Derki

Hej mam pytanie odnośnie derek, bo nie za bardzo się na nich znam  😡
Czy są i można tak zrobić, że pod derkę przeciwdeszczową dać grubą derkę np. polarową (300g) lub inną (grubszą) na zimę ?
Jeżeli tak można to dajcie przykłady z jakimi derkami mogę tak zrobić  :kwiatek:
Czy lepiej kupić zimową ?
ChingisChan   Always a step ahead! :)
18 sierpnia 2013 20:45
Iskierkowa pewnie, że wykrakałam. Haxley ma już sterczący na jeża puszek na zadzie.  :emot4:
W każdym razie najpóźniej za tydzień zamówię przeciwdeszczową (pokuszę się o haft z Małą Mi :hihi🙂 co da mi: 1x przeciwdeszczowa, 2x polarowe, 2x podszyte polarem, 1x 200g. Myślicie, że starczy na zaderkowanie?
Hej mam pytanie odnośnie derek, bo nie za bardzo się na nich znam  😡
Czy są i można tak zrobić, że pod derkę przeciwdeszczową dać grubą derkę np. polarową (300g) lub inną (grubszą) na zimę ?
Jeżeli tak można to dajcie przykłady z jakimi derkami mogę tak zrobić  :kwiatek:
Czy lepiej kupić zimową ?



Zobacz w Caballu - jest super derka złożona z dwóch, która daje dużo możliwości kombinowania
Białka też  😤 I nie tylko na zadzie.
W zupełności Wam starczy,jeśli Haxley nie jest golony.Z resztą w razie W można na szybko coś dokupić jeśli będzie mu zimno pod tymi 🙂
ladydill bardzo dziękuję  :kwiatek:
ChingisChan   Always a step ahead! :)
19 sierpnia 2013 14:02
Iskierkowa na początku spróbuję go zaderkować a jak odrośnie to ogolę go w trace clip. 🙂 Zawsze można polarowy kocyk dodać.
Czy mogę używać derki padokowej do stajni i transportu ?
Sądzę,że możesz jednak derka padokowa jest nie przemakalna ( po co w stajni nieprzemakalna derka?) więc może lepiej jest zainwestować w
coś takiego?

http://www.equishop.com/eskadron-derka-transportowa,id-1758
ampliko1 do stajni tak - mój stoi w padokówce w stajni i wychodzi w niej na padok. Ważne, aby zainwestować w dobrą, oddychającą derkę. Do transportu sądzę że lepiej założyć polar czy jersey lub drelich - coś, w czym koń nie zapoci się. Ja do transportu mam lżejszą derkę
monka1222, w stajni derka padokowa ma ten plus, że nie nasiąka odchodami, jak koń się położy w świeżą kałużę, bo jest nieprzemakalna  😉
monka1222, w stajni derka padokowa ma ten plus, że nie nasiąka odchodami, jak koń się położy w świeżą kałużę, bo jest nieprzemakalna  😉


Szczerze to o tym nie pomyślałam  🙄
Dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek:
Ogólnie to nie chcę kupować derki zimowej, tylko kupić padokową i podpinkę na zimę.
I mam pytanie czy taką derkę dam radę przykryć sobie nogi http://www.okser.pl/p/141/1307/equi-theme-derka-treningowa-polar-treningowe-derki-dla-konia.html ?
Dziewczyny, lepiej brać M czy L z Nici Eskadron na konia który ma 135cm ale ona jest taka na styk właściwie? Bo już sama nie wiem..
M, te derki są dość duże moim zdaniem
Gniadata   my own true love
22 sierpnia 2013 13:57
dziewczyny poratujcie, trafię gdzieś plandekę 135 do 150 zł czy tylko na używkach szukać? bo patrze i patrze i zaczynają się tak od 200 z dobrym kawałkiem...
podbicie polarowe obojętne - chociaż nie, nawet lepiej by było bez niego, potrzebuje derki jak najbardziej wszechstronnej, takiej którą będę mogła spokojnie założyć w chłodniejszy, deszczowy dzień lata na "gołego" konia, jesienią na polar a zimą na jakąś kołderkę w razie mrozów -50 (to znaczy, jakbym taką kołderkę nabyła). i najlepiej żeby było coś naprawdę długowiecznego, nie musi być pancerna tylko porządna, bo kobyła do niszczycieli derek nie należy, no i oczywiście zależy mi, żeby była oddychająca jak należy...
dobra, przeczytałam wszystkie moje "warunki", i sama sobie odpowiedziałam, pewnie nic takiego w tej cenie nie znajdę nowego. ale może podpowiecie na jakie używki zapolować?  :kwiatek:

(przepraszam, jeśli temat był już poruszany, nie mam czasu zagłębiać się w dalsze wątki i pewnie taki stan się kilka dni utrzyma, a zależy mi na tym, żeby mniej-więcej obmyślić sobie wydatki na najbliższy miesiąc, a razie co nie krzyczcie i skierujcie gdzieś gdzie jest o tym mowa. z góry dzięki  :kwiatek🙂
Mam pytanie, z jakiej strony myśmy zwykle revoltowe zamawiali derki z Anglii, to była ta?

http://www.equestrianclearance.com
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
22 sierpnia 2013 17:02
xxagaxx,  tak.
ms_konik, dzięki. Zmienili trochę wygląd i zgłupiałam...
Poszukuję derki stajennej takiej lekko ocieplonej. To znaczy np. bawełny/drelichu/nylonu podszytego polarem tudzież z wypełnieniem 100/150 g. Szukam i znaleźć nie mogę niczego ciekawego. W padokówkach tej gramatury jest całkiem spory wybór, a ze stajennymi słabo. :/
Jedynie trzy modele mi znane, jeden z Horze i dwa z FP. Tyle, że miałam te derki i nie wiem jaki rozmiar bym musiała brać, bo nic nie pasowało. Albo derka była zdecydowanie za wąska z przodu albo z tyłu sukienka do stawów skokowych.
Hmmm, może Jarpol?
Gwiazda, hmmmm nie pomyślałam kurczę. W sumie to pewnie sie właśnie tak skończy. 😉
Dzięki za wskazówkę. Najprostsze rozwiązania zwykle sa najtrudniejsze. Hahahaha
:kwiatek:

Nie ma za co 😉
Tak w sumie to z seryjnymi produktami to i tak nie wiem czy bym trafiła coś wymiarowo pasującego. Znowu bym coś kupiła i potem sprzedawała.
Taki chyba już urok niskiego szerokiego konia z wielką szyją i najwyraźniej, zdaniem producentów derek, za krótkiego w kłodzie w stosunku do pozostałych wymiarów. Z x przymiarek najróżniejszych derek najróżniejszych marek super pasują chyba jedynie padokówki Eskadrona, Sarma oraz Equilline. Z innymi jest problem, bo musiałabym chyba brać 165 cm, ale mocno skrócony z długości po grzbiecie.
A jak nie Jarpol,to u Caball chyba można zamówić najróżniejsze kombinacje? 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
25 sierpnia 2013 16:02
Ja właśnie dostałam derkę podszytą polarem od Caballa i jest mega - leży bosko, wykonanie bez zarzutu!
Klami - Busse ma też duży wybór stajennych
mój ma i horze i busse 200g akurat padokówkę i leżą obie fajnie

a akurat wczoraj przeglądałam derki i sporo stajennych o róznych wypełnieniach
Szukam zimowe stajennej derki z kapturem  👀
maxowa, a jaki mają wymiar jesli chodzi o szyję ??

Dramka, Horze Avalanche Combo W Arcusie chyba nawet w promocji akurat jest.
na szerokiego jest ok,  na mojego maxa tylko derki horze dobre w klacie bo ogólnie przód ma szeroki i wszystkie za ciasne
a te busse też są spore, nic za wąskie nie jest, wycięcie na szyję duże
mam 1,65 z busse jedną padokówkę 200g

mam jedną stajenną 155 w domu busse, co prawda 400 g wypełnienie ale w razie jak będziesz miała ochotę mogę zmierzyć 🙂
Klami - jak znajdziesz coś ciekawego to proszę daj znać  :kwiatek: Też mam szerokiego w szyjsku zwierza i nawet eskadrona  ledwo na nim dopinam, choć i tak zwisa mu jak kiecka  😵 Potrzebuje czegoś niegrubego do boksowania co będzie się dość dobrze trzymać, po zwierz potrafi pogubić pasy od derek w boksie, a ja potem szukam ich jak durna  😫
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się