Kącik Ujeżdżenia

O, ciekawe. To za granicą sędziują wyłącznie emerytowani mistrzowie? Rany, ale kasę muszą zgarniać, skoro taki deficyt!
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
07 lipca 2010 12:36
Tak uwazam ze nie powinni oceniac. Cale polskie ujezdzenie mialo by wiecej sensu i napewno stalo by na wyzszym poziomie gdyby sedziowie mieli chociaz blade pojecie o tym co robia. Dlatego uwazam ze szkoda pieniedzy na powazne starty w Polsce.

uhuhu, no nie widziałam z kim mam doczynienia, sorki sorki sorki

Może napisz taką petycje do FEI czy też list protestacyjny - że sędziować dane klasy mają wyłącznie sędziowe będący czynnymii bądź byłymi zawodnikami tej klasy którą sędziują (i pewnie musi byc też określone minimum % jakie uzyskiwali)  Na pewno FEI da się przekonać TOBIE 😎

Jako ciekawostkę napiszę, że w USA sędzia sędziuje na poziomie na jakim sam jeździł.
Tak uwazam ze nie powinni oceniac. Cale polskie ujezdzenie mialo by wiecej sensu i napewno stalo by na wyzszym poziomie gdyby sedziowie mieli chociaz blade pojecie o tym co robia. Dlatego uwazam ze szkoda pieniedzy na powazne starty w Polsce.

uhuhu, no nie widziałam z kim mam doczynienia, sorki sorki sorki

Może napisz taką petycje do FEI czy też list protestacyjny - że sędziować dane klasy mają wyłącznie sędziowe będący czynnymii bądź byłymi zawodnikami tej klasy którą sędziują (i pewnie musi byc też określone minimum % jakie uzyskiwali)  Na pewno FEI da się przekonać TOBIE 😎


W sumie to by bylo calkiem madre rozwiazanie.  😉
To byśmy mieli w Polsce w porywach trzech sędziów, którzy mogliby sędziować grand prix  🤣 A W. Markowski to co najwyżej L by oceniał...  😁

Niestety jest w tym trochę prawdy, bo siedziałem kiedyś na CDI w Józefinie (dawno to było), a za moimi plecami jacyś kursanci i słyszę: " to są ciągi co dwa, a za chwilę będą ciągi co jeden". I tacy ludzie potem oceniają małą i dużą rundę, i jeszcze dają jakieś ciekawe uwagi. Mam tylko nadzieję, że ci o których mowa powyżej, dowiedzieli się potem, że to nie ciągi tylko zmiany nogi, na dodatek lotne.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
08 lipca 2010 08:55
a za moimi plecami jacyś kursanci i słyszę:

ale kursanci jakiego kursu? na sędziów międzynarodowych?
lostak   raagaguję tylko na Domi
08 lipca 2010 10:39
zmieniajac na chwile, temat, a wlasciwie robiac przerywnik... bo znajac zycie tak sie jeszcze kilka stron powalkuje 😉  z ploteczek ujezdzeniowych oswiadczam, ze szmatello jest gejem.  wczoraj na treningu interesowalo go wylacznie podazanie sladem skwarka, czyli kucyka quanty, robiac przy tym niezwykle fikusne i zalotne machanie glowa, stawianie uszu i ogieriowe zaczepianie.  Moze staniemy sie z quanta rodzina, wolnego zwiazku faceta i kastrata.

to tyle z ploteczek.


kto do aromeru na zoo?
Ja moze sie pojawie w aro, dumam  😀
a ja jeszcze zmienię temat w inna stronę - czy ktoś coś wie na temat startu pary M.Morsztyn - Atylla na CDI w Brnie???  👀
O właśnie, też miałam o to pytać.
a za moimi plecami jacyś kursanci i słyszę:

ale kursanci jakiego kursu? na sędziów międzynarodowych?



Jakiegoś sędziowskiego, podejrzewam, że był to nasz krajowy, pewnie na jakąś II czy coś. Było to dawno temu, jak jeszcze CDI bywały w Aromerze.
Tu są wyniki
http://www.eurodressage.com/equestrian/2010/06/19/scores-2010-cdi-w-brno

ale co się działo to nie wiem.
Tu są wyniki
http://www.eurodressage.com/equestrian/2010/06/19/scores-2010-cdi-w-brno

ale co się działo to nie wiem.

może trzeba było na wędzidle jechać a nawet z munsztukiem ? 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
08 lipca 2010 15:53
a to nie była czasem jakas ekstremalna ulewa czy coś - wydaje mi się że było o tym gdzieś
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 lipca 2010 17:06
Jadę jutro do Falsterbo  😅
I zobaczę Anky w akcji, cieszę się jak dziecko  💃
A za Michała i Katarzynę M. będę trzymać kciuki  🙂
Kącik uje. taaa? Pytanie mam, do was.. Tu obecnych. ;]
Wie ktoś, co to za siodło? Chodzi mi o model ...
PW proszę, byłabym wdzieczna.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 lipca 2010 17:44
SDR, http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,300.2250.html

Lotnaa, łaaa, zazdroszczę!!! Dużo zdjęć rób!
stawiam na devoucoux makila
Na 100% Devoucoux Makila.
wiecie może, gdzie mogłabym je dostać?
przejdź z tym do tematu o siodłach, poza tym na allegro widziałam ostatnio
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
09 lipca 2010 20:00
+ u przedstawiciela devoucoux w Polsce. tylko przygotuj sie na uszczuplenie sie o ladne 14tysiecy.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
10 lipca 2010 20:50
Moi drodzy, mam do Was pytanie, czy spotkał się ktoś na czworoboku z wałachem Cejlon (o. Tamaryn, m. Cynia). Koń ma chyba 7 lat i jest zrobiony do N klasy. Ponoć startuje. Wujek google wypluł mi tylko Cejlona rocznik 1993. Pomożecie?
Ja spotkałam Cejlona ale nie wiem czy o tego chodz 🙂 Kasztanek ? Tylko ,że ten o którym mówie  już w C chodził 🙂
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
10 lipca 2010 21:37
No właśnie ten Cejlon, o którym piszesz, to rocznik 1993, startował pod Małgorzatą Bryłą jeśli dobrze pamiętam. A ten, o którego pytam, to młody koń, który na pewno powyżej N na razie nie wyszedł.
a ok :P Tak ja mówiłam o tym na którym startowała Gosia 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 lipca 2010 23:08
Przybyłam, zobaczyłam, obfociłam  🙂

Po raz pierwszy w życiu miałam okazję zobaczyć Kür na takim poziomie, i muszę przyznać, że było to dla mnie coś magicznego  😍

Wybaczcie, że zasypię Was zdjęciami, ale zrobiłam ich ponad tysiąc  🤔wirek: i nie mogę się zdecydować  😡

Sune Hansen




Katarzyna Milczarek




Ulla Salzgeber


Michał Rapcewicz  😅








Przejazd przez Øresund Bridge - 380 koron. Bilet wstępu - 150 koron. Krem do opalania - 50 koron.
Zobaczyć Anky w akcji - bezcenne  😉



I dekoracja na pożyczonym koniu

milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
11 lipca 2010 08:58
Lotnaa-super fotki, zasypuj jeszcze 🙂 I zazdroszcze wyjzdu 😉
To nie jest pożyczony koń, to jej Nelson.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się