wypieki i słodkości domowej roboty

na ten moment mamy 20 mazurków! a to jeszcze nie koniec 😎
ash   Sukces jest koloru blond....
21 kwietnia 2011 13:17
aaaaa 😜 ileee???!!! 20??? zwariowałyście baby 💃 zrób zdjęcia :kwiatek:
mery, szał! Możesz podać jakiś sprawdzony przepis? 😀
zdjecie oczywiscie bedzie, jak co roku 😉

u mnie w domu żądzą mazurki z ciemną czekoladą, oto przepis:
ciasto:
-30 dkg mąki, moja mama daje pół na pół krupczatke i normalną, ale samą normalną też można
-15 dkg masła- musi byc zimne
-6 dkg cukru pudru
- szczypta soli
- 3 żółtka na twardo.
wszystko mieszasz na stolnicy i na 180 stopni na chwile do piekarnika, zeby sie zarumienilo, trzeba pilnowac. ok 15min.
polewa:
- 1/4 kostki masła
- 1 żółtko
- 1/2 szklanki cukru pudru(przez sitko!)
- 2 łyżki kakao
- 2 łyżki mleka/wody
- troche gorzkiej czekolady
wszystko wrzucam go garnka i mieszam, zeby sie rozpuscilo na ogniu.
ozdabiam migdalami, orzechami i wszystkim co popadnie 🙂
cała prosta filozofia 😉
A ja jestem od pewnego czasu zakochana w blogu http://mojewypieki.blox.pl  😍 wszystkie przepisy ma kobieta świetne. 🙂

I dzisiaj w ramach świątecznego klimatu zrobiłam http://mojewypieki.blox.pl/2011/04/Klasyczna-pascha-wielkanocna.html, a ponieważ nieopatrznie zrobiłam tylko pół porcji (z której połowa już zniknęła) właśnie robi się część druga.  😁
A u mnie dzisiaj chleb i babeczki małe do święconki  😁
hanoverka, cudo po prostu!

Mery ty jesteś mazurkową królową co roku!

A to moje ostatnie dzieło;]
sznurka cudo! czy to piętrowy mazurek?

teraz żałuję, że w tym roku odpuściłam mazurki :P
Grafi, nie, to tort urodzinowy męża, za mazurek biorę się po południu
Monny   bez odbioru .
23 kwietnia 2011 12:46
sznurka, tort piękny !
Grafi, ja systematycznie przeglądam tego bloga i jest genialny !! Uwielbiam jej przepisy, właśnie dzisiaj się zabieram za babkę piaskową
malo wielkanocne ale pierwsze 🙂 muffinki z czekolada i rodzynkami.
Mazurek mojego wykonania z masą malinową czeka na galaretkowe pokrycie:
sznurka a mogłabyś napisać co to za polewa/masa bo wzroku nie mogę od niej oderwać 😉

Monny ja dopiero niedawno na niego trafiłam, ale szybko nadrabiam, w tym tygodniu wypróbowałam 4 przepisy 😉

jeszcze dorzucę zdjęcie wspominanej paschy i dwóch wielkanocnych bab 🙂
Grafi, ale apetyczne baby!  a masa to krem krówkowy;] plus bita śmietana do dekoracji
salto piccolo, jak zrobiłaś te konie?
mniam! Aż ślinka cieknie jak się patrzy na te Wasze wypieki!
To ja się pochwalę moją babką, jest kakaowo-cytrynowa
moja pierwsza w życiu  😡

sznurka to nic dziwnego, że nie mogłam wzroku oderwać, krem krówkowy jest bezkonkurencyjny  😉

asieńka wygląda pysznie, zwłaszcza z tym mieszanym lukrem 🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 kwietnia 2011 10:57
sznurka, Twój tort mógłby śmiało konkurować z wypiekami Gesslerowej 😁
Mistrzostwo!
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
24 kwietnia 2011 11:21
Pomożecie mi dziewczyny? Będę niedługo gościć dziadka na podwieczorek i nie wiem co mogę kupić/zrobić żeby cukrzyk mógł to bez problemu zjeść?  🤔wirek: Nie chciałabym, żeby czuł się nieswojo i mógł bez problemów coś zjeść, szczególnie, że rzadko u nas bywa.  🙇
Grafi, Notarialna, dziękuję ślicznie!
Nie jest najpiękniejszy ale to mój pierwszy tort cytrynowy z lukrem plastycznym ( który sama robiłam  😁 )
Najlepsze jest to ze lukier ma mocno cytrynowy smak a nie klasyczny "słodki ".  😀
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 kwietnia 2011 16:20
laga, Podziel się przepisem na lukier :kwiatek:
Jak na pierwszy raz świetny!
sznurka narysowałam 😉 Tymi "pisakami" do dekoracji ciast. Niestety po pokryciu galaretką lekko się rozmazał ale i tak widać, że to konie 😉
Notarialna Przepis na lukier plastyczny na dość duży tort.

-> 85 dag cukru pudru. ( Ja dałam do samej masy trochę mniej bo i tak trzeba co chwile podsypywać cukrem pudrem żeby się nie przyklejało. )
-> 4 łyżeczki żelatyny
-> 10 dag glukozy  proszku
-> dowolny barwnik spożywczy bądź nie . Jak kto lubi ( :

Do 70 ml gorącej wody wsypać żelatynę i dokładnie wymieszać. Następnie wsypać glukozę i klika łyżek cukru pudru. Ostudzić . Mieszają dodać resztę cukru.
Gdy masa zgęstnieje wyjąć na blat i zagnieść. Do masy dodać barwnik i ponownie zagnieść. Radzę dodawać barwnik w proszku bo ja dodałam w płynie i zrobiła się ciapa i musiałam znów władować sporo cukru.
Przepis jest bardzo prosty więc powinien wszystkim wyjść  :kwiatek:

edit. aa i jak ktoś by chciał uzyskać smak cytrynowy ( jak ja  😁 ) to ja dodałam " na oko" troszkę aromatu cytrynowego i kwasku cytrynowego.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 maja 2011 17:38
Dziewczyny za tydzień mam urodziny i muszę do pracy przynieść ciasto. Problem w tym, że koleżanki liczą na mój domowy wypiek, macie jakiś pomysł?

Czy w sklepie typu Carrefour kupię blachę do muffinek?
Muffinki są fajna i łatwo można zrobić kilka wersji smakowych żeby każdy znalazł coś dla siebie. U mnie w większych marketach blachy do muffinek jest bardzo łatwo dostać.
Jak nie kupisz to ja bym upiekła jakieś zwykłe ciastka które-nie-mogą-nie-wyjść, a za to są przeważnie bardzo dobre 🙂
JARA powinnas dostac formę do muffinek.

Ja ostatnio szaleję z tartami, robię je raz na słodko raz na słono, polecam!. Właśnie robię z owocami, potem wstawię fotki.
help
ta nieszczęsna szklanka obecna w każdym przepisie to ile gram?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 maja 2011 10:37
thaya, podrzuć przepis na muffiny.


Ja właśnie spisuje składniki na muffinki, chce upiec 3 rodzaje.
korzystalam z tego
http://www.zapetytem.pl/receipt.do?receipt=275
tylko kurcze sama gora wychodzi dosc twarda, ale szybko znikaly
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się