Jakie pasze dajecie swoim koniom?

ok dzięki za odpowiedzi 🙂 tak ja właśnie z galopady chcę zamówić tam są tańsze i wysyłka darmowa tylko potrzebowałam linki żeby wam pokazać o które mi chodzi  😉
zastanawiam się czy zostać na Besterly Basic czy się przerzucić na to Kombi Pellets bo w sumie ta pierwsza plus przesyłka wychodzi mi 60zl a druga z darmowa przesyłką też kosztuje 60zł.. która w waszych doświadczeniach lepiej wypada ?
Karina7, jak chcesz coś taniego to ja mogę polecić Krówki, są w Atosie bodajże. Mój koń je wcina i wygląda świetnie 😉

Jest tu jeszcze ktoś kto karmi Krówkami?
Karina7, ja tym karmię swojego wczesnego emeryta. Dostaje po dwie garści dziennie. Polecam. Wygląda kwitnąco, nie utył, nie wariuje jak po owsie 🙂
tym co wstawiłam ? to jest granulat chyba nie ?

potrzebuje coś nie drogie a dobrego :P dla folblutki na której dopiero zaczynam jeździć po ciąży i kuca metrowego.
dawałam teraz owies ale są tak grube,że obcięłam i myślę czy nie jakąś pasze?
Tak, horsgrana daję. Kucka z naszej stajni też jest na tym granulacie i jest wszystko ok. Poleciłabym Ci jednak poszukać jakiejś paszarni obok siebie np. NUTRENY jak masz możliwość. Ja kupuję worek horsgrana za 36 zł, a tu jest za 39 i koszty wysłki 😉
Nirv krówki? co to jest 😀

Maartolina ale gdzie paszarnia warszawa i okolicy o to kiepsko?
Karina7, http://www.atos.sklep.pl/?p=productsMore&iProduct=1255&sName=equilla-krowki-30-kg 🙂 mój koń wcina bardzo chętnie, zjadł już z 5 worków, poprawił się. połowa stajni stoi u nas na tej paszy 😉
Dziewczyny czy ktoś miał styczność z granulatem dla koni firmy "Długo-Pol" Dobre Pasze? W zielonym papierowym worku z słonecznikiem?
Dostałam 25 kg jako gratis do wypróbowania i troche się boje..
haha ktoś zamawia jeszcze coś z atosa w ogóle ? ja się tak już na nich przejechałam że nigdy więcej  🙄
Ano Atos odwala straszną chałę, u nich jak coś kupować to tylko i wyłącznie jak komuś po drodze i samemu sobie odebrać i przetrasportować..powinni organizować jakieś szkolenia ćwiczące cierpliwość.
Mieszanka "krówki"  to wysłodki z otrębami i melasą więc nic dziwnego, że koń się po tym poprawi 😉 tyle tylko, że zawiera też makuch rzepakowy, a ten już nie jest zbyt korzystny w żywieniu koni.
czemu makuch rzepakowy jest niekorzystny ? ja żeby utuczyć konia dawałam najzwyklejszy olej rzepakowy i nic mu się z tego powodu nie stało
W oleju nie ma tylu substancji antyżywieniowych co w śrucie czy makuchu. Tu można poczytać:

http://www.paszerzepakowe.pl/
Producent nigdzie nie wymienia koni jako grupy "docelowej", a najlepiej śruty/makuchy rzepakowe tolerują przeżuwacze ze względu na sposób trawienia.
a widzisz to ciekawe, dzięki poczytam  😉
Moon   #kulistyzajebisty
14 sierpnia 2013 07:26
Pytanie z serii "pod gradobiciem"...
Przeleciałam wątek, poczytałam Animalię i... nie wiem sama.  🤣

Nabyłam Spillersa Condition Mixa dla Henia, wszakże już poszedł do szkoły i żużlujemy całkiem zacnie, po czym w oczy rzuciła mi się jeszcze podobna pasza Baileys'a. Ma ktoś porównanie, poza procentami w tabelce?

http://animalia.pl/produkt,15038,spillers-conditioning-showing-mix-20kg.html
http://animalia.pl/produkt,9180,baileys-top-line-conditioning-mix-no-17-20kg.html
Ja wczoraj zamówiłam Mesz sukcesa. Mam nadzieję ,że się sprawdzi.
A tak poza tym robię sama mesz i dostają musli i owies 🙂
delta   Truth begins in lies.
14 sierpnia 2013 12:58
hate me!, u mnie również leży worek, będę dawała w przyszłym tygodniu to powiem jak.
nasicc, dla mnie mesz sukcesa wygląda jak moczone otręby i mnie się wizualnie nie podobał, ale koń jadł - zdecydowanie wolę Havensa
delta już się dowiedziałam, że to granulat Equipasz. Mój dostaje do obiadu miarke dla smaku i zjada bez kręcenia nosem (a potrafi się obrazić i strzelić głodówke). Pierwszy raz w życiu jadł granulat i trochę się zdziwił na jedzenie w takiej formie. Skład znośny, nic nie daje, ale też nie szkodzi, jako że dostałam gratis skarmie worek i wróce do musli.


delta   Truth begins in lies.
14 sierpnia 2013 13:43
hate me!, a jak zapach? bo z tych tańszych granulatów to mnie póki co powalił zapach  z KONPASZ - pachniał bardzo jabłko, więc koniom aż się uszy trzęsły 🙂
Delta a jak zapach?kurcze zamówiłam dwa worki...najwyżej skarmię i zobaczę Havensa.
nasicc już była mowa wcześniej o meszu sukcesa. Ja nigdy nie kupowałam, ale w stajni w której stałam dużo ludzi dawało ten mesz. Wyglądał jak zielona ppapka - nic nie było widać co w nim jest, zapach bardzo średni i dla mnie nie apetyczny. Koń raz dostał porcję - on mesz wciąga nosem (st hippo, pavo i na początku też domowej roboty) natomiast sukcesu nie ruszył. Tylko powąchał i odwrócił się.

W przypadku meszu to nawet jak kupi się droższy, to on tak i tak starcza na 2 czy więcej miesięcy podawania - ja daję raz w tygodniu 1,5 miarki, porcję zalecaną przez producenta. Z resztą już kiedyś tu pisano, że co może być takiego dobrego i pożywnego w paszy za 30 zł?

Ja polecam mesz st hippolyt i pavo - rewelacyjnie pachną i bardzo dobrze wyglądają. Koń aż wchodzi do żłobu w oczekiwaniu na kolację jak widzi wiaderko z meszem, a żłób wylizuje do ostatniego ziarenka.
Ja też daję pavo ten podstawowy i jestem zadowolona, ostatnio zaczęłam dodawać również maxirice (stabilizowane otręby ryżowe) jak ktoś będzie chciał to napiszę to co jest na opakowaniu o nim napisane, koń chętnie je... no i już skończyłam pierwszy worek Pavo Care for life- pasza ma intensywny zapach ziołowy, aż czuć przez worek, ja dodaję 0,5kg do owsa więc nie tyle co zaleca producent i okazuje się być bardzo wydajna, a koń ją długo je...daje różne rzeczy więc nie mogę określić czy to iż kondycja się bardzo poprawia jest wpływem tej paszy czy ogólnie całego cyklu żywieniowego. Moja znajoma używa 5różnych pasz pavo więc gdyby ktoś chciał zapytam o opinię 🙂
Nosz kurcze. Mam nadzieję,że moje kobyłki w miarę to wsuną z  połączeniem owsa,marchwi i jabłek. Myślicie ,że mogłabym zrobić tak ,że kupiłabym przykładowo mesz Pavo i mogłabym mieszać 50:50 z meszem sukcesa?
nasicc  z tego co widzę w internecie to skład meszu Sukcesa to: śruta lniana, śruty zbożowe, otręby zbożowe, płatki zbożowe, drożdże paszowe Sacharomycei cervisiae i carlsbergiensis, lucerna, mączka, węglan wapnia, wodorowęglan sodu  więc nie widzę przeciwwskazań aby łączyć go z innym meszem jeśli koń nie będzie chciał jeść samego  😉  ja mogę polecić mesz Eggersmanna: http://www.eggersmann.pl/pasze/mash.html 

pachnie tak, że zawsze po otwarciu worka spędzam chwilę na delektowaniu się aromatem a po zalaniu wrzątkiem sama mam ochotę go zjeść  😉  mój koń aż się trzęsie jak tylko poczuje co tam się dla niego szykuje, wylizuje wszystko ze żłobu aż się błyszczy  😉
No właśnie ja chciałam zamówić Pavo,ale tatuś zamówił Sukcessa i nie przestudiował co tam się znajduje. Ale nie mam mu tego za złe. Będę mieszać najwyżej.
delta zapach jablkowy, wiec powinny jesc 🙂
Moon, u mojego konia największe efekty daje baileys top line conditioning mix, zdecydowanie wygrywa z dodsonem build up i ze spillersem 😉
Ja mojego karmie horsgranem 1 kg dziennie, eponą winner concentrate 1kg dziennie , czasem dostaje jeszcze granulat z wola-pasze.Dobrze wpływa na mase😉

Będe jechać do Nasielska po horsgran 33zł za worek 25 kg i po wola-pasze granulat koń w lekkim treningu lub klacz, i moge zebrać zamówienie gdyby ktoś chciał też , będe do Warszawy przywozić, za horsgran 33 zł za 25kg za wola-pasze 44zł za 25 kg plus koszt transportu między 7zł a 15 w zależności od ilości osób😉




pisze sie na 3 worki horsgran😉jak dobry
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się