Kącik Rekreanta cz. V (rok 2012)

darolga ale masz dzielnego chłopaka, aż miło na Was patrzeć :kwiatek:
wątek zamknięty
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
30 kwietnia 2012 09:58
Misskiedis, Amnestria, Dzionka, pięknie dziękuję  :kwiatek:

Kawał konia mi się zrobił co? Szczególnie, że jakiś czas temu dostała fotę kontuzjowanej rudej, bardzo zaniedbanej z powou mojego wyjazdu i nie do końca spełnianiu zaleceń przez osoby które powinny się nią opiekować przez ten czas
Poznajecie? Wakacje 2011



Darolga, jak pięknie wyglądaliście! Gratulacje zawodów!  😅

EDIT: dopisek
wątek zamknięty
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
30 kwietnia 2012 10:22
Ktoś aby iść do sądu potrzebujemy
-gotówki na koszty sądowe (ok 500 zł-1000 zł  )
-faktury za siodło ,ani ja ani żadna z moich koleżanek nie dostaliśmy , potwierdzenia zamówienia takiego produktu ,ani pisemnej gwarancji na siodło .
-najlepiej opisu lekarza przed kupnem siodła czy nasz koń ma zdrowe plecy w danym czasie .
-zdjeć dokumentujących wygląd siodła ,tego jak leży na koniu ,czym więcej tym lepiej .
-opisu lekarza po pewnym czasie w tym siodle .
-opis innych posowaczy jak siodło leży .
-najlepiej byśmy zatrzymali siodło ,jako dowód rzeczowy .
-Zdjecia termograficzne siodła były by świetnym dowodem .
-I mamy wygraną sprawe  :kwiatek:

Dla każdego kto będzie miał siodło Proszę .
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
30 kwietnia 2012 10:29
amnestria - dziękujemyyy!  :kwiatek: fakt, już mało kucykowy jest...  😕 Zrobił się z niego kawał chłopa, serio, z napierśnika pony wskoczył w fulla na środkowych dziurkach, siodło rozstaw łęku 35 z cieniutkim żelem (który jak tak dalej pójdzie, będę musiała niedługo wyjąć) i mniej ni chu chu być nie chce... Zrobił się facet, nawet jego nieduży wzrost się w tym wszystkim zagubił i taki mały się już nie wydaje nawet pod większym jeźdźcem.
neśka - o tak, dzielny i waleczny z niego stworek :-) ma ogromne serducho, a ja - ogromne szczęście, że na niego trafiłam :-)
arivle - pięknie pięknie dziękujemy! Jaki połysk, Legendzia wygląda super :-)
wątek zamknięty
Darolga a ile Korab ma w kłębie?
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
30 kwietnia 2012 11:56
162 ;-)
wątek zamknięty
Mój nowy chłopaczek    og.Del Cor    😉
wątek zamknięty
lostak   raagaguję tylko na Domi
30 kwietnia 2012 13:26
[quote author=Ktoś link=topic=79631.msg1387651#msg1387651 date=1335772099]
to co teraz robisz,to nie tylko czarny pr,to pomówienia,na które chyba nikt nie ma potwierdzenia od weterynarza. dlaczego nikt nie wystąpi na drogę sądową przeciwko producentowi o odszkodowanie i naprawienie strat? opinia weta w zupełności wystarczy.to kto pierwszy? 👀
[/quote]

cytuje:

"
-faktury za siodło ,ani ja ani żadna z moich koleżanek nie dostaliśmy , potwierdzenia zamówienia takiego produktu ,ani pisemnej gwarancji na siodło ."

cholera...  chyba tez nie ma faktury/rachunku .... a to przychod prawda? 👀

edit: cytat mi sie nie włożył
wątek zamknięty
mankaa69 kojarzę chłopaka z przed paru lat z zawodów, zawsze po przodach był. Fajne konisko  :kwiatek:
wątek zamknięty
Djarumm, niee, bezterlicowe u nas to zupełny nie wypał, przymierzałam raz i ani ja ani koń nie czuliśmy się komfortowo.
Averis, dzięki, pewnie, że się wykuruje, w między czasie będę umierała na słowo lonża, aczkolwiek damy rade 😉
cieciorka, miałam, ale na szczęście udało mi się to wyjaśnić i jestem znów 😉 bąbelki są od ostrzykiwania, ile bąbelków tyle wkłuć z lekiem. Dzięki, faktycznie Mireczek się zmienia, pomijając wygląd to chyba coś powoli więcej w głowie ma 😉
Lov, owszem, wpadki się zdarzają, aczkolwiek osobiście znam tylko trzy siodła HB Contact i wszystkie trzy były MEGA WPADKĄ...
arivle, dzięki 🙂 Pięknie ruda wygląda, oglądam sobie Was na fb i super się zmieniacie 😉

Więcej nie będziemy się wypowiadać:

ktoś zapytał co na to producent?...:
po ostatniej wizycie u Nirv w kwestii sprawdzenia czy wszystko jest dobrze:
siodło było dopasowane prawidłowo: miało odpowiednio dobrany rozstaw przedniego łęku, miało dobrze dopasowane poduszki, leżało w równowadze, miało odpowiedni rozstaw między poduszkami.
Wszystko było dobrze.
Klientka zgłaszała to,że koń zaczął jej brykać. W pierwszym odruchu stwierdziliśmy,że dobrze bo koń się cieszy. Klientka zgłaszała jednak,że jej zdaniem cos nie gra. Poprosiliśmy o nr telefonu do trenera,aby otrzymać obiektywną odpowiedź: nie wiemy jak jeździ klientka.
Kategorycznie odmówiono nam tej informacji.
Dostaliśmy w międzyczasie informacje,że przed naszym siodłem klientka miała 16 siodeł.
Kolejna informacja : to to,że był u niej dopasowywacz, który podważył dopasowanie naszego siodła i sprzedał jej siodło passiera: którego klientka sprzedała po kilku tygodniach.
Oficjalnie proszę o opinię lekarza, który obecnie prowadzi leczenie konia. Z informacji na fb wiemy,ze to Pani Katarzyna Żukiewicz.
Jeśli ktoś potrzebuje otrzymać informacje co do fachowości HB Contact odsyłam do:
Jarosława Skrzyczyńskiego,
Leszka Gramzy,
Marcina Bętkowskiego,
Bogusza i Mieszka Dąbrowskich,
Jurka Lipkowskiego,
Katarzyny Papajak,
Ewy Husarskiej
Wojciecha Dąbrowskiego ( nie tego od ujeżdżenia tylko tego od skoków)
Andrzeja Dąbrowskiego
+ naszych forumowych jeźdźców jeżdżących prawidłowo więcej niż 100cm.


Odmowa podania numeru trenera wiązała się z zakończeniem pracy z danym trenerem, z zupełnie osobistych względów, więc na pewno ów trener nie chciał by mieszać się w tego typu sprawy, zwłaszcza, że zakończyliśmy współpracę. Mówiłam dokładnie co koń robił - walił co chwilę z zadu, a jeśli Waszym zdaniem jest to przejaw zdrowego i szczęśliwego konia to ja w takim razie wolałam tego mojego wielce nieszczęśliwego konia.
Passier został sprzedany tylko i wyłącznie dlatego, że trafiła się bardzo dobra okazja, a ja potrzebowałam pieniędzy na leczenie konia.
A co kogo obchodzi ile miałam siodeł? Nie miałam 16, miałam ich na pewno dużo więcej, aczkolwiek część  nie była kupiona dla Pamira, ot trzeba łapać czasem okazje.
Jak tylko Pani Katarzyna Żukiewicz będzie w Polsce to poproszę o dokładnie opisanie naszego problemu, póki co dysponuje zdjęciami USG.

Jakkolwiek koń by nie był zadowolony to dla mnie to siodło było jednym z lepszych, siedziało się w nim i skakało bardzo dobrze, cieszyło oko. Szkoda, że nie plecy mojego konia które są jednak najważniejsze.


lostak, masz sto procent racji, teraz to wiem, że niestety liczą się LATA doświadczenia i dlatego siodła między innymi firm które wymieniłaś kosztują znacznie więcej, niż 3,500zł.
I tak jak pisze gajara18 nie dostałam ŻADNEGO papierka typu paragon/faktura/gwarancja. Szkoda, że nie pomyślałam o tym wcześniej...




Tymczasem mogę powiedzieć, że bolesność grzbietu jest dużo mniejsza, dziś już zaliczyliśmy lonżę, widzę poprawę w jego chodzie po ostrzykiwaniu, póki co w stępie bo więcej nie może...  😉
wątek zamknięty
ash   Sukces jest koloru blond....
30 kwietnia 2012 13:57
Nirv, będzie dużo lepiej. Mój Pamir po ostrzykaniu pleców zaczął się dużo lepiej ruszać, galop stał się pełny i okrągły, zaczął wysoko podnosić nogi a nie wlec się jak świnia w kartoflach 😵
My 2 tygodnie po mezoterapii mieliśmy dodatkowo shockwave. Efekt piorunujący!


edit: jak to nie dostałaś FV i gwarancji za siodło????? 😲 ❓
wątek zamknięty
Noo, ostatnimi czasy Mireczek nie podnosił nóg, nie zginał niemalże ich, nie dokraczał zbytnio, a dziś momentami nawet 1,5 kopyta przekraczał 🙂

Nic nie dostałam... NIC A NIC :/
wątek zamknięty
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
30 kwietnia 2012 14:12
Nic nie dostałam... NIC A NIC :/

Nie chcę się wtrącać, bo to właściwie nie moja sprawa, ale czytam (w kolejnym już wątku) i nie mogę się nadziwić.
Ja rozumiem, że sprzedający ma obowiązek wystawić dowód sprzedaży itd., ale według mnie to w interesie kupującego jest mieć jakieś potwierdzenie nabycia sprzętu, prawda?
Przynajmniej mnie by na tym zależało, żeby mieć zabezpieczenie w razie czego, zwłaszcza jeśli chodzi o sprzęt taki jak siodło, który do tanich nie należy...
wątek zamknięty
Eee no z tym brakiem faktur/paragonów to mnie lekko zszokowaliście... Jak potem dochodzić swojego jak się nie ma potwierdzenia zakupu 👀

Pauli, zgadzam się z Tobą, że trzeba swojego pilnować, ale jednocześnie sprzedawca ma obowiązek wydać Ci potwierdzenie płatności

Lostak, bardzo dobrze powiedziane 🙂 Jakoś nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale faktycznie muszę się z Tobą zgodzić :kwiatek:

Ash, a jak tam Czarny Książę się miewa? 🙂
wątek zamknięty
wiecie co - mądry Polak po szkodzie, czy jakoś tak.. Cieszylam sie, ze dostalam siodo i jakos mi wylecial papierek z glowy... :/
wątek zamknięty
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
30 kwietnia 2012 14:24
amnestria
Pewnie, że ma obowiązek, ale jeżeli się z niego nie wywiązuje, to ja bym choćby zębami wydarła, ale nie machnęłabym na to ręką.

Nirv
To bardzo nieprzyjemna sytuacja, ale niestety pretensje możesz mieć teraz tylko do siebie...
Mimo wszystko koń jest tu najważniejszy i życzę zdrowia Pamirowi :kwiatek:
wątek zamknięty
A ja wam powiem, że mi już siodła HBC wychodzą z lodówki 😀 Są już w każdym wątku od paru dni, poza wątkiem do tego odpowiednim, czyli "siodła skokowe". Kwestia braku gwarancji z lekka mnie zszokowała - ale że jak to? Jak kupowałam Prestige'a to dostałam i paragon i fakturę i dwie gwarancje - na terlicę i na skórę. Przedziwne!

A my mamy ambitny plan na najbliższy tydzień - jutro normalna jazda, potem teren, potem trening... Super 🙂
wątek zamknięty
ash   Sukces jest koloru blond....
30 kwietnia 2012 14:26
amnestria miło, że pytasz. Kary świętował swoje 7-me urodziny przez cały weekend. Zabalował chłopak! 😁 Leniuchował na padoku i oczekiwał zainteresowania swoją koniowatością 😀
Dziś jadę chłopaka ruszyć na lonży, a jutro się terenujemy, kąpiemy, szorujemy i wracamy do roboty.
Poklep Duszka od nas! :kwiatek:

edit: też prowadzę działalność końską i nawet jak Klient się nie upomni, a wręcz nawet twierdzi, że rachunek nie jest mu potrzebny to i tak go zawsze dokładam do zamówienia!
wątek zamknięty
Nirv
To bardzo nieprzyjemna sytuacja, ale niestety pretensje możesz mieć teraz tylko do siebie...
Mimo wszystko koń jest tu najważniejszy i życzę zdrowia Pamirowi :kwiatek:


Wiesz co, ja nie oczekuje nic od Bogdana, jak bym miała nadal siodło, papierek na nie, oraz parę innych to sprawa zupełnie inaczej by się potoczyła.
Obecnie chciała bym wszystkich przestrzec, bo nie jest tak kolorowo jak by się wydawało.
wątek zamknięty
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
30 kwietnia 2012 14:36
Darolga-gratulacje!!! wygladacie prześwietnie !
Dzionka-a jakieś fotki z jeździectwa masz?  🙂
bush-rewelacja! świetny obrazek  🙂
wątek zamknięty
Nirv, a jak nowy właściciel siodła? Też narzeka czy zadowolony?
Ja też mam siodło od dziewczyny, której koń nie mógł chodzić w tym siodle.
Zostało dopasowane do mojego konia, wydaje mi się, że prawidłowo. Jest obecnie w treningu, jeździ na niej w moim siodle HBC bardzo doświadczona osoba i nie miałam ani jednego alarmu, że coś jest nie tak. Wręcz przeciwnie, kobyła zaczęła się rozwijać ruchowo itp.

Siodło gajary18 kupiła moja koleżanka, zostało dopasowane i z tego co wiem to też wszystko w najlepszym porządku.

A może ten  🚫 można by przenieść do odpowiedniego wątku?
wątek zamknięty
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
30 kwietnia 2012 15:36
Dajemy znak życia🙂
Konisko ostatnio było pełne energii i rozrabiało
ogólnie ma się dobrze i odpasa się na świeżej trawce
a pańcia zmaga się z kleszczami😉
Wczorajsze zdjęcie dla przypomnienia z kumpelą
wątek zamknięty
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
30 kwietnia 2012 17:05
darolga bosko Korab wygląda! A błyszczy się jak psu... lusterko nosowe 😁 😜
Frania, darolga gratuluję startów!
Dzionka mega pozytywne zdjęcia 😀
barbor fajne to Twoje podopiecze zwierze 🙂 Chwyta za oko.
busch pięknie wyglądacie!
incognioto super, że u Was lepiej 🙂 Napar ma labę, czy coś zaczynacie pracować?
amnestria aaale się cieszę, że wczesniejsza diagnoza się nie sprawdziła 😅 Chyba odżyłaś, prawda? 🙂
mankaa69 bardzo ładny koń! Napisz o nim parę słów 🙂
wątek zamknięty
Kopyciak    Dziękuję ,a co znaczy,że był zawsze na przodach,że pierwsze 3 miejsca tak? 🙂



Raven   Tu prowadzę o nim bloga      [url=http://  WWW.PHOTOBLOG.PL/DELCOR  ]  WWW.PHOTOBLOG.PL/DELCOR  [/url]    , dziękuję za miłe słowa 🙂
wątek zamknięty
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 kwietnia 2012 18:39
a to przychod prawda? 👀



prawda. i to nawet oficjalnie ewidencjonowany, z odprowadzanymi podatkami. także znów nie trafiłaś... każde siodło HBC ma wybity numer seryjny,zgodny z ewidencją podatkową,także jesteś w stanie co do dnia sprawdzić,kiedy dane siodło zostało od HBC zakupione...

gwarancja? jest i działa.czy ktoś z użytkowników HBC miał jakiś kłopot z serwisem gwarancyjnym? nie sądzę. Bogdan nie wypiera się swojego towaru.
poza tym na stronie producenta jest zapis:
Na wykonywane przez nas siodła udzielamy 4 lata gwarancji na skórę i szycie oraz 6 lat na terlicę. Numery seryjne wybite są po lewej stronie siodła, oznaczają one datę wykonania, od której liczy się czas gwarancji


załóż sprawę w sądzie,albo zostań pełnomocnikiem którejś z rzekomo pokrzywdzonych właścicielek koni...albo się zamknij,bo pomawiasz po raz kolejny.chociaż koleżanka gajara ma już pełnomocnika  😁

krytyka absolutnie tak,ale nie oszczerstwa i wyssane z palca pomówienia..... nadal wykorzystujesz służbowy samochód do celów prywatnych? US o tym wie? 😎 😂
wątek zamknięty
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
30 kwietnia 2012 18:43
aniaagre, bo generalnie tak po prostu bywa, że siodło koniowi nie pasuje. Problem w tym, że wygląda na to, że producent znieść tego faktu nie może, przyznać się do błędu też nie.. I jak czekasz rok na siodło, które jest specjalnie robione dla Twojego konia i mimo usilnych prób z obu stron nie daje rady, no to cóż.. Przykre trochę jak ktoś Ci potem wmawia że jesteś nic nie wartym, nic nie wiedzącym o jeździectwie i przewrażliwionym właścicielem konia. Akurat ja miałam okazję widzieć na własne oczy batalię koleżanki, która na początku była przeszczęśliwa jak dostała swoje hbc, zrobione na miarę.. Było zresztą faktycznie małym dziełem sztuki - przepięknie wykonane, naprawdę śliczne. Niestety to co wyprawiał koń po założeniu tego siodła - czegoś takiego dawno na oczy nie widziałam. HBC zresztą próbowało poprawiać siodło - oddając sprawiedliwość. Niestety z koniem i jego grzbietem  było tylko coraz gorzej.  Może więc przyjmijmy że zdarzają się takie sytuacje i tyle. Cudów nie  ma. Może się tak zdarzyć, że siodło pasować nie będzie. W ogóle nie rozumiem tej batalii obronnej. Pady Anki zdarzają się z krzywym pikowaniem  a siodła hbc czasem są źle dopasowane.  I kropka. Proste? 😉
wątek zamknięty
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 kwietnia 2012 19:02
efka, mówisz o koniu Nirv? bo jeżeli tak,to powinnaś chyba też napisać,że robił też to dużo wcześniej,zanim jeszcze Nirv o HBC usłyszała.....

nie porównuj krzywego pikowania do zarzutów o doprowadzenie konia do choroby....
wątek zamknięty
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
30 kwietnia 2012 19:06
Ktoś, nie, nie chodzi o konia Nirv, to inny koń, tamta sprawa zakończyła się polubownie po prostu. Tzn. siodło poszło w świat i komuś pewnie służy i nic się nie dzieje. Mi chodzi tylko o to, że to się może zdarzyć, nie ma o co się kłócić. Tamten koń niestety również miał problemy tylko w tym siodle, widziałam to na własne oczy, ale po zmianie siodła z nich wyszedł i jest już ok. Może po prostu zanim się zamówi warto wypróbować? Po to są przecież siodła testowe itd.
wątek zamknięty
Ktoś swoim chamskim zachowaniem nie pomagasz HBC  🙄
wątek zamknięty
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 kwietnia 2012 19:15
Martuha, w którym miejscu,w przeciwieństwie do Lostak jestem chamska?
jakiś cytat?

wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.