Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

desire   Druhu nieoceniony...
03 marca 2012 17:17
Boeckmann`s Looping  to ogier sprowadzony z zagranicy, kryje chyba coś od ponad roku/dwóch (?-nie pamiętam  😜 ). Koń znajomych, z tego co widziałam zrównoważony, poprawny ogier z ogromną potęgą skoku, na rozprężalni/parkurze skupiony na tym co ma robić a nie na kręcących się w około klaczach 😉  jest po nim baardzo fajny źrebak w stajni w której też on przebywa. To tyle, co o nim jak na razie wiem i mogłam wywnioskować 🙂 
Jeśli ktoś byłby nim zainteresowany to mogę podać kontakt do właścicieli na PW i wtedy się wszystkiego dowiecie. Po prostu według mnie jeden z godnych uwagi ogierów, a że znam osobiście to  z czystym sumieniem mogę polecić 🙂
klapcio89   Walczący z cieniem...
03 marca 2012 17:56
Czy ktoś wie gdzie stacjonuje ogier JUBILAT (O: Diabełek, M: Jofka )
Była bym wdzięczna za info  :kwiatek:
.
[quote author=ms_konik link=topic=5087.msg1317689#msg1317689 date=1330206508]
ms_konik, jakoś mnie ta skuteczność mrożonek odrzuca trochę, tym bardziej że moja kobyła ma już 15lat. Ale nie znam się kompletnie na tym, więc wszelkie wskazówki są mile widziane  :kwiatek:
A jaki jest (był) koszt inseminacji?

No moje dwie też najmłodsze nie były: 14 i 17 lat.
Koszt inseminacji wyniósł ok. 700 pln.
[/quote]

To jest suma z nasieniem, czy tylko za obsługę inseminacji ?
[quote author=ms_konik link=topic=5087.msg1325033#msg1325033 date=1330770773]
katka
😜 :



jego ojciec Jarnac też niezły szatan  😍


Ze sprehowskich najbardziej podobają mi się Calico i Celestial.
[/quote]

Ten pierwszy kasztan, to odlot  🤔zczeka:
Jak to się mówi szczęka opada. Piłeczka po prostu, i wygląda na takiego ,co się łatwo prowadzi.

Ten drugi też bardzo fajny, ale widać, że trochę betonek w pysku, przez to trochę sztywniejszy od tego pierwszego.
Świetne konie, a ile krycie,i czy są w Polsce dostępne ?
Czy ktoś wie gdzie stacjonuje ogier JUBILAT (O: Diabełek, M: Jofka )
Była bym wdzięczna za info  :kwiatek:

Jubilat niezmiennie stanowi własność SO Bogusławice i stacjonuje w stadzie. Najlepiej zadzwonić i spytać 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
03 marca 2012 20:27
titina,
podałam koszt inseminacji bez nasienia,
obiło mnie się o uszy, że aktualnie cena oscyluje w okolicy 800.

Emerald:  cena nasienia 1500 euro, 9 słomek
nie wiem czy w Polsce dostępny ale świat dziś mały jest 😀
klapcio89   Walczący z cieniem...
03 marca 2012 20:39
armara Dzięki :*  :kwiatek:
A co sądzicie o śląskim ogierze La Paz? Widziałam kilka jego zdjęć i bardzo fajny konio. Jak dla mnie to taki trochę nawet oldenburgowaty ( jaki przeokropny twór językowy ! ) Tutaj jest ogłoszenie stanówki z drzewem genealogicznym i parę zdjęć.  http://www.bazakoni.pl/anonse,a-10388.html
A jakby XX pokryć takim La Pazem to nie wyszłoby nic ciekawego ? 👀 Co sądzicie o mixach xx/sl ?

Lauren
Jeśli La Paz wrodził się w ojca to gorąco polecam! A z tego co widzę i słyszałam to Santiago przekazuje dobry charakter. A w dodatku dawno nie widziałam tak urodziwego ślązaka jak La Paz, jest w typie oldenburskim bo ma duży dolew tej krwi. Niejednokrotnie słyszałam będąc na wystawie z Santiago, że to już nie ślązak tylko oldenburg..  Poza tym mój, jak na ogiera jest niesamowicie grzeczny i poukładany, będąc ogierem kryjącym nie ma problemu z jazdą na jednej ujeżdżalni z innymi końmi i klaczami. Podobne opinie krążyły o charakterze jego syna po zakładzie w Książu.
Trzeba się tylko liczyć z tym że potomstwo będzie siwe.. 😉
Witam.
Czy ktoś może wyrazić swoją opinię na temat ogiera Diarado. Czy znacie może jakieś potomstwo po tym ogierze?
Podobno bardzo drobne, ale zaznaczam, jest to wiadomość z drugiej ręki. Trzeba tylko wziąć poprawkę, co dla Niemców ,oznacza drobne ? 🤣
Jagódka - Nie koniecznie - jest po karej matce, co oznacza, że nie jest "siwym homozygotą" i jest tylko  😉 50% szansy przekazania tej maści.
Falabana - To pocieszające co piszesz.. 🙂
Podobno bardzo drobne, ale zaznaczam, jest to wiadomość z drugiej ręki. Trzeba tylko wziąć poprawkę, co dla Niemców ,oznacza drobne ? 🤣

W lutym na żywo widziałam jedna trzylatkę po nim. Nie wydawała mi się drobna. Na pewno byłą bardzo szlachetna, w nowoczesnym typie, średniej miary, ale te 165 cm miała na bank 😉 Sam Diarado nie jest zbyt duży - wysoki ale w długich liniach, na suchej nodze.

Wspomniana 3-latka Diarado x Carpaccio x Lord

Eligancka! 😜  A mówiłam, że na Niemców trzeba brać poprawkę  😉
A ja się chciałam zapytać czy ktoś zna konia po ogierze Ray of Light .?
To ten folblut z Czech???
tak.
A.   master of sarcasm :]
12 marca 2012 20:51
pomocy
potrzebuje wynalezc srokatego homozygote, minimum 160cm, najchetniej w ciezkawym typie, w gre wchodzi wylacznie nasienie mrozone

:kwiatek:
srokatego homozygote
daj znać jak znajdziesz

edit
znalazłem  😡
http://www.shovernstud.co.uk/airborn.html
A.   master of sarcasm :]
12 marca 2012 21:02
[quote author=A. link=topic=5087.msg1336346#msg1336346 date=1331585504]
srokatego homozygote

daj znać jak znajdziesz
[/quote]

W Anglii sa, ale niestety tylko krycie naturalne w wiekszosci przypadkow  😵 I wszystko conajmniej 3-4 godziny jazdy


edit
danke  :kwiatek:
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
12 marca 2012 22:47
No dobra, my powoli wracamy do rozmyślań nad kryciem małopolki, najbardziej podobają nam się:

Domestos
Top Gun
Biegacz

Po którym z nich najciekawsze, poprawnie zbudowane, skoczne potomstwo? Kryjemy raczej drobną klacz o imieniu Santa :kwiatek:
z calej trojki to Top Gun
ale jesli odleglosc do kryjacego  ogiera nie ma znaczenia to na Podkarpaciu w 1 stajni masz trzy najlepsze skoczki malopolskie
Grey,Burgund i Saganek🙂 ceny stanówki też zachęcająca
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
13 marca 2012 07:10
Karla, dzieki za opinie. Po Greyu slyszalam ze potomstwo wychodzi bardzo rozne i niekoniecznie ladne 😁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
13 marca 2012 07:15
Misskiedis, ale bardzo dzielne.
Eh kiedy ludzie w polsce zrozumieja,ze to nie tylko ojciec warunkuje to jak bedzie wygladal zrebak.jak klacz padlo to i diarado nie pomoze.ktos  zgadza sie greyki baardzo dzielne.
Grey potrafi dac brzydka glowe i niskoosadzona szyje to jedyne wady jakie moze przekazac.widzialam b.duzo jego potomstwa na roznych matkach i rasach no i szkarady widzialam ze cztery. Po frazesie ordynarnych lbow wiecej 😉
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg1336582#msg1336582 date=1331619859]
z calej trojki to Top Gun
ale jesli odleglosc do kryjacego  ogiera nie ma znaczenia to na Podkarpaciu w 1 stajni masz trzy najlepsze skoczki malopolskie
Grey,Burgund i Saganek🙂 ceny stanówki też zachęcająca
[/quote]

nie wiem na ile to prawda, mogłabyś Karla🙂,  zweryfikować? ponoć Saganek to wypadek przy pracy, sam z talentem, ale nie przekazywał tego i nic po nim, naprawdę na jego miarę, nie ma.

moge takie ciche fajne zdanie podrzucic "Ogier jest tak dobry, jak dobra była jego matka" to w kontekscie zajęc z rozrodu koni , gdy omawialiśmy tendencje do rozrodu "ogierami", i polskie myślenie, ze byle co kryte dobrym ogierem powinno byc wybitne. i dodatkowo "jesli nie zaczniemy hodowac klaczami i nie będzie dobrej stawki matek, to ciągle będziemy miec idealne sportowo potomstwo. Tak do klasy L maksymalnie."
Saganek malo kryl, ale w sporcie masz Judsona pod Ada Ostrowska Sukcesa ktory byl na pudle MPMK u Romanowskiego i kilku czolowych hodowcow trakenskich sa mlodziaki wiec poczekamy troche.w sumie zaden z wymienionych ogierow nie doczekal sie jeszcze potomka tak zdolnego jak sam ojciec
Jest jeszcze Alsagana, która świetnei spisuje się jako koń juniorski 🙂
Misskiedis
Z wymienionej trójki tylko Top Gun. Bardzo fajne są źrebaki po janowskich ogierach Awans i Efekt, jeśli bardziej sport to tylko Grey 🙂 Aaa i moze warto pomyśleć o kupnie  odsadka ? Wybacz szczerość, ale rodowodowo klacz nie zachwyca, niestety.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się