Stajnie w Warszawie i okolicach

Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
21 lipca 2011 16:35
Czy ktoś zna stajnię w Okrzeszynie niedaleko Konstancina, dojazd 725 stajnia bodajże na 12 koni?
Czy ktoś zna stajnię w Okrzeszynie niedaleko Konstancina, dojazd 725 stajnia bodajże na 12 koni?


Ja znam.
Moze cos sie zmienilo, ale jak bylam tam pol roku temu to syf w boksach i chyba slabo z dogadywaniem sie  🙄
majeczka   Galopem przez życie!
21 lipca 2011 21:01
W Stajni Miłosna pensjonat kosztuje 900 zł. Na Szwadronie 1200 zł lub 1150 zł w "hangarze". Za padokowanie trzeba dopłacać
Happiowa   córka grabarza
22 lipca 2011 16:59
To ja trochę zmienię temat 😉
szykuję się do odznaki i chciałabym żeby ktoś "obcy" na mnie popatrzył. Chodzi mi głównie o ujeżdżenie. Gdzie warto?
Czy oprócz tego co w katalogu stajni można znaleźć stajnię Z HALĄ do 900zł? I z dobrym dojazdem z Bielan? Mogą być okolice Starych Babic, Łomianek i inne, byle w promieniu ok. 20km z Bielan (okolice AWFu).  Moje typy to na razie:

- Lider - stary i dobry, taka sobie infrastruktura, konie krótko na padokach, brak pastwisk w zasadzie.  cena 850
- Duchnice - niepewna sytuacja z właścicielem, piękna infrastruktura, wielkie padoki. Cena 1000 (więc dla mnie drogo)
- Sawanka - dobra opieka, z tego co wiem, dość dobra infrastruktura, dobry dojazd. Cena 950.

Co byście wybrali?
ja bym z tych 3 wybrała Sawankę zdecydowanie 🙂
AguSia, możesz tutaj albo na PW uargumentować 🙂? Nie musi być z tych 3, może coś innego polecasz/polecacie?
Dzionka, Duchnice były chyba za 850 lub 950?
dojazd bdb, trasą S8 to w ogóle bajka... no i infrastruktura bardzo na si...

W sawance chyba miejsc nie ma?

A Liderówka? Odpada?
Anaa, Duchnice za 1000 niestety. W drewnianych boksach będą klacze ze źrebakami, nie można do nich wstawić konia w pensjonat. A cena murowanej poszła w górę i teraz będzie od sierpnia 1000zł. W Sawance ma być miejsce niedługo, byłam dzisiaj i gadałam. Niestety, po tych cięciach terenu nie zachwyciła mnie tak jak kiedyś, to już inne miejsce trochę 🙁 Mały plac do jazdy, małe padoczki, dużo koni i rekreacja... W liderówce jest miejsce, teraz cena 900 zł, więc zarąbiście, ale od listopada będzie 1000zł. W Liderze też dziś byłam i na plus - na placu SUCHO :O i doszły pastwiska z piękną trawą.
No nic, ciężki orzech do zgryzienia, naprawdę...  No i wszędzie są miejsca, gdzie te kolejki do boksów tak jak dwa lata temu??
Anderia   Całe życie gniade
22 lipca 2011 20:52
Dzionka a co, wyprowadzasz się z Zielonek? Czemu? Pewnie z powodu braku hali?  🙂 Trochę szkoda...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 lipca 2011 20:52
W Sawance masz na pewno super opiekę nad koniem. Właścicielki stajni bardzo się starają i bardzo dbają o wszystkie konie i z różnymi życzeniami właścicieli koni nie ma problemu.
Kodusiowata, jeszcze nie podjęłam decyzji. Ale wszystko wskazuje na to, że bez hali się nie da skakać raz w tygodniu, bo jak nie urok to... czyli jak nie leje deszcz to podłoże za śliskie, bo dopiero co lał deszcz 😉 No ale zobaczymy jeszcze, na razie robię risercz.

Koniczka, właśnie to zaliczam na duży plus Sawanki. Pytałam, dają jeść tyle ile się poprosi, mieszają paszę, witaminy i robią inne cuda.
Czy ktos stoi/ zna - pod katem pensjonatu dla koni - Anka Rancho ?
Ewentualnie inne pensjonaty w tamtej okolicy. W katalogu sa jeszcze Hawens Arabians, Grand, Palermo.

Istotne:
- b. dobra opieka  ❗
- padoki (jesli jest szansa na male kwaterki w niewielkim stadzie, to chetnie)
- pastwiska
- cena do 700 zl
Brak infrastruktury dla jezdzca jest dopuszczalny.
Najwazniejsza dobra opieka i mozliwosc bezpiecznego wypuszczania konia.
baba_jaga mój koń mieszka "przez płot" za anka ranczo 🙂
padoki w sumie w miarę przyzwoicie grodzone (pastuch plus solidne drewniane pale) robią olbrzymie wrażenie (ponad 20 ha trawy) Pastwiska mają wogóle rewelacyjne bo urozmaicone jakieś zagajniki, pojedyńcze drzewka, konie mają dużo cienia i co najważniejsze- trawa trawa i trawa 🙂
tyle z moich obserwacji.
Czy znacie stajnie w Warszawie lub okolicach, która prowadzi dobre jazdy rekreacyjne? Nie moge znależć nigdzie takiej informacji, a szukam stajni dla znajomego, który planuje zacząc jezdzic
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
23 lipca 2011 13:14
Bell a o którą część stolicy chodzi ??
zachodnia, zachodnio-południową najlepiej
[quote author=baba_jaga link=topic=46.msg1079828#msg1079828 date=1311417057]
Czy ktos stoi/ zna - pod katem pensjonatu dla koni - Anka Rancho ?
Ewentualnie inne pensjonaty w tamtej okolicy. W katalogu sa jeszcze Hawens Arabians, Grand, Palermo.

Istotne:
- b. dobra opieka  ❗
- padoki (jesli jest szansa na male kwaterki w niewielkim stadzie, to chetnie)
- pastwiska
- cena do 700 zl
Brak infrastruktury dla jezdzca jest dopuszczalny.
Najwazniejsza dobra opieka i mozliwosc bezpiecznego wypuszczania konia.
[/quote]

Ja stałam przez jakiś czas w Anka Rancho 2 lata temu, wiec może cos sie zmienilo, ale jak na wtedy to:

Plusy:
Bardzo fajna wlascicielka - mozna sie z nia dogadac bez problemu.
Fajne, łagodne podejscie do koni.
20ha pastwisk - konie sa na nich od rana do pozniego wieczora.
Jest hektarowy ( a moze i 2 hektarowy) "padok" dla zwyrodnialcow itd.
Sa male kwatery dla tych co tego potrzebuja.
Reszta chodzi w 20 ilos konnym stadzie.
Dobrze ogodzony teren.
Dosyć czysto.

Minusy
Konie sa wypuszczane/wpuszczane luzem.
Za moich czasow wlasciciele byli w stajni glownie w weekendy/ w zimie rzadko - moze cos sie zmienilo.
Z powodu dużej ilości koni i hurtowego sprowadzania/wypuszczania nikt nie zauważy, że koń jest zadrapany, ma grude itp.

2 Ujezdzalnie w tym 1 zimowa
Generalnie jest to sympatyczne, pro - końskie miejsce - o mocno "naturalsowo - naturalnym" zabarwieniu  😉

Hawena to taka mala przydomówka - wlasciwie zero infrastruktury - pani ma swoje konie hodowlane i tyle.
Dla koni wypas - czysciutko, przestrzennie, bardzo duże pastwiska.
Czy znacie stajnie w Warszawie lub okolicach, która prowadzi dobre jazdy rekreacyjne? Nie moge znależć nigdzie takiej informacji, a szukam stajni dla znajomego, który planuje zacząc jezdzic


Poland Park, Hippica Varsovia, Hubert, Aldragho (o ile prowadzą jazdy dla dorosłych początkujących)
Hawena Arabians to raj dla koni. Czują się tam świetnie nawet konie z problemami. Podejście do koni bardzo dobre. Nie ma problemu aby koń dostał witaminy, pasze. Bez krzyku, bicia itd. Teraz to ok 20 ha łak. Konie dzielone na grupy. Na jednym placu ustawione drągi do skakania. Dla tych co lubią tereny piękne okolice Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Trzymają tam konie ludzie, którzy jeżdżą i nie jeżdżą. Jedni jak i drudzy zadowoleni. Trzeba pojechac żeby się przekonac.

Pozdrawiam  🙂
Jaki jest obecnie (!) poziom rekreacji na Legii, w Aldragho, Szwadronie i w Duchnicach ?
Czy osoba z zewnatrz da rade wbic do Lazienek i jakie widelki cenowe wchodza w gre ?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
24 lipca 2011 18:52
Rekreacji w Szwadronie raczej nie polecam, jeździłam rok temu, myślę że wiele się nie zmieniło, jak coś to PW.
Hawena Arabians to raj dla koni. Czują się tam świetnie nawet konie z problemami. Podejście do koni bardzo dobre. Nie ma problemu aby koń dostał witaminy, pasze. Bez krzyku, bicia itd. Teraz to ok 20 ha łak. Konie dzielone na grupy. Na jednym placu ustawione drągi do skakania. Dla tych co lubią tereny piękne okolice Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Trzymają tam konie ludzie, którzy jeżdżą i nie jeżdżą. Jedni jak i drudzy zadowoleni. Trzeba pojechac żeby się przekonac.

Pozdrawiam  🙂


Nigdy o tej stajni nie slyszalam, gdzie mniej wiecej jest, mieszkam w wawie krotko i wiekszosc czasu spedzam w biegu miedzy koniem praca i nauka wiec przepraszam jezeli zadaje bardzo oczywiste pytanie
LatentPony   Pretty Little Pony :)
24 lipca 2011 21:13
Wie ktoś coś o stajni Palamo? O włascicielu, opiece na końmi? Potrzebuję kilku informacji z czystej ciekawości, mój koń po przejściach tam stał, chciałabym się dowiedzieć możliwie dużo. Z właścicelem rozmawiałam około 20 min, wygląda na sensownego człowieka, ale od znajomej która stała tam z koniem słyszałam rzeczy (o traktowaniu koni), których wolałabym nie usłyszeć. Nie chcę jednak wyciągać pochopnych wniosków, dlatego pytam.

Będę wdzięczna za każdą opinię o tej stajni  :kwiatek:
napisz do użytkowniczki A+A, stoi w Palamo
Witam
Chciałabym zaprosic cie do ogloszen!
Pozdrawiam


[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie w niewlasciwym miejscu
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
26 lipca 2011 23:15
Jako ze stajnia helenów koło międzylesia prowadzi głownie hipoterapie i nie ma miejsc szukam dalej .
Interesuje mnie każda stajenka koło CZD w miare bliskiej okolicy międzylesia ,coś na kilka dni góra tydzień na wakacje chcem pozwiedzać okolice .
Stajnia koło lasu lub w niewielkiej okolicy ale tak bym nie musiała żadnych bardzo ruchliwych ulic przekraczać i żeby było w miare blisko od autobusu okolice wesołej jeszcze mogą być . Przejrzałam w katalogu i nic interesujacego mnie nie znalazłam .gdzies w okolicach ul. jeżdzieckiej w wesołej widziałam konie moze wiecie czy da rade tam .Prosze bardzo mi zalezy .
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
27 lipca 2011 20:11
Mam gorącą prośbę- wiecie, jak dojechać komunikacją miejską do stajni Zagościniec z Włoch?  🙇 jakdojade.pl pokazuje mi jakieś kosmiczne połączenia  😲 Może ktoś z Was wie, czy jest jakiś bezpośredni pociąg z pkp Włochy albo Pkp aleje jerozolimskie? Albo zna inny, fajny dojazd... bardzo będę wdzięczna za pomoc!  🙇
Bischa   TAFC Polska :)
27 lipca 2011 20:13
Uderz do averis, dojeżdżała tam 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
27 lipca 2011 20:19
Bisha L dziękuję!  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się