Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

A skąd pewność, że ten koń ma niedopasowane siodło? Koc mogła sobie dziewczyna odpuścić, ale krzywda sie koniowi niedzieje.

wszystko ma swoje granice.

I uważasz, że została przekroczona? Jak by było załozone naraz 5 czapraków, to tak  🤣

Poza tym u was by coś można było nazwać "kwiatkiem"to koń musiałby mieć urwaną nogę czy co?

Może bez przesady, ale tym koniom nic złego sie nie dzieje!! A ta gruba poduszka dodatkowo chroni grzbiet, sa takie w Amigo, wiesz? ;D
wątek zamknięty
chroni? jak dla mnie pogarsza sprawę. TAKI wkład cudów jak się wsadzi to tak jak do za ciasnego buta ubrać 3 pary grubych skarpet  😎
Poza tym nie sądzę by przez tą warstwę przedostawało się powietrze  🤔
wątek zamknięty
Pewnie, że taka podkładka nie równa mattesowi, ale szkody napewno nie robi. Sama takiej nie raz używałam, dobrze amortyzuje i CHRONI np. przed obtarciami.
wątek zamknięty
tajnaa to futerko wyglada na flaka, kocyk jak dla mnie nic nie polepsza, co nie zmienia faktu ze TO NIE JEST KWIATEK. Kocyk pod siodlem? Oh no!, no blaaagam.




[quote="gllosia"]Pewnie, że taka podkładka nie równa mattesowi[/quote]
Bo to placek, a mattes to podkladka.

[quote="gllosia"]Sama takiej nie raz używałam, dobrze amortyzuje[/quote]
Taki placek cos da?  😎

[quote="gllosia"]CHRONI np. przed obtarciami.[/quote]
Podkladke jaka ma ta dziewczyna (futro z zew, srodek wyciety) nosi sie NA siodle, wiec przed obtarciem raczej nie ochroni.

(przepraszam za chwilowy brak polskich znakow)
wątek zamknięty
ja myślę, że złożony koc nie jest dobrym podkładem, nie da się go rozłożyć tak by nie było żadnych załamań/marszczeń. Budowa konia na to nie pozwala, na to jeszcze czaprak, podkładka. Może pod tym kocem też coś jest?  😉
Nie jestem niestety zwolenniczką pakowania na konie pół tony podkładów, czaprak i podkładka (jeżeli siodło jest szersze) w zupełności by wystarczyły.
wątek zamknięty
tajnaa zgadzam się z Tobą, co nie zmienia faktu, że kwiatkiem kocyk pod siodłem nie jest. 🙂

(mam już polskie znaki  :konik🙂
wątek zamknięty
Bay, nie mam żadnego placka  😀 tylko grubą futerkową podkładkę z Amigo 😉 A ona nie ma takiej podkładki własnie?
wątek zamknięty
gllosia, moim zdaniem ona ma taką:

tylko że bardziej po przejściach=totalne nic z podkładki

a ty masz pewnie taką:

(jeśli gruba-futerkowa to tak mi się skojarzyła- i taką się wkłada POD czaprak również jak i na)
wątek zamknięty
wiecie jak kon cierpi przez to,ze ma dodatkowy"kocyk", jak to nazwaliscie 🤣
wątek zamknięty
O matko, karinaforever, to zmienia dopasowanie siodła, więc pewnie nie cierpi, ale jest źle dopasowane. Dlatego mówię, że to nie kwiatek.
wątek zamknięty
gllosia, taaa taka podkladka z gabki i futerka, zaltwialm ojemu koniowi plecy na amen. ale fakt, obtarty nie byl!!!
wątek zamknięty
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
20 sierpnia 2010 09:52
To z pewnoscia nie jest koń tej dziewuchy a napchane pod siodłem tyle prawdopodobnie z pewnej konkretnej przyczyny. Za długi popręg i co teraz począć... Spotkałam sie juz z tym kilkakrotnie w szkółkach ze pchali pod siodło ile wlezie bo popręg za długi i na tego jednego nie bedą specjalnie kupowali krótszego. Chore podejscie, ale takie sa realia.
wątek zamknięty
Katija, A co mu się stało??

W pewnej stajni koń miał  bardzo obtarty kłąb i zaczął chodzić z powrotem pod siodłem, zanim zostało to do końca wyleczone i co chwile mu się pogłębiało. Odkąd nosi tą podkładkę futerkową to kłąb wygląda co raz lepiej i nie obciera się na nowo.

Bay
, jeśli ma taka podkładkę jak ty mówisz, w dodatku starą, zużytą to na pewno nic to nie pomaga, ale czy szkodzi?



Myślę, że problem rozwiązany, tamto zdjęcie nie było kwiatkiem ;D
wątek zamknięty
gllosia, oczywiscie, ze wyklebionemu koniowi, podkladka, a jeszcze lepiej zel, przynosi ulge. tylko musi byc na ina miesce. a duza ilosc podkladek, przy wzglednie dopasowanym siodle prowadzi do tego, ze staje sie ono zaciasne, zmieniaja sie punkty nacisku itp. co sie stalo mojemu koniowi? miala zapalenie miesni okolokregoslupowych spowodowane wlasnie niedopasowanym siodlem, pod ktore pchalam jeszcze podkladki. poza tym gabkowa podkladka w misiu bardzo szybko sie uklepuje, zmienia punkty nacisku, i moze odparzac konia. jezeli cos pchac to zele i futro medyczne.
wątek zamknięty
może mi zarzucicie, że wstawiam, badziewie, ale padłam jak przeczytałam opis! 😜


http://www.photoblog.pl/#xxarkaxx/72755344
wątek zamknięty
MsCarmen[b][/b] doobre 😀
wątek zamknięty
O,i tu będzie problem z podkładkami,które nie naruszą struktury pióra,nie przyspieszając pierzenia. 🤣
wątek zamknięty
może mi zarzucicie, że wstawiam, badziewie, ale padłam jak przeczytałam opis! 😜


http://www.photoblog.pl/#xxarkaxx/72755344


dzisiejszy hit !
wątek zamknięty
majek   zwykle sobie żartuję
20 sierpnia 2010 12:33
a jak kura chce znieść jajko w czasie jazdy, to trzeba się pochylić i stanąć w strzemionach?

Nie znacie się, był już niejaki Pan Twardowski, który jeździł na kogucie
wątek zamknięty
Myślę, że chatka na kurzej nóżce też ma coś z tym wspólnego  😉
wątek zamknięty
"Wędzidło...Alasia woli chacka, ale trzeba się pomęczyć z wędzidłem"

http://nk.pl/profile/16581633/gallery/album/3/206

zapewne każdy koń wolałby chodzić na hackamore ...  🤔 dać 9 latce hackamore - ona sądzi że konik ładnie wygląda ale dziewczynka nie potrafi posługiwać się nim i nie wie że robi " Alasi krzywde ... "

wątek zamknięty
Znam dziewczynkę osobiście. Nie jeździ sama, tylko z trenerem, nie robią temu koniowi krzywdy. Alaska istotnie lepiej chodzi na hacku, pod Zosią także.
wątek zamknięty
może mi zarzucicie, że wstawiam, badziewie, ale padłam jak przeczytałam opis! 😜


http://www.photoblog.pl/#xxarkaxx/72755344




hahaha to moja kura 😀 ejjj ja się męczę sadząc kukurydzę ile wlezie a wy się śmiejecie  😁
dałybyście trochę 😀
wątek zamknięty
cytat z jednego pb
Trening dzisiaj spokojny ale wymagający rzecz jasna..
wiadomo volty itd.


mimo wszystko wywołał na mojej twarzy uśmiech  😉
wątek zamknięty
🤣
wątek zamknięty
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
21 sierpnia 2010 10:16
Gorące pozdrowienia znad morza przesyła Kasztanek  😂
wątek zamknięty
Time - ahaha świetne 😀
wątek zamknięty
wątek zamknięty
noen   A story of a fighter of our human race
21 sierpnia 2010 15:43
o co chodzi, o wypinacze ?
wątek zamknięty
a co tu jest dziwnego?
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.