popręg

Lanka_Cathar   Farewell to the King...
19 lipca 2010 07:59
KuCuNiO, Ruda też mi się obcierała od popręgów ujeżdżeniowych. Przerabiałyśmy jakiś no name, Daw-Maga profilowanego, futro Mattes'a, a w rezultacie okazało się, że jedyny słuszny popręg to ten od pasa do lonżowania (futerkowy). :/ I w takowym jeździmy.
Obtarł Ci się od futra mattesa, a nie obciera się o tego sztucznego "futra" od pasu do lonżowania?
Szok!
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
19 lipca 2010 09:05
Dokładnie, też byłam zdziwiona. Myślałam, że futro rozwiąże problem. Nie wiem od czego to zależy, ale problem ewidentnie się skończył.
Ostatnio mój kuc zaczął się strasznie obcierać od popręgu. Nie wiem dlaczego. Popręg mam ten sam od 2-3 lat (skórzany, miękki, profilowany od Rymarza, z gumami) i nigdy nie miałam takiego problemu. Na początku myślałam, że może niedokładnie go wyczyściłam albo coś, ale po każdej jeździe jest obtarty z dwóch stron (nie jest to duze obtarcie, ale jednak..). Co z tym można zrobić?
Smaruje mu to po jeździe maścią na obtarcia, mam taki ochraniacz na popręg eskadrona z climatexem, moze to by pomogło?
Popręg jest czyszczony codziennie wiec to nie dlatego, że jest brudny itp.
Ach, jeszcze dodam, ze miał tygodniową przerwę w jeżdżeniu i obtarcie całkiem zarosło. Dziś wsiadłam po tygodniu i znowu się obtarł...


A Kucykowi nie powiększył sie czasem brzuch? Czasami jest tak,że brzuch konia spycha popreg na łokcie i wtedy koń sie obciera bez znaczenia jaki to popreg.
Livia   ...z innego świata
07 sierpnia 2010 14:42
Ma ktoś z Was takie popręgi? Jak z ich jakością i wytrzymałością? Dziękuję  :kwiatek:
Bucas Galway
Canter Club Air Through
z tego co pamiętam to bucasa miała/ma caroline i chwaliła go  🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
07 sierpnia 2010 15:06
Kucunio może warto sprawdzić tez siodło? Mój zaczął się obcierać i okazało się, że były to pierwsze symptomy nie-za-dobrze dopasowanego siodła.
Livia   ...z innego świata
07 sierpnia 2010 15:09
Lovely, dzięki 🙂

caroline, mogłabyś napisać coś więcej o tym popręgu Bucas?  :kwiatek:
Kucunio, a nie rozbudowal sie plecami kuc ?
U mojego obcieranie sie od popregu to byl pierwszy objaw tego, ze siodlo robi sie za waskie.
Ktoś używa moze takiego popręgu? http://konik.com.pl/pl,product,1323116,popreg,ujezdzeniowy,z,sympatexu,z,zelem,everline.html
Jak się sprawuje? Ma ktoś może fotkę, jak wygląda na koniu i pod siodłem? Bedę wdzieczna.  😉
http://www.equishop.pl/zobacz,8,kat,68,prestige-popreg-a4
świetne są te popręgi, drogie bo drogie ale są baaardzo trwałe, naprawdę bardzo! 😉
ale nie powiem, swego czasu używałam popręgów z sympateksu, coś w tym stylu http://www.equiversum.pl/canter-club-canter-club-popreg-sympatexu-p-1583.html i też sobie chwale 😉
Kucunio, a nie rozbudowal sie plecami kuc ?
U mojego obcieranie sie od popregu to byl pierwszy objaw tego, ze siodlo robi sie za waskie.

Ja mam skórzanego Prestiga i przez jakiś czas było ok, ale też zaczęła mi się kobyła obcierać - tylko, że z jednej strony, po przepięciu trochę inaczej (popręg jest profilowany) - z drugiej strony. Myślicie, że to też zaczyna świadczyć o za wąskim siodle? Tak jakoś mam obawy, bo mi ostatnio nawet Anka wyjechała. Ale sprawdzaliśmy z treserem i wszystko niby ok z siodłem  🙄
pokemon kurcze, no to nie wiem, może rzeczywiście Twojemu koniowi ten skórzany Prestige nie służy :/
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 sierpnia 2010 09:22
caroline, mogłabyś napisać coś więcej o tym popręgu Bucas?  :kwiatek:

ale co więcej? 👀
materiał jest przyjemny w dotyku, popręg dobrze się układa na koniu, łatwo się pierze.

co do dyskusji o popręgach profilowanych - miałam kiedyś profilowanego prestige'a, też dobierany ze względu na przeboje z siodłem. ostatecznie okazało się, że na moim koniu zdecydowanie lepiej leżą popręgi węższe, a rozwiązaniem problemów z siodłem było jego poszerzenie, popręg nie pomógł ani pomóc nie mógł.

a co do długości podkładek pod szlufkami - przejrzałam fotki dawmagowskich popręgów ujezdzeniowych i totalnie mi sie nie podobają tak długie podkładki (to jest niefunkcjonalne po prostu). zdecydowanie wolę takie rozwiązania jak w popręgu schockemohle.
.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
10 sierpnia 2010 19:52
Kuc napewno nie przytył, bo schudł więc jeżeli to jest przyczyną to niedługo problem powinien się rozwiązać.
Siodło ma dopasowane idealnie, włącznie z czaprakiem i żelem wszystko leży bardzo dobrze. Ostatnio już mniej się obciera, jeżdżę normalnie, jeszcze jakieś ślady mu tam zostały, ale nie do krwi, a po jeździe nic się nie pogarsza. Także na ten moment (odpukać) jest dobrze:-)
kto miał do czynienia z popręgiem neoprenowo żelowym  AWAtec
http://www.hidalgo.pl/products/81/p/155
.
No fakt, przecież tych popręgów sympateksowych z żelem i neoprenowych to jest nieskończoną ilość, w dodatku prawie każda firma często ma kilka modeli i rodzajów takowych. Rzadko kto wprowadza własny patent - oczywiście poza ceną. Bo ceny to wszyscy wykombinowują inne.  👍
A co myślicie o tym popregu? Miał może ktos taki? ;> nie mam pojecia tylko jaka to firma.. (zdj. zapozyczone z ogloszen)  :kwiatek:
MeLady wydaje mi się że mam coś podobnego 110 cm, z oksera, firma ? nie mam pojęcia. 

a tak w ogóle jak popręg na grubego ślązaka, zabijcie mnie ale 130 cm za mały  😁
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
29 sierpnia 2010 18:35
MeLady, ja mam taki popręg i bardzo dobrze się sprawuje, nie obciera, szybko się czyści
A ja mam pierwsze przemyślenia nt. użytkowania popręgu Daw-Maga, który kupiłam. Kupiłam ten model:
http://www.amigo-konie.pl/product_info.php?products_id=3658
i nie polecam. Jest tak skonstruowany, że praktycznie nie ma szans, żeby nie obcierał. Mój koń nigdy się od żadnych popręgów nie obcierał, zawsze w skórzanych - ten jest pierwszym, który na obu stronach porobił mu ranki. Ten popręg jest łączony w dość dziwny sposób i nie ma zupełnie gładkiego brzegu. Szczerze mówiąc, miałam nadzieję, że jednak Daw-Mag przemyślał to i obcierać nie będzie. Teraz już wiem, że tak i pomimo, że nie znoszę wszelkiego rodzaju podkładek to nie mam wyjścia 🙁
Wymienialiście może gumy w popręgu? Szewc/rymarz zrobi coś takiego?
jeździł ktoś może w popręgu nowak-center? Szczególnie chodzi mi o te z fartuchem. Trzymają się jakoś?
O bryczesach się naczytałam złych opinii.. Korzystałam z szukajki, ale nic nie znalazło :kwiatek:
A co myślicie o tym popregu? Miał może ktos taki? ;> nie mam pojecia tylko jaka to firma.. (zdj. zapozyczone z ogloszen)  :kwiatek:


W amigo jest taki dostępny. Prosze: http://www.amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=17_155&products_id=2209
Mam zresztą podobny i bardzo dobrze się sprawuje.
Kuc napewno nie przytył, bo schudł więc jeżeli to jest przyczyną to niedługo problem powinien się rozwiązać.
Siodło ma dopasowane idealnie, włącznie z czaprakiem i żelem wszystko leży bardzo dobrze. Ostatnio już mniej się obciera, jeżdżę normalnie, jeszcze jakieś ślady mu tam zostały, ale nie do krwi, a po jeździe nic się nie pogarsza. Także na ten moment (odpukać) jest dobrze:-)


Moj obciera sie tylko z jednej strony od skorzanego.. ale nie zawsze.. jak jest upalne lato.. i skora sie mocno poci wtedy zauwazam otarcie.. w dziwnym miejscu... Zapinam lekko popreg, wyciagam go za nogi do przodu duzo skory i dopieor dociagam.
A problemu nie ma w neoprenowym popregu.
Mi się Holda obcierała masakrycznie od popręgów
bardzo trafiony był kieffer taki profilowany, ze śmiesznego materiału
Z kavalkade neoprenowym też nie było źle
Wszelkie skórzane w jej przypadku okazały sie nieporozumieniem a przewaliłam tego troche, prestige, stubbeny i inne wynalazki
dla mnie nr 1 jest popręg mattesa, no i ma odpinane futerko!
.
Udzieli mi ktoś porady?  :kwiatek:
Szukam jakiegoś dobrego (taniego) popręgu do siodła wszechstronnego, który nie będzie obcierał mi konia i wytrzyma dosyć długo.
Ktoś coś poleci?  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się