NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

Nigna   Warto mieć marzenia...
13 lipca 2012 20:38
idaczerwcowa: Dlatego właśnie uważam że licytacje na re-volcie to głupota. Chce ktoś wystawić na licytacje : niech idzie na allegro no na forum niestety nie da sie o konkretnej godzinie skończyć aukcji a takie sytuacje pewnie będą sie wielokrotnie pojawiać. 
Swoją drogą nie uważam żeby to była sprawa przez którą użytkowniczka wyląduje na liście. Rozumiem że nie jest słowna ale odda pieniądze więc jest to "małe" oszustwo a lista jest już i tak zaaa duża.


Edit pomyłka
Nigna ja rozumiem, że napisane jest, iż to niezobowiązuje do sprzedaży ale jak ktoś już pisze z danymi to uznaję to za zaakceptowanie i mam na to dowody  🤬
głupota głupotą, ale jednak jak ktoś się na to decyduje to niech dotrzymuje słowa.  🤦
Nigna   Warto mieć marzenia...
13 lipca 2012 20:47
idaczerwcowa: wiem o co chodzi i nie mówię że zachowała sie fair, w sumie to zmieniam zdanie , powinna trafić na listę bo to strasznie nieodpowiedzialne co zrobila. Po prostu ostatnio trafiam na strasznie dużo oszustów (takich z prawdziwego zdarzenia) i taka sprawa wydawała mi sie "błaha" ; )
Ja chciałam tylko wspomnieć o użytkowiczce claudia02854. Może nie zrobiła jakiegoś przekrętu ale chciała ode mnie kupić ochraniacze. Ja wysłałam dane do przelewu, ona mi swój adres. Pieniądze oczywiście nie doszły. Pisałam do niej ona chociaż się loguje nawet nie jest w stanie mi odpisać. Rozumiem, że zdarzają się różne sytuacje. Sama zresztą taką niedawno miałam. Ale chyba warto o tym poinformować. Tymbardziej, że wymieniłyśmy się informacjami do przesyłki i równie dobrze mogłam te ochraniacze wysłać a pieniędzy bym nie otrzymała.
Livia   ...z innego świata
15 lipca 2012 12:54
Sonkowa, dlatego zawsze najlepiej czekać na wpłatę, a nie wysyłać w ciemno - chyba, że druga strona to pewny, zaufany revoltowicz.
Ale ja nie wysłałam. Czekałam. Tylko do teraz nie uzyskałam odpowiedzi, czy przelew otrzymam czy nie.. A trochę czasu minęło. Jak dla mnie po prostu niepoważne.
Czy ktoś ma może kontakt z użytkowniczką zuz95? Dolaczyla sie do zamowienia z ebayu, zamawiajac dwa czapraki, nie dokonala mi wplaty za nie- informujac ze chce odebrac osobiscie i wtedy zaplacic- a teraz nie mam z nia kontaktu. Widac ze logowala się na re-volcie- wiec prawdopodobnie odczytała moje PW. I teraz nie wiem czy dalej czekać, czy wystawiac zamowione przez nia czapraki na sprzedaz, zeby odzyskac choc czesc pieniędzy.....
Ma ktoś kontakt jakikolwiek do kolorwiatru? Może ktoś ją zna albo ma nr telefonu? 
A ja mam mieszane uczucia odnośnie transakcji z asiaj.
Niby cała rzecz rozchodzi się o groszowe kwoty (ochraniacze za 30 zł bodajże) no ale niesmak i tak jest 🤔 Już pominę fakt, że ochraniacze były brudne i śmierdziały nawet przez opakowanie, ale zostały nadane zwykłym listem, nie poleconym, no i niestety zdecydowanie nie są w rozmiarze full - nie weszły na Saharę, która normalnie nosi pony/cob, zmieściła się w nie dopiero Kulka (116 cm w kłębie) 🙄 Nie chciałam specjalnie marudzić, zwłaszcza ze do ochraniaczy dostałam gratis, ale ponieważ nie dostałam od asiaj odpowiedzi na pw w którym próbowałam z nią całą sytuację wyjaśnić - piszę tutaj.
Prosze o dopisanie do listy nieuczciwych użytkowniczkę mankaa69 (następne wcielenie Dancer), oszukała mnie w sprawie siodła (wyłudzenia, miało być na przymiarkę, nie pasowało, więc odesłałam, nie odebrała, nie odzywa sie twierdzi, że o zwrocie nie było mowy), zresztą nie tylko mnie to się zdarzyło.
martuś_99, pisz wezwanie do zapłaty, poleconym, za potwierdzeniem odbioru, a jeśłi pieniędzy nie dostaniesz, to smaruj i na policję i do sądu 😉
Ja chyba jako jedyna od niej zwrot dostałam, po 3 tygodniach i nieprzyjemnościach z jej ojcem, ale się opłacało walczyć o swoje😉  😅

Na policji byłam, ale powiedzieli, że nie mogą pomóc, ale zmotywowała mnie inna użytkowniczka też niedawno oszukana przez nią, więc może coś z sądem da się zdziałać. Najgorsze jest to, że twierdzi, że wyjechała gdzieś na 2 miesiące, a mi nie zapisały się wiadomości wysłane do niej- mam tylko te, które dostałam. To, że ja wiem co do niej pisałam i co mi odpisała niestety nie wystarczy  🙁
a masz ofertę sprzedaży sprzętu? Na policję złóż chociaż skargę. Jak jej się nazbiera w kartotece, to może jej się oczy otworzą.
Ogłoszenie juz usunęła. I jeszcze sprzęt nie zgadzał się z opisem ( na tylnim łęku miał ślady jakby od końskich zębów) więc średnio mam szansę to siodło sprzedać, a ja oszukiwać nie zamierzam.
asds   Life goes on...
19 lipca 2012 16:27
[quote author=martyśś_99 link=topic=5367.msg1465689#msg1465689 date=1342704490]
Ogłoszenie juz usunęła. I jeszcze sprzęt nie zgadzał się z opisem ( na tylnim łęku miał ślady jakby od końskich zębów) więc średnio mam szansę to siodło sprzedać, a ja oszukiwać nie zamierzam.
[/quote]


Wydrukuj sobie potwierdzenie przelewu za siodło. bedziesz już miała potwierdzenie sprzedaży.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 lipca 2012 16:32
martyśś_99, załóż sprawę w sądzie (koszt to ok 5% wartości sprzętu, potem ta kasa zostaje zwrócona), o nakaz zapłaty. Dostajesz nakaz, wysyłasz, a po dwóch tygodniach idziesz do komornika (wpłacając zaliczkę na postępowanie komornicze)  i ten ściąga razem z tą kasą, którą dałaś na postępowanie.
Na forum jest kolejna osoba świeżo oszukana przez mankaa69  😵. Poradziłam jej żeby napisała w tym wątku. W końcu w kupie siła  😅
delta   Truth begins in lies.
19 lipca 2012 20:29
martyśś_99, to, że ogłoszenie zniknęło ze strony nie znaczy, że zniknęła pamięć strony z Google i z webarchive - masz adres do ogłoszenia?
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

20 lipca 2012 11:30
Czy takie sprawy o wyłudzenia i oszustwa ulegają przedawnieniu? Jaki jest czas od powstania szkody do złożenia sprawy z powództwa cywilnego?
Czy ktos ma kontakt do asiaj bo kupilam gumy dwa tyg temu w piatek,puscilam przelew w niedziele...odzew raz ze bla bla przeprasza,ze wysle... I cisza ani paczki ani przepraszam ani pocaluj mnie w du... I jak nie dojdzie do konca tego tyg to prosze o dopisanie uzytkowniczki do nieuczciwych,reszta czyli dymem w szkole/na uczelni zajme sie osobiscie..to bardzo skuteczna metoda 😎
Dopisuję się do listy osób zrobionych w konia przez "Monikę Bednarz".... kupiłam od niej na aukcji Veredusy Pro Classic,komplet. Zapytałam, czy mogę zapłacić w dwóch ratach. Ona jeszcze wielce zdziwiona pytała, po co kupuję, skoro nie mam pieniędzy. Ja jej wyjaśniłam, że nie mam od razu całej kwoty, bo to spontaniczny zakup (zawsze marzyłam o tych ochraniaczach) i że chcę być fair i nie chcę, żeby długo czekała na pieniądze. Od razu po wpłatach wysyłałam jej potwierdzenia przelewów, a ona mi jedyne co odpisała, w 5 dni po tym, jak już dawno powinna mieć pieniądze i wysłać ochraniacze : "nie dostałam pieniędzy !!! !!!" . Wiem, że na 100 % je dostała, ale oczywiście kontakt się urwał. Zdecydowałam się na zakup, bo miała same pozytywy za sprzęt sprzedawany w tym samym czasie i to uśpiło moją czujność 🙁 kupuję na allegro od lat i tylko raz ktoś mnie oszukał. Na szczęście udało mi się sprawnie załatwić sprawę z Programem Ochrony Kupujących i w niecałe 2 tygodnie zwrócono mi pieniądze.

DO OSÓB OSZUKANYCH PRZEZ MONIKĘ BEDNARZ: jeśli urwał się kontakt, a Wy nie macie ani kasy, ani towaru - im wcześniej zgłosicie to na policję, tym szybciej cała sprawa się wyjaśni. Ja nie mam zamiaru czekać, cieszę się, że mam czarno na białym maile i potwierdzenia wysłania pieniędzy. Co do prób zastraszania rzekomym byciem prawnikiem - akurat mój ojciec jest prawnikiem, niech sobie straszy ile chce.
Trzeba iść na policję, inaczej można się tak bujać tygodniami albo miesiącami.....tak jak ja z jednym gościem z allegro...bez sensu
olciaqola - było tu dużo napisane o pannie Monice B. a jak widać są ludzie, którzy mimo wszystko wierzą w jej uczciwość
masz pw
Pilnie poszukuję osób które mają kontakt z użytkowniczką Asiaj. Zakupiłam dwie pary bryczesów jakoś dwa tygodnie temu, przelew poszedł w zeszły poniedziałek (16.07 bodajże) i od tamtej pory zero kontaktu. Dane do wysyłki podane wszystko ładnie. Ale już dwa tygodnie czekam i tak trochę mi si nie podba sytuacja. Jeszcze do piątku poczekam ale potem będę za dopisaniem jej do nieuczciwych sprzedawców niestety.
o Kosmata widzę, że mamy ten sam problem-ja za jakiś czas będę w jej okolicach...namiar na "edukację" już mam będziesz chciała się podłączyć do wyprawy daj znać
KosmataBestia, Karla🙂,  czyli wychodzi na to, że powinnam się cieszyć, że w ogóle dostałam moje za małe i śmierdzące ochraniacze 😵
Myślę że dziewczynę można od razu dopisać do listy, bo mnie na pw nie odpisuje już z 2 tygodnie 🤔
wczoraj sie logowala,kolejne ogloszenie...no coz,sama chciala
Ahaha dodzwonilam sie do owej uzytkowniczki i tak tak wczoraj zostalo wyslane prosze o skan numeru nadania i zonk bo poszlo listem zwyklym... No,ale pani na poczcie zapewniala,ze szybko dojdzie. No zobaczymy...
-
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] calkowita edycja posta
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 lipca 2012 17:54
Markiziowa, co najwyżej jako osobę niepoważną, a nie nieuczciwą. Bo nie okantowała Cię na kasę.
cieciorka   kocioł bałkański
26 lipca 2012 20:14
czy Markizowa edytowała post? nie widzę treści, ale adnotacji o edycji też nie ma.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się