kącik skoków

halo zapomnij. Stało "normalnie". Ale też trzeba przyznać, że oprócz kilku młodych twarzy sami wyjadacze jechali grandziaka, więc im to lotto było.
TA-KI
No kiepsko generalnie, znowu to samo co rok temu. Dobrze, że chociaż do niedzieli się pogoda utrzymała. Baaardzo proszę o zdjęcia  😉
noen dzięki, też mam taką nadzieję..  😉
Dzionka, Mysl sobie zawsze ze dzieci na kucykach skacza parkury 120-130 , to ty na duzym koniu tez mozesz latac bez cmokania🙂 Cmokanie zostaw sobie na specjalne "okazje"


Żebyś wiedziała, że czasem o tym myślę! I wtedy jest mi jeszcze bardziej głupio 🙂 Nie wiem dlaczego tak robię, nie mam żadnych powodów - nie zdarzyło mi się nie dolecieć albo żeby mi się koń zatrzymał. Jakoś tak na wszelki wypadek chyba 😉
Za 2 tygodnie jedziemy na zawady, a potem w czerwcu są u nas w stajni! Fajnie, wreszcie jakieś parkurki pośmigamy i poćwiczymy w warunkach stresowych to, co na treningach. Ciekawa jestem czy będzie jakiś progres w porównaniu z zeszłym rokiem.
kujka   new better life mode: on
16 maja 2011 10:50
Dzionka, w czerwcu u nas? ale tylko skoki? a jakie konkursy u nas beda staly? co chcecie jechac? bo w Kobrze to tylko LL stoi tak?
kujka, tak, w Kobrze tylko LL, co jest nieco dziwne... U nas nie wiadomo, będzie jeszcze zebranie i każdy zgłosi co chciałby jechać. Nie wiem czy tylko skoki, myślę że raczej uj. też - bo mało kto u nas w stajni skacze. Myślę, że wszystko kwestia dogadania się. Chyba 18-19.06. te zawody.
kujka   new better life mode: on
16 maja 2011 11:03
Dzionka, gdyby niektorzy nie byli kontuzjowani to powiedzialabym, ze skacze wiekszosc 😉 z reszta ujezdzeniowe jazdy z osoba z dolu mam tylko ja, nikt wiecej sie w tym kierunku nie przysposabia 😉 a wiesz juz co bys chciala jechac? jak w domu, to moze jakas Lke co? kiedy masz nastepny trening z J?

a propos tej Kobry to w ogole dziwne te zawody bo ujezdzenie jest tylko L3 :P
kujka, kto poza, Natkiem i Elfem które się leczą, skacze? Ja o nikim więcej nie wiem,dlatego piszę, że mało kto skacze. I nie tylko ty masz treningi z dołu po płaskim, bo też Wenus 😀 A L-kę uj to przecież można pojechać bez żadnych treningów, więc pewnie i chętnych więcej by było 🙂 Ja pewnie bym pojechała L, więc będę lobbować 🙂 A jedziesz do Kobry za 2 tyg?

Ups, niezły off top wyszedł, to może na PW 😀?
kujka   new better life mode: on
16 maja 2011 11:15
Dzionka, w stajni na 13 koni 2 to juz spory procent, nie uwazasz? 😉 no tak, zapomnialam o Wenus. ale to juz na pw Ci napisze czemu zapomnialam 😁

ja to bym chciala jakas Ptke pojechac...

ale dobra koncze offa i zadam pytanie na temat: skoczki drogie, chcialabym swojemu gadowi postawic korytarz, mial dluzsza przerwe od skakania (kiedys dosc regularnie sobie mykal w korytarzu, nie za wysoko ale regularnie). co i jak ustawic na poczatek powrotu do zabawy w podskoki?
Kogo będzie można spotkać w Warce?
mnie🙂
ja chciałam jechać, ale zeputa kostka pokrzyżowała mi wszytskie skokowe plany  🙁
Forta Co się stało?  🙁 Mi też kostka nawala  🤔
skręciłam w pracy  🙄 wsiadam już normalnie,ale narazie nie mogę skakać, bo to jednak bardziej obciążające i potem będę sie z tym babrać następne sto lat.  Do Hippiki (04.06) planuję już wydobrzeć, tym bardziej, że zawody mają być Memoriałem im. Beaty Płachcińskiej -niedawno zmarłej trenerki zwiazanej z naszą stajnią
Dokładnie lepiej do końća wyleczyć  😉

Jesteś taka jak ja, bezpieczniejsza na koniu niz na własnych nogach 😂

Wybieramy sie do hippici  🏇 Tylko ten konkurs P  😵
A mi od jakiegoś czasu dokucza palec u ręki, w sumie to nie wiem co zrobiłam, wydawało mi się, że nadwyrężyłam na ostatnich zawodach bo to akurat czwarty palec, pod którym idzie wodza. Myślałam, że przejdzie a on boli jak głupi i nie chce przestać....;/ (

A wracając do tematu zawodów to u nas też ZR w skokach są za dwa tygodnie 🏇
Pewnie sobie nadwyrezyłaś  🙁
ale dobra koncze offa i zadam pytanie na temat: skoczki drogie, chcialabym swojemu gadowi postawic korytarz, mial dluzsza przerwe od skakania (kiedys dosc regularnie sobie mykal w korytarzu, nie za wysoko ale regularnie). co i jak ustawic na poczatek powrotu do zabawy w podskoki?
a nie lepiej samemu po drągach pogalopować, zamiast konia w korytarzach przeganiać?...zupełnie nie jestem entuzjastą sprunggartenów i mam swoje argumenty...
jestem dokladnie takiego samego zdania. nie wiem, czego wolne skoki maja konia uczyc, przeciez konia skakac uczyc nie trzeba 😂
oczywiscie, mozna np. ocenic technike skoku, ale pytanie: po co. skoro to moj kon, to ma pode mna skakac, a nie w korytarzu bez jezdzca 😁
wrotki

Rozwin prosze temat - bardzo ciekawe, czemu masz takie zdanie?
My kiedys mielismy jeden dzien w tygodniu na naskakiwanie koni w naszej stajni, i wszystko szlo do korytarzu - i mlode, i stare startujace konie. Ja bylam w sumie zbyt zielona zeby sie z tego czegos nauczyc, ale wydawalo mi sie ze jest jakis w tym sens. 
jasne że jest sens...jeden dzień w zimowym tygodniu, ekipa zawodników i trenerów ma więcej czasu dla siebie.
Hahaha, bardzo mozliwe. No a w lato za goraco🙂😉
Ale uwazasz ze to moze szkodzic, bo ?
latem to jest sezon i wtedy nawet najbardziej leniwym szkoda czasu na puszczanie koni w korytarzach...chyba że to kompletni laicy i nie wiedzą, ze marnują czas
Ja jestem tego samego zdania co wrotki  😲

Puszczanie w korytarzu nie ma żadnego celu  🙄
Ja jestem tego samego zdania co wrotki  😲
z czasem na każdego przyjdzie czas... 🤣
No tak trochę ciężko mi tych ludzi zaliczyć do laików,ale nie wazne w sumie. Fakt ze w Polsce(nie tylko?) praktycznie nikt nie puszcza w korytarz i sie nad tym zastanawialam. 
Ciekawe czy dowiem sie dziś cos więcej, ale na razie cos skapisz.  😉
No ale możecie podać szczegóły? Bo póki co to tylko puste frazesy 🤔 Sama z przyjemnością się dowiem czemu to takie złe jest.
a jest coś gorszego niż strata czasu? 🤔
Koń ma skakać na parkurze tak? I ty na nim tak?

i co ma to wspolnego z korytarzem? no chyba ze ktos chce stanac z boku i popatzec jak jego kon sam skacze, lub sie pochwalic znajomym w stajni i zrobić potege  🙄
A jednak korytarz bardzo mi się parę razy przydał. Szczególnie u młodego konia, któremu samo patrzenie na leżącego drąga dawało 1000 pomysłów, jak robić jeźdźca w bambuko. Wykonanie kilku skoków samodzielnie sprawiło, że później pod jeźdźcem mniej kombinował. 😉
ikarina właśnie w większości przypadków spotkałam się z naskakiwaniem młodych koni w korytarzu, które dopiero rozpoczynają przygodę ze skokami. W paru stajniach sportowo-handlowych to widzialam i moim laickim zdaniem miało rację bytu. Chyba u koni bardziej doświadczonych to faktycznie może nie mieć sensu.
Nasza młoda chyba raz poszła korytarz..pod siodłem wychodza wszystkie problemy..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się