Górska Turystyka Jezdziecka

Temat mówi sam za siebie😉 Watek dla miłośników górskich wypraw konnych🙂 Chce byście w tym temacie wymienili swoje doświadczenia związane z GTJ, która jest dla niektórych codziennością (szczęściarze😉) a dla niektórych oderwaniem sie od codzienności podczas urlopu czy wakacji. Oraz by były tu zawarte potrzebne informacje o zdobywaniu oznak i o kursie na Górskiego Przewodnika Turystyki Jeździeckiej.

Trochę o odznakach i wymaganiach na nie: http://gotki.w.interia.pl/jot.html
Oraz cos o kursie na GPTJ: http://rudawyjanowickie.pl/turystyka_konna_wydarzenia/kurs_na_przodownika_gorskiej_turystyki_jezdzieckiej_pttk_zakonczony_.html

Może ktoś posiada takie odznaki lub robił kurs na przewodnika i chce podzielić sie wrażeniami  😉. Jakie ośrodki polecacie do robienia odznak i kursu??
nadmienię tylko, że na nizinach również można się w to pobawić

a wracając do gór to ja tylko uzupełnię jednym linkiem
http://gtj.pttk.pl/pl/index.html
ja polecam rajd po kotlinie klodzkiej. 10 dni z koniem 400kilometrow, swietnie jedzenie, wygodne spanie na calej trasie rajdu,
organizowane przez Stajnie pod Dębami w Lądku Zdroju.
Bischa   TAFC Polska :)
01 marca 2009 09:31
Ja się wybieram na jakiś rajd po górach , bo góry to moja wielka miłość obok nart i koni , ale w te wakacje raczej bez szans - praktyki 🙂
ja mam popularną turystyczną odznakę jeździecką, czy to też się zalicza? 🤣
Kurczę, szkoda, że nigdzie w Krk i okolicach nie można kontynuować 🙁
Kaktus - można można, pod linkiem który wrzuciłem masz kontakt do Marka Krzemienia - myślę, ze chętnie Ci podpowie gdzie, co i jak 😉
Ja korzystając z faktu ze będę pracowała w Bieszczadach przez wakacje będę się starała o zdobycie brązowej odznaki (może jak się uda to i innych) by w przyszłym roku zrobić sobie kurs PGTJ.  Hmm zastanawia mnie jedna rzecz. W opisie co trzeba zrobić na brązowa odznakę jest napisane ze trzeba odbyć 10 jazd po 45 min.... no właśnie czy to jest takie konieczne?
Cz wszystko co jest tam wymagane mogę zrobić od razu?
    Potwierdzenia i weryfikacja:

Podstawą weryfikacji jest książeczka JOTG, w której powinny być potwierdzenia, przez osoby uprawnione, odbytych szkoleń, egzaminów, wycieczek i rajdów:

    * Przodownika Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK I st. w przypadku potwierdzeń na odznakę popularną,
    * Przodownika Górskiej Turystyki Jeździeckiej II st. w przypadku potwierdzeń na wszystkie stopnie odznaki.

Weryfikacji odznaki dokonuje Komisja Górskiej Turystyki Jeździeckiej ZG PTTK, najpóźniej w okresie 3 miesięcy od daty złożenia książeczki.
Odznaki brązowe i srebrne można weryfikować także w terenowych punktach weryfikacyjnych (patrz tabela poniżej)
Odznaki nabywa się (po okazaniu książeczki z adnotacją o zweryfikowaniu odznaki):

    * popularne - u przodownika turystyki jeździeckiej,
    * brązowe, srebrne, złote - górskie w siedzibie Komisji Górskiej Turystyki Jeździeckiej, 31-010 Kraków, ul.Jagielońska 6/6A,


wiecej na:http://gotki.w.interia.pl/jot.html


Ehhhh 💘.... szkoda, że moge tylko pomarzyc o takich wyprawach 🙁
wiorek - a to dlaczego? jest w okolicach Chełma ok 300km szlaku konnego 🏇 🏇 🏇
Tegoroczne bieszczady 💘


Wybieram się w lecie ponownie w tamte rejony, najintensywniej mysle o Wołosatem. Ktoś był na rajdzie organizowanym przez ta stadninę??? Jakieś rady, wskazówki 😎
a propos rajdow-gdzie, na ile i za ile mozna po jechac na jakis fajny kilkudniowy rajd? moze cos w Bieszczadach? i najlepiej koniec maja/czerwiec
mam nadzieje, ze moze ktos polecic cos sprawdzonego, bo mam zamiar odreagowac po maturach 😎
Wołosate chce chyba 150zł za dzień rajdu. Inne stajnie w Bieszczadach podobnie albo nieco drożej. Mi osobiście zalezy żeby nie był to rajd na oklep- za stara juz na to jestem 😎
dzieki Emi 🙂
to jest rajd ze spaniem pod chmurka czy w stajniach/lesniczowkach? i jakie terminy? szukalam w googlach jakis namiarow, ale jest tylko niedokonczona strona, wiec niezbyt duzo sie dowiedzialam 😉
nie wiem na ile aktualne są namiary ale organizatora polecam 😀
http://www.rajdykonne.com/
ta stronka niestety tylko w obcych jazykach 🤣
http://www.freegallop.com/
ciri, do nich najlepiej jest dzwonić, chociaż instruktor powiedział nam, że rzadko kto te telefony odbiera 🤬 nie mniej trzeba próbować. ja na pewno będę dzwonić jakoś w kwietniu...
Dziewczyna Szamana   Prawdziwa Świętokrzyska Wiedźma
17 marca 2009 21:12
Jeśli ktoś jest początkujący w rajdach, zapraszam w góry świętokrzyskie. nasz szlak jest drugi pod wzdledem dlugosci. Jedzie się przez 14 dni. Nasze gorki nie są za wysokie, ale dzięki temu rajdy można dopasować do umiejętności jeźdźców i możlwości koni

Więcej informacji można zaczerpnąć z linku wstawionego przez wawreka lub u mnie na priv 😉
W Bukowinie Tatrzańskiej jest osrodek oferujący rajdy po tatrach. Jest naprawdę miło.

http://www.goj.gulliver.com.pl/goj/

Tu dwi fotki z malowniczych wypadów w teren 🙂



cieciorka   kocioł bałkański
13 maja 2009 12:10
ja rajdów nie cierpie- to nie dla mnie.
bieszczady, owszem- kocham miłoscica szczerą, ale na nogach, troche mniej na rowerze (kiedys byłam z wawy i na miejscu 2tyg, co górke przeklinałam ten pomysł)

byłam raz na całodziennej przejażdżce z polany, jako że to stadnina przyjaciela przyjaciela rodziny ;]
ale mnie to sie takie wyprawy dłuza i niewidze sensu w ciaglej jeździe na oklep- tam tak się jeździ. za to widoki, kiedy jedzie sie szczytem spacerkiem- niezapomniane  💘
a propos rajdow-gdzie, na ile i za ile mozna po jechac na jakis fajny kilkudniowy rajd? moze cos w Bieszczadach? i najlepiej koniec maja/czerwiec
mam nadzieje, ze moze ktos polecic cos sprawdzonego, bo mam zamiar odreagowac po maturach 😎


Na odreagowanie zdecydowanie polecam Żubracze w Bieszczadach  - strona www.kwiatkonie.pl  😀
To Ośrodek Górskiej Turystki Jeździeckiej prowadzony przez instruktora sportu, przodownika Górskiej Turystyki Jeździeckiej.

Wspaniałe tereny , dobrze wyszkolone konie, głównie małopolaki , znakomity instruktor 🙂

Co roku jeżdżę tam na rajd.
Tam tez zdobyłam srebrną odznakę GTJ.

Tylko to trudne tereny - jazda  właściwie tylko po górach.
Ale wrażenia - niezapomniane 😀
cieciorka   kocioł bałkański
13 maja 2009 12:31
a jeszcze przypomniało mi się ze w bieszczadach jeszcze rusinowa polana organizuje rajdy
(naprawde chodzi o bieszczady 😉)
a jeszcze przypomniało mi się ze w bieszczadach jeszcze rusinowa polana organizuje rajdy
(naprawde chodzi o bieszczady 😉)


Forumowa Zuzz(dawny Zuzik)  pracowała tam poprzednie wakacje i w tym roku będzie tam pracować od czerwca do października wiec jak ktoś chce więcej informacji to warto się jej pytać 😉 Ja może się załapie we wrześniu do pracy... 😎
podpinam się pod temat.
Jak ciri szukam miejsca do odreagowania po maturach.
To ja polecam jazdę konną po górach ( Karkonoszach ) w okolicy Karpacza/ Szklarskiej poręby

dokładnie w agroturystyce konnej u Luizy w Mysłakowicach...
Bajkowo !
W opisie co trzeba zrobić na brązowa odznakę jest napisane ze trzeba odbyć 10 jazd po 45 min.... no właśnie czy to jest takie konieczne?
Cz wszystko co jest tam wymagane mogę zrobić od razu?


To są wytyczne. Przodownik może po jednej jeździe uznać, że radzisz sobie z koniem i widać, że wyjeździłaś więcej niż 10 razy po 45 minut w życiu 😉
Jeżeli umiesz odpowiedzieć na pytania i tematy wyznaczone do tej odznaki to może Ci ją przyznać.
Ja mam popularną, brązową i srebrną oraz pierwszy stopień przodownicki.
ovca   Per aspera donikąd
14 stycznia 2010 20:51
RaDag, gdzie i kiedy robiłaś kurs?

ja w tym roku planuję zrobić II stopień przod  😅
polecam Górską Turystykę Jeździecką - rancho Overo w Nowej Rudzie koło Kłodzka - super rajdy i imprezy konne po Sudetach www.overo.pl
Norquina   Life is too important to be taken seriously
16 stycznia 2010 12:00
czapajew bylam w tym osrodku dobre kilka lat temu (jeszcze jako gimnazjalistka), zrobilam tam popularna odznake
potwierdzam ze osrodek super,mili ludzie, konie zadbane, tak mi sie podobalo ze bylam tam 2 razy
niestety nie mam zdjec na kompie,bylam tam przed epoka cyfrowek
Witam, Bardzo proszę o wypełnienie ankiety dotyczacej turystyki konnej, ankieta jest potrzebna mi do pracy magisterskiej. Bardzo prosze o wypelninie:

http://www.ankietka.pl/ankieta/34178/znaczenie-rekreacyjno-wypoczynkowe-turystyki-konnej-na-wybrantch-terenach-z-polski-poludniowej.html

dziękuje 🏇
Odświeżam wątek.
Potrzebuje zrobić w tym roku brązowa i srebrną odznakę GTJ. Znacie jakieś ośrodki w okolicach Krakowa tych bliższych jak i dalszych gdzie można zdobyć te odznaki ? W grę wchodzą również Bieszczady.  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się