SIODŁA

furmanka   zawsze pod górkę...
08 stycznia 2011 07:55
furmanka, gdzie wysyłałaś? Do Daw-Maga bezpośrednio?


Tak jest - bezpośrednio
Nie wiecie może, czy ktoś dałby radę poszerzyć daw-maga o dwa rozmiary, albo najlepiej dopasować do konia i tak poszerzyć? Np. Pan Bogan? Czy taka ich natura, że da radę tylko o jeden?

Z tego co wiem, to daw-mag produkował siodła na na 2 rodzajach terlic- jedną da radę poszerzyć więcej niż o rozmiar. Problem jest taki, że nie jest to w żaden sposób oznaczone.

może ktoś to dokładniej zna sytuację podzieli się informacją?
Ostatnio na targach w Poznaniu otrzymałam od przedstawiciela Daw-Mag informację, że łęk można poszerzać tylko o rozmiar.
olgen
czemu po prostu nie zadzwonisz do Daw Maga, on i maja tam bardzo miła obsługę. Na pewno by Ci wszystko powiedzieli, łacznie z orentacyjnymi cenami takiej usługi.
dzięki  :kwiatek: no myślę, że zadzwonię, ale chyba nikłe szanse, że dam rady to poszerzyć..
Po tygodniu testowania Huberta Daw Maga moge powiedzieć, że nam pasuje - koń chętnie idzie, rozluźniony. Co ciekawe, łęk jest teoretycznie węższy niż w Prestige'u, który blokował mu łopatkę i uciskał przy kłębie (mam teraz M, Prestige'a miałam 34).
Mądre kobiety doradzcie jaki to rozmiar łęku 31 w STÜBBEN ??? M Daw-Maga?
izydorex- to ja nie wiem.  😲
Mam Daw Maga Huberta, właśnie rozmiar M i jest na konia za szeroki.  🤔 Nawet z Matesem.
A przymierzałam Prestiga Elastica 34 i z Matesem był super.

Czy możesz zmierzyć rozstaw przedniego łęku w swoim hubercie? Powiedzmy....na tej wysokości na której ławki dotykają do grzbietu w przodu? Tak jak zaznaczyłam kreską?



A może lepiej na wysokości tego okrągłego znaczka-pinezki, który jest powyżej tej linii którą narysowałam?
W moim Hubercie odległość po wewnętrznej stronie ,w miejscu ławek ok 1cm.poniżej szwu to 15cm.
figaro- rozumiem, że piszesz o Hubercie M?  😉
Dzięki !!  :kwiatek:
Jutro zmierzę swojego, bo coś mi się on szeroki wydaje jak na M.
Thunrida -Daw Mag Hubert 17,5 M roczny, mało używany
tunrida, będę w stajni jutro i zmierzę. Też się już gubię w tych rozmiarach, ale mój koń zdecydowanie preferuje Huberta M. Pewnie to kwestia budowy (Komar jest bardzo wykłębiony).
tunrida
Moim zdaniem porównywanie rozstawu łeków miedzy Prestigem a Daw Magiem jest bez sensu.  Bo mam wrażenie ze kształty tych łeków sa zupelnie inne.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
10 stycznia 2011 19:10
Witam.
Mam pytanie, czy jest opcja wyprodukowania siodla pod wymiar?
Chodzi mi o dystrybutora pewnej firmy, siodel nie ma juz w sprzedazy. Ale gdyby tak odplatnie ugadac sie na siodlo zrobione wylacznie podemnie i mojego konia?  😀
ale do kogo to pytanie? 👀
Nie wiem dla kogo, ale adrianna32, są siodła szyte na miarę.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
10 stycznia 2011 19:30
do uzytkownikow, ktorzy wypowiadaja sie w tym watku, no i wiedza cos na temat mojego zapytania.
Bay tak tyle wiem, ale czy firmy typu euroriding tez?  :kwiatek:
adrianna32, myślę, że wszystko jest kwestią ceny 😉
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
10 stycznia 2011 19:44
croopie ide na pw.  :kwiatek:
uwaga - mam pytanie do doświadczonych siodlarzy
proszę o szczerą odpowiedź z ręką na sercu

czy siodła z wymiennym systemem łęków są mniej trwałe/gorsze jakościowo i w użytkowaniu niż te na tradycyjnej terlicy z 1 łękiem?

mogę w tej samej cenie kupić nówkę bez wymiennych łęków lub używkę z wymiennymi
i jakoś nie mogę uwierzyć, że taki rozkładany system w długim użytkowaniu spisuje się jak stały

w sumie wymienne łęki nie weszły na tyle dawno, żeby mieć wymierne porównanie po latach, ale może od strony rymarskiej można coś powiedzieć?
Z ręką na sercu- są tak samo trwałe.
heh, liczyłam na Ciebie Bogdan 🙂

no i mam teraz zagwozdkę, bo chciałam sobie wytłumaczyć, że tradycja górą i wziąć nówkę, a teraz nie wiem czy nie postawić na wygodę zamiast potem poszerzać łęk...

a poza trwałością - niczym nie ustępują?
dzisiaj odebrałam winteca pro jump 2000 i przymierzam na konia. niestety panele nie przylegają na środku siodła, tunel za szeroki, cisnące na łopatkach... łęk był dobry tylko... 🙁 a szkoda bo strasznie mi się podobało i niestety idzie do zwrotu  😕 cos czuje ze czeka mnie niezła przeprawa z dobraniem siodła tadzikowi  😫
Endurka- mam to siodło od jakiegoś miesiąca (kupiłam używkę) i wydaje mi się, że nie ustępują trwałości tradycyjnym siodłom ze względu na wymienne łęki. Chyba, że byś te łęki wymieniała codziennie :P
Jeśli to linia PRO tak jak w nazwie to tak - samodzielnie

Jeśli jest inaczej bo zdjęcie jest słabe - to też się da tylko przy pomocy serwisu.
o, Pan Sebastian... jak miło
tak się głośno zastanawiam, czy doczekam się siodła od pana...


ps czym różni się wintec 2000 od 500? (chodzi mi o wszechstronne, nowszy model)
ae
ja ciagle trzymam kciuki ze dostaniesz to siodło. Chociaz na twoim miejscu już dawno bym się powaznie zdenerwowała.
No jestem - damy radę - skontaktuję się na maila.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się