gdzie założyć konto e-mail??

nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
03 lutego 2009 00:03
ja mam gmaila, o2 i wp.
i najlepszy jest gmail
Gmail only  😅
U mnie od kilku lat tylko on jeden, pokonał wszystkie na łeb 🙂
mam 4 konta

a ja nawet nie licze  😁
na wp 2, +o2(czyli trzy) + hotmail (dla msn)+ gmail(bo duze pliki mozna dostawac)+3 uczelniane

wyszlo mi ze... 10 😉  😡
wzyscy tak chwalicie ten gmail... moze sama sprobuje  🤣
No, ładnie, wynika, że jestem ostatnim żyjącym na tej planecie, który nie ma jeszcze konta na gmail  🙂

Poczytałem sobie, jakie są warunki - tzn. tradycyjny amerykański bełkot o terroryzmie, że nie wolno itd. - jedyne, co dobre, że jakby co, to nie na Guantanamo - a w London byłbym sądzony:

[i]20.7 Warunki oraz stosunek prawny pomiędzy Użytkownikiem a spółką Google wynikający z Warunków, podlega prawu angielskiemu. Użytkownik i spółka Google wyrażają zgodę na poddanie się wyłącznej jurysdykcji sądów angielskich w celu rozwiązania wszelkich kwestii prawnych wynikających z Warunków. Niezależnie od powyższego, Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że spółce Google będzie przysługiwało prawo do wystąpienia o zabezpieczenie roszczeń (lub równoważny rodzaj zabezpieczenia w trybie pilnym) w dowolnej jurysdykcji.
[/i]

No proszę, darmowe konto - a tu o jakimś zabezpieczaniu roszczeń  🙂

Inne "sprawy" też są niczego sobie:

4.5 Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że o ile w chwili obecnej spółka Google być może nie ustaliła ograniczeń w zakresie przesyłania danych przez Użytkownika za pomocą Serwisów ani miejsca do przechowywania danych, wykorzystywanego na potrzeby któregokolwiek z Serwisów, spółka Google może takie ograniczenia wprowadzić w dowolnym czasie wedle własnego uznania i na sytuację taką Użytkownik wyraża zgodę.

Po polsku oznacza to tyle, że tak jak Chińczykom na wyszukiwarkę, tak Polakom na pocztę (na wyszukiwarkę też) mogą (wedle uznania) pozakładać filtry - ale nie ma co się martwić na zapas - bo "w chwili obecnej spółka Google być może nie ustaliła ograniczeń w zakresie przesyłania danych przez Użytkownika" -  co pewnie jest językowym lapsusem, o którym dalej - ważne, jak jest po angielsku - po polsku to tylko pomoc dla niegramotnych.

1.1 Korzystanie przez Użytkownika z produktów, oprogramowania, usług i stron internetowych spółki Google (łącznie w niniejszym dokumencie zwanych „Serwisami”, z wyłączeniem usług świadczonych na rzecz Użytkownika przez spółkę Google na podstawie odrębnej pisemnej umowy) odbywa się na warunkach umowy prawnej pomiędzy Użytkownikiem a spółką Google. Przez „spółkę Google” należy rozumieć spółkę Google Inc., z centralą pod adresem: 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA. Niniejszy dokument zawiera opis konstrukcji umowy oraz niektórych jej warunków.

3.1 O ile spółka Google przekazała Użytkownikowi tłumaczenie Warunków z języka angielskiego, Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że tłumaczenie ma jedynie pomocniczy charakter i że stosunek Użytkownik - spółka Google regulują Warunki w angielskiej wersji językowej.

3.2 W razie rozbieżności pomiędzy angielską wersją językową Warunków a ich tłumaczeniem, Warunki w języku angielskim będą mieć charakter rozstrzygający.


... ale nie to mnie męczy, ale brak możliwości założenia konta innego, niż "wacław3345" albo "andrzejkowalski788"  - nawet hans.kloss jest zajęte - i, pardon, "pizdzielec" też - zdaniem Google'a do tysiąca obywateli o takim wdzięcznym adresie mailowym brakuje tylko paru osób.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
22 czerwca 2010 13:46
gmail mi szwankuje  🤔 pierwszy raz od założenia konta (czyli od 3 lat). nie dochodzi mi część maili- nie ma ich ani w odbiorczej, ani w spamie. sprawdziłam nawet kosz, bo myślałam, że może przez przypadek usunęłam i tam też nie ma. po prostu rozpłynęły się w powietrzu  🤔wirek:
Ja mam gmail, hotmail, dwa na wp, jedno na onecie. wp i onet szaleje ze spamem ale to moje pierwsze konta które mają wszyscy znajomi i uczelnia, więc muszą zostać. Gmail i hotmail- bezawaryjne, zero spamu. Jak z układem treści na stronach- nie wiem, bo nigdy nie wchodzę przez stronę. Opera mi wszystko pięknie ściąga i jak chcę pokazuje w różnych ramkach pocztę z każdego konta. Raz tylko popełniłam ten błąd i nie chciałam, żeby mi usuwało przesłane już na Operę wiadomości= zapchałam konto do granic możliwości.
Was też bezczelne Google pyta o numer telefonu przy logowaniu do poczty?  🤔 Jaaaasne, już podaję  😂 Tylko teraz zastanawiam się nad ewakuacją. Jakie jest ryzyko zablokowania poczty?
To chyba można jakoś obejść, ale przydatne jak się zapomni hasła i doszła jakaś funkcja, że można dzwonić do użytkownika gmail. Mnie dziwi, że wszyscy narzekają, że gmail, albo za dużo, albo za mało wybiera do spamu... Przecież gmail modyfikuje filtr w zależności od preferencji. Jeśli będziecie używać funkcji spam/ nie spam wystarczająco często gmail się hmmm... nauczy i będzie robił mniej błędów...
deidre tak też pyta i mozna to obejsc klikając "ok" 😉
ale funkcja bardzo pomocna
jak zawsze logujesz się np w Polsce po czym nagle wyjeżdzasż i logujesz się np Niemiec
mialam teraz gości zagranicznych ktorzy logowali się u mnie - czyli w Pl a że byli np z Canady to ich gmail pytał od razu i podawali nr bez zająknięcia. Tam to norma że wszystko jest powiązane.
I zauważylam ze gmail przy logowaniu do konta od razu zmieniał im język poczty na np angielski.
Mialam tez gości arabskojęzycznych i potem jak ja się logowałam to też przełączał z "krzaczków' na naszą czcionkę 😉
Tylko gmail!
Raz, najlepiej chyba sortuje wiadomości na spam, wiec w odebranych zawsze mam czyściutko.
Dwa, można importować sobie wiadomości z innych domen, gdy ma się też gdzie indziej poczte. Tym samym nie trzeba sprawdzać po o2, wp itd poczty, tylko wszyscy jest przekierowywane na gmaila.
Trzy, dla mnie to duże ułatwienie, bo nie muszę się ciągle logować do poczty, tylko od razu jestem zalogowana, ale to rozwiązanie jest tylko dla osób, które jako jedyne korzystają z danego komputera.
Na razie pomijam i wszystko gra, ale nie chciałabym się kiedyś znaleźć w sytuacji, że nie mogę zalogować się do poczty, bo nie podałam nr. 
Pewnie macie rację i przesadzam. Taki ze mnie typ, że do różnych celów mam osobne e-maile, odpowiednika gg używam raz na pół roku, nie znajdziecie mnie na żadnym serwisie społecznościowym (chyba że voltopiry się liczą  😁 ) i chyba mam początki paranoi 😉
Ja mam trzy konta,jedno na wp.pl i dwa na gmailu.
Pierwsze jest najstarsze i nie usuwam go tylko dlatego,że wiele osób jest niereformowalnych i nie przyjmuje do wiadomości,że zmieniłam maila.
Pierwszego gmaila używam do kontaktów szkolnych,towarzyskich itp.,drugiego założyłam bo jak starałam się o pracę to uznałam że mój mail może tylko zniechęcić potencjalnego pracodawcę,teraz z niego załątawiam wszystkie sprawy "oficjalne".Z gmaila jestem mega zadowolona i wszytskim polecam 🙂
Tylko i wyłącznie gmail, mam dwa konta, od lat i zero! zastrzeżeń, przy nim każda inna bezpłatna poczta to sam syf i spam.
Mam 2 konta na onet.pl 🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
09 października 2011 11:57
Też polecam gmaila, reszta to syf. 😉
miałam na wp i onecie, teraz tylko gmail.
i fajna jest też taka opcja, że wysyłając maila z gmaila, nadawca wyświetlany u odbiorcy może być z innej poczty
a ja sie trzymam tlena. po 1 bo mam podglad poczty na komunikatorze tlen, po 2 bo wszyscy maja ten adres 😉
- nie ma podfolderów (mi to b. przeszkadza, wszystkie wiadomości ciurkiem to nie mój styl)


Są foldery. Ja mam mocno skatalogowane wiadomości.
Mam dwa konta na gmailu, dwa na interii- wszystko mi ściąga główny gmail, układa do katalogów a oprócz tego w głównym widoku zaznacza etykietami. Kataloguje również osobno wiadomości z kluczowych adresów.
Mało tego- odpowiada na wiadomości, z konkretnego adresu na które przyszła wiadomość.

ja korzystam z poczty wyłącznie na serwerach i gmail ma jeden poważny jak dla mnie minus - potwierdzenie odbioru.
A w zasadzie jego brak przy wysyłaniu z gmail poczty  🤔

Nie jestem  w tym momencie pewna, ale wydaje mi się, że kiedyś używałam tej opcji na gmailu. Trzeba by dobrze poszukać.

Gmail jest mega rozbudowaną pocztą (programem pocztowym), tylko trzeba się w nim poodnajdywać 😉

Ja lubię też to, że jak wchodzę z innego IP  czy lokalizacji to mnie pyta o weryfikację danych. Jakoś tak wydaje się bezpieczniej.
No i to, że na niektórych "skórkach"/motywach pokazuje pogodę w okolicy 🙂
Ja mam motyw z drzewem i nie muszę patrzeć za okno- bo motyw zmienia się, dostosowując się do pogody w regionie.
Ale to już taka głupotka 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 października 2011 13:07
ja mam dwa na onecie, korzystam z Thunderbirda i jest dobrze 🙂
zastanawiałam się czy nie założyć sobie płatnego konta, ma to jakiś sens?  👀
czym się różni od zwykłego, darmowego?
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
09 października 2011 18:39
ja za namową wielu z was założyłam konto na gmailu w lutym 2009roku i jestem bardzo zadowolona.
przejrzysto, dużo miejsca i to co jest fajne zapamiętuje adresy mailowe na które się pisze. do tego nie ma dużo spamu, zawsze można jakiś adres zaznaczyć jako spam i trafia potem do skrzynki spamowej.

odzyskiwanie hasła za pomocą  nr telefonu super sprawa, wszystko idzie na telefon, nie ma dużej opcji by ktoś próbował się włamać na skrzynkę
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
09 października 2011 21:17
Ja też polecam gmail! Mam jeszcze konto na interii ale spamu w odbiorczej sporo za to na gmailu wszystko leci do spamu i jest czyściutko i przejrzyście, przydaje się też opcja priorytetów- fajna sprawa, dobrze filtruje 😀
Są foldery. Ja mam mocno skatalogowane wiadomości.
Mam dwa konta na gmailu, dwa na interii- wszystko mi ściąga główny gmail, układa do katalogów a oprócz tego w głównym widoku zaznacza etykietami. Kataloguje również osobno wiadomości z kluczowych adresów.

Etykiety to wiem, ale katalogów za nic nie mogę znaleźć. Trzeba pogrzebać w ustawieniach, doinstalować jakiś dodatek?
Hmmm... ja już tak długo to mam, że nie pamiętam za dobre- na pewno nic dodatkowo nie instalowałam. W wolnej chwili poszperam w ustawieniach jak to szło.
Dzięki. Ale bez pośpiechu, bo z tego co czytałam masz co robić 🙂
Odgrzebuję 😀 Zmieniam zaraz nazwisko i okazuje się, że moje imię.nowenazwisko@gmail.com jest już zajęte :/ Myślałam, że się zapłaczę, bo od stu lat mam gmaila i nie wyobrażam sobie żadnej innej poczty. No ale chyba będę musiała. Co polecacie? Coś poważnego, bo to będzie też konto pracowe.
nowenazwisko.imie ? imie_nowenazwisko? nowenazwisko_imie? imienowenazwisko? nowenazwiskoimie 😉
miałam ostatnio ten sam problem, potrzebowałam nowego konta (na gmailu właśnie) i wszystko było zajęte więc wrzuciłam imie.x.nazwisko gdzie x było pierwszą literą drugiego imienia 😉
Kaktus, właśnie kurde nic nie działa! Tylko imię.nowenazwisko1@... albo kar.nowenazwisko@..., To drugie już zarezerwowałam, ujdzie chyba... ale jakoś nie jestem przekonana...

infantil, za długie by wyszło, bo i imię i nazwisko będzie długie :/
Mam na home.pl, płatny. Jestem zadowolona, współpraca z administratorem genialna, bez żadnego problemu udostępnili dane z logowań z serwerów, kiedy miałam podejrzenie złamania hasła przez osobę trzecią, dzięki temu wiem, kto mi się włamał na pocztę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się