Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

ech, kasa kosmiczna, ale urok ma, trzeba mu przyznać  😎

dlatego drążyłam o tego San Luisa, bo jak na moje wymagania kłoda-zad ma (z 1 foto co prawda... :icon_rolleyes🙂 przyzwoite
Wojenka   on the desert you can't remember your name
21 lutego 2012 11:55
To sobie obejrzyj jakie tu mają fajne ogiery:
http://www.coolmore.com , i jakie ceny przy nich widnieją  😎.
Jednak xx to prawdziwy przemysł.

ceny cenami, topowe xx zawsze tak kosztowały, a to eksterier większości amerykańskich ogierów jest dla mnie piorunujący

są atletyczne, zupełnie w innym typie niż nasze, dla mnie idealne

tak patrzę na tego San Luisa i myślę, w sumie podoba mi się Dixieland na Who Knowsa i pokrojowo, chociaż to nie szczyt moich marzeń, akurat kompensuje to, co mi potrzeba, a to co ma słabe, to kobyła ma bdb....

Endurka, a czym kryłas 10 lat temu jeśli można zapytać?
10 lat temu to kobyła pokryła się sama :/
że tak powiem byle czym
owe byle co miało nawet niezły papier, wyglądało jak mini-pudzian i wkrótce potem poszło do kastracji i rekreacji :/
aaaa... dzięki 🙂 pytałam z ciekawości, bo koleżanka u swojej młp. tez by chciała zadek i tylne nogi poprawić i chciałam wiedzieć, co to za cudo 🙂
zaraz poszukam rodziców tego ogra/wałacha - może w tych liniach szukać (?)

edit - puszczam PW
:kwiatek:
Belenus 171 cm ,to na pewno nie ma, jest to miara na wyrost  🤣. Wszystkiego ok. 167cm. za to bardzo dobry exterieriowo, nie wiem jak na xx wychodzi, ale u mnie poprawił klacz, która jest nieciekawa na spodzie. Moja belenuska, jest na nogach bardzo poprawna, ale mogla by mieć wyżej osadzoną szyję, i lepszą górę. Za to bardzo chętnie skacze, i jest odważna. W zeszłym roku prowadziłam na niej tereny. Bardzo miękko nosi w kłusie. A... no i ruch. Belenus ma jak na xx bardzo dobry, co też nie omieszkał przekazać.
San Louisa nie proponowała bym na xo, właśnie ze względu na nieciekawy charakter i ,jak to napisała aramara nie za duże to nadpęcie.

Z xx w Polsce podoba mi się jeszcze Noel, sam biegał długie dystanse i płoty z powodzeniem, jest spory 166cm, i zbonitowany bodajże na 82 pkt . Ma jeszcze inne atuty, ale nie będę się rozwodzić na temat rodowodu.
Bardzo dobrze osadzone szyje i dobre góra, daje In Camera, tylko tyle, że knoty, a i ruchowo nie złe konie.Przynajmniej te co widziałam  😉
Tak odnośnie tematu ogierów xx, to kiedyś jeździłam kilka świetnych koni (pod względem charakteru, budowy, ruchu i skoczności) po Five Star Camp i Baby Bid - z ciekawości zerknęłam na Bazę Koni i ponieważ obydwa by miały teraz około 30 lat, mniemam, że już na błękitnych pastwiskach przebywaj. Zamrożone pewnie nie były (sp po Five bym nie pogardziła  :emoty327🙂?
Jakoś Trela nie bał się puścić SL na elitarne janowskie klacze tak samo w Racocie 🙂
ja bym szła za wzorem prawdziwych hodowców, co hodują po naście-dziesiąt maluszków rocznie
u każdego xx będą narzekania na charakter
ja z in camerami mam zupełnie odwrotne obserwacje, mało urodziwe, mimo że matki cudeńka, słabo ruszające mimo że matki z ogierami sp dały konie chodzące uj na poziomie N, do tego ordynarne głowy z małym okiem
o specialu także mówili że ma kurewski charakter-jeździłam sporo kozienicki specjalków i wszystkie były misiaki, skaczące i za człowiekiem jak żadne inne xx
niska szyja to u mnie słabo, kobyła już taką ma, ogier musi trochę ją podnieść, skrócić nerkę, dobrze skątować zad, więc z wypowiedzi titiny niezbyt...

ruch to u xx niestety rzadko powala, grunt w krzyżowaniu z xo, to żeby nie było gorzej, więc to plus Belenusa.

tym bardziej, że moja 65% xx to i tak rusza się jak wyścigówka - płasko i heja. W sumie jest też bardzo sucha i ma folblucią dzielność, więc właściwie ten xx nie do uszlachetnienia, a być może na prospekr partynicki hehe.

Chciałabym w końcu przeczytać jakiś konkret o charakterze San Luisa. Z moich info wynika li jedynie, że jest to koń elektryczny, jak sporo xx, ale nie ma w nim złośliwości czy agresji. Nadpęcie jest rzeczywiście cieniutkie, ale podobno (?) zdrowie miał żelazne, nie dręczyły go kontuzje.

Do In Camera za mała kobyła. Widziałam paru potomków, góry fajne, ale te znów były ze słabym spodem. edit - jak wyżej, głowy były ordynarne i świńskie oczka

Noela już od pewnego czasu nie ma w PL (Fr).

Special to mi się marzył, ale raz, że nie dożył, dwa, że krótkiej kłody to on nie miał...
Endurka, a nie zastanawiałaś żeby konia sobie po prostu kupić ? Bo wymagania wobec ogiera masz ogromne, dużo rzeczy do poprawienia, ciężko to wszystko jednym ruchem "złagodzić".
Może idealnym wyborem będzie po prostu Grey - zaawansowany w krew, silne przekazuje zdolności skokowe.

Karla
Z jednej strony się zgodzę z drugiej nie. Wszyscy chyba w PL szukają dobrego folbluta. W racocie nie tak dawno totalnie zawiódł Czarownik, wcześniej był Chef, który też chyba szczególnie się nie sprawdził. San Luis ma imponującą karierę (ale przerywaną kontuzjami) wizualnie fajny, pierwsze źrebięta się rodzą, ciekawa jestem sama jak się sprawdzi. W tym roku w Janowie kryje półbrat SL - San Moritz, ciut niższy, ale bardziej kościsty też bdb biegał.
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg1313053#msg1313053 date=1329895330]
Jakoś Trela nie bał się puścić SL na elitarne janowskie klacze tak samo w Racocie 🙂
ja bym szła za wzorem prawdziwych hodowców, co hodują po naście-dziesiąt maluszków rocznie
u każdego xx będą narzekania na charakter
ja z in camerami mam zupełnie odwrotne obserwacje, mało urodziwe, mimo że matki cudeńka, słabo ruszające mimo że matki z ogierami sp dały konie chodzące uj na poziomie N, do tego ordynarne głowy z małym okiem
o specialu także mówili że ma kurewski charakter-jeździłam sporo kozienicki specjalków i wszystkie były misiaki, skaczące i za człowiekiem jak żadne inne xx
[/quote]

Za przeproszeniem ,to jakoś obecnemu zarządzającemu Sk Janów Podlaski nie udało się wyhodować, konia półkrwi na miarę Artemora ,czy Askara, a biorąc pod uwagę ,to ,że ta stadnina nie jest biedna i ma duże środki na hodowlę, to ostatnie jej poczynania w półkrwi można uznać, raczej za mierne. Z reszta, jak by im tak ten S.Louis odpowiadał, to by pewnie stal dalej w tej stadninie. nie wiem może się mylę, ale wydaje mi się, że na ciężkich i masywnych klaczach z SK Racot, ten ogier powinien się lepiej sprawdzić. To ,że jest z doskonałej rodziny żeńskiej ,z zasługami dla xx, nie znaczy, że będzie dobry na półkrew.
Co do Special Power, to miałam do czynienia z jednym wałachem , i potwierdzam, że charakter, to on miał od cholery, może to przypadek  😁 Owszem misiak to on był, ale w boxie, i do jedzenia, worek bez dna, wiecznie chudy, a leń jakich mało. jak mu się nie chciało robić, to katapultował właścicielkę w kosmos, i było koniec bajki. Co trzeba mu było oddać, jak mu się chciało ,to skakał dobrze, z fajną techniką.
Po In Camera, widziałam kilkanaście koni, z tego jestem właścicielką jednej klaczy, i raczej braku urody nie można jej zarzucić, nie wspominając o tym ,że fajnie się rusza, i jest dobrze zbudowana, jak na In Camera, jest b.dobra na spodzie.Do tego ma doskonały charakter, ale pewnie to wyjątek  😁 😁. Reszta koni po IC, które jak wspomniałam widziałam na własne oczy, były  różne, nie ukrywam, przeważnie nie za duże, ale z reguły miały dobrze zbudowaną górną linię,ale  na spodach, nie zawsze poprawne.
Ale ja się mogę nie znać, i pewnie to wszystko mi się przewidziało, no bo przecież nie jestem prawdziwym hodowcą  😁 🤣 😁 🤣 😉

PS. Endurka, mylisz się, masz przestarzałe wiadomości. Noel wrócił do Polski, ma opłaconą na ten rok licencję, i na półkrew i na pełną krew.Jestem umówiona ze swoją klaczą na krycie. Cena stanówki 1000zł na półkrew, na pełną nie wiem ,bo się nie interesowałam .Pozdrawiam

Karla, co do jednego ,to masz 100% racji, łatwiej jest sprawdzić ogiera, na 20-30 klaczach na raz, tym bardziej, że w stadninach są one bardziej wyrównane, niż na 5-6 klaczach w terenie.
armara a jakiego ogra byś mi poleciła
klacz widziałaś na fotach a rodowód tu
http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-28539.html
Titina a czy ktos z prywaciarzy lub innych stadnin  wyhodowal cos na miare Artemora? mi chodzilo bardziej o to, ze skoro kon zostal uzyty na bdb klacze, w elitarnej hodowli mlp, to pokladane sa w nim jakies nadzieje i mysle ze to fajny pomysl na og. do polkrwi. aa i  w przypadku przykladow nie odgrzewaj mi reliktow z ostatnich IO, bo w razie co mozna powiedziec, ze jest przeciez  Baryt😉
Ja w ogole bym sie zastanawiala nad kryciem takiej klaczy jaka ma Endurka. Moze  serio warto pokusisc sie o kupno jakiegos fajnego mlodziaka, bo koszty wyjda porownywalne. Endurka nie myslalas o tym?

o Czarowniku w Racocie nie mozna powiedziec, ze zawiodl lub nie-te konie sa jeszcze za mlode by cos pokazac. Poza tym jak widac sama stadnina nie promuje sie w sporcie,promuja sie konie od nich kupione ale w prywatnych rekach, co jest moim zdaniem super wyjsciem,bo wtedy nie spada caly splendor na obecnego hodowce, ktory tych koni nie wyhodowal...
jesli chodzi o xx to mozma poszukac wsrod tych co zostaly ost uznane w hol/trak itp.
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg1313237#msg1313237 date=1329907688]
Titina a czy ktos z prywaciarzy lub innych stadnin  wyhodowal cos na miare Artemora? mi chodzilo bardziej o to, ze skoro kon zostal uzyty na bdb klacze, w elitarnej hodowli mlp, to pokladane sa w nim jakies nadzieje i mysle ze to fajny pomysl na og. do polkrwi. aa i  w przypadku przykladow nie odgrzewaj mi reliktow z ostatnich IO, bo w razie co mozna powiedziec, ze jest przeciez  Baryt😉
Ja w ogole bym sie zastanawiala nad kryciem takiej klaczy jaka ma Endurka. Moze  serio warto pokusisc sie o kupno jakiegos fajnego mlodziaka, bo koszty wyjda porownywalne. Endurka nie myslalas o tym?

[/quote]

99% przedwojennej hodowli koni w Polsce, były prywatne, i doskonałe te zwierzaki radziły sobie na IO,to czemu teraz by tak nie mogło być? .Szczerze, 1000 x lepsze konie xo miały Pruchna/Ochaby i Walewice, niż Janów.
Wracając do problemu Endurki, jak ma kasę to niech kryje, nawet i Galileo, ale popieram tu wypowiedź Karli, jaki to ma sens? Chyba, że chodzi, o kolorowego o predyspozycjach sportowych. Z tym ,ze kryjąc klacz półkrwi, i to do tego niezbyt poprawną na 90% wyjdzie koń, może i o lepszych walorach sportowych, ale niekoniecznie poprawniejszy.
armara a jakiego ogra byś mi poleciła
klacz widziałaś na fotach a rodowód tu
http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-28539.html



Fajny papier
titina
Nie krępuj się 😉


Karla, imo Baryt to nienajszczęśliwszy przykład.
no wiesz, ale niektorzy sa przekonani, ze on na IO pojedzie😉 grunt, ze stadnina sie chwali jego wynikami itp. poki co to oprocz walewickich koni mamy tylko tego rodzynka co probuje chodzic te 3 gwiazdki😉 ze mu wychodzi bardziej w PL to juz inna sprawa😉
titina tylko pliss nie podawaj kolejnego potomka Rubina, ktory to dopiero zawiodl...ale fakt swego czasu byl najlepszy , no poza berberysem w kwestii reklamy i marketingu😉
Karla, spoko  😉 nic nie mówię, ale kobylisko fajne, szczególnie ten inbred na Araka mi się podoba no i Aquino, w którym jestem bezgranicznie, i nieobiektywnie zakochana  😍
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg1313304#msg1313304 date=1329910662]
no wiesz, ale niektorzy sa przekonani, ze on na IO pojedzie😉 grunt, ze stadnina sie chwali jego wynikami itp. poki co to oprocz walewickich koni mamy tylko tego rodzynka co probuje chodzic te 3 gwiazdki😉 ze mu wychodzi bardziej w PL to juz inna sprawa😉
titina tylko pliss nie podawaj kolejnego potomka Rubina, ktory to dopiero zawiodl...ale fakt swego czasu byl najlepszy , no poza berberysem w kwestii reklamy i marketingu😉
[/quote]

A Vacat JP? Wprawdzie dopiero zaczyna, ale w odróznieniu od Baryta nie ma problemów z krosami 🙂
A to już coś, no i temperament ma podobny do Wieriusza, z czym sobie Spisak na pewno poradzi  😀
Ale na Vacacie nie jeździ Paweł Spisak 😉
ojku ,ojku!!! pokrykało mi się z Wagiem, sorry  😉  😵 🤣
dziewczyny, w ten sposób myśląc prawie nikt by nie krył klaczy, bo nie byłaby dość dobra.

a nie sądzę, by maść ją dyskwalifikowała z wyprodukowania dobrego potomka, bo sorry, jak ktoś wyżej napisał - ale gadanie, że chce użytkowe kolorowe jest po prostu złośliwe, bo nie w tym rzecz

armara czy mam dużo do poprawienia - rzecz gustu - kąty zadu i nerka, dla jednych dużo, dla innych tak sobie
jedni na zdjęciu mojego konia wogóle nie zobaczą problemu, a ja go widzę, wszystko "zależy"
czy to są ogromne wymagania od ogiera? krótka kłoda, niezła nerka i zad?

klacz jest świetna użytkowo, mam do niej sentyment i chcę mieć od niej malucha, ot co

a mam na tyle pojęcia, że nie stukam byle czym, tylko tym, co może mi go poprawić

jeśli zdecyduję się na krycie w tym czy przyszłym roku, to pewnie zaryzykuję San Luisa
Biskwit jeszcze stanowi? Wiem, że w Łącku mają mrożonki, ale interesuje mnie świeże nasienie.
Biskwit jeszcze stanowi? Wiem, że w Łącku mają mrożonki, ale interesuje mnie świeże nasienie.

Biskwit stoi w Gnieźnie.
Witam wszystkich,
poszukuję informacji o ogierze Stilios po Sandro Hit. Wiem, że chłopak młody i potomstwo będzie można ocenić dopiero za parę lat, ale może ktoś coś wie na temat charakteru, zna go czy widział na zawodach? będę wdzięczna za wszelkie informacje🙂
Widziałam Stilliosa na czworoboku, w 2010 roku. To koń nieduży, raczej w kwadracie, bardzo urodziwy i chwytający za oko, dobry ruchowo. Niestety w skoku nie widziałam go live, więc się nie wypowiem.



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się