siodło ujeżdżeniowe

kujka, :P nie wykorzystuj sytuacji! :P

chyba, że to taka faza, że jeźdźca wywaliło do tyłu a nogę do góry 🙂
Anaa, to kwestia strzemion i tego jak wtedy siedziałam...  😡


tu wygląda lepiej :
sorry za halowa jakość
[img]http://lh3.ggpht.com/[/img]

kujka, pamiętam o tobie  😁 jak mi kobył wyzdrowieje będę testować Amerigo więc kto wie, kto wie 😉
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
01 stycznia 2011 18:21
nie wiem czy dobry wątek ale spróbuję .. czy zna ktoś w Warszawie osobę dobrze dobierającą siodła do koni ?
Potrzebuję kogoś kto określi czy siodło ujeżdżeniowe, które mam teraz nadal jest dobre a jeśli nie to spróbuje dobrać mi do mojego konia inne zabierając moje w rozliczeniu. Chodzi o kobyłę 16 letnią u której siodło leci w tył ze względu na kręgosłup (jeździmy z podkładką typu paletka)
croopie, dużo lepiej, jakbyś w innym siodle siedziała 🙂 zupełnie co innego.
Anaa, ahhh trenerskie oko czyni cuda 😉
Paweł Kostrzewa ze sklepu ihaha.pl dojeżdża do Wawy i w okolice. Zna się na rzeczy i przyjmuje siodła w rozliczeniu
A mi się wydaje, ale mogę się mylić (bo tylko na taką fotę patrzę), że ten passier leci koniowi na przód. Stąd wrażenie, że jeździec nie siedzi na środku (no bo nie może go go do przodu wywala).
Dopasowanie mojego siodła do Alli zostawiłam specjalistom 😉
To jest dziwne zdjęcie, w dziwnej fazie, w dziwnym ustawieniu i z dziwnym jeźdźcem :p
Dopasowanie mojego siodła do Alli zostawiłam specjalistom 😉
To jest dziwne zdjęcie, w dziwnej fazie, w dziwnym ustawieniu i z dziwnym jeźdźcem :p

Ja się odnosiłam do tego zdjęcia gdzie widać tylko kawłek ciebie na poprzedniej stronie wątku... jeśli to to samo siodło i ten sam kon to jak widąć nie miałam racji= jedno zdjęcie wstawione w necie 'wiosny nie czyni'😉
kotbury, dlatego nie wstawiałam tego zdjęcia do oceny jego dopasowania, a poglądowego pokazania rozmiaru siedziska 🙂
Jasnowata, mogłabyś tu wkleić zdjęcie, albo podać konkretny link, bo coś się miesza w tej picasie  :kwiatek:
Bardzo bym chciala, ale nie chce mi otworzyc zdjecia w mozilli. Otwiera tylko w explorerze, ale za to nie moge skopiowac adresu zdjecia. 🙁 Sprobuje jeszcze raz pozniej.
Jasnowata, po prostu otwórz sobie to zdjęcie w Explorerze, kliknij na nie prawym przyciskiem myszki, kliknij właściwości i skopiuj adres URL, który jest tam podany. Adres ten wklejasz między [ img] [ /img] na forum (bez spacji) i gotowe.
pojezdzilam wczoraj w lostakowej venus 😜 swietne siodlo, ciagnie noge w dol, nie zakleszcza, nie wymusza ulozenia lydki, do tego siedzisko takie mieciutkie, ze szok!fakt, ze tybinka za dluga dla mnie, ale mhm no mam nowe marzenie na ten rok 😡
Hihi, następna wkręcona w Venus 😉...

A dla wszystkich, którzy uważają, że nie muszą mieć skracanej tybinki w tym siodle polecam zdjęcia Lostak. Wszyscy wiemy, jak dłuuuugie nogi ma - ona ma pod tyłkiem (na zdjęciach z Otello na śniegu) Venus ze standardową tybinką...
no tybinka dluuugaaaaaa straszliwie, ja niby w skokowce mam przedluzona tybinke, a tu zonk😀
a siodelko marzenie...no mowie Wam, nawet  moglam pomachac lydkami nic mi nie trzymalo, do tego nie wycofuje tak jak np. JC
prosze powiedzcie cos mi o siodlach uj.stubbena ?

i o modelu Avalon ?  :kwiatek: :kwiatek:
hmmm, bardzo fajna skórka, ładnie się te siodła prezentują, nie odbarwiają czapraków/padów, generalnie świetne 😉 wyższa półka. także cenowa - niestety za wysoka dla mojego portfela 🙁 jesli chodzi o komfort jazdy, dla mnie bajka - ale wiadomo, co tyłek to zdanie
a passier lenox ?? bardzo prosze o odpowiedzi  :kwiatek:
Mam pytanie, może ktoś będzie wiedział... mam siodło ujezdzeniowe i od wewnętrznej strony tybinki mam przyszytą taką szlufkę. I tak się zastanawiam po co ona tam jest
- mozna przez nia przełożyć przystułe popręgową i wtedy tybinka ładnie przylega przy dopiętym popręgu
-mogę puścić puślisko ze strzemieniem pod tybinką i może wtedy przez tą szlufkę przekłada się puślisko
te dwie rzeczy przyszły mi do głowy ale być może tajemnicza szlufka ma inne przeznaczenie
pewnie nie tylko w moim siodle jest więc jak by ktos wiedział to ja tez się chcętnie dowiem bo męczy mnie to juz od jakiegos czasu
galeria, w jakiej cenie chodzą nowe stubbeny ? Mamy w ogóle jakiegoś przedstawiciela w Polsce ? 🙂
Croopie, gdański Arpav.
Agu, dzięki 🙂
ktos wie jaki to rozstaw łęku w kiefferze 3 przeliczając na prestigowskie?
Wklejam jeszcze raz 🙂
Jasnowata, wydaje się ok. Jaki to rozmiar? Jakieś uwagi? Mam wrażenie, że mało się przez nie czuje konia, co sądzisz?

We wtorek powinno być u mnie na testach, sory za taki wywiad  :kwiatek:
Mam pytanie, może ktoś będzie wiedział... mam siodło ujezdzeniowe i od wewnętrznej strony tybinki mam przyszytą taką szlufkę. I tak się zastanawiam po co ona tam jest
- mozna przez nia przełożyć przystułe popręgową i wtedy tybinka ładnie przylega przy dopiętym popręgu
-mogę puścić puślisko ze strzemieniem pod tybinką i może wtedy przez tą szlufkę przekłada się puślisko
te dwie rzeczy przyszły mi do głowy ale być może tajemnicza szlufka ma inne przeznaczenie
pewnie nie tylko w moim siodle jest więc jak by ktos wiedział to ja tez się chcętnie dowiem bo męczy mnie to juz od jakiegos czasu


do tego co napisałas w pierwszym myślniku 😉
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
02 stycznia 2011 19:18
korsik solina
mówicie ze 17 dla Was za duze, wiem ze to mało orientacyjne ale czy mozecie podac swoj wzrost i wage? Bo ja tez celuje w 17 a moze sie okazac ze będzie duza 😉


ja mam 165cm wzrostu i 47-50kg wagi
croopie, w Warszawie też mamy 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
02 stycznia 2011 20:36
Mi nowa Venuska też bardzo leży - mimo, że mam okazję jeździć w takiej z przedłużoną tybinką, która dla moich nózek nie jest ani trochę potrzebna 😉 Ale siedzisko to bajka, z dobrymi tybinkami to już w ogóle byłoby mi bosko 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się