DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

grando_, oprócz tego , że są odwrotnie założone to chyba wszystko ok 😉
O losie... faktycznie 😵 😁 hahahah Mogę się wymigać tym,że chciałam zobaczyć czy się w ogóle zapnie ten kalosz  😁 Nie bić, mówiłam na początku,że nigdy nie miałam kalosza w ręku  🏇
grando i w ogóle akurat na tego konia jest za mały 😉 nie może się aż tak ciasno opinać wokół pęciny i powinien przykrywać piętkę (ogólnie prawie całe kopyto), a tego nie robi 🙂
Zygzak , Ajjj to w sumie dobrze,że tylko jeden zrobiłam ;D wymiary miałam dobre, ale jak doszły materiały i futro to własnie strasznie zmalał o,o
sama, to nie szyłam nic, bo nie mam maszyny niestety (a czasami chciałoby się coś wykombinować samemu)... ale każde przeszycie materiału troszeczkę go "kurczy" 😉 np czaprak przed pikowaniem będzie miał większe wymiary niż po pikowaniu 😉 dlatego trzeba brać trochę zapasu w wykroju 🙂
ja też nie mam maszyny, ale taką zajawkę złapalam i postanowiłam spróbować. Ale jak na pierwszą rzecz tego typu, jestem zadowolona, drugi zrobie większy  🏇 do padu też się przymierzam własnie, ale problem z maszyną, a tu już ręcznie nie mam zamiaru się bawić  😁
kudłata.   kudłate drzewko.
01 maja 2011 17:23
grando_ pięknie zrobione  👍
Z jakiego materiału najlepiej zrobić czaprak i co z wypełnieniem ?

Może ktoś chciałby dla mnie wykonać wszechstronne cudo w kwiatki ? 🤣
Bischa   TAFC Polska :)
01 maja 2011 22:22
A przeczytać wątek to nie łaska? 😵 Setki raz było mówione!
domyślam się, ale nie uśmiecha mi sie czytać 170 stron, więc może zrobicie wyjątek i mi powtórzycie ?
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
01 maja 2011 22:46
wyszukiwarka chętnie za Ciebie poszuka  🙂
krysiex- ja pokazywałam nauszniki zrobione na szydełku przez moją babcię voila : http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,88.msg525444/topicseen.html#msg525444 .

Sama bym je zrobiła, bo to prościarskie , ale czasu brak 🙁
marysia550 nie mam zdjęć niestety ale moja mama zrobiła ładniejsze od eskardronów na ich wzór , po prostu padłam jak je zobaczyłam  💘 Może uda mi się zrobić sesje nauszników to dodam  🙂
Dziewczyny mam hit! Znalazłam białą alcantarę, sklep twierdzi ze jest dostępna i biała. A moze juz ktos sie zetknal?
http://allegro.pl/show_item.php?item=1587364980  kolor 31A
Halo dziewczyny to może ja dorzucę swoje pięć groszy co do materiałów testowałam kilka miejsc i powiem wam tanie mięso psy jedzą porządny materiał musi kosztować..... Piękne te wasze dzieła  😅 jeśli chodzi o mnie to twórzcie i dzielcie się
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
02 maja 2011 22:41
szukajka nie pomaga, dziewczyny i chłopaki, czy ktoś z Was robił wypinacz trójkątny lub/i mógłby podzielić się wymiarami, spostrzeżeniami? będę wdzięczna. :kwiatek:
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
02 maja 2011 22:54
powinny mieć długość 2x taką jak wodze (przynajmniej tak kiedyś mi powiedziano)
ja na szybko robiłam je poprostu ze sznurków i dopasowywałam na koniu 😉 myślę ze to naprostsza opcja-sznurki i karabinczyki (ew jeszcze taka pętelka do regulacji długości)
Bee- nie wiem, czy tu pisałam. Skonstruowałam coś takiego, a la wypiacz trójkątny i czarna wodza w jednym. Kupiłam taśmę i dwa karabinki , które umieściłam  na jej dwóch końcach. na samym środku mam pętelkę - owinęłam taśmą taki kawalątek, przez który przewlekam pasek od nachrapnika i przypinam tym paskiem do kółeczka  pasa między nogami. Karabinki do boków i gotowe. Jako czarna wodza zmieniam nieco- karabinki przyczepione do paska od nachrapnika a ten między nogami do popręgu a szlufka wypada mi po środku wodzy, co w niczym nie przeszkadza. Ja kupiłam tej taśmy chyba trzy metry i starcza mi na hucuła ( na coba już nie). Pasek od nachrapnika służy jako regulacja także.
Wstawiam zdjęcie poglądowe, na którym widać niewiele. Moja taśma jest za cienka, ale póki się trzyma to takiej używam ( nie wygodnie się ją trzyma jako czarną wodzę) i tu na zdjeciu mam zmodyfikowany sposób jej przypięcią, nie idzie od razu do kółek na bokach pasa, bo one sa za wysoko jak dla hucuła.

https://picasaweb.google.com/marysia550/WITKA#5589577895821557682  i kolejne fotki , a w załączniku jako czarna
ivett, bardzo ładna, ale rzepy mogłyby być subtelniejsze, skoro to tylko na ogłowie ma być 🙂


Jakiego materiału użyłaś na te siatkę ? o ile mogę zapytać 🙂
Ja wczoraj zamiast się uczyć na mature wyprodukowałam taki naczółek 😉
Bee. , ja robiłam wypinacze trójkątne. Kupiłam 3 m taśmy dość grubej na jeden wypinacz, po jednej stronie karabińczyk, po drugiej regulacja (jak w zwykłych wypinaczach ^^ )
Zdjęcia na PW jak coś bo już tu parę razy wstawiałam
maska od ivett  😍



ivett  :kwiatek:
Ruda77, z czego to?
Cocker   "Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem"
03 maja 2011 18:23
Fantazja  świetnie wygląda ;D
Nie wiesz z jakiej to siateczki? bo właśnie zastanawiam się czy nie zrobić czegoś takiego dla swoich...
Dziewczyny, czy znalazlby sie ktos kto zrobilby mi zarabisty naczolek? ;D jak cos to pisac na pw 😉 chce zeby ten ktos mial juz doswiadczenie w robieniu naczolkow i zeby naprawde zrobil mi super trwaly i elegancki naczolek 😉
Cocker, nie wiem, o szczegóły pytaj tu w wątku
Cocker   "Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem"
03 maja 2011 18:48
To ponawiam pytanko co myślicie o stosowaniu czapraków z polaru o tej porze roku?
I z jakiej siateczki robicie maski dla koniwatych.

http://allegro.pl/alcantara-tkaniny-tkanina-obiciowa-i1587364980.html
Miał ktoś styczność z 33A i 18A Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje 🙂
Dorwałam foty nauszników mojej mamy  😀

nigdy mi się nie chciało robić ich fot ale już są 🙂



horka   black horse <3
03 maja 2011 19:28
Fajne 🙂 czyli już jeździsz na tym biedaku  🤔
nie , dlaczego ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się