Powódź, maj 2010 i jej następstwa

Centrum Handlowe Plaza popłynęło.  🙁
Wał na Wioślarskiej jeszcze ratują.
Mnóstwo wolontariuszy. :kwiatek:
kamera na Most Dębnicki Live 😎
http://www.krakow.pl/mktv/mostdebnicki

dla niezorientowanych, jak most wyglądać powinien


ale panowie z rządu nadal problemu nie widzą.
Panowie z rządu twierdzą chyba, że skoro górą się nie przelewa, to wszystko jest ok... Tylko, że jak górą się już przeleje, to będzie za późno...
Taniu jak to Plaza pływa? a co z galeria Kazimierz ona jest nad samą wisłą
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
19 maja 2010 12:50
Plaza ewakuowana...
Taniu jak to Plaza pływa? a co z galeria Kazimierz ona jest nad samą wisłą

Tak jak Tusia pisze.Bo słuchamy tego samego Radia.
Galeria Kazimierz jest wysoko. Jak ona popłynie (TFU!TFU!) to ja o tym nie napiszę bo popłynę następna.
Biedne zwierzęta 😕
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7904350,Krakow__apel_o_zabieranie_zwierzat_z_zalewanego_schroniska.html
może ktoś z Krakowa mógłby pomóc?
edit:
przepraszam, nie zauważyłam że powstał osobny wątek nt temat :kwiatek:
trzynastka   In love with the ordinary
19 maja 2010 13:50
polibuda tonie a studenci ? SIE BAWIĄ 🙂

[img]http://3.bp.blogspot.com/_DbU5yOLb5aA/S_PcTVckPPI/AAAAAAAAA98/a9uxFPMokeI/s1600/x+%281%29.JPG[/img]

spotkałam też panów na kajakach, w pontonach i różnych tratwach Diy 🙂
sorajka jest już o tym wątek 😉
A jaki mają wymyślny materac  😁
U nas (WZ) Od wczoraj rana nie pada, dziś było trochę słońca ale niestety jest parno i zbierają się chmury  :/
A zdążyłam się ucieszyć, że jutrzejszy trening mogę mieć na dworze  😵
Obawiam się, że większość z nas (Kraków) może zapomnieć na czas jakiś o jakichkolwiek treningach, jeśli nie ma hali 🙁
dempsey   fiat voluntas Tua
19 maja 2010 14:59
obejrzalam film z ewakuacji w Czechowicach-Dziedzicach
dotarla do mnie skala nieszczescia
🙁
to koszmar, bardzo wspolczuje..
Livia   ...z innego świata
19 maja 2010 15:04
Ninevet, jeden z moich znajomych na Naszej Klasie ma zdjęcie w piance płetwonurka i takiej dmuchanej oponie 😀 jak pływa koło zalanego ksera 🙂
Na szczęście woda opada, jest coraz lepiej - chociaż teraz nadciąga całe sprzątanie...
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
19 maja 2010 15:13
ninevet, Gorzej jak taki delikwent się skąpie w takiej brudnej wodzie, współczucia 😁
Ale materac fajny 👍
🙂 coś w tym samym stylu
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
19 maja 2010 16:31


Z Sandomierza.
galopada_   małoPolskie ;)
19 maja 2010 16:33
wlasnie sie dowiedziałam ze moja ciocia zostala ewakuowana z mieszkania w sandomierzu  😲 mieszka po prawej, zalanej połowie wisły i chyba szybko tam nie wroci  🤔
Jeśli ktokolwiek będzie zmuszony przenosić swoje konie z powodu powodzi - jestem w stanie na kilka dni przyjąć kilka koni. Jestem z województwa Śląskiego
Mojego kuzyna z rodzicami z Krakowa równiez wyewakuowano z osiedla...Całe szczęście, że mają rodzinę w Wieliczce, gdzie mogą przewaletować, mam nadzieję, że fala ustapi i będą mogli wrócić spowrotem do domu...
Pękliśmy i przenosimy rzeczy......... 🤔.
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
19 maja 2010 19:54
Ktoś wie jak sytuacja stoi z Wrocławiem? Odra za korytem, my dzisiaj zabraliśmy konie ze stajni, dwa baraki podniesione na terenie stajni, wszystkie rzeczy zabrane. Nad Odrą mnóstwo ludzi, śmialiśmy się że jakbyśmy postawili szlaban i brali za wjazd 1zł to wyszła by niezła dniówka  😎 
plejadowa   Champion team!
19 maja 2010 20:01
Też się strasznie boje o tą sytuację we Wrocławiu. Konkretniej okolice maślic, niby odra lekko wylewa, ale u nas konie idealnie pod samym wałem stoją  🤔
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
19 maja 2010 20:06
Plac Grunwaldzki, Biskupin i centrum też ponoć nie za ciekawie. Znajoma mówiła, że wały praktycznie wypełnione do górnej granicy.

Ja jestem ciekawa jak sobie poradzą na UP, bo jeden z wydziałów jest tuż nad kanałem.
Averis   Czarny charakter
19 maja 2010 21:03
Ja jestem ciekawa, czy mi w Opolu nie zaleje konia i domu. A ja jak na złość siedzę w Warszawie, cholera.
Nad ranem ma dojść fala do Wrocławia :/
Averis   Czarny charakter
19 maja 2010 21:17
Jakoś teraz ma być podobno w Opolu.
3mam kciuki za Opole, aby wszystkie wały przetrwały.
Averis   Czarny charakter
19 maja 2010 21:25
Cierp1enie,  dzięki :kwiatek: Mnóstwo znajomych ewakuowało konie. Boję się, bo zalało miejscowości położone niedaleko mojego domu. No ale mama mówi, że na razie jest w miarę spokojnie u nas.
podobno jakieś konie utonęły przy drodze na Tarnów? masakra...  😕
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się