PAYPAL

pytanie - jaką kartę trzeba mieć by móc operować przy pomocy paypal? tylko i wyłącznie te wypukłe kredytowe? czy może są jakieś banki które w ramach klasycznego rachunku oferują karty przy pomocy których można dokonywać takich operacji?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
11 marca 2009 10:59
ja mam kartę kredytową niewypukłą z WBK 😉 I nią mogę płacić.
ale kredytową 😉  a mnie interesuje niekredytowa
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
11 marca 2009 11:02
do paypala mam podpiete 4 karty, w tym jedna nieembossowaną debetową i embossowaną debetową i obie działaja 😉 karta kredytowa nie jest wymogiem. ale wszystko zalezy od banku, w ktorym mamy konto
asior   -nothing but eventing-
11 marca 2009 11:13
K_cian - napewno nie trzeba miec kredytowej. Brat ma konto internetowe w mBanku i taka karte symboliczna, plasitkowa. Wplaca kase na to konto i placi PayPalem. Moge go wypytac o szczegoly  😉
jesli możesz to wypytaj 🙂

a jak wygląda to w drugą stronę? wypłacanie pieniędzy kiedy ktoś przy pomocy paypal prześle mi gotówkę ?
dopytuję w celu wystawienia aukcji z możliwością wysyłki np do niemiec, w tym momencie ponoć potrzebny jest już paypal jako forma płatności
asior   -nothing but eventing-
11 marca 2009 12:33
Wieczorem Ci wszystko napisze.

Kolejnym plusem PayPala jest to, ze traci sie malo kasy na przelewach w obcej walucie. Jak zamawialam witaminy Orlinga z Czech bez pomocy PayPala, to placilam 2 razy za przelewy miedzynarodowe  🤔
bardzo w tej chwili istotne dla mnie jak to jest z tymi wpłatami na konto paypal i przekazywanie ich na konto osobiste po tym jak mi ktoś zapłaci, czy Twój brat coś sprzedawał może?
asior   -nothing but eventing-
11 marca 2009 12:45
Sprzedaje duzo winyli na allegro. Cierpliwosci, poczekaj do wieczora  😉
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
11 marca 2009 12:54
ja sprzedawałam. przy transakcjach na kilka tysięcy paypal często chce zweryfikować użytkownika. ja na przykład musiałam potwierdzić im dodatkowo adres zamieszkania (przesyłając np rachunek za energię), przesłać dowód osobisty, fakturę dot. zakupu sprzedanego przedmiotu (to ominęłam bo powiedziałam im telefonicznie, że to było używane siodło).

sama weryfikacja trwała u mnie prawie 2 tygodnie. bo ciągle chcieli coś nowego, np dowód wysyłki. a kasa na koncie już była. aha - warto do nich dzwonić i wyjaśniać telefonicznie. powiedziałam im, że dowodu wysyłki nie mam, ale za to kupujący wystawił mi już pozytywny komentarz. i to im wystarczyło.

po tym wszystkim kasa wpłynęła po prostu na konto bankowe.

jeszcze jedno - na każdą operację mają 72 godziny, więc trochę to trwa. więc jak dokonasz jakiejś operacji na stronie a ona się nie zapisze (np nie widać, że podałaś nr konta) to czekaj 😉

co do karty - ja mam kredytową wypukłą.

jak coś więcej chcesz wiedzieć to pytaj.
:kwiatek: ale to już wieczorem, jak bardziej się wgryzę
asior, i jak? dowiedziałaś się jak to u niego w przypadku zwykłej karty i sprzedaży?
k_cian Ja jakis czas temu zakladalam polskie konto i bez problemu  moglam rejestrowac moja karte z niewypukla. A pozniej pieniazki mozesz przelac na swoje zwykle konto, trwa to od 2 do 4 dni jak pisza.
Severus   Sink your teeth into my FLESH
01 stycznia 2010 17:53
Czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wytłumaczyć, jak się używa Paypala? Bo czytam ich instrukcję piąty raz i jakoś nie może do mnie dotrzeć...  😡
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
01 stycznia 2010 18:38
a z którym etapem masz konkretnie problem?

bo jezeli chodzi o samo użytkowanie: kupujesz cos na ebayu lub w innym sklepie i wybierasz opcje 'paypal'. przenosi Cie na stronie logowania, podajesz swoje dane (email +hasło), na następnej stronie pokazują Ci się opcje, którymi mozesz zaplacic za produkty (opcje te sama wczesniej definiujesz, tzn dodajesz karty i/lub konta bankowe). wybierasz preferowaną opcje, klikasz zapłać, a potem automatycznie przenosi Cie z powrotem do sklepu.

poza tym istnieje również opcja wysłania pieniedzy do osoby prywatnej (np kupując na volcie, jezeli ta osoba posiada konto na paypalu lub po prostu wysylajac kase jako podarunek)
PayPal jest rewelacyjny. Karty mieć wcale nie trzeba. Można uzupełniać konto za pomocą zwykłego przelewu. Jeśli jest karta to nie koniecznie musi być wypukła. Za pomocą PayPala można płacić w kilkudziesięciu walutach na całym świecie. Ja osobiście używam od ponad 2 lat kupując rzeczy na eBayu i w różnych e-sklepach na całym świecie. Jeśli ktoś nam płaci to może to zrobić w walucie jakiej chcesz (dostępnej w serwisie). Przewalutowujesz i możesz przelać na domyślne konto bankowe. Co ważne - PayPal jest tani, a transakcje są ubezpieczone. Szczerze polecam!
Severus   Sink your teeth into my FLESH
02 stycznia 2010 17:52
Edytka, wawrek - dziękuję wam, własnie o to mi chodziło  :kwiatek:
PayPalowi podziękuj 🤣
Severus   Sink your teeth into my FLESH
03 stycznia 2010 21:03
PayPalu, dzięki ci!  🤣
Adaaa   Me gusta el caballo, me gustas tu!
10 marca 2010 15:41
Gdzie mam znaleźść wyciąg z karty z  czterocyfrowym  kodem PayPal?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
10 marca 2010 15:49
wystarczy, że zalogujesz się do swojej bankowości elektronicznej 😉 tam będzie ten kod jako jedna z transakcji
Adaaa   Me gusta el caballo, me gustas tu!
10 marca 2010 16:02
a kiedy on się pojawi? czekam już od wczoraj


edit: Dzięki 😉 już sobie poradziłam 😉
Severus   Sink your teeth into my FLESH
05 grudnia 2010 07:48
[s]Wiecie może, czy RBS WorldPay to jest coś takiego jak PayPal?[/s]

ps. już nieaktualne  😉
Pursat   Абсолют чистой крови
21 czerwca 2013 10:30
Właśnie zakładam konto w PayPal. Żeby korzystać z systemu muszę być zweryfikowana? Jedna z form weryfikacji to dodanie rachunku bankowego - numer IBAN to numer mojego rachunku?

Albo inaczej - chcę przelewać sobie kasę z konta w banku na konto w PayPal, żeby móc robić zakupy w internecie. Co muszę zrobić, żeby wszystko działało? 🙂
iban to nr rachunku z PL przed cyframi, pisane bez spacji

weryfikacja jest szybka, a sam system sprawny i bardzo czytelnie opisany
mi iban nie wchodził, bo miał za mało cyferek (nawet jak wpisywałam z PL na początku) a konto aktywowałam poprzez wpisanie cyferek z karty a następnie musiałam przelać chyba 7zł na moje konto na paypalu.
Pursat   Абсолют чистой крови
21 czerwca 2013 12:01
[s]Mi też nie wchodzi IBAN. 😫[/s]

edit: już mam, musiałam wpisać cyfra po cyfrze, bez kopiuj-wklej. 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
30 września 2013 15:19
To znowu ja. 😉

Ktoś oblatany w temacie PayPala może mnie uświadomić jak wygląda przelewanie pieniędzy do innego kraju? Muszę przesłać równowartość 60 dolarów do Rosji. Co i jak powinnam zrobić i jakie koszty poniosę? :kwiatek:
Pursat, wybierasz ile kasy ma otrzymać ta druga osoba. Pokaże ci po jakim kursie przelicza pieniądze i koniec 😉 Dodatkowych opłat nie ma.
Pursat   Абсолют чистой крови
30 września 2013 19:41
Dzięki. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się