termobuty

Brzask, ja w swoich nie marznę w palcach (dziś było -5), stałam w śniegu.
ja tylko mam nadzieję, że nie będę jechała w nich za koniem jak na nartach  😂
ESy mnie jednak obcierają  😵 czy to normalne ?  🤔 but jest dobrze dopasowany,stopa mi nie lata a dziś myślałam że na czworaka będę chodziła. Pięta zdarta  👿 Chyba nie zostały stworzone do chodzenia tylko do jazdy  🙄 zaginają mi się do środka i już nie mam pomysłu co z tym zrobić.
Fantazja Ja jeździłam i nie raz leżałam  😵
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 stycznia 2011 20:26
cler, gruuuuba skarpetka (taka zawinieta nawet) na kostce. Mam taki sam problem z esami, kiedy opatule tak kostki, to jest super wygodnie, za cienka skarpetka i brak ochrony kostek = dziura w nodze 😉
Dramka, czyli jeszcze wszystko przede mną  😉
caroline to chyba żart jakiś - w butach za taką kasę nie da sie normalnie chodzić?  🤔 Specjalnie pojechałam do sklepu je zakupić żeby były super dopasowane. Wszystko było ok ale nagle zrobił się dzióbek a w mojej pięcie lej po bombie.Nie da się ich rozchodzić?
u mnie ES super. chociaż czasem wyjmuję skarpetkę ciut mokrą na palcach od góry. :/
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 stycznia 2011 20:52
cler, to sztuczny material, nie wyobrazam sobie jak mialyby sie 'dopasowac'. to nie skora.
nie wiem, jakos dla mnie zalozenie dodatkowej skarpetki to nie jest jakis gigantyczny problem. Zwlaszcza, ze dzieki tej drobnostce moge bezproblemowo cale dnie w tych butach komfortowo chodzic.
Nie no jasne że założenie grubej skarpetki nie stanowi dla mnie problemu.Tylko wtedy buta nie zapnę.
ja mam to samo, mni eteż obcierają. Ale odkąd stosuję patent (dzięki pomysłowi caroline  :kwiatek🙂 "opaski" na pietę nie mam problemu 😉
croopie u mnie utrzymanie jakichkolwiek butów w stajni ok 2-óch miesięcy to wyczyn  😁 a tych nie oszczędzam i dlatego tak je zachwalam  😉
Mi niestety ES'y też zrobiły krwawe dziury w piętach. Co prawda sama byłam sobie winna. Na spacerze z koniem weszłam w kałuże a potem wracałam w przemoczonych butach do stajni.

Dziś odważyłam się zalożyć je po raz kolejny. Efekt to: zero obtarć i ciepło w stopy  😅
mils   ig: milen.ju
25 stycznia 2011 21:30
Mnie ESy nie obcierają wcale. Jestem akurat z tych, co są chudziutkie i bez grubej skarpety mnie nie obcierają. Na początku zapomniałam zasznurować i też nic nie było. 👀 Nie przemakają mi też wcale, a muszę się przyznać, że ich nie oszczędzam. Przetrwały stanie po kolana w zaspach, łażenie po kałużach podczas odwilży. Nie mogę powiedzieć na nie złego słowa.
a mi moje HKM elegance rozpadły się po 3. miesiącach użytkowania  😵 w jednym bucie odpadła cała podeszwa. Poza tym było mi w nich zimno już przy -10. Mam złe krążenie w stopach i ogólnie jestem wielki zmarzluch, więc w sumie nie wiem czy w jakichkolwiek butach może mi być ciepło, ale miałam nadzieję, że termobuty+grubsza skarpeta dadzą radę i noga mi jednak z zimna nie odpadnie ...
daram, ja tam mam skarpetki narciarskie  😁
a ja wełniane  😀 w narciarskich mi zawsze zimno jest, bo skarpeta za mocno nogę obciska  😁
daram, ja to zmarźluch straszny jestem, mam bieliznę narciarską, skarpetki, kurtke narciarska z polarem  😁
ale w HKMach nie zmarzłam
Fantazja ja jestem bardzo specyficzna  🤣 nikt i nic mi niedogodzi  😉
FP pojechały ze mną nad morze i 3 dni darłam po kilka h wędrówki po piachu, śniegu, lodzie- spisały się na medal 🙂
Byłam dziś w sklepie i przymierzałam Euro Stary oraz Fair Play. Na pierwszy rzut oka Euro Stary wydawały się być ogromne i faktycznie tak było. W porównaniu do FP nie mogłam poruszać swobodnie stopą i uważam, że były by nie wygodne do jazdy. Fakt, po jakimś czasie pewnie by się dostosowały ale Fair Play były super wygodne. Po za tym Euro Stary to tworzywo sztuczne i 80 zł różnicy w cenie. Co prawda  FP nie są zbyt piękne (trudno o piękne termobuty, termooficerki wygrywają w wyglądzie). Jutro idę po te FP i od razu w nich na konie, mam nadzieję, że nie zmarznę, bo mam do tego dużą tendencję, a wciąż ma być na minusie.. 😀.
Anderia   Całe życie gniade
31 stycznia 2011 18:45
heroin bez obaw, mi w nich przy -19*C było gorąco!  😉 Dobry wybór - pomiędzy lansem a funkcjonalnością wybrałaś funkcjonalność, tak trzymać!
Myślę, że w takich sprawach nie ma co patrzeć na lans, najważniejsze ciepełko i trening. Jak tego nie ma buty z dobrej firmy nikomu nie pomogą, a wręcz przeciwnie  ;P
a mi w ESach ok. było ciepło i bez wysiłku przetrwałam tą zimę. za wygląd mają +, ale w życiu bym nie dała znowu tej kasy za te buty. i za moje mokre miejscami skarpety kiedy zdejmowałam buty po przejściu się w 5cm śniegu. ale na jazdę - owszem. do chodzenia - never.
to właśnie tworzywo sztuczne, a jak patrzyłam FP to zero dziurek, szyć w podeszwie. Zresztą podeszwa grubsza niż w ESach. Mam nadzieję, że się nie mylę i gdy FP przetrwają zime będę mogła dalej o nich tak dobrze mówić 🙂
Myslicie że gdzieś w Warszawie dostane jeszcze Euro-Stary?
Petit., w Mustangu są dwie pary czarnych i więcej brązowych.
To są brązowe??? Super  💃

W Mustangu byłam w poniedziałek, wtorek i widze że dzisiaj ponownie będę zmuszona tam jechać...

Po zmianie stajni co chwila uswiadamiam sobie, że czegoś nie mam ;-)
Petit może w pasi-koniku jeszcze mają. Jesli nie to napewno mozna zamówić. Chyba, że potrzebujesz na już
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
02 lutego 2011 13:29
Petit,  a w Końskim Świecie w Konstańcienie? Byłam tam jakiś czas temu, to mieli ich dużo, ale nie wiem, czy coś jeszcze się ostało.

Muszę się poskarżyć na moje FP Husky, ciepłe wygodnie i wszystko ok, tylko derwał mi się jeden rzep  😵 Przyszłam do domu, chciałam odpiąć a tu się okazało, że nie mam czego odpinać- bo poszły nitki. Muszę to albo jakoś przyszyć albo reklamować  😵
caroline   siwek złotogrzywek :)
02 lutego 2011 13:32
Petit., brązowe (jak się okazuje 😉) ja mam - tylko czubek buta i ta dodatkowa naszywka na łydce są brązowe, reszta buta czarna. spośród wszystkich zdjęć jakie mam w tych butach moze tylko na 2 czy 3 widać, ze mają te brązowe wstawki.
więc nie napalałabym się jakoś szczególnie na "kolorki" 😉

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się