DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Deb, widocznie ES robi kiepskie połączenia kolorów  😉 a co do plagiatów to nie sądze aby to podchodziło, jest tyle padów ankopodobnych  😎
deborah   koń by się uśmiał...
21 grudnia 2009 08:35
cieciorka, w tej branży opatentowanie wzoru czapraka jest w zasadzie niemożliwe.
bo wystarczy że produkt będzie się odrobinę różnił odcieniem, szerokością elementów i już jest inny  😎
zapotrzebowanie na tego typu czapraki/pady jest więc jeśli się sprawdzi u Laguny nie wykluczam przygotowania swojej kolekcji.
póki pad nie przejdzie testów użytkowania i prania to tylko prototyp 😉

tak czy owak sama sobie tez taki sprawię bo w połączeniu z czekoladowymi owijkami i podkładkami bezowymi będzie wyglądał jak milion dolarów ;]  🏇
escada ja słyszałam, ze ES bardzo nieładnie leża pod siodłem szczególnie brzydko układają się na kłębie (potwierdzi/zaprzeczy ktoś? sama nie używałam więc nie wiem..
Deb- ja zmałpowałam od Zen i już do mnie lecą do tego padu kremowe owijki i założę pod nie czarne lub czekoladowe podkładki, które właśnie sama sobie szyję 😀
deborah   koń by się uśmiał...
21 grudnia 2009 09:36
Laguna, chętnie obejrze fotki na modelu ;] tylko kto będzie testowal jak Ty na dniach no wiesz.... 😉
Z testem niestety będzie musiał chwilkę poczekać. Chyba, że namowię dzierżawcę Cyrona na odstrzelenie się do sesji na gniadym 😉
Z tymże z Jacka to typowy chłop, który nawet na zawody jeździ w tym samym wyciuranym i wyblakłym czapraku co na treningach, więc nie wiem jak się będzie na to zapatrywać 😁
co do ES- nie mam stripe in ale mam exellent (tak chyba się nazywa) i właśnie jest bardzo fajnie wykrojony na kłębie 😉
generalnie trzymam się jednego wykroju na pady, zrobienie tego tak by było dobrze wcale nie jest skomplikowane, a od tego zależy całe ułożenie padu pod siodłem. Dlatego nie rozumiem dlaczego niektóre firmowe pady, czapraki obleśnie się marszczą  🤔 chyba też w końcu coś sobię uszyję, taki maly prezent na święta 😉

Deb wprowadzaj kolekcję bo ja nie wyrabiam z zamówieniami na 'stripe-iny'  😉 poza tym masz talent do kolorów i może upatrze u Ciebie coś dla mojego czarnego kucyka 🙂
escada ja słyszałam, ze ES bardzo nieładnie leża pod siodłem szczególnie brzydko układają się na kłębie (potwierdzi/zaprzeczy ktoś? sama nie używałam więc nie wiem..


Kategorycznie zaprzeczam 😀 Pokochałam ES miłością ogromną, bezgraniczną i oby dozgonną 😁 Jak dla mnie to jedne z najlepszych czapraków. Moje konie chodzą tylko w nich i w eskadronach (głównie cottonach)





I tutaj Parkan z mocnym 'dziubkiem' przy kłębie:



Moim zdaniem te czapraki są bardzo fajne, cenię je znacznie wyżej niż Anky. Jakkolwiek ich nie ułożę (a po zdjęciach widać, że nie wyciągam dziubków, zresztą teraz większość czapraków ma fajne profilowania na kłębie, więc dziubki uważam za zbyteczne, aczkolwiek nie trudno zgadnąć którego konia ze zdjęć osobiście nie ubierałam w siodełko 🤣 ), to wyglądają fajnie 😉
deborah   koń by się uśmiał...
25 grudnia 2009 21:51
zainspirowana  naczółkiem Sierry  opadającym po jej interwencji stworzyłam własny.
blinking blinking


trzeba mu jeszcze kilku poprawek i utrwalenia tendencji do opadania ale to jutro 😉 dziś padam na nos i paluchy mnie bolą 😉
aaa!! chcę taki dla kucyka! muszę kupić błyskotki i coś zdziałać, na razie mam zwykły czarny... 🙁


to sie robi tak: shinyyyy, shinyyyyyyy, my precioussssss, i wtedy trzeba tak poglaskac to.  😁  😁  😁  😉
Moge sie pochwalic?
Wszystko hurtem :P









[i]Btw to nie miejsce na ogłoszenia. Opo

i pytanie, gdzie mozna kupic futerko (sztuczne) takie jak uzywa amigo do.. wszytkeigo:P   i 2 sprawa co wciskacie do czapraków? gdize mozna kupic jakas grubsza gabke  🙁 🙁

Jestem pod wrażeniem twórczosci Deborah i Ivett ! Zajmujecie sie tym ze tak powiem zawodowo czy tylko hobbystycznie?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
27 grudnia 2009 17:53
Zorilla, Deb ma firmę 'Jarpol' 😉
Zorilla , na allegro wszystko dostaniesz
moje nowe alkantarowe dzieło 🙂 poniosło mnie i zrobiłam wersję ujezdżeniową prostą na grzbiecie... i jestem w szoku że się dobrze układa bałam się ze bez pasków do siodła będzie wyjeżdżał a tu psikus, po jezdzie był nadal na miejscu 🙂 😍

niestety jakość komórkowa





deborah   koń by się uśmiał...
28 grudnia 2009 09:44
escada, super!!!
Wyjść z podziwu nie mogę...  🙇
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
28 grudnia 2009 10:15
escada, Już kiedyś wspominałam, że jesteś mistrzynią w handmade czaprakach według mnie? 😅
Jeśli nie to się powtórzę: zarąbiste są! 😍

Jakie wypełnienie dajesz?
escada, śliczności!!
co dajesz na podszycie??
dziękuję wam 😡 :kwiatek:

tu akurat wypełnienie 1,5 cm gąbka tapicerska zwykle daję 1 cm ale chyba zacznę robić 1,5 🙂 a spód daję bawełnę, łatwo się dopiera 🙂
Dziewczyna Szamana   Prawdziwa Świętokrzyska Wiedźma
28 grudnia 2009 14:31
escada a jaki materiał używasz pod spód?
Dziewczyna Szamana
a spód daję bawełnę, łatwo się dopiera 🙂
Dziewczyny, przeczytalam caly watek, ale nie moge znalezc odpowiedzi... Z czego mozna zrobic czesc elastyczna w owijkach?
widzialam jakies z bandaża ale to nie wyglada za superancko.

A gdzie kupujesz taka gąbke tap? W jakimś specjalnym sklepie??
In.   tęczowy kucyk <3
28 grudnia 2009 16:10
Tak, na poprzedniej volcie chyba dziewczyny z farbowanego bandaża elastycznego robiły, ale nie pamiętam za dobrze...
Zorilla - przejżyj cały wątek jeszcze raz bo odpowiedz na to pytanie padała już kilka razy ; D
In.   tęczowy kucyk <3
28 grudnia 2009 16:19
ann, chyba kilkanaście conajmniej ; )
allegro ? ; )
o nie nie żadne allegro, no ale poszukam!!
przepraszam nie czytalam dokładnie tylko przegladałam zdjęcia z dziełami :P

a co do bandaży, to zdjecia sa w takim samym watki na qnwortalu jakby co 🙂
ja kupuję w hurtowni tapicerskiej, tak samo jak alkantarę 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
28 grudnia 2009 16:34
Na jedną turę jakie koszty ci wychodzą? Tak pytam z ciekawości 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się