Ogłowia

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 stycznia 2009 18:42
To ja pokażę tranzelkę firmy,której tu chyba jeszcze nie było,a mianowicie Equipe - jakoś tak samo dobra jak siodła,mięciutka skóra,bardzo dobre wykonanie...do tego kompletu zamówiła tez napierśnik,ale pokażę go,gdy tylko S. mi go dowiezie ( :marze🙂...wybaczcie,ale nie mam zdjęcia tranzelki w skoku  😉:


milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
15 stycznia 2009 19:53
To i tu sie pochwale-moje dzielo 😉
milusia, bardzo ładne🙂 Prosimy na koniu!
crazy bardzo fajne to ogłowie- ładnie wygląda bez tych wszystkich sprzączek z boku. Rozumiem, że szyłaś na zamówienie? Mój koń ma dosyć dziwny "rozmiar łba", więc pewnie gtowca będzie mi ciężko dopasować...
caroline   siwek złotogrzywek :)
16 stycznia 2009 15:11
Mój koń ma dosyć dziwny "rozmiar łba", więc pewnie gtowca będzie mi ciężko dopasować...

dlatego do rymarza najlepiej sie wybrac z aktualnym oglowiem - zeby zrobil dokladnie z wymiarow łba. bo rurkowe naprawde ciezko dopasowac.
O kurde, nie zauważyłam, że to rurkowe. Wolałabym jednak płaskie. Pewnie skończy się na rymarzu, ale wolałabym coś szybciej... Naprawdę ciężko jest kupić ogłowie za ok. 300 zł- albo 150-200 i straszne badziewie, albo 400-600 zł czyli poza moim zasięgiem  😉
a oto moje nowe ogłowie, chyba z pół roku się nei mogłam zdecydować  😁

Kieffer Madonna
na modelce
skóra jak dla mnie bomba, mięciutka 🙂

armara, piękne! Ten nachrapnik jest szwedzki czy angielski? Ach, śliczne- naprawdę  🙂
szwed 😉 baardzo miękki zresztą
Zdradzisz ile dałaś (i gdzie)?

Macałam wczoraj ogłowia HKM- okrona jakość, nachrapniki tak twarde, że miały jeden kształt, którego nie zdało się inaczej zgiąć  🤔
crazy bardzo fajne to ogłowie- ładnie wygląda bez tych wszystkich sprzączek z boku. Rozumiem, że szyłaś na zamówienie? Mój koń ma dosyć dziwny "rozmiar łba", więc pewnie gtowca będzie mi ciężko dopasować...



Akurat to moje to rurka.. najczesciej na tego konia zakladam brazy, ze wzgledu na mala drobna glowka , ktora w ciemnych i masywnych oglowiach wyglada jak w klatce... ale na czworobok do czarnych oficerek , siodla, lepiej jest czarna tranzela, stad drobniutka rurka z wszelkimi zapieciami u gory.

Robil ja P. Marek.. Ale mialam tez kiedys plaska z zapieciami u gory. Tak jak pisalam im bardziej na miare tym lepiej to u gory wyglada.. jak jest +2/-2.. ew 3.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
16 stycznia 2009 22:50
Armara-wyjątkowo przystojnie prezentuje się Twoja dziewuszka w Madonnie 🙂
A co sądzicie o ogłowiach firmy Pfiff?? Wiem, że siodła są raczej z niższej półki, ale ogłowia kosztują pod 400zł-  jak jest więc z jakością skóry?
Podoba mi się ten meksykaniec:
http://allegro.pl/item529239556_dlakonia_pl_oglowie_z_nachrapnikiem_meksykanskim.html
Niemieckie Pfiffy z półki cenowej 300-400 pln są przyzwoite - są wytwarzane w tym samym miejscu i przez tą samą firmę, co sprzęt dla Kentaura.
Tanie Pfiffy to zwyczajny import z Chin - trudno oczekiwać, że ogłowie za 80 złotych, w której to cenie mieści się 22% podatek, zarobek sklepu, zarobek dystrybutora i wszelkie możliwe koszty transportu, cła i magazynowania, będzie dobrej jakości 😉

Mam jedno takie ściągane z Niemiec ogłowie, klasyczne, miękko podszywane:



Grrr, ale nisko wędzidło  😤
Ma teraz trzy lata i służy do dziś w przyzwoitym stanie.

Z tym, że mając budżet 300 złotych nawet bym się nie zastanawiała i uderzała do rymarza. Mi pan Marek zrobił ogłowie w tydzień - to porównywalny albo krótszy czas, niż zajmie zakup ogłowia w internecie plus jego wysyłka.
Posiada ktoś któreś z tych ogłowi Kieffera? Jak ze skórą,czy są miękko podszyte i jak ogólne wrażenie?  😉

Ergonomic line III
http://www.konik.com.pl/sklep,1321,,,03,--zakupinpl--,pl-pln,659668,0.html
Madonna
http://www.konik.com.pl/sklep,1321,,,03,--zakupinpl--,pl-pln,659423,0.html
Madonna
http://www.konik.com.pl/sklep,1321,,,03,--zakupinpl--,pl-pln,567834,0.html

Armara bardzo jej pasuje,pięknie 😉
a ma ktos moze doswiadczenie z oglowiami Kavalkade? 😉
Ja mam oglowie kavalkade i jakosciowo jest bardzo srednie
asds   Life goes on...
17 stycznia 2009 09:28
Jets tu kilka Kavakadowcw  😉

Ja natomiast zdaje raport po 1 mc z kawalkiem uzywania Dobberta i nadal jestem bardzo zadowolona. Oglowie wyglada extra, latwo sie czyzsci i skora nadal ok  🙂.

jak ktos syuka oglowia na wyrosniety konski lepek to polecam :kwiatek:
Karutek
Ja zamierzałam się na Ergonomic Line III-zrobiło na mnie super wrażenie bo mięciusi,porządny,deliatnie wykończony. w odróżnieniu i ergonomica I... Nie zdecydowałam się na niego tylko dlatego że nie ma białego podszycia a takiego ja szukam 😉
Mój Stubben już mi dzielnie służy pare ładnych latem. Skórka miękka, nie trzeba konserwować.
caroline   siwek złotogrzywek :)
17 stycznia 2009 13:00
Posiada kto? które? z tych og?owi Kieffera? Jak ze skór?,czy s? mi?kko podszyte i jak ogólne wra?enie?  ;


wyszukiwarka tu dzia?a...

My mamy Kieffera, model Ergonomic.



Plusy:
-podszyty mi?kki pasek potyliczny
-?ci?te ko?cówki wszystkich pasków, dzi?ki czemu ?wietnie w?lizguj? si? w szlufki
-skóra mi?kka i wygl?da na trwa??
Minusy:
-skóra na powierzchni ma jakby wg??bienia, kropki. Sprawia to sztuczne, lekko "plastikowe"wra?enie
-po kilku tygodnich u?ytkowania star?y si? ze szluwek napisy Kieffer
-brzegi wszystkich pasków s? lakierowane, co mia?o da? chyba efekt taki, by ca?e og?owie ze wszech stron by?o idealnie czarne. Pomys? mo?e i dobry, ale niestety lakier jest pop?kany i wcale nie wygl?da to ?adnie

Ogólnie- uwa?am, ?e przep?aci?am.

A tu fota ju? z wymienionym naczó?kiem. S?abo wida?, ale mamy imi? konia ze srebrnych literek z kryszta?kami. ( u mnie na "wsi"- robi ogromne wra?enie) Kryszta?ki po roku intesywnego u?ytkowania s? wszystkie !! Nic nie wypad?o ! I robi? mocne bling-bling.  😀









[quote author=tunrida link=topic=39.msg124936#msg124936 date=1229766301]
Minusy:
-skóra na powierzchni ma jakby wg??bienia, kropki. Sprawia to sztuczne, lekko "plastikowe"wra?enie
-po kilku tygodnich u?ytkowania star?y si? ze szluwek napisy Kieffer
-brzegi wszystkich pasków s? lakierowane, co mia?o da? chyba efekt taki, by ca?e og?owie ze wszech stron by?o idealnie czarne. Pomys? mo?e i dobry, ale niestety lakier jest pop?kany i wcale nie wygl?da to ?adnie

hmmm... no wlasnie - ja tez mam Kieffera Ergonomic (akurat II - bo ze szwedzkim nachrapnikiem, ale model ten sam 😉), ale moje oglowie zadnego z powyzszych minusow nie ma. Juz kiedys o tym pisalam - swiezo kupione oglowie od razu zalozylam koniowi na glowe, pierwsze smarowanie wypadlo jakos po 2-3 miesiacach. A oglowie ciagle wyglada doskonale - szlufki nadal "firmowe" z wyraznym wytloczeniem Kieffer, lakier na koncowkach paskow nie popekal, po prostu oglowie nadal wyglada doskonale.


Caroline, mrau! Masz jakie? foto tego naczó?ka z bliska?
fotek samego naczó?ka chyba nie. mam jeszcze fotki wycinane z wiekszych zdjec:

 





sznurka, Alvika, mój naczó?ek to moja w?asna produkcja 🙂 tj. ja dokonalam po??czenia opadajacego naczolka z bransoletk?-b?yskotk? 😀
i uwielbiam go  😍
[/quote]





[quote author=Alvika link=topic=39.msg125139#msg125139 date=1229792770]
Powtórz? si?, caroline, i podsumuj? krótko: MRAU
Gratuluj?!

dzieki  😀

caroline masz swojego ergonomica ze szwedem na koniu?
tak:
 
(naczolek nie od kompletu 😉)
BTW - mam to oglowie juz rok - i moim zdaniem nadal wyglada jak nowe 🙂

a tak wyglada ten nachrapnik u nowych wlascicieli:

[/quote]

Fin Og?owie to Kieffer Ergonomic, wersja z szerszym nachrapnikiem szwedzkim 😉
Skorzystałam z wyszukiwarki i nie znalazłam tego, czego potrzebuję  😉, więc takie mam pytanie:
Czy moglibyście wstawić zdjęcia waszych ogłowi od p. Marka z Ursusa z nachrapnikiem szwedzkim i meksykańskim, całe czarne najchętniej?? Dzwoniłam dzisiaj i się wstępnie umówiłam na zrobienie ogłowia, ale cały czas się waham czy chcę meksykańca czy szweda... Mój koń ma drobny łeb i boję się, że zniknie pod szwedem, ale jakoś mnie przekonuje mięciutki nachrapnik zaciskowy...
kujka   new better life mode: on
17 stycznia 2009 17:04
ja mam czarny ale z bialym podszyciem:



i jestem bardzo zadowolona 😀

Ile Pan Marek chcialby za oglowie ze szwedem podszywane zwyczajnie na czarno?
Powiedział, że ok 350 zł. A zdradzisz ile ty dałaś? Za meksykańca chciał mniej, ale nie wiem co wybrać jeszcze.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 stycznia 2009 17:08
Czarny szwed:
szerszy (najnowszy nabytek 😀 )



i węższy (którego już zresztą nie mam)
kujka   new better life mode: on
17 stycznia 2009 17:10
Dzionka, ja dostalam z koniem 😀 tylko cos jest zepsute, nie ma tej petelki przez ktora moznaby przelozyc skosnik, jest tylko taka metalowa koncoweczka w tym  miejscu (jakby skorka sie zerwala?). a szkoda, na poczatku zwlaszcza skosnik byl nam potrzebny troche, teraz juz mniej ale jednak... ciekawe ile takie zainstalowanie pipka do skosnika by trwalo (czy daloby sie to np zalatwic od reki).
Koczka, śłiczny ten szeroki szwed!! Lubię takie szerokie bardzo. Twój koń ma jednak większy łeb, mój ma malutki, nie pasujący do reszty trochę  🙂 Chyba pożyczę w stajni meksykana i szweda i się poprzyglądam  🙂 Długo czekałaś na zrobienie tego ogłowia?

kujka Na pewno da się to szybko zrobić, zawsze możesz dać sam nachrapnik do zrobienia i spokojnie jeździć parę dni bez niego  🙂 Jutro będę dzwonić z wymiarami konia, spytać w twoim imieniu o ten skośnik?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
17 stycznia 2009 17:16
Kujka, z tego co pamiętam, to dawniej "ursusy" miały inaczej mocowany skośnik, pętelka szła właśnie do tego metalowego oczka, także Twoje chyba nie jest zepsute, ino niekompletne 😉

Dzionka, bierz szweda! Raz, że drobna głowa wcale nie musi pod nim "znikać" (ja mam szweda dla Sarencji, a ona ma łepek dwójkę i do tego szczuplutki), poza tym szwed szwedowi nierówny i możesz zamówić węższy.
kujka   new better life mode: on
17 stycznia 2009 17:17
Dzionka, jasne! bede bardzo dzwieczna!
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 stycznia 2009 17:19
Kujka ktoś po drodze musiał zgubić tą skórkę od skośnika. Bo z tym metalowym dzyndzelkiem to jest taki numer, że jak potrzebujesz skośnika to przeplatasz taką skórkę z dziurkami i masz gdzie wpiąć skośnik, a jak chcesz jeździć bez skośnika to to wszystkoodpinasz i nie masz denerwującego dzyndzla 😉 Taką skórę do przekładania przez tą metalową część p. Marek powinien Ci bez problemu zrobić. Po zamontowaniu wygląda to tak:


Dzionka zamawiałam tylko nachrapnik, reszta ogłowia ma już ze 3 lata (no poza niedawno również nabytym naczółkiem 😉 ). Czekałam na niego niecały tydzień.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się