matura

Mnie sie wydaje, ze ta matura byla prosta. Az podejrzanie prosta. Oba teksty wydawaly mi sie spoko, zreszta, nie trzeba bylo znac calosci, bo mielismy sie odniesc do podanych fragmentow. Ja dla odmiany pisalam o Swietoszku, chociaz czytalam obie lektury, przeczytalam oba teksty i stwierdzilam, ze napisze Swietoszka. W ogole mi stres minal podczas pisania i czulam sie jak na pracy klasowej. Jak juz napisalam to pomyslalam, ze kurcze, moglam sie bardziej spiac, dluzej nad tym myslec i lepiej bym moze napisala, ale popatrzylam jeszcze raz, machnelam w myslach reka i wyszlam  😉 Ogolnie zadowolona jestem, ale nie chce zapeszac  😉

Duzo osob mowi, ze mialo problem z tym obiektywizmem i subiektywizmem, ja w tym nie widze nic trudnego  🤔wirek: wiec albo jestem dziwna, albo spieprzylam  😀

A na rozszerzeniu byl temat pierwszy porownanie tekstow Mikolaja Reja i Olgi Tokarczuk, cos o przyrodzie i jej wplywie na zycie, a drugi temat, ktory ja pisalam, to fragment "Lalki" i opowiadania Bruna Schultza, chodzilo o opisanie przestrzeni i zwrocenie uwagi na postaci.

[edit]

wlasnie popatrzylam na odpowiedzi. aha.  😲 jestem w szoku. jednak mi poszlo do dupy  🤔wirek:
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
04 maja 2010 15:39
A ja sprawdzilam jednak odpowiedzi 🙂 w najgorszym wypadku 16/20 z czytania ze zrozumieniem 🙂
kiedy klucz do otwartych albo propozycje ? nigdzie nie mogę znaleźć  🤔
Ja też właśnie jak zobaczyłam temat czytania ze zrozumieniem, to pomyślałam w duchu, że będzie łatwe... A te pytania jakieś z kosmosu dali  🤔wirek:
Co dałyście w 3 zad., w którym trzeba było napisać TO słowo? Ja dałam rozsądek 😁 ale nie wiem, czy zaliczą mi to 🤔
poczekajmy na klucz z cke, jak narazie co strona to inne odpowiedzi
dokładnie 🤔
podobno nawet odpowiedzi z cke będą zmieniać się co chwilę, więc nie załamywać się 😉
niezle. Mam nadzieje ze zdalam:P
dla mnie rozszerzony polski był dość ciężki..
wzięłam ten temat w stylu: Porównaj i przedstaw obraz życia człowieka na podstawie dwóch tekstów, zwróć uwagę na podmiot mówiący, motyw czasu i natury.

nie że baaaardzo ciężkie ale jednak.
barbor chciałaś chyba powiedzieć, że zaliczyłaś  😁
[quote author=Don_pedro link=topic=131.msg575719#msg575719 date=1272987319]
podobno nawet odpowiedzi z ckm będą zmieniać się co chwilę, więc nie załamywać się 😉
[/quote]

Z ckm na pewno  😁
odmóżdżenie calkowite, to nie wrozy dobrze przed jutrzejszym dniem:P
mi się nie podobało :P jak było "Zdążyć.." to leżałam w szpitalu więc nie wiem o co chodzi i nie mogłabym się odwołać do całości. tak więc z braku laku o "Świętoszku" napisałam. a jutro.. myślę że na pierwszy raz nie dowalą nam niczego trudnego biorąc pod uwagę jak wyszła próbna z matmy.. :P
Teoretycznie powinnaś przeczytać sama  😉

W sumie można było spodziewać się "Zdążyć przed Panem Bogiem" - w końcu w tym 'roku szkolnym' (02.10.09) zmarł Marek Edelman...


Powodzenia jutro  🏇
teoretycznie 😉 niestety nadrobić prawie miesiąc nieobecności łatwo nie jest ;]
dobra przeczytałam klucz i tragedii nie będzie 😀
ja się trochę boję wyników - podstawa - no bez tragedii będzie - coś tam napisałam - o Edelmanie.
za to rozszerzenie - wstyd się przyznać, ale wyszłam po 1h 10 min 😵 w 10 min napisałam konspekt (do pierwszego tematu - o ludzkim życiu, czasie i naturze), a później pisałam i pisałam - dawno mi się tak dobrze nie pisało, bez momentu zawiechy, po prostu samo szło, dwa słowa tylko skreśliłam. no. zobaczymy co ci z CKE powiedzą
Ja z podstawy jestem średnio zadowolona, już widzę, że czytanie poszło mi średnio. Pisałam Świętoszka, bo o Zdążyć przed Panem Bogiem niestety pojęcia większego nie mam, a poza tym jak zawsze poszłam na łatwiznę 😉
Rozszerzenie wybrałam drugi temat i jestem nawet zadowolona, chociaż już wiem, że zrobiłam jedną głupotę, ale trudno, zobaczymy jak wyniki 😁
gdyby matematyka miala byc banalnie prosta,
to po co mieliby ją dawać?

Szczerze,
zupełnie nie spodziewałam się, że bedziecie mieć takie tematy.
ale jak tematy na podstawie były "zanalizuj podany fragment" to nie można wręcz się odnosić do całości, prawda...?
no te punkty w kluczu są z fragmentu, ale zazwyczaj jest jeden za odniesienie się do całości ^^ no i chyba dwa to tzw "walor" - przyznawany przez egzaminatora za coś, co mu się podoba, a nie ma w kluczu
To już jest klucz? 😉
aha, wiem, że walor to są też np podane informacje o autorze, epoce itd. ja napisałam pare słów o Molierze  🙂
no nie, ale jak jest to się do fragmentu odnosi - w sensie jak na lekcjach pisaliśmy matury z poprzednich lat, to po napisaniu i oddaniu mieliśmy klucz do wglądu. i tam zazwyczaj były jakieś punkty za odwołanie się do całości. lepiej się odwołać niż nie 🙂
Fajne mieliście te tematy. Choć na mojej maturze mam wrażenie, że były jeszcze fajniejsze 😉
Powodzenia na matmie, bo to chyba dla większości największy koszmar.
Powodzenia na matmie!!
wcale nie było takiego koszmaru 😉
chyba sie udalo  😀
ovca   Per aspera donikąd
05 maja 2010 11:36
Nie było źle- ja wyszłam po godzinie  🏇
ufff, jakoś poszło 😉  jak myślicie, trudniejsza, czy łatwiejsza niż próbna?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się