siodło ujeżdżeniowe

Anaa- Bo oni generalnie piszą że to siedzisko odciąża kręgosłup, a ja po złamaniu kręgosłupa teraz odczuwam spore bóle jak zaczynam jazdę i myślę czy nie wymienić swojego stubbena na nowego z tym siedziskiem.
🚫
Obrażam się na Bush i inne, które na tym forum wpędzają mnie w kompleksy.

Bush - na wstawionym przez ciebie zdjęciu siedzi super laska z ładna buzią, fajnym cyckiem i na pewno nie ze sporym udem tylko z b. zgrabna nogą!

Co wy za chłopy w domu macie, że wam nie mówią codziennie, jakie piękne i fajne jesteście, jaką macie super pasję, nie robią zdjęć i nie stawiają sobie na biurku w pracy i kwiatów przynajmniej raz w miesiącu nie kupują!
POWYMIENIAĆ na takich z lepszym wzrokiem!
koniec 🚫

No to teraz po tych opiniach o venusce jestem w niezłej rozterce. chodzi o to, że ja chyba tak po parokrotnej jeździe nie będę umiała zadecydować czy mi jakieś siodło na 100% odpowiada.
Tak było z diamanetm- przesiadłam się i po 3 jazdach to mi się wydawało, że to moje siodło marzeń jest... a dopiero potem odkryłam, że nie do końca dla mnie.
No i decydując się na nowe siodło, za nie mało w sumie pieniędzy chcę być pewna, że to jest dobrze wydana kasa... a skąd ja wezmę do testów 17 ze skróconą tybinką...

Nirv - nie masz czego zazdrościć bo nie jest mój, tylko w nim czasem jeżdżę  😉 Nie mam fotek  😉


co nie zmienia faktu, że i tak zazdroszczę - uwielbiam te siodła  💘


arivle, jak to obtarł? w jakich siodłach jeszcze jeździłaś?

ja dzisiaj będę przymierzała siodło od chudejpigi, tego monoflapa, wydaje się, że powinno być dobre na Pamsiora, wygląda na okrutnie wygodne  💘
Mam pytanko, czy ma ktos moze zmierzoną (bo nie chce specjalnie fatygowac) dł tybinki w Dogu/Optimaxie lub jakims siodle prestige, rozmiar 17" ?
Albo moze jest jakas stronka gdzie standardowe dł są podane w cm? Bo cos wygoooglowanie nie przynioslo efektów.
Generalnie chodzi mi o to czy tybinka w okolicach 39-41 cm to bardziej dla krótko- czy długonożnych (biorąc pod uwagę wymiary tyłka na 17tke lub 16,5)?
Standard w Prestige to 43 cm, i stawiam na takąż samą w Dogu - tylko to nie zawsze długość tybinki ma znaczenie, a długość, umiejscowienie klocka.
busch   Mad god's blessing.
23 grudnia 2010 14:35
🚫
Obrażam się na Bush i inne, które na tym forum wpędzają mnie w kompleksy.

Bush - na wstawionym przez ciebie zdjęciu siedzi super laska z ładna buzią, fajnym cyckiem i na pewno nie ze sporym udem tylko z b. zgrabna nogą!

Co wy za chłopy w domu macie, że wam nie mówią codziennie, jakie piękne i fajne jesteście, jaką macie super pasję, nie robią zdjęć i nie stawiają sobie na biurku w pracy i kwiatów przynajmniej raz w miesiącu nie kupują!
POWYMIENIAĆ na takich z lepszym wzrokiem!
koniec 🚫

No to teraz po tych opiniach o venusce jestem w niezłej rozterce. chodzi o to, że ja chyba tak po parokrotnej jeździe nie będę umiała zadecydować czy mi jakieś siodło na 100% odpowiada.
Tak było z diamanetm- przesiadłam się i po 3 jazdach to mi się wydawało, że to moje siodło marzeń jest... a dopiero potem odkryłam, że nie do końca dla mnie.
No i decydując się na nowe siodło, za nie mało w sumie pieniędzy chcę być pewna, że to jest dobrze wydana kasa... a skąd ja wezmę do testów 17 ze skróconą tybinką...




Skoro Twoim zdaniem nie mam sporego uda, to nie wiem jak wytłumaczyć czemu mi się w siodle nie mieści  👀 - lostakowi, jak widać z powyższej opinii, jakoś się mieści bardzo dobrze  😀

Ja też mam syndrom ślepoty siodłowej - obojętnie, czy jeżdżę na wintecu, hennigu, grand gilbercie, to mój tyłek podsumowuje "no co chcesz, siodło jak siodło"  😉 Ślepota nie obejmuje mendii - na której jeździ mi się zauważalnie lepiej niż na każdym innym siodle i venus k, która okazała się być pierwszym siodłem, które mnie pokonało i z którym mam nadzieję nigdy więcej nie mieć nic wspólnego. Także chyba najlepszym rozwiązaniem będzie wsiąść i zobaczyć jak się w nim Twój tyłek poczuje  😉
Dzięki Ktoś, wygląda bardzo przyjemnie dlatego chcę próbować 🙂
epk dzięki, o to mi chodziło 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
23 grudnia 2010 19:13
[b]Nirv,[/b] siedziałam jeszcze w kilku Prestigach, we wszystkich siedziało mi się słabo.
Obtarłam się w momencie kiedy usiadłam do ćwiczebnego i zaczęłam robić jakieś chody boczne. Poobcierałam od klocków na kolanie, a strzemiona na bank miałam dobrze dopasowane. W Venusce obtarłam się już w momencie gdy tylko przeszłam do ćwiczebnego. Po paru krokach czułam tylko wielkie 'ała' w prawym kolanie. Nadal mam bliznę  😵

EDIT: lit.
kotbury zadzwon do equishopu, zdaje sie, ze maja siodlo venus k ze skrocona tybinka [niestety tylko o jeden rozmiar czyli z tego co pamietam 3,5 cm] , ktore moga przeslac do testow. sama zastanawiam sie nad wzieciem go do wyprobowania [Poznan]
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
23 grudnia 2010 22:26
mam stubbena z rozstawem łęku 29. wie ktoś może jak to się będzie przekładać na euroriding'i i prestige'i?
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
26 grudnia 2010 15:04

co oznaczają te numerki?
tak racja , do Prestige trzeba sie przyzwyczaic  😉 Nirv pamietasz to siodlo uj.z mojej fotki , wygodne ale po 3 dniach jazdy miala wieeelkie siniory po wew.stronie uda MASAKRA ale pozniej jak zeszly siniaki i weszlam ponownie to juz wszystko bylo ok  😉 😉

co polecacie dla laika ktory zaczyna sie bawic w uj.  😡 wzrost 165 cm
czy ktoś z was miał może kiedyś odczynienia z siodłem Cobra? interesuje mnie jak się ma rozstaw łęku 29/M do na przykład 30 w Euroridingu niebieskim
miał ktoś do czynienia z siodłem passier pollux dużo różni się od gg?
Posiada może ktoś zdjęcia winteca 500 dressage na koniu?  👀
Posiada może ktoś zdjęcia winteca 500 dressage na koniu?   👀

Nie mam na koniu ale jeździłam w tym siodle i jak dla mnie to to jest bardziej do jakiejś rozklepanej skokówki podobne niż ujeżdżeniówki.
kotbury, pod jakim względem? co z nim nie tak?
Dziś jeździłam w Ulli Wall Street 😀 I mam mieszane uczucia. Dupsko cudownie, Łyska w końcu wystaje odpowiednio, ale mam DUŻĄ swobodę. I nie wiem czy mi łydka za bardzo nie lata.

Kilka zdjeć:


Ja zakupiłam winteca 500 dressage. Pisałam juz tu o nim. Jeździłam dopiero kilka razy, ale nie wydaje mi się AŻ tak złe. Siedzi się szeroko. Daje dużo swobody. Może nie wyglada jak super hiper ujeżdżeniówka, ale nie jest zły. Do winteców trzeba się przyzwyczaić.
Kotbury, a może siedziałaś w jakimś starym modelu tego siodła? Tego co ja mam nigdy nie nazwałabym "rozklepaną skokówką". Wklikałam ten model w grafikę google i siodła wyglądają baaardzo różnie, a wszystkie podpisane tak samo.
może zdecyduje się na testy, to chyba najlepsze wyjście..
Miał ktoś z was może do czynienia z siodłem Amerigo ? Będę testować w najbliższym czasie, ale szczerze mówiąc póki co, nie wiem o nich nic 🙂


croopie, jeżdżę jednego konia w tym siodle i jest to mój ideał  😍
Na swojego konia mam starego passiera grand gilberta, za którym nie przepadam, bo jest po prostu twardy i niewygodny, a Amerigo daje sporo swobody, i raczej sugeruje dobry dosiad, a nie wymusza, i jest niesamowicie wygodne i przyjemne do jazdy.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
28 grudnia 2010 10:04
miała któraś z was do czynienia z Wintec Pro Dressage?
Zamierzam wziąć do testów dwa winteci: Isabellke i Pro, tylko nie wiem czy spróbować najpierw wersję z Contourbloc czy bez
bostonka, dzięki za opinię 🙂
Edytka, daj znać jak odczuwalne są roznice pomiedzy tymi siodłami. Aktualnie  mam isabelke i b. dobrze mi się w niej siedzi, można dopasować klocki do dlugosci nogi i jest to bardzo wygodne, poza tym, jest dosc gleboka. Dla mnie jest super. Ciekawa jestem jak pro dressage
Ja jeździłam w winteku mojego kolegi. Siodło prawie nie śmigane bo on je tylko na "zawody" ubierał (nawet w nim do tych zawodów nie trenował bo go nie lubił).
Nie umiałam w nim usiąść w koniu. To była 17" - czyli realnie mój rozmiar ale się czułam jakby było ze 3 rozmiary za duże. Nie umiałam sobie znaleźć optymalnego miejsca do siedzenia - środka ciężkości. Klocki przeklejałam a to wyżej a to niżej i nic. Moja noga nie umiała tam znaleźć sobie położenia "w dół" co owocowało tym, ze nogi mi latały jak u pajacyka, co z kolei dawało efekt taki, że albo leciałam w przód albo w tył - i w moim przypadku była to makabryczna tragedia.
Ani jednego przejścia w dól mi sie nie udało zrobic tak aby mnie w przód nie wyrzuciło - nie mogłam wyczuć momentu gdy koń się zatrzyma, nie czułam konia pod siodłem.
Czyli co kto lubi 😉
A oświeccie mnie. W wintecu 500 dressage da się przesuwac klocki przy kolanach tak jak mówi Kotbury? Ja to tam wymacałam tylko jedną wielką poduchę 🙂 Czy to musi byc jakiś specjalny model?
bardzo bardzo prosze powiedzcie mi cos o siodle KIEFER LECH PROFESSIONAL , nadaje sie dla poczatkujacego ktora zaczyna z uj ??  :kwiatek: :kwiatek: pilne
To zależy czego oczekujesz jako osoba początkująca - czy siodła które będzie cię mocno usadzać, wymuszać dosiad, wsysać w siedzisko, narzucać sylwetkę, czy siodła które pozostawi ci dużo swobody na początku, pozwoli samemu usadzić się w równowadze ujeżdżeniowej.
To siodło nie wymusza dosiadu, nie koryguje jakoś bardzo, bo nie jest głębokie ani nie ma dużych poduch. Zostawia swobodę.

Ja ogólnie nie lubię Kiefferów, bo sa za twarde dla moich czterech liter :p
no wlasnie chcialam aby mnie korygowalo itp. a kieffer ulla ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się