Polityka , polityka

Coś nie tak napisałam ?
Z tym testem jest taki problem moim skromnym zdaniem, że ludzie lubią klasyfikować się na zwykłej dwubiegunowej osi lewica/prawica (o płynnej definicji czym jest lewica, a czym prawica nie wspomnę 😉), a na dodatek nie patrzą na całość swoich "poglądów politycznych". Ktoś opowiada się na przykład za wolnością gospodarczą i legalizacją związków homoseksualnych, więc klasyfikuje się w myślach jako "liberał". Potem zaznaczy, że jest za karą śmierci, czy utrzymaniem twardego kursu w sprawie narkotyków - według niego tematów o drugorzędnym znaczeniu dla jego orientacji politycznej, jednak test nie jest w stanie tego ocenić i ta odpowiedź jest tak samo punktowana jak każda inna. Stąd późniejsze zdziwienie.  😉
Test http://www.euprofiler.eu próbował sobie z tym radzić, pytając o to, na ile ważne są dla człowieka dane kwestie. Też można sobie porównać, gdzie człowieka wprofliuje.
Trochę mi się tylko Teo nie zgadzają osie. 😉 Test sprawdza w większym stopniu opinie dotyczące funkcjonowania UE, niż dylematów moralnych, a przeciwnymi biegunami ekonomicznymi są... społeczno-ekonomiczna prawica vs. społeczno-ekonomiczna lewica. 🤔
Dziwny ten test.
Bo on taki użytkowy w sumie - do tamtych wyborów. Może się nadawał tylko do tego 🙂 Podrzuciłam go bardziej jako przykład testu, który próbuje uwzględniać (nie wiem, jak), które kwestie testowany uważa za ważniejsze lub mniej ważne. Czy mu to wychodzi, to inna sprawa. Pamiętam, że wtedy coś mi powiedział, teraz się nie testowałam (nawet nie w tym rzecz, że poglądy mi się dramatycznie zmieniły, ale kontekst nieidentyczny).


Widać , że moda na czarodziejskie przemiany polityków dotyczy nie tylko Polski.  😉

I jeszcze takie z YT
Raczej wymóg chwili Taniu - kiedy dochodził do władzy po moskiewskich zamachach i opanowaniu przez Czeczenów moskiewskiego półświatka, Rosjanie raczej nie chcieli pana o złotym sercu. 😉 Później też nie było raczej ani okazji, ani powodu: II wojna czeczeńska, zamachy na Dubrowce, w Biesłanie, Nalcziku, byłe republiki ZSRR odwracające się od Rosji zadkiem, agresywna retoryka Busha... Teraz sytuacja jest nieco inna, a Miedwiediew też zawiesił PRową poprzeczkę wyżej, to Władimir ratuje las. 😁

Czy mu to wychodzi, to inna sprawa. W sumie nawet nie wiem, czy to tak do końca dobre rozwiązanie. 😉 Wszystkie kontrowersje wokół testów w stylu Political Compass biorą się z tego, że wynik nie jest tak lewicowy/liberalny/konserwatywny/prawicowy jakim ludzie się widzą, bądź chcieliby widzieć w ogniu politycznej debaty. 😁
A ja sie zastanawiam czy z braku laku nie wolalabym juz Kaczynskiego. Jasne, mdli mnie na sama mysl o nim, ale z drugiej strony jego prezydentura bylaby jakas tam gwarancja ze plany PO tyczace sie zmiany konstytucji nie wejda w zycie. Na czym mi bardzo zalezy. A wiadomym jest ze Komorowski podpisze kazda ustawe firmowana nazwa Platformy z predkoscia swiatla  🤔
Averis   Czarny charakter
09 czerwca 2010 20:22
kelpie, tak samo jak Kaczyński zawetuje wszystkie ustawy firmowane przez PO
        Averis, no wlasnie nie jestem tego pewna. Komorowski to jednak czlowiek PO. Tak jak sp. Kaczynski byl w duzej mierze prezydentem swojego brata, tak Bronislaw Komorowski bedzie prezydentem Donalda Tuska.
Ale nie wiem czy warto ryzykowac glosujac na Jarka i przyplacac to moralnym kacem do konca zycia.
To zagłosuj na JKM, jest trzeci, i na pewno nie będzie z ramienia, tam... kogoś. Do tego ,na pewno ,nie gamoń.
Titina jesli czytalas moje poprzednie posty to juz powinnas wiedziec ze predzej przejade JKM samochodem niz na niego zaglosuje  😉. Dla mnie wiekszego gamonia w polskiej polityce nie ma. Inteligencji odmowic mu nie moge, swoje poglady sytuuje jednak na drugim koncu osi  🙂
Sorry, niestety nie czytałam, będę musiała to nadrobić, w takim razie cofam to co napisałam. W twoim układzie, to jednak lepiej zagłosować na Kaczyńskiego, bo cała władza w jednych rękach...? To chyba nie jest dobry pomysł? Masz rację, najbardziej trzeba obawiać się zmiany konstytucji, no i co ważne dla nas koniarzy, PO  ,chce sprywatyzować lasy, nie wiem, czy wiecie ,czym to grozi? Nawet po grzyby nie wpuszczą, nie mówiąc o przejażdżkach konnych. U nas sprzedali ziemię na wyspie, drogi są gminne, ale co z tego, jak koleś jest taki mocny, że postawił sobie szlaban, na państwowej drodze, zagradzający wjazd, jak mu mówisz, że to wbrew prawu, to się w oczy śmieje, a policja nie reaguje 😵
Jakaś komedia wczoraj w tym Lublinie.
Pan Palikot przesadził z formą.
Co do treści-zgadzam się.
Nie umiem wybaczyć PIS koalicji z Samoobroną .
Zwyczajnie-nie umiem. Wprowadzili to stado wieprzy na salony.
Averis   Czarny charakter
10 czerwca 2010 08:56
titina, większość lasów i tak jest prywatnych. Przynajmniej tych w moich okolicach. To tak jak z prywatyzacją szpitali. Ludzie  nawet nie wiedzą, że się leczą w sprywatyzowanych placówkach.
Averis, masz złe informacje, ponad 80%lasów ,jest państwowe.
A ja niestety za wiele widziałem, za wiele wiem i z tej wiedzy pojawiło się bardzo twarde postanowienie:
na pewno nie zagłosuję na Komorowskiego, który po prostu jest marionetką Tuska.
To teraz największa głupota jaką może zrobić polak, który szanuje swoją pracę i prywatność.
Ostatnią też partią na jaką zagłosuję będzie PO, co za nieszczęście spadło na kraj...

W życiu nie pamiętam też partii, która chciała tak ostro kontrolować społeczeństwo, teraz wręcz mamy jakieś czasy powrotu mechanizmów komuny, to jest chore, bo obecny system w ogóle nie przypomina demokracji, tylko ludzi (niewolników), którzy są manipulowani przez media, oraz vipów (rządzących), którzy są u władzy i tych co mają ogromną kasę. Jak to rozumieć? Powrót do szlachty i chłopów... jest to żenujące.

Jestem przedsiębiorcą i dobrze wiem, że przedsiębiorcy są solą w tym kraju, dzięki nim jeszcze ten kraj jako tako funkcjonuje ale... jestem też przez państwo tak strasznie okradany, że sens prowadzenia w tym kraju interesu, życia i planowania przyszłości po prostu jest bez przyszłości. Niestety, życie w tym kraju kosztuje mnie strasznie drogo. Z resztą was też, bo każdego. Tu się po prostu nie opłaca żyć, należy podziękować za to Tuskowi i całemu temu PO, bo obiecali Irlandię, a jest gorzej.

Możecie tego nie rozumieć, szczególnie Ci, którzy utrzymywani są przez rodziców, ale zapytajcie ich jak stoją ceny, rachunki i wprost porównajcie to z innymi krajami w skali zarobki - wydatki. U nas już wiele lat temu mogło być tj jest teraz na zachodzie, ale niestety rządom wygodniej jest na nas zarabiać, ogromne sumy, masa ukrytych podatków, tego jest w brud.
Nigdy więcej PO - a byłem ich zwolennikiem, teraz tego żałuję.
Averis   Czarny charakter
10 czerwca 2010 10:30
Obiecali Irlandię i słowa dotrzymali, wszak kryzys tam jest/ był- sami się nie mogą zdecydować 😎
lopek, To zamknij interes i zagłosuj na PiS. Bardziej socjalnej partii liczącej się w parlamencie nie ma :P
PIS też mi nie odpowiada, nie chcę wybierać między złem i złem, dlatego powoli wprowadzam plan opuszczenia tego kraju, bo nie widzę tu swojej przyszłości, nie chcę tu zakładać rodziny, nie chcę by moje dzieci musiały być niewolnikami chorego systemu. Mam za dużo rozumu by tu zostać i cieszy mnie to  🙂
Irlandia jest już nie aktualna  🙄 teraz będzie Szwecja jak to oznajmił ostatnio W. Pawlak. Czyli większe podatki żeby były większe zapomogi dla slamsów. Jak widzę codziennie upierd... w cztery d. mieszkańców mojego miasta, którzy chodzą sobie ze słoiczkami po zupkę na stołówkę a do tego mają samochody, zapewniony internet a nawet komputer to mi się nóż  otwiera.

Co do debaty palikot kontra kaczka, dla mnie porażka. Jeden i drugi powinni odejść z polityki bo wstyd robią. Im bliżej wyborów tym bardziej mi nie dobrze.
40 busów wypełnionych materiałami promocyjnymi kandydata PiS na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego wyruszyło z Warszawy w Polskę. Dotrą do wszystkich powiatów w kraju - zapowiedzieli politycy PiS na konferencji prasowej sztabu wyborczego.
Pan Komorowski, jak mówiono ma na kampanię 15 milionów.
Szanse kandydata z małymi funduszami są nikłe.
  Co do tej lubelskiej debaty JK-Palikot to ze wstydem musze przyznac ze dowiedzialam sie o niej w poludnie i konsekwentnie odmawialam sobie zasiegniecia jakiejkolwiek wiedzy o tym osobliwym zdarzeniu. Moze ktos napisac co sie dzialo?
   Jedyne co odnotowalam to kilkakrotny przelot czegos duzego i glosnego nad moim domem, co potem okazalo sie F-16 XD. Jakies specjalne honory dla Kaczorka czy co?  😉
  Dla mnie osobiscie koniecznosc glosowania na Platforme jest odpychajaca. Moich pogladow nie reprezentuje zadna partia, bo nie wiedziec czemu jedni wola wspierac biznes i olac slabszych a inni zupelnie na odwrot. A ja glupia wierze ze mozna polaczyc obie te rzeczy.
 Nie wspominajac ze jako ateistka i antyklerykalka nie podoba mi sie PO ze swoim wlazeniem w tylki biskupom, moze bardziej dyskretnym niz PiS ale zawsze. Wszak to jowialny pan Komorowski mrozil wszystkie ustawy ktore z jakichs powodow Kosciolowi nie pasowaly. Tudziez liberalna Platforma pozwolila na niczym nie skrepowane rozkradanie panstwowego mienia w imie niejasnego zadoscuczynienia Kosciolowi. Wydaje mi sie ze gdyby tacy np. potomkowie Zydow polskich zglosili sie po swoja ziemie czy nieruchomosci miejskie zaraz podnioslby sie raban na caly kraj. Z glosami oburzonych biskupow w pierwszym rzedzie.
Właśnie moja siostra też dzwoniła wystraszona tym samolotem !
Ja ją uspokoiłam, że to tylo wojna z Rosją.
To tak OT.
Ja tez tak pomyslalam w pierwszej kolejnosci  🤣. Moje psy bardzo sie przestraszyly odglosow samolotu, wszystkie mnie obsiadly na kanapie XD
Mnie wczoraj zastanowiło dlaczego Palikot w kontrwywiadzie w rmfie powiedział że Napieralski się błaźni. Czyżby przyganił kocioł garnkowi  🙄
W sumie nie... Napieralski naprawdę odwala komedie lansując się w mediach na nowoczesnego pro-rynkowego polityka, któremu leży na sercu dobro społeczne - stąd rzekomo jego obecność w lewicowym SLD. Tymczasem wystarczy trochę prześledzić jego bratanie się ze związkami zawodowymi, by nie mieć złudzeń co do jego "pro-rynkowości", a lewicowiec z niego żaden, co udowodnił w pewnym ciekawym wywiadzie. 🙄
Mam wrażenie, że zamiarem Pana Palikota było sprowokowanie Pana Kaczyńskiego do zrzucenia maski.
Bo zdaniem Pana Palikota - obecne uśmiechanie się i nawoływanie do zgody-to maska a nie autentyczna przemiana.
Stąd też przemiana Pana Palikota - wyraźnie i celowo sztuczna.
Zamiar się powiódł częściowo- Pan Kaczyński rzucał drobne złośliwostki i się uśmiechał jak to on cały czas ostatnio robi. I nie wyszedł z ram dobrego wychowania.
Rozdano przybyłym białe kwiaty potem podziękowano,że je sami spontanicznie przynieśli.
Starsze panie powybuchały po obu stronach.
Swoją drogą Plac Litewski mnie się kojarzy z ogromnym pomnikiem "bolszewika" , jaki tam stał i z zadymami w stanie wojennym. Szkoda, że o tym nie wspomniała żadna ze stron. Pan Palikot -absolwent KUL -powinien pamiętać.
A po co miał wspominać? Nie dosyć to przeszłość w codziennych politycznych przepychankach? Palikot miał wskazać gdzie stało wtedy ZOMO? 😉
Kompletnie nie rozumiem tej uwagi szczerze powiedziawszy.
Tak mi się czasy lubelskie przypomniały. Dla wielu osób ten plac niesie takie wspomnienie.
Nic ważnego. Skojarzyło mi się z odniesieniem JK do miejsca zawarcia Unii .
Takie oparcie wystąpienia na tym co bruk tego placu pamięta to byłby dobry pomysł.
I jeszcze nie powiedziano, że Lublin jest miastem studentów.
Dawniej przypadało najwięcej studentów na głowę mieszkańca.
Ale wykorzystam to jak już ja będę kandydowała.  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się