Jakie pasze dajecie swoim koniom?

mielonego nie trzeba gotować-ludzie też jedzą surowe mielone 😉
No tak, ale bez gorącej wody nie ma gluta tak uwielbianego przez konie. 😉
Ponadto wysoka temperatura niweluje (odparowuje) związki cyjanku zawarte w siemieniu
Siemię nie poddane żadnej obróbce termicznej , podawane długo i systematycznie nie jest zdrowe...
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
29 lipca 2013 22:37
Hej szukam dobrej paszy energetycznej dla kucki swojej ,
pasza może uderzac jej do głowy nie ma problemu ,byle naprawde dobrze działała .
Najlepiej jakis koncentrat by niewielka ilosc paszy mierzać z owsem:-)
Bo kucyk na diecie na trociny niedługo przestawam sianko tylko do kolacji a całe 24h chodzi po działce gdze ma niską trawe :-)
A.   master of sarcasm :]
29 lipca 2013 22:41
gajara

blue chip (jest w Polsce?...), balancery Baileysa, balancer Saracena.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
29 lipca 2013 22:45
Blue Chip był, ale już nie ma...
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
30 lipca 2013 06:39
hej a co myślicie o tym
http://animalia.pl/produkt,20467,508,marstall-champion-20kg.html

Ma kilka zalet dobrą cene i sporą energie ,balancer ma niższy poziom energi od tej .
Hej szukam dobrej paszy energetycznej dla kucki swojej ,
(...)

Jak wpiszesz w wyszukiwarkę u góry (takie okienko po prawej stronie strony) "energetyczna" - znajdzie Ci 120 postów... waarto skorzystać, bo o paszach energetycznych w tym wątku jest sporo a wyszukiwarka zdecydowanie pomaga  🤣
Blue Chip był, ale już nie ma...

wielka szkoda, że nie jest już dostępny w PL. Fantastyczny balanser, szczególnie w wersji Pro dla koni intensywniej pracujących.
Nie chodzi mi o brak obróbki termicznej tylko gotowanie-mielone wystarczy zalać wrzątkiem i przykryć. Jest i glut i wymordowanie cyjanów 😉
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
03 sierpnia 2013 20:38
Moze wie ktoś gdzie dostane tanie pojemniki z pokrywka tak żeby przygotowywać koniowi posilki na 2 dni do przodu. Mam dość użerania sie ze stajennymi...
aleqsandra Jysk, Ikea, Castorama, Jula, Liroy Merlin...
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
03 sierpnia 2013 20:55
Patrzylam w castoramie i leroyu ale nie trafilam. Tez nie mam czasu jezdzic wiec licze na cos przez Internet, ale na allegro tez nie moglam znaleźć w zakresie "tanio" a nie 20zl za sztuke...
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
03 sierpnia 2013 22:53
_Gaga, super!! dzięki 🙂 czyli jestem ułomem 🙂
Gillian   four letter word
04 sierpnia 2013 12:57
aleqsandra, poszukaj w Leclerku, tam jest spory wybór takich wiaderek różnych 🙂
Super w tym celu sprawdzają się wiaderka po np. witaminach marstalla 4 kg. W takie wiaderka wchodzą max 3 miarki pavoskie całego owsa, one są chyba 5 litrowe i w mniejsze bym nie celowała jeżeli masz zamiar przygotowywać kompletny posiłek. U mnie system wiaderkowy bardzo się sprawdza, zwłaszcza, że wrzucenie naszykowanej porcji do żłobu zajmuje sekundy i konie się nie niecierpliwią i śniadanie daje mój tata a on nie ogarniał wszystkich dodatków, komu co dać i w jakiej ilości. Chociaż może przy 12 koniach to już nie takie proste. Wszystkie zmiany były kłopotliwe i pasza z worków uciekała podejrzanie szybko ("bo im tak to smakuje, samego owsa tak nie wciągają"😉. Przy okazji te wiaderka są elastyczne i się nie łamią.
Anderia   Całe życie gniade
04 sierpnia 2013 15:06
A z ciekawości, jak rozwiązujecie w systemie wiaderkowym kwestię suplementów w płynie? Nie spływają na dno jak zostawiacie gotowe jedzenie?
Garćś granulek, musli na dno wiaderka i płyn się wchłonie.
U nas część koni dostaje olej i on też spływał na dno nawet jak posiłek był przygotowywany tuż przed podaniem, ale jak się dobrze wymiesza- tak, żeby płyn oblepił paszę/owies, to jest OK.
My używamy wiaderek po witaminach Besterly, takich prostokątnych, też chyba 3 lub 4kg, bo akurat wchodzą w otwór do wsypywania do żłobu, a mieszczą nawet spore porcje paszy z sieczkami itp.
Olej super się miesza z paszą u mnie jeden tak dostaje obiad, przygotowany wieczorem. Nic nie zostaje na dnie, a całość się nie pyli (koń z copd).
Wiaderko po Besterly może być fajną opcją, ale u mnie te witaminy wypadły tak sobie, konie nie chciały zbytnio ich jeść.
To prawda- dla niektórych mają zbyt intensywny zapach i zostawiają na dnie. U nas w związku z tym, że stajnia spora, dużo koni się przewija, a te witaminy są korzystne cenowo, to się udało uzbierać konkretną ilość wiaderek, które służą do codziennego karmienia 😉 Jeszcze podobnych gabarytów są po niektórych dodatkach Eggersmanna i Gold Label. Tylko to oczywiście bezsens kupować je ze względu na wiaderka 😉
Anderia ja daje strzykawka bezpośrednio do pyska 😉 natomiast wiaderka besterly są najlepsze i nie zniszczalne 🙂
Ktory sklep w Warszawie ma pełną gamę pasz Sukcesa?
A ja od pewnego czasu karmię tym:
http://eldoropasze.pl/index.html

robią i sam granulat i z dodatkiem ziarna, robią pasze na zamówienie, ja polecam, ceny są atrakcyjne naprawdę:-)
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
05 sierpnia 2013 17:08
Louisa, na razie kupiłam 3L, bardziej ze względu na mało miejsca w stajni... no bo gdzie postawisz 15 wiaderek? zresztą buniowaty nie dostaje wielkich posiłków, bo bardzo dobrze przyswaja pasze... aż za dobrze 😉 w głowie wróbelki w brzuchu źrebak 😉 bardziej kwestia pilnowania podawania suplementów, wielkości miarki czy "co by się przypadkiem owies nie sypnął" jak ma przykazane nie dostawać owsa w momencie rekonwalescencji...

jak 2 dni mnie nie ma w stajni to spać nie mogę :/

A z ciekawości, jak rozwiązujecie w systemie wiaderkowym kwestię suplementów w płynie? Nie spływają na dno jak zostawiacie gotowe jedzenie?


znajoma podpowiedziała pojemniczki na mocz do wiaderka 😉 wlanie odmierzonej porcji umieszczonej w wiaderku pt "kolacja" hopefully nie powinno być problemem strategicznym
Zakupilam dzisiaj musli F Eggersmanna, koń wcina 🙂
Ile razy w tygodniu (najwięcej ) można podawać mesz ? 
ktoś karmił prosem ?  http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&product_id=59 cena jak dla koni, dla gołębi i kanarków proso -taniocha  😀iabeł:
Wie ktoś może, gdzie w okolicach Poznania można kupić makuch słonecznikowy w ilościach detalicznych, czyli np. 30-50 kg? Firmy, które znalazłam, sprzedają raczej na tony.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się