Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

I cóż... wybrałam zły kolor henny. Kosmyk testowy praktycznie nie różni się od pozostałych włosów. Tzn. wg. instrukcji powinien jeszcze ściemnieć, ale to też wcale nie będzie zaletą. O ja głupia. Oddam to mamie i idę ciułać groszaki na ciemny brąz.  🙄
maracuja, przechowuję w lodówce, a i tak się o wiele szybciej psuje... Poczytam o konserwantach, dzięki.
pojechałam na bogato
najpierw mix Seboravit+rycynowy
potem Emolium szampon
potem bingo spa z zieloną glinką
i od połowy Garnier AiK
na koniec - ocet malinowy 
😁
tzw wersja full wypas
maiiaF, szlachta - a to mnie zagięłyście, jechałam na starym składzie z wizażu, nie zauważyłam zmian :kwiatek: pozostaje mi czekać na dostawę w kalinie
Mrs Potters jest w Kauflandzie, tak? Widzę w google, że są różne rodzaje, każdy jest zgodny z CG? jestem na telefonie wiec mógłby mi ktoś podlinkowac zdjęcie jakiejś najfajniejszej? :kwiatek:
pytanie się pojawiło, ale bez podpowiedzi:
jakie drogeryjne stylizatory nadają się do użytku? Koleżanka ścięła drastycznie włosy, te produkty są jej teraz niezbędne 🙂bw związku z tym, że kosmetyki będę w użyciu co dzień chciałabym podsunąć jej coś nie dewastującego włosów. jaka pasta, żel, lakier? Help :kwiatek:
znalazłam coś takiego, ale nie wiem jak obsłużyć (kierować się listą z polimerami czy bez, czy nie ma to znaczenia?)

http://cgpopolsku.blogspot.com/2012/09/wydobycie-i-utrwalenie-skretu-produkty.html

http://cgpopolsku.blogspot.com/2012/09/wydobycie-i-utrwalenie-skretu-produkty_26.html
disco, żele Bielendy są ok 🙂 te bez polimerów to najczęściej są po prostu zwykle żele aloesowe albo glut lniany, tez bardzo dobre no i przy okazji odżywiaja włosy.
Averis   Czarny charakter
13 listopada 2012 15:41
Ja dzisiaj szaleję pierwszy raz z color & soin. Trzymajcie kciuki 🙂
Cricetidae fajnie, dziękuję 🙂
Averis, pokaż potem efekty 🙂
Averis   Czarny charakter
13 listopada 2012 16:17
Cricetidae,  pewnie 🙂
Gdzie stacjonarnie kupię hennę Khadi? Jakieś sieciówki czy trzeba biegać po małych zielarskich?
Ja właśnie nałożyłam na moje jasne pasemko blond Khadi Ciemny Brąz. Nie odważyłam sie położyć odrazu na całość. Co wyjdzie to sie okaże....

Wyszedł o dziwo ani zielony ani niebieski a jasny/średni brąz (trzymałam 1,5 h - wg mnie za krótko)
Krupnik., stacjonarnie raczej nigdzie. W sieciówkach na pewno nie znajdziesz, nawet nie szukaj 😉 W zielarskich może być, ale to bardzo, BARDZO wątpliwe
Eh.  🙄
Wychodzi, że marne z nas kobiety: http://kwejk.pl/obrazek/1522222  😁
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 listopada 2012 18:57
Zgrzeszylam wczoraj odrobina tego b/s:

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24330

Wlosy sie nie obrazily, a ja i TŻ nie moglismy przestac ich wachac 🙂 Szczerze mowiac liczylam na maly efekt 'przyklapu', ale odzywka jest na tyle lekka (zreszta konsystencja identyczna jak miod i mleko z apteczki babuni b/s), ze nie obciazyla wlosow.

Moze zabezpieczy troszke moje wlosy traktowane ostatnio wada basenowa.
Mam tę odżywkę, kupiłam wieki temu właśnie ze względu na zapach.  😁
Ale na moich włosach nie zrobiła nic.  🙄
Zgrzeszylam wczoraj odrobina tego b/s:

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24330

Wlosy sie nie obrazily, a ja i TŻ nie moglismy przestac ich wahac 🙂 Szczerze mowiac liczylam na maly efekt 'przyklapu', ale odzywka jest na tyle lekka (zreszta konsystencja identyczna jak miod i mleko z apteczki babuni b/s), ze nie obciazyla wlosow.

Moze zabezpieczy troszke moje wlosy traktowane ostatnio wada basenowa.

Mam i ja 🙂


A co do Mrs Potters - to ja lubię tą z aloesem i chyba jedwabiem.
prostowłose co robicie z włoskami na noc? warkocz, koczek itp nie zdają egzaminu...
szalonakobyła, też mam z tym problem. Koka nie zrobię, bo mam szopę, warkocz robię na noc, dlaczego u Ciebie to nie zdaje egzaminu? Możesz włosy przerzucić nad poduszką i za łóżko, żeby sobie zwisały swobodnie, ale pewnie w nocy się poplączą.

Kurcze, jakoś nie zauważyłam specjalnych fajnych efektów po glucie. Ale wypróbuję jeszcze raz, bo mi został.
Swoją drogą: Ile wody dodajecie na ile ziaren do gluta? Bo ja znalazłam przepis, że 2 łyżki ziaren - 2 szklanki wody, ale mało glutowate to było.
Heval, a ile gotowałaś?
Heval, po warkoczu robią mi się fale z tyłu głowy a po bokach włosy są proste jak druty. Przy koczku mam miejscami takie loki gniecuchy jakby...
cavaletti, 15 minut. Tak się zastanawiałam czy to się ma najpierw zagotować a potem na małym ogniu? Bo o tym nie widziałam, więc właśnie tak zrobiłam, dobrze czy źle?
Averis   Czarny charakter
13 listopada 2012 20:08
Hmmm, nie jestem pewna, ale chyba stałam się człowiekiem-marchwią...
Heval, 15 min to optymalnie, może faktycznie dodaj więcej ziaren, skoro konsystencja Ci nie odpowiada 😉
Averis, poka poka!
szalonakobyla- związuje kucyka na czubku głowy miękką gumka, bardzo wysoko 🙂 włosy są proste, bo zarzucam je na górę poduszki i się w ogóle nie gniotą.
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
13 listopada 2012 20:28
ja nie mogę wiązać włosów w warkocz na noc z bardzo prostego powodu.. Rano nie chce mi się robić nowej fryzury i po prostu w takim trochę messy warkoczu wychodzę z domu..  😁
Averis   Czarny charakter
13 listopada 2012 20:35
cavaletti, towarzystwo jeszcze schnie 🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 listopada 2012 20:36
Ja swoje dlugasne klaki zaczelam wiazac w luzny warkocz, inaczej budzilam sie w nocy 'uwieziona' 😁 
Swoja droga- wlosow mam duzo, zdecydowanie nie potrzeba mi wiecej, jak mi teraz jeszcze nie beda wypadac, to zarosne niechybnie jak kuzyn Coś 😁
jak to się dzieje, że dziewczynom włosy po przejściu na naturalną pielęgnację+odżywaniu od wewnątrz włosy tak pięknie gęstnieją? Chyba nigdy nie doczekam się na moich włosach metamorfozy 'przed' i 'po' 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się