Paka :-)

Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
25 września 2010 17:52
🤔zok: 4 tysiaki za pakę?


za takie duże metalowe to chyba norma z tego co się zorientowałam ... 
Medziiik może i norma, ale nie zmienia to faktu, że to sporo kasy...
android, bo to nierdzewka i lakierowana proszkowo- to wszystko kosztuje od cholery kasy. Kolega chciał takie robić, ale żeby były tańsze chociaż o 100zł niż na rynku, musiałby za piękne oczy robić.
Niestety wszystko kosztuje ...

Sama rozglądam się za paką, ale ze względu na ceny, chyba na razie będę musiała pocieszyć się starą szafą pseudo-paką  😉
A, poza tym za 3,5 tys to są łomoty na pół siodlarni, spytajcie stolarza ile zapłaci za płyte choćby na taki wymiar 😉
mi do stajni nie jest potrzeban super paka - w stajni jest siodlarnia przecież wszystko można poukładać, nie pakujac tego w szafe 😉

Za to na zawodach trudno się obyć bez paki, ja już od paru lat jeżdżę z taką samą, klasycznym zielonym pudełkiem. Rzeczy niebędne tam wchodzą i bez problemu mogę egzystować przez 4dni na zawodach 😉 Wiecej miejsca po prostu nie potrzeba.. A zielone pudełko bez problemu wchodzi do bagażnica samochodu 🙂
Wreszcie obfociłam swoją pakę!

DIY by mój tata.

Bardzo ładna  😉
Toż to szafa a nie paka ;-) swoją drogą bardzo fajna :-)
Dla lubujących się w wielkich kombajnach pakowych- warto się zastanowić nad kwestią umiejscowienia później takiego wagonu w stajni. Nie każdy właściciel pensjonatu zgodzi się na ulokowanie takiej paki w siodlarni, bo zabiera od cholery miejsca. Na korytarzach właściwie nie powinno się ustawiać żadnych gratów, bo w razie ewakuacji utrudniają sprawną akcję.

Odkryłam niedawno, że niestety do mojej paki alfako midi od tyłu udaje się przecisnąć..myszom 🤔 i latają później po całej pace, przełażą między szufladami 👿
Niestety tak jest w większości pak alfako - jedyne wyjście zabezpieczyć od tyłu siatką taką drucianą (może być taka jak używa się do tuningu aut) - działa 😉
epk- dziękuję! One przełażą przez te 'otwory wentylacyjne' z tyłu? Bo innej drogi chyba nie ma. Przez moment myślałam, że mi wbiegają podczas mojej nieobecności w siodlarni, ale jakiś czas temu mąż mi pakę wystawił na dwór, wyjął wszystko ze środka i zlał porządnie wodą- gdyby jakaś łajza się uchowała w pace, to by wypłynęła. I ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu parę dni później odkryłam mysie bobki w szufladzie 👿 Czyli wlazły jakoś te cholery..ta siatka jest może na allegro? Bo miałam przez chwilę pomysł, że wypianuję te otwory, ale w sumie piankę mogą wygryźć. Albo wypianuję i trutką posypię- smacznego 😎 😵
tak, tak i tam pod szufladą jest jeszcze chyba jakiś otwór...
O świetnie, o tej dziurze pod szufladą nie wiedziałam 😵 Muszę dobrze obejrzeć pakę i coś zrobić, bo na razie tylko biegają, ale jak zaczną mi gryźć np. ochraniacze, to się zezłoszczę 🤔
dziewczyny, proszę o radę.
Jakie wymiary mają Wasze paki, które mieszczą się z przodu trajlerka? Chciałbym, żeby moja paka była maksymalnie duża, ale jednak transportowalna. Pomierzyłam dzisiaj przyczepki i wyszło mi max 75x75 cm. Zweryfikujecie jak to wygląda w praktyce 🙂?
zen - u mnie w pace alfako midi tez ciagle pomieszkuja myszy! w zeszlym roku miałam ten problem i teraz tez mam!! daj znac czy coś pomogło 😀
croopie
Bardzo praktyczna i kolorek ładny  💘
Błagam pomóżcie bo mam wielki dylemat
http://allegro.pl/paka-na-sprzet-jezdziecki-i1297799708.html czy http://allegro.pl/paka-na-sprzet-jezdziecki-i1297799837.html
Muszę w pace zmieścić 2 siodła, 4 komplety owijek i 2 ochraniaczy, skrzynkę ze szczotkami, koszyczek z wcierkami i itp, 6 czapraków, 2 derki, 2 ogłowia, kask, bat, 2 pary oficerek, bryczesy, kurtkę, myślicie, że do któreś się zmieszczę 😁?
Podoba mi się ta z szufladą, ale nie wiem czy praktyczniejsza nie będzie taka z przegrodami... Do tej niebieskiej można dołożyć drugi hak na siodło, ale czy wtedy nie będzie tam zbyt mało miejsca (mam uj i skokowe)? Macie swoje paki z szufladami czy przegrodami, co się lepiej w praktyce sprawdza 😉?
W praktyce sprawdzają się szuflady. Jak chcesz zabierać pakę na zawody, to zdecydowanie bierz z szufladami. Jak ma być tylko jako szafa w stajni, to fajniej wygląda ta zielona, bo ma więcej miejsca na siodła (pod siodłem lub za też może coś leżeć 😉 ).
Ten niebieski kolor  💘 sama mam swoją w takim kolorze  😁
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 listopada 2010 20:01
Błagam pomóżcie bo mam wielki dylemat
http://allegro.pl/paka-na-sprzet-jezdziecki-i1297799708.html czy http://allegro.pl/paka-na-sprzet-jezdziecki-i1297799837.html
Muszę w pace zmieścić 2 siodła, 4 komplety owijek i 2 ochraniaczy, skrzynkę ze szczotkami, koszyczek z wcierkami i itp, 6 czapraków, 2 derki, 2 ogłowia, kask, bat, 2 pary oficerek, bryczesy, kurtkę, myślicie, że do któreś się zmieszczę 😁?
Podoba mi się ta z szufladą, ale nie wiem czy praktyczniejsza nie będzie taka z przegrodami... Do tej niebieskiej można dołożyć drugi hak na siodło, ale czy wtedy nie będzie tam zbyt mało miejsca (mam uj i skokowe)? Macie swoje paki z szufladami czy przegrodami, co się lepiej w praktyce sprawdza 😉?




moim zdaniem ta zielona bez szuflady jest praktyczniejsza 🙂 bo tak myślę, że w zasadzie taka szuflada nie jest potrzebna, chyba, że chciałabyś tam np czapraki trzymać... Ja bym brała ta zielona 🙂
paka ma być stajenno-zawodowa 😉 hmm zdania na temat szuflady podzielone 😁
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
02 listopada 2010 20:04
Ja też bym brała tą zieloną, wygląda na bardziej praktyczniejszą i większą.  😉
Szuflada jest praktyczna na drobiazgi. Z doświadczenia wiem, bo miałam pakę bez szuflady, w momencie przenoszenia jej wszystko na półkach się przewracało. Kiedy później otwierasz drzwiczki, wszystko spada na ciebie :p W ten sposób dostałam kubkiem w łeb 😉
Nawiasem, teraz pakę na zawody kupiłam z szufladą 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
02 listopada 2010 20:05
Andre szuflady są praktyczniejsze niż półki 😉
pomyśl: jeżeli będziesz chciała sięgnąć coś z samego końca to najpierw będziesz musiała wyjąć wszystko z półki. w przypadku szuflady wyjmiesz tylko to, co akurat jest Ci potrzebne, bo w każdym momencie masz dostęp do całej zawartości szuflady.

Jeżeli paka nie będzie wyjeżdżać poza stajnie, szuflady nie sa konieczie  😎
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 listopada 2010 20:50
Fajna jest szuflada, ale taka mniejsza, ew kilka małych, bo jedna wielka tak jakoś mi się kojarzy z wiecznym bałaganem, zwłaszcza jak na zawody chcecie tam wszystko wrzucić, żeby nie wypadało 😉
Ja bym brała zieloną.
Drobne rzeczy faktycznie lepiej w szufladach trzymać, ale mniejszych, a w takiej dużej to i tak trudno będzie cokolwiek znaleźć jak wszystko zostanie powrzucane. Na małe rzeczy można przecież mieć skrzynkę (taką jak na szczotki).
Ta zielona paka wygląda na przestronniejszą, ma więcej miejsca na siodła.
Jeżeli to ma być paka stajenno-zawodowa to ani jedna ani druga sie nie nadaje bo półki powinny być zastapione szufladami.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
03 listopada 2010 06:04
Zawsze można pakę roche zmodyfikować  😉
lostak   raagaguję tylko na Domi
03 listopada 2010 06:48
nadszedl czs zeby po 10 latach rozstac sie z ukochana zwykla paka metalowa... dzielnie sluzyla, ale nozki po wielu dospawaniach powiedzialy w koncu dosc. trzeba sprawic sobie nowa.  po konsultacjach stawiamy na unicase, srednia, tak abym mogla dwa konie na zawody zapakowac, zielona butelkowa z logo stajni.

piszecie tu ze szuflady lepsze od polek, a czy nie jest tak, ze powinien to byc mix bo jednak na polkach wiecej upchnac mozna? ja nigdy nie mialam wiekszej paki wiec chetnie poslucham waszych opinii.

czy dobrze sie sprawsza oddzielna przegroda na oglowia, czy lepiej zeby byly wieszaki kolo siodla.  mysle o modelu 4 wersjaB?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się