Powódź, maj 2010 i jej następstwa



Ustroń-Hermanice - tama na Wiśle, fot. Iwona Porębska-Gerlic/INTERIA.PL

Droga do Oświęcimia przez Przeciszów Las i Dwory II, fot. Justyna Wasztyl/INTERIA.PL

Wezbrana rzeka Biała w śródmieściu Bielsko-Białej, fot. Andrzej Grygiel/PAP

Wisła w Krakowie przekroczyła stan alarmowy. fot. Grzegorz Kozakiewicz/Agencja FORUM

Zalana droga w okolicy Skoczowa (Śląskie), fot. Andrzej Grygiel/PAP

Krosno: Na stadionie Karpat można rozgrywac mecze piłki wodnej, fot. Cezary Kłosowicz/INTERIA.PL

Radziszów koło Skawiny, fot. Piotr Wasyl /INTERIA.PL

MASAKRA  🤔
Decathlon w Gliwicach jest podtopiony (wieksza część parkingu pod wodą). Akurat to mnie nie dziwi skoro go w takim miejscu postawili. Na tej łące po każdej większej ulewie woda stała, a co dopiero po kilku dniach intensywnych opadów. No i Kłodnica jest tuż obok.

Tu zdjęcie z okolic Zakopanego podobno, robione 17 maja b.r.



Ktoś wykasował exifa więc ciężko stwierdzić.
dzisiaj pługi wyjechały w miejscowości Ząb

a to zdjęcie wygląda juz bardzo prawdopodobnie, jesli to Zakopane to Cyrhla, albo jakies okolice- Murzasichle, Bukowina czy cos w tym stylu
U nas leje, ale naszej miejscowości raczej powódź nie grozi, chyba, że domom położonym w sąsiedztwie rzeki, "na dole" (miasto jest kilkupoziomowo usytuowane).
Są niby jeziora retencyjne i kanały, ale też mają ograniczoną pojemność, a Nysa Kłodzka lubi wylewać...Przynajmniej w 97' Nysa wylała tak, że zalała ulice położone w jej sąsiedztwie.
W zeszłym roku podczas tych ulew popłyneły wioski w okolicy, zniszczenia były ogromne -moja mama jest m.in. w sztabie kryzysowym i opowiadała różne historie, np. jak to ludziom nowo wybudowane/wyremontowane domy całkowicie pozalewało...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 maja 2010 15:54
Ojej, ale masakra. Współczuje wszystkim, trzymajcie się tam! U nas suchutko, nie pada, choć słońca nie ma.
Na taka pogode to tylko gumowe oficerki z Decathlona:P dzięki nim mogłam nie dość że dojść do szkoły na Krupniczą to wejść do piwnicy do szatni w której na korytarzach jest wody jakoś ok 20 cm i dalej przybywa a sale i magazyny całe zalane... w ogóle to na alejach zwaliło sie wielkie drzewo na takie transportowe auto i chyba nie wiem czy nie zabiło kierowcy bo jak patrzyłam to cała kabina była zgnieciona bo akurat na kabine spadło;/ i całe aleje w strone Kleparza były przez chyba 3 godz zamknięte.
🤔wirek:
Już jest spiskowa teoria:
-deszcz pada i zalewa na woda, bo 9 maja rozpędzono chmury nad Moskwą na potrzeby parady.
Serio już tam piszą w necie czujni amatorscy agenci.
ja jestem skłonna stwierdzić, że to ten Islandzki wulkan i jego pył powoduje taką deszczową pogodę a więc i powódź.
Ja myślę, że to wina PiS 😎
ja jestem skłonna stwierdzić, że to ten Islandzki wulkan i jego pył powoduje taką deszczową pogodę a więc i powódź.


gadali o tym w tv
tak? właśnie oglądam Fakty i nic o tym nie wspomnieli. Ale emitowane zdjęcia i filmy z zalanych terenów są przerażające  😲
Wczoraj oglądałam w wiadomościach i mówili, że też pył wulkaniczny wpływa, że tych chmur deszczowych jest więcej. Na dodatek podali przykład jakiegoś wulkanu z Islandii ( chyba) który wybuch w 1800-którymś i przez pył wulkaniczny nie było lata :/ od kwietnia do października nie było słońca tylko codziennie padał deszcz. Nastąpił wtedy głód i epidemie.
dzisiaj pługi wyjechały w miejscowości Ząb

a to zdjęcie wygląda juz bardzo prawdopodobnie, jesli to Zakopane to Cyrhla, albo jakies okolice- Murzasichle, Bukowina czy cos w tym stylu


http://wiadomosci.wp.pl/gid,12279090,title,Gesty-snieg-przykryl-Zakopane---zdjecia,galeria.html

onet by ściemniał?
To WP, nie Onet 😉
Inną teorią jest ta, że to zemsta Jagiellonów 😀
Za zbezczeszczenie miejsca ich spoczynku  🤣
Do Wrocławia fala z Odry ma dojść w piątek rano. Ciekawa jestem jak to będzie, obydwa moje konie stoja pod miastem...
Inną teorią jest ta, że to zemsta Jagiellonów 😀
Za zbezczeszczenie miejsca ich spoczynku  🤣


no ba!

a ja jednak myślę, że to normalne, powódź, wulkan i inne mecyje...

raz jest powódz - raz na 100 lat, a czasem co roku, raz wulkan wybucha a raz nie...
przyzwyczailiśmy się do myślenia, że rządzimy ta planetą i potrafimy okiełznać przyrodę - a tu KUKU
ona łaskawie czasami pozwala nam na niej mieszkać i już
jak się uda to ja dziś nad Odrę się wybiorę do Ścinawy
w 1997r odra tam podmyła most.
został zalany też zabytkowy klasztor w Lubiążu
m.indira   508... kucyków
18 maja 2010 19:15
najgorsze te potoczki...
Presja, dziś do stajni jechałam jeszcze sucho, wracałam do połowy kół w wodzie, Mleczka wypierdziela na pola, rowy pełne , pola też...
jak tam koło firmy?
i znowu pada...
jutro przelecę przez San i Lubaczówkę oblukam co i jak...
m.indira - No to ładnie.. właśnie oglądam pogodę, jak tak dalej pójdzie to chyba trzeba będzie kupić ponton.. Co chwilę dzwonimy do urzędu, mówią że 90cm brakuje już tylko  😕
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 maja 2010 19:22
Inną teorią jest ta, że to zemsta Jagiellonów 😀
Za zbezczeszczenie miejsca ich spoczynku  🤣


padłam 😂 jakiś wesoły akcent w tym wszystkim 😀 myślę, że to bardzo prawdopodobne 😎

a tak na serio - przestało padać a chmury płyną po niebie jak oszalałe 😲
Ja też jestem wielbicielką Rexia za tekst. 😂
Może pomaleńku się poprawi. Smutne jest miasto z tymi wyjącymi wszędzie syrenami.
I te złe nowiny- dotyczące bliskich osób,znanych miejsc.Co chwilę telefon ,każdy gorszy od poprzedniego.
I szaro ,ciemno,ziiiimno. I śmierdzi ta "woda" jak szambo.
Mnie męczy brak informacji.Takich KOMUNIKATÓW.
Stale mnie ktoś pyta , muszę jakoś zaplanować pracę ,zadbać o personel.
A jestem zdana na RMF.FM -dobrze,że przynajmniej to jest.
Jakiś kulawy i niezdolny do noszenia worków powinien w Centrum siedzieć i komunikować co i jak.
Zwłaszcza przed nocą -bo tak jakoś nijako (hesitation kills)
obsunął się kopiec Piłsudskiego, ja mysle ze to on za tym wszystkim stoi.


Co do tego sniegu- rano ma byc masakra temperaturowa, ciagle jest w granicach 1 stopnia... W Zakopanem jako takiego sniegu nie ma (poza tym co pisalam- na dachach samochodów)- ale snieg lezy do Drogi pod Reglami (czyli Tatry zasypane), Gubałówka (z wsią Ząb), nie wiem tylko jak sytuacja na Cyrhli i Chłabówce.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 maja 2010 19:41
apokalipsa 🤔
Livia   ...z innego świata
18 maja 2010 19:41
W Gliwicach stan się stabilizuje, Kłodnica baaardzo powoli podobno opada, póki co poziom wody to 3,83 metra. Zajęcia na Polibudzie poodwoływane, wszystko tam jest pozalewane. Decathlon ma tylko parking podtopiony, a wokół Norauto tuż obok można pływać pontonem 😉
Oby gorzej juz nie było...
Deszcz przestał padać, miejmy nadzieję, że na dłużej... Chociaż jedna z miliona wersji prognozy pogody mówi, że po weekendowej przerwie, deszcz wraca do nas z tą samą siłą w poniedziałek.  😵
A z mojej małej (pewnie niecałe 2x2 m!) piwniczki wylaliśmy dzisiaj ponad 50 wiader wody. Nie na raz rzecz jasna, ale razem tyle się tego zebrało...
A może to zaczyna się już koniec świata?  😀
Koło mnie na osiedlu nawet deszcz nie straszny, siedzą i śpiewają pod figurą  😁
Może wyśpiewają dla nas słońce!  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się