Rusza Polska Akcja ,, Zahoduj Haflingery '' -Konie RASY HAFLINGER - Złote Konie

Plakat umieszczam grzecznościowo - dołączam się do Polskiej Akcji ,,Zahoduj Haflingery'' Akcja ma na celu rozpowszechnić hodowle Haflingerów w Polsce . Haflingery to świetne konie do sportu i rekreacji. W krajach zachodnich Haflingery są bardzo popularną rasą ich cena sięga często w przeliczeniu na zł 25000 zł- organizowane są czempionaty,wystawy ,aukcje. Haflingery chodzą z powodzeniem na międzynarodowych zawodach w skokach, powożeniu, ujeżdżeniu. W polsce niestety jest hodowla Haflingerów słabo rozwinięta - dlatego warto inwestować w haflingery. MASZ PYTANIA DOTYCZĄCE HAFLINGERÓW PISZ zahodujhaflingery@interia.pl 


Szukamy dobrej duszyczki która pomoże nam zrobić ładną strone www o HAFLINGERACH  na serwerze bezpłatnym. 
Prosimy o umieszczanie tej informacji o Akcji- plakaty na stronach internetowych itp.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęć
wątek zamknięty
Gdzie rusza, kto organizuje i po co?Jaki jest cel i dlaczego to polska akcja?A moze tak rozpropagować światową.
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
08 lipca 2010 08:17
widze że nadprodukcja koni i brak zainteresowania dotknęlo też hodowców haflingerów 😎
wątek zamknięty
Własnie ,że nie nadprodukcja Haflingerów ! tylko za mało ich jest w Polsce

wątek zamknięty
To chyba dobrze...? Jest nisza! Hodowlę pora zakładać!

Powiedz na czym ta akcja ma polegać?
wątek zamknięty
Akcja ma na celu rozpropagować hodowle i użytkowanie Haflingerów w dużym sporcie tak jak to ma miejsce w Niemczczech,Austrii,Holandii,Belgii i w innych krajach UE i nie tylko.
Jeśli hodowla Haflingerów w Polsce wzrośnie to będzie stworzony odrębny związek należący do Światowej Federacji Haflingerów i wówczas będą organizowane wystawy,aukcje z udziałem nawet zagranicznych koni , może nie światowej czołówki Haflingerów ale napewno będą przyznawane premie dla konia  i dla właściciela ( w euro).
Możliwe nawet ,że będą przyznawane wówczas dofinansowania przez Światową Federacje Haflingerów.
Przyw wyborze Haflingera kierujmy się maścią ( jasnokasztanowatą ) , lepsze a zarazem droższe są Haflingery powyżej 147 cm np. w Austrii taki Haflinger kosztuje ok 4000 euro a czasami i więcej. Haflingery to ,,Złote Konie o złotym sercu'' pięknie się prezentują na padokach i super wyglądają np. w zaprzęgu. Pamiętajmy ,że w Polsce dużo jest odpadów hodowlanych koni rasy haflinger pochodzących z zachodu


wątek zamknięty
Fajnie, ale czy nie lepiej promować nasze hucuły, niż kolejną rasę zagraniczną. Po za tym to są konie alpejskie i ciekawe czy w naszym klimacie się nie stracą wartości hodowlanej
wątek zamknięty
Po pierwsze każdy ma prawo do promowania każdej rasy więc nie widzę w tym nic złego i każdy jak chce to może 🙂
Po drugie sama mam konie rasy Haflinger i w naszym klimacie bardzo im służy, nie jest im gorąco w Lato tzn. nie pocą się tak jak np. Sp bo mam już doświadczenie. Są tanie w utrzymaniu -niewiele jedzą a dobrze wyglądają i mają dużo siły.W austrii panuje ten sam typ klimatu co u nas 🙂.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 lipca 2010 16:37
hafi, tak z ciekawości: zgoda autorów na publikację zdjęć jest?
wątek zamknięty
oczywiscie ze jest 🙂
wątek zamknięty
Ale jeżeli mało jest ich w Polsce, to chyba znaczy, że nie ma popytu na konie tej rasy w naszym kraju, prawda?
wątek zamknięty
Ruda_H   Istanbul elinden öper
08 lipca 2010 17:11
no ok, hodować można co się chce ale kto jest autorem tych plakatów, czy to jest jakieś stowarzyszenie, które działa w celu rozpowszechnienia Haflingerów w Polsce ?

Będą organizowane jakieś pokazy w celu prezentacji użyteczności tych koni w Polsce ?

Mnie osobiście odstrasza sam plakat wykonany jak w Paint'cie
wątek zamknięty
A może ktoś pomoze zrobić prawdziwy plakat ?
wątek zamknięty
Ruda_H   Istanbul elinden öper
08 lipca 2010 17:19
a myślałam, że to bardziej zorganizowana "Polska Akcja"
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
08 lipca 2010 17:24
"zahoduj" - ladne slowo.

no wlasnie, podstawowe pytanie - kto, poza toba hafi jest organizatorem tej calej akcji?
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
08 lipca 2010 17:28
Strona za darmo, plakat za darmo... Może jeszcze konia za darmo?
wątek zamknięty
Ja osobiście nie widzę sensu jeszcze większej nadprodukcji koni w Polsce, kiedy jest tyle ras do zagospodarowania i promowania, ale jak ktoś ma zapał żeby coś robić, to nie musicie go od razu wdeptywać w ziemię 😉
wątek zamknięty
A może hafi   chce wypromować bo ma już hodowle i nie ma popytu na haflingery ,jak bardziej wypromuje tą rasę to więcej sprzeda  😤  ,koniki polskie czy hucuły tez są świetnymi końmi ale co popytu na nie nie ma .
U nas gościu ma około 80 koni ,koniki polskie i hucuły jak by nie miał dotacji to by ledwo piszczał i tak ma dużo ogierów na sprzedaż i co idą po 2 tys. normalna paranoja .
Może jeszcze sprowadzimy ,Fryzy ,Tinkery przecież też są świetnymi końmi i w dość dłużej cenie .
Ja jestem za promocją naszych koni i tak większość osób kryje klacze zagranicznymi rasami a nasze wielkopolaki czy ślązaki wymierają ,wszyscy idą z modą ten ma mieszańca z hanowerem to Ja też chce .
Niemcy np. doceniali nasze konie parę lat temu a teraz wszystko jest pomieszane i ciężko sprzedać polskiego konia bo zawsze coś mu popsuje papier .
Parę lat temu co 2 koń na naszej stajni był z polski i szły jak świeże bułeczki a teraz już nikt nie chce polskich mieszańców koni no chyba że na mięso  👿 
wątek zamknięty

Może jeszcze sprowadzimy ,Fryzy ,Tinkery przecież też są świetnymi końmi i w dość dłużej cenie .

Jestem za! Sprowadźmy!
wątek zamknięty
Przypuśćmy, ze sobie zahoduje takiego haflingera (a co!) kto w PL ma pojęcie o haflingerach? Pojade go wystawiac do Austrii? Gdzie mu zrobię licencje? W Austrii? Wyjdzie na to, ze wyhoduje kolejnego SP. W PZHK w niczym nie pomogą, bo co tam wiedzą na temat haflingerów
wątek zamknięty
Ja wystawiam swoje klacze poza granicami naszego kraju np. w Austrii i za kilka dni własnie sie tam wybieram z klaczami 🙂 pozatym ja nie mam na sprzedaż ani jednego haflingera więc nawet gdyby ktopś chcial kupić to mogę tylko poszukać komuś za granicą ładnego Haflingera.
Monianie mam nic do hucułów czy koników polskich ale mnie się one wogóle nie podobają , hucyły to jeszcze w miare są niektóre ładne i zgrabne ,ale koniki polskie.... i ta ich maść i ta pręga na grzbiecie.....
Pozatym przecież tak samo Polacy mogą zorganizować Światową Wystawe Hucułów czy Koników Polskich , a tego do tej pory nie zrobił -pytanie dlaczego ? otóż szczerze nie widziałam ,żeby masowo ludzie zza granicy przyjeżdżali do Polski po konika polskiego  🙄 . Każdemu się podoba całkiem co innego i każdy ma do tego prawo.
W Austrii co 5 lat jest organizowana Światowa Wystawa Koni Rasy Haflinger i właśnie w tym roku była w czerwcu i na nią przybyło ponad 1000 haflingerów z całego świata, konie masowo przyjeżdżały z najdalszych zakątków Europy oraz z poza naszego kontynentu ( np. Z USA,BRAZYLII,AUSTRALII ,Nowej Zelandii,RPA,Kanady itp.). Za granicą jeśli już hodują jakąś konkretną rasę to selekcjonują ją od wieków tak ,aby wyhodować konia z dobrym ruchem,charakterem ,w dobrym typie itp. Holendrzy wyhodowali sobie świetne konie Fryzyjskie i chwała im za to ,a Austriacy wyhodowali znakomite Haflingery. A w Polsce niestety PZHK,HODOWCY nie potrafią wyhodować jeden konkretny typ konia i mówię to z rozsądkiem ponieważ co roku jestem obecna na wielu wystawach koni różnych ras ( szczególnie śląskiej). Dlatego Polska powinna nie czepiać się koni wyhodowanych za granicą tylko zabrać się za selekcje koni w jednym konkretnym typie czy to mocniejszym typie czy też w lżejszym . I tak własnie selekcjonuje się poza granicami naszego kraju  :kwiatek:
wątek zamknięty
hafi, nikt masowo nie przyjeżdża po konika polskiego ale za to my mamy z wywieszonymi językami inwestować w rozwój hafów- bo tak? Wolę ' tą ich maść i tą pręgę na grzbiecie' bo wystarczająco hafy są promowane za granicą, ja wolę promować rodzime rasy.
Jak ktoś lubi halfingery to i tak sobie jakiegoś kupi, rozmnoży, zrobi co chce, po co to nakręcać?
wątek zamknięty
własnie -skupmy sie na tym co mamy, a nie kombinujmy z kolejna rasa
wątek zamknięty
Burza przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby wypromować polskie rasy 🙂 jeśli tylko ktoś chce . Nikt nie musi inwestować w Haflingery , ten temat jest również po to ,aby uświadomić polaków ,że rasa Haflinger też jest obecna w POLSCE, tak jak inne rasy np. fryzyjska i nikt nie narzeka że fryzy są  😉
wątek zamknięty
hafi, bardziej chodzi o to, że swoje racje narzucasz dość agresywnie- stąd i mój ton. Mi się haflingery podobają, są śliczne, ale nie mam wewnętrznej potrzeby istnienia związku hodowców- to oczywiste, że powstanie jeśli będzie takie zapotrzebowanie.
wątek zamknięty
Hafi- wiesz,że JEST wątek o haflingerach bo w nim piszesz równolegle.
Tymczasem tworzysz osobny o akcji,której nie ma.
Dlaczego?
wątek zamknięty
Żeby coś powstało potrzebni są organizatorzy ,a napewno do tego się zabiorę - w przyszłości chce się udać na szkolenie do Austrii i może będe sędzią międzynarodowym ,ktory moze oceniać Haflingery na róznych wystawach na Świecie  -nalezącym do Światowej Federacji Koni Rasy Haflinger oraz Związku.
Tania akcja jest bo gdyby jej nie było to pewnie bym nie pisała - kilkanaście hodowców Haflow wpadlo na pomysl zeby cos takiego rzucic odzielnie chocby na forum 🙂
wątek zamknięty
Lepiej jakby najpierw był związek a potem akcja
wątek zamknięty
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
08 lipca 2010 21:27
Prosimy o umieszczanie tej informacji o Akcji- plakaty na stronach internetowych itp.

tak już pędzę promować haflingery  😂
rozumiem że kilkunastu hodowców hafów nie stać na sfinansowanie budowy strony www, tylko szukają łosia do zrobienia tego za darmo i i innych łosi którzy będą wklejać linki po necie?  😁 😁 😁

spoko-mogę Wam powiesić baner w Kraku na Forum-koszt usługi 30000 netto 😀
wątek zamknięty
majeczka   Galopem przez życie!
08 lipca 2010 21:30
A mi się haflingery mega podobają i gdyby nie fakt że bynajmniej na chwilę obecną więcej koni mieć nie mogę pewnie już bym takowego miała i chętnie promowała w małym sporcie
🚫 sory za off ale muszę Burza, zmień awatar, bo Ci go ukradnę jaki On jest obłędny 😍
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.