UWAGA OSZUST! sprzedający siodła

Oglądałam to siodło, jest też kilka innych prestige'ów po super atrakcyjnych cenach, ale jak napisałam do jednego z wystawiających maila z prośbą o dowód zakupu czy coś w tym guście, to już się nie odezwał.  😀 Allekonie to serwis ogłoszeniowy, a na allegro jeżeli dobrze kojarzę zakupy są w jakiś sposób ubezpieczone. Poza tym oni sprawdzają prawdziwość wystawionych ogłoszeń. Jesteś niestety żywym przykładem na to, że nie warto liczyć na cudowne okazje. Oby udało się złapać tą gnidę.  :nunchaku:
bylam dzisiaj na policji  🙁 pan prowadzacy sprawe powiedzial ze nie bedzie mi robil nadziei. kontaktowali sie z policją z Łańcuta i na miejscu sprawdzili ze pod tym adresem nikt o podanym imieniu i nazwisku nie mieszka bo... ulica istnieje ale dom/mieszkanie juz nie. Na moje pytanie o mozliwosc namierzenia tego kogos po IP powiedzial ze przeciez mozna kupic karte do tel i zalatwic to bez komputera  🙄 ale jeszcze sprawdza to na wszelki wypadek. No i jest szansa ( malutka) ze namierza go/ją jakoś dzieki numerowi konta...
galopada trzymamy kciuki żeby się udało znaleźć tą osobę. Udało CI się skontaktować z jakimiś innymi osobami które też zostały oszukane?
z jedną dziewczyną ze Świdnika  🙄  🙁
[quote author=galopada_ link=topic=51678.msg968525#msg968525 date=1302275514]
z jedną dziewczyną ze Świdnika  🙄  🙁
[/quote]

a była z tym na policji??
tak. sprawy są juz połączone. zgłosiła to 25 marca a ja tydzien pozniej
Ja piernicze  😲 ludzie to mają tupet. Mam nadzieję, że złapią złodzieja  🤬 i odzyskasz pieniądze. Trzymam kciuki.

Kilka dni temu oglądałam photoblogi i ktoś miał wklejone to zdjęcie z napisem, że "moje nowe siodełko już do mnie idzie" to na 100% było to zdjęcie, które wkleiła galopada.
bede musiala poświęcic moje długie pomaturalne wakacje na pojscie do jakiejs pracy zeby zarobic na jakiekolwiek siodło zebym mogla jezdzic  🙁
[quote author=galopada_ link=topic=51678.msg968577#msg968577 date=1302278551]
bede musiala poświęcic moje długie pomaturalne wakacje na pojscie do jakiejs pracy zeby zarobic na jakiekolwiek siodło zebym mogla jezdzic  🙁
[/quote]


Mam nadzieję że uda Ci się odzyskać kasę 😉 A ten ktoś zostanie ukarany!!!!!!
nawet jesli namierza ta osobe to zeby odzyskac kase porzeba miesięcy  🙁 z tego co mi tlumaczyl policjant to musi byc wydany wyrok w sprawie ( witajcie polskie sądy i tempo ich pracy) a pozniej dopiero pozniej moze działać komornik  🙄
o ile w ogóle będzie miał na czym działać komornik...
Mówiłam, że to nie będzie takie proste...by odzyskać kase. Takie to nasze prawo..
Jest jeszcze taka możliwość, że po odnalezieniu tej osoby wyrazi ona chęć do zwrotu przywłaszczonych pieniędzy...
odnośnie allegro: X-lat temu kupiłam po dość strakcyjnej cenie żel pod siodło veredusa, taki z kulami masującymi, klasyczne oszustwo, allegro umyło ręce - nie ma co liczyć na allegro w takich sytuacjach, bez złudzeń dziewczyny - jeśli kupujemy coś droższego to TYLKO za pobraniem i właśnie najlepiej z opcją sprawdzenia przy odbiorze

odnośnie zwrotu kasy: gadałam ostatnio ze znajomą, nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno w polskim prawie jest taka luka, że np nawet gdybym omyłkowo przesłała którejkolwiek z was powiedzmy 5 tys złotych przelewem, a osoba, która je - zaznaczam omyłkowo dostała i nawet nie spodziewała się dostać - by tymi pieniędzmi zadysponowała, nawet nieświadomie, bo np, na koncie mamy 100 zł, a nagle udaje nam się zapłacić kartą za zakupy warte 101 zł TO nie ma obowiązku już tych pieniędzy zwracać... zaznaczam, że nie jestem prawnikiem, ale jeśli faktycznie tak jest to może być krucho...

Zwłaszcza, że wszelkiej maści oszuści zazwyczaj na siebie nie mają nic zapisanego, a jeśli mają to na rodzinę itp. Moja znajoma kiedyś miała problem ze zwrotem konia, o którym właściciel wiedział, że był chory/kontuzjowany (generalnie rzecz biorąc dłuuuga historia), sprawa skonczyła się w sądzie, sąd zobowiązał gościa (hodowcę) do zabrania konia i zwrotu pieniędzy... okazało się, że facet na siebie ma tylko jakąś starą kobylinę i ze 2 źrebaki, reszta - konie, gospodarstwo itp na żonę, synów itd...
Kornelia- nie jest to prawda, nie ma takiej luki w polskim prawie. Pewien człowiek dostał na konto zamiast 1200 zł 11200 i od razu wypłacił , mało tego wydał. Dostał wyrok.
caroline   siwek złotogrzywek :)
10 kwietnia 2011 10:58
dziewczyny, piszecie o tzw. bezpodstawnym wzbogaceniu i co do zasady racje ma Kornelia [dopisek: z tym, ze nie jest to "luka w prawie" a po prostu jeden z przepisów kodeksu cywilnego]. Zas jak bylo w tym konkretnym drugim przypadku - nie wiem i nie oceniam, bo nie znam szczegolow.
odnośnie allegro: X-lat temu kupiłam po dość strakcyjnej cenie żel pod siodło veredusa, taki z kulami masującymi, klasyczne oszustwo, allegro umyło ręce - nie ma co liczyć na allegro w takich sytuacjach


Allegro nie jest, nigdy nie było i nie będzie stroną w transakcji.
To jest tylko portal ogłoszeniowy. Trudno z jego strony na cokolwiek liczyć (w sumie tak w ogóle to na co? na wysłanie pracownika, żeby grzecznie przekonał nieuczciwego sprzedawcę, żeby jednak wysłał towar?) 🙁
Warto przyjąć, że w razie kłopotów z transakcją samo odpisywanie na maile ze strony Allegro jest już przejawem szalonego zaangażowania  🙄

A kolejna rzecz - sensownie jest trzymać się z daleka od okazji, chyba że sprzedawca jest dobrze znany i ma naprawdę nieposzlakowaną opinię.

Jako straszak, zresztą nie tylko straszak, pomagają również inne instytucje, niż policja. Jeśli ktoś trudni się drobnym handlem i zgarnął pieniądze, nie wydając towaru - prawie zawsze podziała postraszenie skarbówką. Nieuczciwi są najczęściej sprzedający na czarno (chociaż "bycie" firmą nie daje gwarancji świętości) - niesamowicie skuteczne jest przyciśnięcie sprzedawcy informacją o zgłoszeniu transakcji do urzędu skarbowego. W końcu kasa zgarnięta, a gdzie sprzedaż zarejestrowana i podatek odprowadzony? No i jak się sypnie kontrola, to jeszcze wyjdzie, że różnych - zrealizowanych i nie - sprzedaży było więcej... Jeśli oszustwo było na małą kwotę, to szansa na odzyskanie wpłaty w ten sposób jest duża.

galopada_, ogromnie Ci współczuję, mam nadzieję, że siodłowego oszusta jednak capną i otrzymasz z powrotem pieniądze. Dawaj znać, jakie są postępy w tej sprawie.
Tak ogólnie:
-kiedyś usłyszałam o takiej zasadzie- jeśli negocjujesz umowę ,
negocjuj tak, jakbyś negocjował z najgorszym oszustem.
A podpisuj, tylko z człowiekiem o nieposzlakowanej opinii.
Życzę odzyskania pieniędzy i współczuję.
dzięki...  🙁 dam znać jak tylko się czegoś nowego dowiem, chociaż nie wygląda to zbyt ciekawie...
Z allegro chodziło mi o to, że kiedyś tak wszem i wobec chwalili się o jakimś "ubezpieczeniu kupującego", ale jest to taki pic na wodę jakbym wam powiedziała, że w czerwcu będzie śnieg przez dwa tygodnie i otworzą wyciągi narciarskie :P
Witam
No to mamy niestety sprawy ciąg dalszy . Wszystko wskazuje na to ze teraz oszust posługuje się nazwiskiem Aleksandra Polczewska- aleksandruska z Malawy ,a przynajmniej posługiwał się nim dwa tygodnie temu . A  dres też na interii.  Kupiłam Stubbena Scandicę .
Podobno jeden użytkownik ze świata koni odzyskal pieniądze. Okazalo się, że fikcyjny sprzedawca ma bardzo milych rodziców... http://swiatkoni.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=14604&hilit=oszust&start=225  Nie wiadomo czy to ten sam...
Chciałam przestrzec przed oszustem, któremu ja niestety dałam się nabrać..
A mianowicie na portalu allekonie znalazłam siodło Prestige Sidney w idealnym stanie i przystępnej cenie. Umówiłam się na wysłanie do przymiarki za kaucją, którą zapłaciłam przelewem. Siodła nie ma, pieniędzy nie ma i kontakt ze "sprzedającym" tajemniczo się urwał.
Po serii moich mailów, w których prosiłam o kontakt, pisałam, że siodło nie doszło, a w końcu zagroziłam, że zastosuję inne środki, ogłoszenie tajemniczo zniknęło. Sprawę zgłoszę na policję, bo to niestety nie kwestia kilku dych czy kilku stów, ale grubszej kasy 🙁
Zauważyłam też, że na stronie Allekonie zaroiło się od ogłoszeń o sprzedaży siodeł Prestige w niesamowitych cenach (1500-1800zł), sprzedający mają nicki o podobnych schematach, a siodło to najczęściej właśnie Prestige Sidney, o identycznych wymiarach jak i to, które "kupiłam". Podejrzewam, że to ta sama osoba.
osoba od której ja chciałam kupić siodło miała nick  domi.morawiec, przedstawiła się jako Dominika Morawska z Łagiewnik koło Busko Zdroju.
Uważajcie i nie popełnijcie tego błedu co ja  😕
już ktoś pisał o podobnej sytuacji.
Chyba galopada. Sprawa wylądowała na policji
galopada_   małoPolskie ;)
10 lipca 2011 19:56
witaj w klubie  🤔 pisałam tutaj jakiś czas temu ze mnie oszukano w ten sposób. moge ci podać numer mojej sprawy zeby policja je połączyła... Ostatnio tez pisala tutaj jedna dziewczyna ktorą oszukano   🤔 podaj może policji linki do tych podobnych ogłoszeń może to cos da! bo ja nie mam jak się teraz nawet wyrwać z domu zeby pojsc na policje  😡


link do tego tematu:
http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,51678.msg959400.html#msg959400

kupowałaś to siodło?  😉

A propo allegro to zawsze sprawdzajcie liczbę negatywnych i neutralnych komentarzy. Powyżej 1 może oznaczać kłopoty.

To przykre że nie można ufać ludziom (zarówno kupującym jak i sprzedającym). Ja na szczęście trafiałam na uczciwych ludzi.
Met   moje spore
10 lipca 2011 20:23
niesmialo wspomne, ze za dwa miesiace nie trzeba bedzie sie juz martwic o podobne przekrety - koniec o oszustwami w sieci 🏇
niesmialo wspomne, ze za dwa miesiace nie trzeba bedzie sie juz martwic o podobne przekrety - koniec o oszustwami w sieci 🏇

Mogę prosić o zdanie komentarza, co temu zapobiegnie?
Met   moje spore
10 lipca 2011 20:55
za dwa miesiace w Warszawie powstaje firma, ktora skonczy z oszustwami w handlu i przy swiadczeniu uslug - pozwole sobie Was na biezaco informowac, bo jak widac na zalaczonym przykladzie, koniarzom przyda sie takie zabezpieczenie, przeciez ciagle cos kupujemy, sprzedajemy
galopada_   małoPolskie ;)
10 lipca 2011 20:56
Met możesz jeszcze rozwinąć? o co chodzi?  👀
Met   moje spore
10 lipca 2011 21:08
bedzie to nowy sposob platnosci - jak tylko dostane szczegolowy opis projektu, to gwarantuje, ze bedziecie pierwszymi, ktorzy go zobacza 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się