wypieki i słodkości domowej roboty

pony   inspired by pony
16 listopada 2010 17:30
sienka, troche w sumie mialam🙂 wazne jest to, zeby kulki bylo dooobrze schlodzone🙂 roztopiona czeka juz lekko ostygnieta, bo nie moze byc goraca(kulki sie rozpadna) w misce. Wrzucam kulke do miski i tocze. Potem na wszystkie juz obtoczone polalam malenki strumyczek czekolady z lyzki zeby powstal taki ladny 'fiskiek' 🙂
pony cudne kulki!
mam w takim razie nadzieje ze moje wyjda rownie pieknie jak Twoje, dzieki!
Seksta   brumby drover !
16 listopada 2010 20:19
A jaaa zrobiłam ciasto Snickers ale w formie tortu- wyszło przepyszne!!!!!
( piętro z masą krówkową obłożyłam dodatkowo fistaszkami miodowymi )
no i pięknie wyglądało- aż żałuję, że nie zrobiłam zdjęcia.
Ooo, dzieki za przepis! Te wygladaja calkiem calkiem! Chcialabym zrobic cos ala bombonierka wlasnej roboty dla moich bliskich pod choinke. Chyba te kuleczki sie nadaja. Sprobuje dac wisnie kandyzowane mojej roboty do srodka 😀😀
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 listopada 2010 09:28
Dziewczyny jak jest podany przepis na 24 porcje to na jaką blachę, żeby mi cienkie ciasto nie wyszło?
200g cukru pudru to ile to np. łyżek  czy szklanki?
cukier puder:
szklanka= 160g

Euforia takie rzeczy są w necie, wystarczy pogooglac
albo otworzyc porzadna ksiazke kucharska
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 listopada 2010 09:34
dzięki  :kwiatek:
zabieram się za Fale Dunaju z wiśniami  🤣
Ja ostatnio na próbę zrobiłam parę wypieków z delecty, ale jednak wolę tradycyjne pieczenie.
Robiłam w-z tkę, w której krem jest zdecydowanie za słodki, kostkę kokosową, ta z kolei wyszła przepyszna oraz karpatkę, która też wyszła całkiem nieźle.
Jeśli potrzebujecie czegoś na szybko, z czym nie ma zbyt wiele roboty to dobra opcja  😉

ps. czy wiecie gdzie dostanę papierowe foremki do babeczek, ostatnio byłam w markecie i paru małych sklepach, ale nigdzie takowych nie mogłam dostać  🙄
Jun, wpisz na allegro papilotki
i kup
będzie najprosciej
ha! to jest pomysł! w ogole nie przyszło mi do głowy żeby tam szukać. Dzięki  💃
Ma ktoś sprawdzony przepis na piernika? Ale takiego standardowego, bez śmietany, piwa, melasy czy innych takich.
Niby przepisów jest dużo, ale boje się, że coś nie wyjdzie. Nie uśmiecha mi się wywalenie ciasta do którego sam miód kosztuje 10 zł.
robilam kilka dni temu muffinki z tego przepsu:
http://mojewypieki.blox.pl/2009/10/Muffiny-potrojnie-czekoladowe.html

tylko zamiast bialej czekolady dałam mleczną i dodałam dosłownie ze 2 łyżki mleka, bo bardzo sucha masa była

muffiny najlepsze jakie mi wyszły do tej pory
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 listopada 2010 16:37
Hija kiedyś już podawałam na niego przepis, szybki i zawsze się udaje  😉 , nie musisz przekładać jabłkami też jest pyszny.

[quote author=Euforia_80 link=topic=236.msg646395#msg646395 date=1278616817]
ok, to teraz przepis na :
Piernik z jagodami
(ja zawsze robię podwójną porcję na blachę , jak mniejsza forma to wystarczy tak jak podaję poniżej)

1 szklanka cukru
1 jajko
cukier waniliowy
1 łyżeczka sody oczyszczonej

2 szklanki mąki     
0,5 szklanki oleju   
1 szklanka mleka   
(mąkę, olej , mleko na przemian po odrobinie dodawać)


wykonanie

Wkładać kolejno do misy i miksować, na koniec dodać kubek mrożonych jagód i wymieszać łyżką.
Piec 1 godz. .Po upieczeniu przełożyć smażonymi jabłkami , po wierzchu polać polewą czekoladową i posypać kokosami.


Smacznego
[/quote]


edit:
pierwszy i ostatni raz zrobiłam placka z gazetowego przepisu, totalna porażka. Ciasto jak glina masa za słodka i za kwaśnia. Chyba im się coś z proporcjami pomieszało jak podawali do gazety przepis  👿 👿 👿
dzisiaj upiekłam chocolade melting moments
z tego przepisu:
http://mojewypieki.blox.pl/2007/11/Chocolate-melting-moments.html



wyszły identyczne jak na zdjeciu no i pyszne  😀
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
20 listopada 2010 21:31
korsik ale mi smaka zrobiłaś  🍴 , muszą być pyszne  😍

a jak nie mam szprycy cukierniczej  , fajne będą takie wykładane łyżeczką? 🙄
korsik kusisz! Muszę kupić szprycę koniecznie, bo jeszcze się nie dorobiłam.

Mnie napadło o 22, że muszę cos upiec, miało być ciasto z truskawkami, ale wyszły muffiny serduszkowe 🙂


Myślałam, że chce mi się coś słodkiego, ale okazało się, ze to była chęć przygotowania czegoś, nawet ich nie tknęłam.
korsik ...skrobia ziemniaczana to to smao co mąka ziemniaczana?
Euforia, smak ten sam  😁 ale myślę, ze lepiej kupić szprycę bo fajnie wyglądają

thaya, tak, to to smamo
I ja tego nie rozumiem. Mi muffinki w samych papilotkach się wyginały i wyglądały paskudnie, a innym ładnie rosną.
A jak kupiłam blachę muffinkową to ani razu od tego czasu nie zrobiłam muffinek.
Dzisiaj za to na tapecie mam ciastka imbirowe.

u mnie ostatnio były kokosanki


korsik strasznie fajnie wygladaja!
Dzisiaj za to na tapecie mam ciastka imbirowe.

mozemy dostac przepis? :kwiatek:
mam ochote cos dzisiaj upichcic, jeszcze nie wiem co, ale cos wymysle 🍴
Jasne.
http://www.beawkuchni.com/2010/01/na-rozgrzewke.html
Tu jest przepis. Ja nie dałam melasy, bo nie mam tylko miód. I ta masa wcale mi rzadka nie wyszła 😉 I dodałam tak z półtorej łyżki wody dlatego. Póki co siedzi w lodówce także nie wiem co wyjdzie.
Za to przy robieniu ciasta na imbirze znalazłam dość podobny przepis.
Jak coś to mogę przepisać.

Edit.
Upiekłam i wyszły fajne. Tylko moje chyba by się nie rozlały 😉 Zrobiłam kulki i spłaszczyłam. Potem już jak były ba blaszce spłaszczyłam jeszcze bardziej. I na mój gust za mało przypraw. Mają tylko taki delikatny posmak.
A ja dzisiaj byłam w Jysku i przypadkowo wpadły mi w oko slikonowe papilotki. Mysle, ze niebawem pochwalę się co z tego wyszło 🙂
Padło gdzieś wcześniej pytanie o przepis na lizaki. Nie sprawdzałam, ale proszę:

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
25 listopada 2010 17:35
korsik smarowałaś czymś blachę żeby ciasteczka nie przywierały?
nie, położyłam je na papierze do pieczenia, bardzo łatwo od niego odchodziły
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
25 listopada 2010 18:16
dzięki, jutro będę robić te pyszności  😜
Wczoraj piekłam ciasteczka, które są banalnie proste a pyszne tak, że znikają tego samego dnia, jeszcze gorące ( planuję kupić więcej składników i upiec na 3 poziomach piekarnika ile tylko wlezie 🙂
ciasteczka można zrobić z tego co zazwyczaj każdy ma w domu:

Czekolada 1 tabliczka ( to aż za dużo )
cukier pół kubka
mąka 2 kubki
jajka 2 szt
masło pół kubka

Najpierw w mikser wrzucamy jajka, cukier i masło, potem dorzucamy pokruszoną czekoladę i mąkę.
Formujemy kulki i bach do piekarnika na 15 minut - 180 stopni.



Takie proste przepisy są zazwyczaj najlepsze. Przynajmniej ja takie lubię najbardziej. I często lepiej wychodzą niż takie, gdzie rozdzielasz żółtko od białka, coś ubija, coś z czymś miesza, coś z czymś podgrzewa.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się