Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Cześć

Wiecie coś o pensjonacie dla koni w Przegini Narodowej
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
05 maja 2010 20:27
Cześć

Wiecie coś o pensjonacie dla koni w Przegini Narodowej


jeżdżę tamtędy codziennie do pracy i coś od jakiegoś czasu przypominającego stajnie się buduje - widać z drogi, w fajnym miejscu,obok las. Ale jak pytałam okolicznych ludzi związanych z końmi to nikt nie był mi w stanie powiedzieć co to za stajnia sie buduje.
Mam prośbę Krakusy.
Wiem, że to nie odpowiedni temat, ale nie uzyskałam odpowiedzi w odpowiednim. Temat dotyczy przede wszystkim Krakowa więc odsyłam:
http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,4093.360.html
...i ponawiam prośbę. Sprawa pilna 🙇
zuza   mój nałóg
06 maja 2010 20:12
Nikodi nam w lutym,20 mieś.ogierka kastrował D.Polakiewicz.
Szybciutko,na stojąco.Bez żadnych komplikacji.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
07 maja 2010 20:54
ja bardzo polecam Wojciecha Kujawskiego, a Maciejowski też kastruje.
W. Kujawski... nam kastrował konie jakiś czas temu, też bez komplikacji... tylko czasem ciężko się do niego dodzwonić....
Darek Polakiewicz - również polecam
Do Kujawskiego najlepiej wysłać smsa to zawsze za chwile oddzwania
Do Kujawskiego najlepiej wysłać smsa to zawsze za chwile oddzwania


Albo za tydzień 😉
Jak teraz cenowo wypadają takie stajnie jak:
-Rzeszotary
-Włosań
-Targowisko
-Krakus
-Radziszów

:kwiatek: 
targowisko- docelowo 950 zl boks, 90 zl padoki, 20 zl dodawanie witamin. ALE szczerze polecam. co do cen najlepiej rozmawiac z wlascicielem. Goraco polecam to miejsce.
Rzeszotary 600zł (brak miejsc)
Włosań 750zł  (3 miejsca)
Radziszów 700zł (cena z sierpnia 2009)
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
10 maja 2010 08:53
Rzeszotary 600zł (brak miejsc)
Włosań 750zł  (3 miejsca)
Radziszów 700zł (cena z sierpnia 2009)

Z tego co wiem w Rzeszotarach jest jeden boks duży(tzn na dużego konia), chyba że właściciel ma inne plany z nim związana, ale z tego co widzę na razie nic w nim nie stoi...Najlepiej dzwonić i pytać, a Radziszów 750 zl i brak miejsc...
Możliwe, że coś się zmieniło. Pytałam o boks trzy tygodnie temu.
Dzięki wielkie  :kwiatek:

Jak jest teraz we Włosani ? Znajoma trzymała tam konia kilka lat temu i nie była zadowolona z opieki, ale ponoć się pozmieniało...

Ktoś zna jeszcze jakieś godne polecenia stajnie, najlepiej z halą (małą i ciasną ale własną  😉 )
Zabierzów znam bardzo dobrze  😉
groszek
Gagulec   Mistrz lokalny
10 maja 2010 13:36
Dzięki wielkie  :kwiatek:

Jak jest teraz we Włosani ? Znajoma trzymała tam konia kilka lat temu i nie była zadowolona z opieki, ale ponoć się pozmieniało...



Ja trzymam konia tam ponad rok, jak jest - widać głównie po koniu 🙂. Zdrowy, błyszczący, szczęśliwy 🙂.
Są padoki przy stajni (mniejsze) i dwa wielkie, z miejscami ocienionymi na lato, gdzie konikom dowozi się wodę.
Stajnia jest duża, przestronna, dobrze wentylowana. Konie stoją na słomie lub trocinach (wedle uznania).
Karmienie 3 razy dziennie wedle zaleceń właściciela 🙂. Do dyspozycji pensjonariuszy jest także siodlarnia,
ujeżdżalnia piaskowa z kompletem przeszkód oraz hala namiotowo-drewniana z literkami z czworoboku 🙂.
Stajnia stale się rozwija - 06.05 organizujemy pierwsze zawody w skokach i ujeżdżeniu, na terenie stajni
będzie funkcjonował sklep jeździecki (już za tydzień prawdopodobnie otwarcie).

Zapraszam do odwiedzenia stajni 🙂.
ushia   It's a kind o'magic
10 maja 2010 17:05
Polsad przede wszystkim bardzo niechętnie widzi prywatnych pensjonariuszy - w sezonie halowym mamy tyle jazd, ze baaardzo ciezko z dostepnoscia i jest to kłopot i dla nas i dla "prywaciarzy". (Chyba, ze komus pasuje jezdzenie o 7 rano 😉 ) No i niestety stanowiska... 🙁
A jak z dojazdem do Pcimia, jeżdżą tam jakieś busy ?
Jestem z płd Krakowa  😉
Bo cena bardzo konkurencyjna, a warunki wyglądają na bardzo dobre  👀
groszek
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
11 maja 2010 09:09
Seminarium "Anatomia konia decyduje o rodzaju treningu"

wybiera się ktoś?
do końca czerwca cena 150zł, potem 200zł.
Miejsce: KJK "Szary" Michałowice
Termin: 2.09.2010
..jesli jeszcze bede w Krakowie to chetnie sie wybiore  😅
Kolebka jeżdżą z Myślenic - trzeba liczyć 30 minut. Na stronie są podane godziny busów, w "lokalizacja". 🙂 Zazwyczaj bus podjeżdża pod samą stajnie jeśli się ładnie człowiek uśmiechnie do kierowcy 😂
Cariotka   płomienna pasja
11 maja 2010 12:43
Strucelka możliwe że ja się wybiorę🙂 bo cena bardzo kusząca🙂
a ja serdecznie polecam Niegardów. edit Ale tak poza tym, bardzo miła atmosfera w stajni.


[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Proszę umieszczać ogłoszenia w odpowiednim wątku
Ja też mogę polecić KS Faruk w Niegardowie. Trenuję tam aktualnie skoki i jestem bardzo zadowolona. Jazdy rekreacyjne właściwie indywidualne, max 2-3 konie. Fajna instruktorka, konie bardzo przyjemne. Jak zdecyduję się na własnego rumaka to tylko tam wstawię- stajnia się ekspresowo rozwija, nawet plac zabaw dla dzieciaków mają, nie wspominając o flizowanej myjce wewnętrznej z ciepłą wodą i ogrzewaną siodlarnia.  💃
groszek
busy bezpośrednie jeżdżą z Czyżyn. Najlepiej wsiadać na rondzie kocmyrzowskim. Hali jeszcze nie ma jest na razie tylko w planach, bo architekt rysuje projekt. Teraz budujemy zadaszenie nad karuzelą. Dojazd autem jest bardzo dobry, bo z tej strony Krakowa nie ma korków na wyjeździe. Można jechać na Kocmyrzów/Proszowice albo trasą na Warszawę i w Słomnikach na Nowe Brzesko.
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
13 maja 2010 07:13
Seminarium "Anatomia konia decyduje o rodzaju treningu"
wybiera się ktoś?


Ja będę  😅
ja też jeżdżę w niegardowie. faktycznie klub ciągle się zmienia, co przyjeżdżam to coś nowego. wręcz niesamowicie 😉. poza ty treningi z Maćkiem to na prawdę super sprawa. co do jazd rekreacyjnych to faktycznie mało osób na jeźdźie więc można się naprawdę czegoś nauczyć 🏇
gdyby się ktoś czegoś jeszcze chciał dowiedzieć to służę pomocą
groszek
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się