wirek:
Jak bede miala jakas tasme bedac w stajni, to zmierze 🙂
Mamy XL, i powiem tak - kopyta jak talerze, ale kaloszki jak najbardziej ok. Szczerze mowiac ciezko mi sobie wyobrazic XXL 😲
Jak bede miala jakas tasme bedac w stajni, to zmierze 🙂
Mamy XL, i powiem tak - kopyta jak talerze, ale kaloszki jak najbardziej ok. Szczerze mowiac ciezko mi sobie wyobrazic XXL 😲


Zima ja mam XXL Horze, bopotrzebuję kaloszy na całe kopyto. Podobnie mam XXL eskadrona 😀😀 Mogę Ci nawet na zdjęciu pokazać jeśli uda Ci się je dojrzeć, bo w zbliżeniu nie mam 😀

mniej wiecej ten efekt mam przy XL, ale ok, zmierze obwody i Ci podam 🙂
będę bardzo wdzięczna  :kwiatek: :kwiatek:
Widziałyście może gdzieś jeszcze te kaloszki mustanga z futerkiem poza allegro  ?  🤔
w sklepach mustanga. na allegro sa drozej o 5 zl.
taaa, w mustangu we wrocku i w olawie :P
Te mustangi faktycznie są OGROMNE, XL z futrem są całkiem dobre, ale bez futra troche przyduże :p
A ja za kilka dni przetestuję kaloszki York 🙂 mam nadzieję, że będą chociaż troszkę trwalsze niż Horze 🙂
Spotkał może ktoś kaloszki na bardzo szczupłe nózki? Szukam neoprenowych o górnym obwodzie ok 20 cm i wysokości  7 cm. Bardzo pilnie potrzebuję i nic nie mogę znaleźć 😕
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 stycznia 2010 18:33
Dziewczyny, czy któraś wkońcu kupiła kaloszki Mustang z futerkiem?? Jeśli tak, to jak wygląda rozmiarówka? Pisał ktoś, żeby brać mniejsze. Ma ktoś S lub M i mógłby zmierzyć długość tej neoprenowej części?

I drugie pytanie - chyba Quantanamera czaiła się na kaloszki Horze. Zdecydowałaś się Quanta?

jeśli już było to bardzo przepraszam :kwiatek: wydaje mi się, że ktoś to pytanie o wymiary zadawał, ale nie mogę znaleść 😡
Strucelka, a co chcesz wiedzieć o tych Horze?

Dziś pierwszy raz założyłam Yorki i rzepy super, neopren gruby, i jakoś lepiej wyglądają niż Horze. Szaleństwo 🙂 dzięki Moniska
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 stycznia 2010 19:22
Burza w sumie szukam czegoś najtańszego neoprenowego, czy to York czy Horze, byleby się dobrze sprawowały i nie były do wyrzucenia po miesiącu.
szarotka, kieffery i eskadrony wyglądają na bardzo szczuplutkie nóżki. Miałam eskadrony rozmiar m -> wychodziło jak S - takie na arabka, małopolaka, coś o drobnych nóżkach.
Strucelka Yorki są fajne 🙂 znajoma ma 4 pary, od kilku miesięcy. Ciorane w szalonych galopadach na padoku, czasem je mój koń dostał, jak swoich nie miałam i jak na razie - nic się z nimi nie dzieje. Neopren gruby, wyglądają praktycznie tak samo jak horze, o ile nie lepiej.
też mam Yorki i są szlajane i po padoku i na jazdach. Kosztowały mniej niż 30zł i trzymają sie bardzo dobrze. Rzep mocny.
Burza, cieszę się, że się podobają :kwiatek:

Ja również ostatnio urządzam crash-testy yorkom. Najbardziej zaskakuje mnie rzep - męczę się sporo czasu zanim ściągnę kaloszki 🤔
A jak z rozmiarówką Yorków? Zaniżona, zawyżona?
azhael, największy rozmiar mają L i nie są to jakieś ooogromne kaloszki... Myślę, że taka Lka standardowa.
Dzięki :kwiatek:
Strucelka mustangi sa duze. jak kupilam L to musialam z zakladka zapinac, M byloby dobre, podczas kiedy M normalne jest male, albo co najwyzej na styk. no i wysokie tez sa.
m0niSka, haha też się dziś napociłam, żeby je odpiąć 😀

Wstępnie fajniejsze niż Horze, ale więcej czas pokaże. Mój nosi podkowy 5, a Lki są idealne, gdybym chciała kalosze szurające po ziemi to już XL.
Chciałam dopytać o rozmiarówkę Kavalkade z futrem. Czy przez to futerko rozmiar może być zaniżony?
Macie porównanie Kavalkade z futrem vs Horze?
nie wiem jak z futerm, ale ogólnie kavalkade są duże... miałam M-ki i dla konia normalnie noszącego L były sporo za duże

teraz mam mustangi bez futra M-ki i też są za duze...

Bardzo polecam eskadrony pokryte sztuczną skórką, po roku, delikatnie (!) przetar łsię neopren, ale nie polecam ich na zime/mrozy... Po ostatniej jeźdxie poprostu mi popękały 🙁 trochę przemarzły i napchało się śniegu wiec się drochę zgięły i na końcach zgjęcia jest dziura... ale dalej normalnie używam

Czy do gumowych kaloszy też przykleja się śnieg? bo mi do tych podszytych neoprenem śnieg się przyszepia
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
20 stycznia 2010 14:00
Ja polecam kaloszki mustanga.Moj kon jest niszczycielem kaloszkow jakich malo, podczas szalenstw potrafi je sobie zdjac, a mustangowe zyja i maja sie swietnie-zarowno te w kratke jak i z futrem.Co do rozmiarowki to moj mial Horze L, a mustanga M sa dobre.
Dla porownania kaloszki Horze zyly u nas 2 tygodnie, mustangowe juz ciuramy  ponad 2 miesiace i zero uszkodzen 🙂
Mam kaloszki mustanga w kratkę i też żyją😉 Chociaż są trochę za duże na Sama.. Wzięłam instynktownie rozmiar L i latają jak głupie, więc używam ich sporadycznie. Dlatego nie mogę się wypowiedzieć co do wytrzymałości specjalnie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się