Zima 2013/ 2014

Już dużymi krokami zbliża się do nas zima , jak na razie u nas jeszcze jest względnie ale np. dziś już pada śnieg w Niemczech i jest już prawie biało . Mam cichą nadzieje ,że jeszcze pocieszymy się trochę słońcem .
Na TVN straszą w najbliższym czasie opadami innymi niż deszcz. Więc do zimy chyba bliżej niż dalej. Poza tym ulicę obok mnie rozkopują. Ewidentnie zbliżają się mrozy. 🙂
W Niemczech pada już drugi dzień , mam nadzieje że u nas jeszcze się wstrzyma  👿 
We Wrocławiu podobno od poniedziałku ma padać. I tak super, że nadal jest na plusie i to sporo jak na koniec listopada 🙂
Właśnie sprawdzałam pogodę i od niedzieli ma być na minusie , idę szykować derki dla koni i poszukać swoich kurtek  😉  Kalendarzowa zima powinna zacząć się 22 grudnia ,więc jesień ma jeszcze miesiąc  😁 
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
21 listopada 2013 10:20
W Niemczech pada już drugi dzień , mam nadzieje że u nas jeszcze się wstrzyma  👿 


To będe mieć mobilizację do zmiany opon na zimowe w końcu. Jeszcze tak późno nigdy nigdy na letnich nie jeździłam  🤔
ash   Sukces jest koloru blond....
21 listopada 2013 10:27
Mój koń miał przed goleniem 4 cm sierść 😀
Jeśli ma być taka pogoda jak dziś czyli szaro, buro i deszczowo to chyba wolę śnieg.
Derki naszykowane, tylko jeszcze ja muszę kupić dla siebie kozaki 🙂
safie a widzisz o koniach pomyślałam ( brakuje mi jednej derki bo szkap mi wyrósł , więc już zamówiłam ) zapomniałam o oponach , znowu wydatki . Muszę wymienić w terenówce bo mam je już kilka lat i już się proszą o wymianę , dobrze że to tylko jednorazowy wydatek bo tam są całoroczne i na kilka lat . Znowu w osobówce muszę wymienić na zimówki , idę poszukać gdzie je schowałam  😵  
Mam już płyny w autach z głowy , zostały wymienione na nowe w tamtym tygodniu . Myślę jeszcze o czym zapomniałam  😁 

edit. mam nadzieje że ta zima nie będzie taka ostra , idę ocieplić budę i muszę pomyśleć o miejscu w piwnicy dla moich potworów jak będzie bardzo zimno .
Ja tam nie mogę się doczekać śniegu 🙂😉
Wolę to niż, deszcz i pluchę.
Na dodatek w końcu będę mogła poszaleć z córką na sankach 🙂😉

No ale najpierw muszę sobie kupić kurtkę zimową i wymienić opony w aucie 🙂
robakt   Liczy się jutro.
21 listopada 2013 11:33
Ja już teraz nie wiem jak się ubierać, żeby:
1) nie marznąć w drodze na przystanek/uczelnię/w oczekiwaniu na autobus
2) nie gotować się w autobusie w tych warstwach, które zwykle mam na sobie.

Na jakieś większe mrozy pod np. bluzę lub koszulę jeansową mam w planach mieć koszulkę termiczną z długim rękawem, dobry pomysł?
slojma   I was born with a silver spoon!
21 listopada 2013 11:49
W Londynie obecnie zimno ok 6 stopni i naprawdę jest zimno, wieje chłodny wiatr, dobrze, że nie pada.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
21 listopada 2013 13:51
Opony zmienione, koń ofutrzony (nie golę i nigdy nie ogolę) - może być zima. Choć oczywiście wolałabym nie, bo nienawidzę odśnieżać auta i parkować w śniegu. Zima nie przeszkadzałaby mi tak, gdybym nie była kierowcą. A tak, okropnie mnie to stresuje.
Na WiM'ie póki co wciąż powyżej plus pięciu w dzień 😉
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
21 listopada 2013 17:57
Jedno auto gotowe na zimę w stu procentach, drugie ani opon ani akumulator, który mimo tego, że stosunkowo nowy nawala.
Kozaków nie mam! Będę latać w kaloszach fouganzowych, bo one mi chociaż nie przemokną  😁 Mój płaszcz już teraz nie daje ochronnie rady, chyba kupię kurtkę dla alpinistów na zimę...
Słyszałam (jak co roku zresztą), że zima stulecia się szykuje. Konie obrośnięte futrem tak, że wyglądają jak wściekłe mamuty (nie wiempo co ja dla nich kupuję derki, dla mojej szafy i ozdoby chyba  😁 )
Erazmusy już zacierają rączki na śnieg i na walenie we wszystkich studentów kulkami, zwłaszcza w studentki wychodzące z akademika i lecące przez zaspy na łeb, na szyję na uczelnię.
Do domu w góry znowu nie będę mogła pojechać, bo po zeszłorocznych przygodach śnieg (mokry, ale tam nigdy nie wiadomo czego można się spodziewać)=nie prowadzę po górach (sama zwłaszcza!), więc będę musiała ojca błagać, żeby jeździł ze mną.
Pieseł w sweterek zaopatrzony.
A na dodatek święta z zimą idą a prezentów kupionych zero!

W sumie prawie gotowa na zimę jestem (poza kozakami  🤣 ). Ale mimo wszystko:
NIENAWIDZĘ ZIMY :<
[img]http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2011/10/84905a336d05bfa5857e29fb905d6b66.jpg?1318184611[/img]

I żeby było jeszcze bardziej demotywująco (chociaż mam bardzo bardzo nadzieję, że zima tym razem szybko odpuści!) Boże Narodzenie 2012 kontra Wielkanoc 2013  😀 :
Ja wolę śnieg od tego co jest teraz, czyli plucha, zimno ale takie zimno wilgotne brrrr, ciapa , błoto, deszcz. Szlag mnie trafia, jak jadę do stajni, a tam moja z kudłami prawie 4 cm. jest wytarzana w tej brei, bo chociaż padoki mamy trawiaste, to są miejsca wydeptane, przez konie i oczywiście tam moja musi się wytarzać. 
Ja uwielbiam zimę  😀 Moja ulubiona pora roku  💘
Ale jak jest plucha to już nie jest tak fajnie  😫
Kocham ten biały puch, siedzenie w oknie i patrzenie jak spada śnieg, uwielbiam jeździć wtedy na oklep bo super koń grzeje  😁 Kocham się w niego wtulić  💘 Po prostu kocham zimę  😀
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
21 listopada 2013 19:07
Eh nadciąga to cholerstwo, niewątpliwie nadciąga  😤 Dziś w Szczecinie były tylko 3 stopnie w ciągu dnia, rano zero i zaliczyłam już skrobanie samochodu. W sumie jak tak teraz myślę to gdzieś dwa tygodnie temu już też skrobałam szyby...

Kurtka kupiona, samochód dziś został zaopatrzony w zimowe opony (później niż zazwyczaj), EMUsze niedługo odkopię ze strychu pewnie, chociaż (co dziwne!) w nogi jeszcze nie marznę.


Jak ja nienawidzę zimy!  😤 😤 😤
W prognozie mówili, że w poniedziałek w Łodzi śnieg.  😜
U mnie niby przelotne opady za tydzień w piątek 🙂
U Taty we Francji od 3ech dni śnieg :o
Dobra, zima może nadchodzić, kurtkę zimową mam - dłuuugaśnąąąą 😀
W gazetach nie straszą, zima podobno późno przyjdzie, a do marca będzie. I wcale nie taka chłodna z niej pani, temperatura ma być całkiem jak na tą porę przyjemna. Komu wierzyć? Jeszcze ludzie mówią o Rosjanach, że jednak oni ciężką wywróżyli i minus 30 na termometrze.
ja wierze,że takiej srogiej zimy nie będzie , przynajmniej we Wrocławiu. Szczerze nienawidzę zimy  😤
Jeszcze stoję teraz w stajni bez hali.
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 listopada 2013 17:27
TVP1 straszy, że od poniedziałku na Dolnym Śląsku ma być śnieg, ew. śnieg z deszczem. Polsat natomiast upiera się, że od środy, a i to przelotnie. Zimy nie znoszę, więc żadna z wersji mnie nie pociesza, zwłaszcza że mój płaszczyk zimowy jeszcze nie dotarł  😤

W zeszłym roku padało już w październiku, ale jestem pewna, że również i w tym roku zima, mimo że późna, zaskoczy drogowców  😁
robakt   Liczy się jutro.
25 listopada 2013 07:04
Lekki śnieżek na Śląsku 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 listopada 2013 07:11
Wczoraj u mnie padał śnieg 🙂 Ale z deszczem 😉
Kraków-śródmieście-pada śnieg. 😵
maleństwo   I'll love you till the end of time...
25 listopada 2013 07:20
W Ostródzie leciusieńko prószy, w Olsztynie póki co nic.
ash   Sukces jest koloru blond....
25 listopada 2013 07:23
W Warszawie świeci słońce 🙂
W Mysiadle też 😉 Aczkolwiek o 4 rano padał deszcz ze śniegiem 😵
Moon   #kulistyzajebisty
25 listopada 2013 07:49
Jak ja nienawidzę zimy!
Zdanie, które wypowiadam najczęściej w okresie listopad-marzec  😫

W Sopocie dziś sypie, pizga, jest zimno jak cholera... Cudowny dzień sobie wybrałam na pieszą wycieczkę do pracy, z uwagi na rozkraczony samochdód  😤
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się