Janów Podlaski aukcja arabów

Kto był? Fajna impreza? Dużo jest tam ludzi? Nigdy nie byłam i zastanawiam się czy warto się wybrać.
Chodzi Ci o aukcję samą w sobie czy o całość imprezy czyli czempionat narodowy(sobota) i aukcja niedziela. Ja kiedyś bywałem regularnie, ale ostatnio nie, bo po zmianie firmy organizującej, się tak dziwnie zrobiło. Nie umiem tego wytłumaczyć, ale nie ten klimat. Niemniej to tylko moje wrażenia i każdy musi sam ocenić czy warto to oglądać. Jedź i zobacz 😀
abre   tulibudibu
28 lipca 2010 09:11
panterka-23, może zmień nazwę na Pride of Poland 2010 albo Dni Konia Arabskiego 2010. Będzie potem łatwiej znaleźć wątek.

Ja jeżdżę co roku na sobotę. Tak będzie i w tym roku. Jest przyjemnie, sielsko, można odpocząć patrząc jak inni biegają 😉 Ludzi sporo ale jakoś się to rozchodzi i nie ma się wrażenia tłumu napierającego na barierki.
Jeżdżę na tę janowską imprezę od lat praktycznie co roku.
Na trybunach siedziałam jednak chyba tylko raz- wolę się poprzemieszczać, spotkać koniarzy, obejrzeć stoiska ze sprzętem jeździeckim i nie tylko, a konie przecież widać przed pokazem na zewnątrz  🙂 Można usiąść sobie pod parasolami, zwiedzić padoki, niektóre stajnie itd.
Zgadzam się z melechow, że dawniej wszystko miało inny klimat, choć ciężko mi też wytłumaczyć co konkretnie mam na myśli, jednak uważam, że warto przyjechać 🙂 (Ja będę na pewno chociaż jednego dnia).
W ramach WOŚP wylicytowałam wstęp na Dni Konia Arabskiego w Janowie. Pomału zaczynam wszystko planować, bo jednak ode mnie to kawał drogi. Chciałam zapytać, czy ktoś może polecić jakieś noclegi w okolicy? Jak najłatwiej dojechać? Rozważam samochód, ale jeśli bezproblemowo da się pociągiem + busem/autobusem, to wolałabym tak :-) A może ktoś z okolic Krakowa/Kielc wybiera się w tym roku do Janowa?

Będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi!
ewabe- Możesz dojechac do Białej Podlaskiej pociągiem np. a z Białej busy Garden Service jeżdżą- to z BP jedyne 20 km.
Na terenie stadniny jest hotel Wygoda. Noclegi są tam ponoć niedrogie, ale trzeba raczej dużo wcześniej rezerwować.
z noclegami tam jest ogolnie problem. polecam Dworek Łukowiska http://lukowiska.com.pl/ , sliczne i klimatyczne miejsce. ale to jest jakies 7 km od stadniny, wiec bez samochodu sie nie obejdzie.
bardzo Ci zazdroszcze pobytu na Dniach Konia Arabskiego!
o noclegu we Wygodzie w sierpniu zapomni
trzeba popytać w agroturystykach, ale na sierpień większość ma swoich stałych bywalców a w prawie każdej chacie spią przyjezdni
zadzwoń i zapytaj tam
http://www.eholiday.pl/noclegi-mw0102.html
raczej nie będą mieli miejsc, ale powinni pokierować
Dzięki dziewczyny. Napisałam do Łukowisk, bo na stronie nie ma nawet cennika. Zobaczymy :-) Najwyżej sobie drogę z Krakowa podzielę na dwa etapy :-)
😤
hahahahaha ogurek <przytul>

w sierpniu nie wiem, ale normalnie: 100 zl w pokoju 1 os. i 80 zl od os. w wiekszych.  sniadanie w cenie, kolacja platna dodatkowo jesli chcesz 😉
ciekawska, byłaś tam w sierpniu?
przepraszam, masz racje
byłam 2 lata temu w pracy, bardzo miło wspominam, co prawda pracowałam w strefie vip, więc to potęgowało atmosferę - ekscytacja, emocje, licytacja. rewelacja !!
Bardzo chciałabym pojechać raz jeszcze, tym razem prywatnie.
dwa tygodnie tamu agroturystyka w której się często zatrzymujemy nie miała już miejsc na Dni Arabskie, stąd wiem  😉
to jest specyfika tej imprezy, większość miejsc noclegowych przez cały rok stoi pusta, a na ten jeden weekend zwala się tam kilka tysięcy ludzi z całego świata

pari01, emocje na PoP są niesamowite 😉
Ej, spokojnie :P

Najwyżej pojadę samochodem i zatrzymam się w Białej Podlaskiej :P
my mieliśmy jakiś domek - przypominał skansen  😉 ok 2-3 km od stadniny. ceny z tego co pamiętam były koszmarne, ale jakie dokładnie  nie pamiętam
pozwolę sobie wkleić trzy zdjęcia. ze stałym bywalcem i kupującym i zdaje się, że z najdroższą kobyłą tamtej aukcji
deborah   koń by się uśmiał...
05 lipca 2012 08:18
kto wybiera się w tym roku?
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
05 lipca 2012 10:13
ja jak zawsze
Ja na pewno zawitam  🙂

Kto się jeszcze wybiera? To już niedługo  😅
ja spałam u takiej miłej pani we wsi, znalazłam ogłoszenie w necie w zeszłym roku 🙂
Ma dwa pokoje na dole w domku i wynajmuje dośc tanio.
deborah   koń by się uśmiał...
30 lipca 2012 20:49
whisperer13, masz jakiś kontakt do tej Pani?
deborah, szukasz noclegu?
deborah   koń by się uśmiał...
30 lipca 2012 21:10
ogurek, tak. Na cały czas trwania aukcji..
deborah , niestety nie 🙁 ale to było coś w tym stylu: http://lubelskie.gumtree.pl/c-Nieruchomosci-kwatery-domki-letniskowe-Pokoj-na-aukcje-w-stadnienie-koni-Janow-Podlaski-wynajme-W0QQAdIdZ399281509 (jak się skraca link  🤔 )
2 pokoje dwuosobowe, wspólna łazienka i kuchnia. Trzeba było przejśc przez całą wioske,ale rano klimat był niesamowity! 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
31 lipca 2012 08:14
ja będę  😅
Polecam zadzwonić do p. Caruk (503-174-020, 503-010-912), ona dysponuje bazą wolnych kwater agroturystycznych i nie tylko w Janowie i okolicach. Dodam, że przez ostatnie 10 lat oferujący kwatery na czas Dni Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim strasznie wywindowali ceny. Przykładowo wahają się w granicach 100-150zł za nocleg od osoby w różnych warunkach. Przeciętnie jest to tak, że właściciel domu wyekspediowuje rodzinę, udostępnia wszystkie pokoje w domu, a potem na wszystkich gości jest jedna łazienka 🙂😉) Ja ostatnio zakwaterowałam się ze znajomymi w hotelu Delfin w Białej Podlaskiej. Cenowo tak samo, przyzwoite warunki i jakiś posiłek wliczony w koszt pobytu.
A ja nieśmiało wspomnę, że poszukiwane są 3 hostessy na tą imprezę. Na PW więcej informacji.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się