Bryczesy

Skąd Ty bierzesz te pikeury??  🤔  Muszą być starsze od węgla  😁

Niestety ale z rdza nic nie da sie zrobić  🙁
Te białe kupiłam akurat od Ciebie 😕 taaakie śliczne z szarym lejem, super dopasowane i w ogole wygodne...
pikeury z dziura na kolanie kupilam w amigo stacjonarnym w Krk.
:emot4:
Niestety ale z rdza nic nie da sie zrobić  🙁

Chyba, że pomoże papka z kwasku cytrynowego. Wodą utlenioną w żelu też warto spróbować (na białym).
Ja mam takie same z szarym lejem, musiałam tylko suwak wymienić ale nie było rdzy. Wstaw fotke. Spróbuj metody halo 😉

http://www.kawencja.com/plamy.html

"Usuwanie plam z rdzy jest czasami trudne w zależności od rodzaju tkaniny na której się znajduje.
1.Na rdzę jest dobra kąpiel w gorącym soku z cytryny. Delikatne tkaniny są często wrażliwe na taki sok, dlatego bardzo ostrożnie z takimi tkaninami.
2. Dobrze z rdzą radzi sobie proszek do pieczenia. Należy nim natrzeć plamy a następnie uprać.
3.Również możemy usunąć kwaskiem cytrynowym lub kwasem winnym ( 1 łyżeczka kwasu na szklankę wody). Po wywabieniu dobrze wypłukać.
4. Jeszcze innym sposobem na usunięcie rdzy jest natarcie plamy sokiem z cytryny i posypanie jej solą. Tkaninę wywiesić na kilka godzin na słońce a następnie wyprać. Jeżeli rdzę wywabiamy z materiałów z włókien roślinnych należy po wywabieniu plamy spłukać tkaninę i zobojętnić działanie kwasu roztworem amoniaku lub sody. Czynność zanurzania plamy w kwasie i amoniaku powtórzyć kilkakrotnie. Podobnie postępować przy użyciu gorącego roztworu kwasu szczawiowego"
E tam, rdza najlepiej schodzi od Coca-coli - rozpuszcza wszystko (zęby także  :marze🙂
Przeszukałam ten wątek , chociaż mozliwe że przeoczyłam . Czy ma ktoś takie bryczesy ?
http://www.capriola.pl/product_info.php/info/p327_Bryczesy-pe-ny-lej-BIA-E-Z-CZARNYM-LEJEM.html

Generalnie chodzi o jakoś i o to czy w realu są takie przeźroczyste , bo na zdjęciach tak wyglądają.  🤔 Z góry dzięki za pomoc  😉
Nie kupuj ich, mam bryczesy tej samej firmy i są BEZNADZIEJNE! Nieprzyjemny materiał, lej słabej, powiem nawet, że koszmarnej jakości. Odradzam
Kurcze... szkoda  🤔. bo zależy mi na białych z pełnym , czarnym lejem. 
A te są w dość przystępnej cenie .
Możecie mi polecić jakieś inne białe z czarnym lejem ?
Kurcze... szkoda  🤔. bo zależy mi na białych z pełnym , czarnym lejem. 
A te są w dość przystępnej cenie .
Możecie mi polecić jakieś inne białe z czarnym lejem ?


Zastanów się czy an pewni chcesz białe z czarnym lejem bo jesli nie kupisz jakiś mega firmowych to czarny lej może przy paraniu farbować białe bryczesy.
Fakt - o tym nie pomyślałam . Dzięki  :kwiatek:
A co myślicie o tych , i jaki one maja właściwie lej ? spotkałam je w kilku sklepach internetowych . W jednym pisało ze lej czarny , w innym że granatowy , a w jeszcze innym że szary .  😲
[[a]]http://animalia.pl/produkt,16293,532,Villa_Horse_Bryczesy_bia%C5%82e_z_pe%C5%82nym_lejem.html[[a]]
patyczaq, nigdy nie miałam nic z Pfiffa, tej firmie też pewnie daleko od Pikeura i Euro Stara ale wyszukałam takie bryczesy http://konskazagroda.otwarte24.pl/167,BRYCZESY-DAMSKIE-BIALE
nie wiem jak z ich jakością, ale mają jaśniejszy lej i może nie będą farbowały, no i są w podobnym przedziale cenowym jak te, o które się pytałaś 😉
Fakt - o tym nie pomyślałam . Dzięki  :kwiatek:
A co myślicie o tych , i jaki one maja właściwie lej ? spotkałam je w kilku sklepach internetowych . W jednym pisało ze lej czarny , w innym że granatowy , a w jeszcze innym że szary .  😲
[[a]]http://animalia.pl/produkt,16293,532,Villa_Horse_Bryczesy_bia%C5%82e_z_pe%C5%82nym_lejem.html[[a]]

Powem tak... dołóz 80 zł i kup od Dramiki pikeury z szarym lejem jakieś.
Dramki nie znam osobiście i nie robie jej tu reklamy, ale jeśli miałabym wydać ponad 200 na bryczesy konkursowe z kontrastowym lejem, to żby mieć gwarancję, że nic mi się nie zafarbuje, a lej będzie (dopieralny, nie będzie chłonął brudu, kontradtowy czyli wyszczuplający optycznie trochę) z dobrego materiału to bym dociułala kase na pikeury.

Sama mam białe konkursowe pikeury z białym pełnym lejem i super są. Jedyne co widizłam lepsze to bodajże eurostary na targach kiedyś z takiego jakby świecącego materiału (norlmaleni biel jak w reklamach persila)- ale były zimowe, takie jakby z pianki zrobione.
No, tak byłoby najlepiej, kup bryczesy od forumowej Dramki albo Majeczki i będziesz miała pewność, że bryczesy będą porządne
z tym nie farbuje to nie do konca tak pieknie...
mam pikeury od Dramki - z szarym lejem- kupione w czasie torwaru... pralam je dwa razy.. w 30 stopniach w plynie jelp czy cos takiego..i co ? i mam lekko rozowe bryczesy:]
a co do tych nowak center to za darmo bym nawet nie brala- szmaciany lej  material przesial sie po 1 starcie, gowno jakich malo
Teraz to już zwątpiłam... to w takim razie kupie chyba z pełnym, białym lejem .  🤔 Troche szkoda bo podobają mi się z czarnym ( podejrzane było dla mnie tylko to że nie spotykałam takich nawet na zawodach  😲 ) , ew. szarym . Ostatecznie zdecyduje się na białe z pełnym białym lejem . Poleci mi ktoś jakieś do 200 zł ?chyba że nie ma w takiej cenie w miare dobrych  ..  🤔
Karla🙂 To samo mi się przydażyło z moimi pikeur z szarym lejem  😵 Myślałam że przez za wysoką temperaturę  🤔

Widziałam ostatnio na zawodniczce białe euro-star z czarnym lejem.

Ja się już wyleczyłam z białych z szarym lejem  🙄

Dobre za 200zł to tylko używane.. 😉
kurcze 30 stopni to za wysoka?
jak te z czarnym lejem? ma ktos? tez tak farbuja?
majeczka   Galopem przez życie!
29 lipca 2010 20:08
Ja mam między innymi na starty białe euro stary z szarym lejem polecam w 100%, nic mi nie farbuje  a piorę w 60 stopniach bo ja się zawsze uwalę na zawodach jak prosiak
patyczaq, wcześniej pisałam o swoich Horze -> mam właśnie białe z czarnym lejem i nie zauważyłam by cokolwiek farbowało. Prałam ostatnio po hubertusie z dość porządnych plam i bryczesy - jak nowe, nie zafarbowane. 🙂
[quote author=Karla🙂 link=topic=217.msg662797#msg662797 date=1280429634]
kurcze 30 stopni to za wysoka?
jak te z czarnym lejem? ma ktos? tez tak farbuja?
[/quote]

Ja wyprałam w 50 stopni. Cała biała bielizna mi zafarbowała, wszystko mam w szare koronki  😤
patyczaq, wcześniej pisałam o swoich Horze -> mam właśnie białe z czarnym lejem i nie zauważyłam by cokolwiek farbowało. Prałam ostatnio po hubertusie z dość porządnych plam i bryczesy - jak nowe, nie zafarbowane. 🙂


Są one gdzieś w necie ? Ile za nie dałaś ? Byłabym wdzięczna za jakiś link bo nie spotkałam takich z horze .
caroline   siwek złotogrzywek :)
29 lipca 2010 22:02
Dotarly do mnie moje KINGSLANDY JESSICA  😅


i jak ci się sprawują?
ja od kiedy mam moje KLki, to chyba ani razu innych bryczesów nie założyłam 🤣 uwielbiam je 😍
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
30 lipca 2010 09:58
Daj znac co powiedzą, nie daj się odesłac z kwitkiem.


Bryczesy Horze zareklamowane i czekam co z nimi zrobią. iestety to potrwa, bo trzeba było odesłać do Holandii. Prawdopodobnie wymienią na nowe.

Dobrze, że moje Kyrony i Globale dobrze się trzymają.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
30 lipca 2010 10:05
Użytkowniczki Horze Grand Prix- i jak tam się sprawują wasze bryczki. Przyznam, że ostatnio zmierzyłam kilkanaście par i te przypadły mi najbardziej do ... tyłka - pytanie tylko jak wyglądają /sprawują się  po kilku miesiącach?
patyczaq, ja kupowałam jakoś za stówkę, ale lekko-używane, więc nie wiem czy są gdzieś w sklepach.
Tzn okser na pewno ma ogólnie Horze, ale nie wiem czy z czarnym lejem. Spytaj, może mają 🙂
Sankaritarina napisałam do pani z Oksera , i zaproponowała mi tylko te bryczesy :
http://www.okser.pl/hkm-bryczesy-damskie-stretchy-p-285.html

🤔
patyczaq, Wiesz co....
Ja to kiedyś wyjdę na ulicę i zauważę, że ludzie się będą na mnie dziwnie gapić. Zapytam któregoś w końcu o co chodzi, a ten ktoś mi powie: "Bo widzi pani, pani nie ma głowy". 😁

Aż zajrzałam do szafy i wyrzucając mniej potrzebne mi w tej chwili rzeczy, dokopałam się do tych białych bryczesów z ciemnym lejem.... Mam właśnie te HKMy, które Ci pokazała pani z Oksera 😡
o, proszę:


I właśnie te miałam na myśli, mówiąc o białych bryczesach z ciemnym lejem, które nie farbują. 😡. Tylko, że ten lej nie jest koloru "głębokiej czerni" tylko teraz wygląda granatowawo, ale ogólnie żadnych innych przebarwień od leja nie uświadczyłam. Jeździ się fajnie, Pikeur to to nie jest, ale całkiem wygodne.
Ale... by zachować twarz dodam, że... mam również białe bryczesy Horze 😁 Jakieś takie zwykłe, które kiedyś pożyczyłam od koleżanki, ale później je gdzieś wcięło i podejrzenie padło na stajnię, w której były zawody. Ooo, szczęśliwa będzie ta moja koleżanka jak jej teraz te bryczesy przyniosę. 😁
Swoją drogą, znalazłam jeszcze dwie pary innych bryczesów , takich zupełnie materiałowych, koszulkę, którą uznałam za zagioną i parę porwanych wodzy... Trzeba częściej te szafki odkurzać...
Oddam wszystko za informacje gdzie jeszcze mogę kupić białe Kingslandy z pełnym lejem rozmiar M lub L !!!!!!!!!! Błagam pomóżcie,bo Lancelot już wyprzedaje towar i kończy działalność  😵  🙇 🙇
caroline   siwek złotogrzywek :)
30 lipca 2010 17:52
salto, białe bez leja jakieś u nich dzisiaj widziałam 😉
a ściągnąć - najprościej: z ebay'a 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się