Młode Konie

[quote author=galopada_ link=topic=1199.msg1011870#msg1011870 date=1305569346]
ja widze ogromna roznice jak skracam koniowi grzywe z takiej ktora wystaje za szyja na taką wersję ,,szport"  😍 no inny koń się wtedy robi  😜

ale wiem ze opinie sa rozne bo jezdzilam przez kilka lat na koniu, ktorego wlasciciel sie nie zgadzal na skrócenie i musialam codziennie go zaplatać. moze stąd ta wrogość do długich grzyw - mam uraz psychiczny chyba  😁
[/quote]

Popieram w 100%, przecież to niepraktyczne zupełnie tak btw. Podobnie szczotki przy pęcinach u koni szlachetnych, a fuj, brr.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
16 maja 2011 19:17
Moja ma mini szczotki i moim zdaniem  fajnie to wyglada ;]
Nie zamierzam skracać niczego 🙂
A dłuższa grzywa spełnia swoją funkcję na łące 🙂 przynajmniej po jednej stronie 😀 heheh
galopada łączę się w tym przekonaniu!! po tym jak obciachałam Młodego z buszu mierzącego 50cm do wersji "szportkucyk" uznałam - never długiej grzywy!!. Dodam iż my nie przerywamy tylko tniemy na prosto w jedną linię taż aby nawet żaden włosek nie pomyślal o wystawaniu  😜
Ja też ciachnęłam moim babom na jeża - Młoda od razu jakoś tak wydoroślała dzięki nowemu image
irokez słaby pomysł. znam jednego konia, któremu pasuje. jednego. młoda też miała, a teraz się hoduje 😉
idealna grzywa to taka, jaką galopada ostatnio pokazywała - szał 😜 do takiej też dążę, póki co mamy kładącego się irokeza- fuj.

z resztą co do szczotek i pędzli z uszu - popieram 😉

no ale może koniec futrzanego offtopu? 😉
galopada_   małoPolskie ;)
16 maja 2011 20:40
ja uzywam nozyka do przycinania. trzymam i szarpie w wyniku czego wychodzi bardzo rowno a jednoczesnie grzywa wydaje sie bardzo puszysta i gruba. podcinam nozyczkami tylko wystające włosy. Samymi nozyczkami zawsze wyjdą schodki

ten sam dzien tylko 4 godziny pozniej i zupełnie inaczej (poważniej i doroslej) wygladający kon



A ja się bałam obcinać u Młodego grzywę , bo smark ma dość potężną z natury szyję .
Zaryzykowałam i nie żałuję. 😀
Październik.... Kwiecień

proszę nie nabijajcie się z makatki na grzbiecie ( prezent od zupełnie niekońskiego połówka ) 😜
I żeby nie było , że całkiem OT - konik kwalifikuje się do wątku ,ma 4lata
pociągnę ten OT, ale jakiego nożyka ? 😜
jestem potworem...ukradłam z premedytacją zdjęcie ze strony pzhkm  😀iabeł:

fot. M. Staszałek....i ten samoprzemieszczający się nachrapnik w oko  🤔

galopada_   małoPolskie ;)
16 maja 2011 20:53
Bay no taki zwykły do przerywania grzywy  😁
krysiex213
Śliczne  😍
Ale widze ten sam "problem" urodzaju co u naszego Juniora. Jakaś masakra totalna, nie chce mu przerywać, bo przy takiej objętości to go chyba skręci z bólu  👀
galopada_   małoPolskie ;)
16 maja 2011 21:00
ja wlasnie sie zbieram zeby zrobic cos z naszym Karym przed championatem bo ma taaaaaaki busz. bede musiała pol wyrwać a nie mam tyle siły bo strasznie ma mocną grzywe  😵 no ale moze po małym pasemku przez 4 godziny cos zdziałam  😁
[quote author=galopada_ link=topic=1199.msg1012079#msg1012079 date=1305576032]
ja wlasnie sie zbieram zeby zrobic cos z naszym Karym przed championatem bo ma taaaaaaki busz. bede musiała pol wyrwać a nie mam tyle siły bo strasznie ma mocną grzywe  😵 no ale moze po małym pasemku przez 4 godziny cos zdziałam  😁
[/quote]

No właśnie mój ma tyle grzywy, że mogłabym mu na szczotkę- zmiotkę ją przerobić  😵 No, ale mam opory przed przerywaniem, brr.
galopada_   małoPolskie ;)
16 maja 2011 21:03
ja mam opory bo kary jest troche... szalony  😁 delikatnie mowiąz. ostatnio chodzi na dwoch nogach i chyba ma trudny okres  😁 pojedzie do pana Jacka to go uspokoi w białce tydzien wczesniej  😁

edit. tu widać jaka ma paskudna długość. ale jeszcze z tydzien i odważe sie za nią zabrać  😁 zrobie wersje sport na 6-8 cm i akurat bedzie dobra na championat. mam nadzieje ze nie bede musiala go pacyfikować bo jednego gagatka robiłam w swojej ,,fryzjerskiej" karierze na fajce bo sie nie dało inaczej 😵 😎




edit.

Bay oto moja tajna broń 😉 http://allegro.pl/nozyk-do-grzywy-i1607869783.html
Averis   Czarny charakter
16 maja 2011 22:48
Dziękuję wszystkim za wsparcie i komplementy :kwiatek: 🙂 Puchnę, oj puchnę.
krysiex213, wow! Pełen profesjonalizm 🙂
Co Wy wiecie o długich grzywach 😎





Chciałam powiedzieć, że 5 razy w tygodniu (przed pracą/zajęciami) jestem u konia o 8 rano, lonżujemy się i uprawiamy coś na kształt pracy. Jestem dumna z niego (wiadomo), ale i z siebie, że daję radę wstawać 😉 Jednak co motywacja, to motywacja  😅

No żesz, dawno mnie tu nie było.

Averis, Jak miło Cię widzieć na Karsonie! I miło słyszeć, że dostałaś takiej motywacji 🙂
Skończyło się rumakowanie, mały w robocie! 🏇

Dioda, On wygląda jak szport-koń 🙂 Nawet z makatką! :P

galopada_, Jakie ta kasztanka ma ganasze! Wow😀 Hehe, nie zazdroszczę perspektywy tych 4 godzin z grzywą. Misterna robota :P Podziwiam, że umiesz -> gdybym ja była na Twoim miejscu, to bym się chyba popłakała z żałości, bo moje ręce + nożyczki/trymer/przerywanie to bardzo zła kombinacja.
galopada_   małoPolskie ;)
17 maja 2011 08:40
Sankaritarina ale za jakie ma gansze?  👀  😁
kujka   new better life mode: on
17 maja 2011 10:04
galopada_, noo... wydatne :P
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
17 maja 2011 13:05
To może ja komuś mego ogra podrzucę do przerwania ?
Lubię jego gęstą grzywę i aż żal mi jej przerywać, ale zdałoby się ...

A teraz jest jeszcze ciut dłuższa ...
Luna, po og. Sorbet śl., m. Lena młp.
2 lata i 8 mies🙂
agull   Dążąc do celu
19 maja 2011 11:03
Wpadamy do wątku zakomunikować, że panna F. kończy dziś 3 lata  😅
Zdjęcie solenizantki z dzisiejszego poranka
agull, a coś już z nią robisz? Czy jeszcze cieszy się dzieciństwem😉 Fajna maska, tylko oczy i rzęsy dorysować  😁
agull   Dążąc do celu
19 maja 2011 11:22
Na razie Księżniczka nic nie robi. W czerwcu (o matko to już prawie 🤔 ) wyjeżdza do szkoły. 🏇

Maska trochę DIY, bo uszy przeszyte z innej, na wielkoucha niesety stare były delikatnie mówiąc, za małe  😁
Kastorkowa   Szałas na hałas
19 maja 2011 14:43
bobek87 do czego ty masz przypiętą lonżę na 3 zdjęciu???
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
19 maja 2011 14:59
Jak dla mnie to odpięte od ogłowia wodze a nie lonża.
Pomyliły mi się zdjęcia drugie z trzecim hehe faktycznie lonża doczepiona do paska policzkowego no i podgardla
ash   Sukces jest koloru blond....
19 maja 2011 14:59
jeśli mnie oczy nie mylą to do paska policzkowego  🤔
agull
Sto lat, sto lat  😅, ależ ma trawy  😜
agull   Dążąc do celu
19 maja 2011 16:13
Dzień dobry mamo-hodowco - Rude dziecko Cię pozdrawia  💃
Dzięki  :kwiatek:
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
19 maja 2011 18:21
Złoty TurboKucyk stwierdził, że strajkuje i on przez drążki chodzić NIE będzie i koniec kropka ... Dzisiaj miał wybitny dzień na NIE ...
Może to przez pogodę  🙄
galopada_   małoPolskie ;)
19 maja 2011 19:35
ja jutro wsiadam na siwego  🏇 🏇 🏇 🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się