DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Cudne są te twoje kaloszki  😍 wstawisz ich fotki na modelach ? 🙂
milena1013   kopyta i sznurki ^^
02 listopada 2013 16:18
Robił ktoś ogłowie dr Cooka lub side - pull ? Jak działają w porównaniu z oryginałami ? I czy do wytwarzania takich dzieł sztuki trzeba mieć jakieś specjalne zdolności manualne ?
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
04 listopada 2013 18:40
Przerabiał ktoś kiedyś derkę zwykłą na derkę treningową?
Może ktoś coś doradzić, albo ma 'szablon' jak skroić? niestety ja nie posiadam żadnej i nie mam nawet od kogo pożyczyć.
chętnie bym również prosiła o wymiary bo nie jestem zorientowana (koń nosi derkę 155cm -jaka derka treningowa odpowiada ?)
Baaaardzo puchaty pad, najgrubszy jaki dotąd uszyłam 🙂
kolor intensywnie czerwony z szarą lamówką i sznurkiem w kolorze biała perła.

Uszyłam jeszcze granat pikowany z czerwoną lamówką, ale nie mogę mu strzelić w miarę znośnego zdjęcia nie wiem czemu, pad jest ładny a na zdjęciach wygląda tragicznie  😵
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
05 listopada 2013 12:35
Znalazłam w domu starą kołdrę z równomiernym wypełnieniem (nie wiem jakim). Po złożeniu na pół i zszyciu ma wymiary 112x88. Chcę z tego zrobić podkładkę do jazdy na pasku woltyżerskim. W tym celu planuję obszyć kołdrę jakimś materiałem (ze starych szlafroków), ale coś mi się wydaje, że chyba będzie a duża  🤔 Myślałam, że może złożyć kawałek kołdry, żeby grubsza warstwa była w miejscu, gdzie leży pas woltyżerski.
Może macie jakieś pomysły?
A próbowała któraś z was szyć bryczesy? Z jakiego materiału uszyć lej i gdzie można taki dostać? Najlepszy byłby link na allegro
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
05 listopada 2013 21:50
Kolejne moje pytanie...
robił ktoś kiedyś wodze balansowe? albo cordeo z regulacją (z liny), co ma dwa węzły które można regulować, czyli coś takiego: http://pasi-konik.pl/pl/p/LINDA-TELLINGTON-JONES-Cordeo/409
wie ktoś jak to połączyć?
xxKooniexx, supełki zawiązane z jednej liny na drugiej dość ściśle - tak, żeby się przesuwać mogły, ale ciasno. na koniec stopione (żeby gładkie i się nie rozwiązywało) - dlatego lina pokryta plastikiem. w oryginale supełek był pleciony.
ty mozesz zrobić supełek (rozplatając line - bo powinnaś użyć sztywnej - jak w lasso - a nie takiej miekkiej żeglarskiej, a ze sztywnej supełka nie zrobisz bez rozplatania) i naciągnąc na niego rurke termotopliwą taką do kabli (do kupienia w budowlanych) - podgrzewasz i pieknie oblewa supeł.

jak to "skonstruować" kojarzysz? tylko o supły pytasz? czy rozrysować całośc jak się robi?
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
05 listopada 2013 22:13
horse_art , już zrobiłam 🙂 zrobiłam na podstawie instrukcji "jak regulować bransoletki" i taka zwykła lina żeglarska trzyma się całkiem dobrze i sie nie rozplątuje 🙂
xxKooniexx, a funkcyjnie jak?
bo ja wiem, że z żeglarską cienką problemów z tą regulacją nie ma,
ale żeby cordeo działało dobrze to chyba powinna być dość sztywna, gruba lina (jak ta z linka)
Wiem, że pytanie się już pewnie pojawiało, ale jak zrobić kantar? Chodzi mi czym przeszyć po przełożeniu przez elementy metalowe? Maszyna da radę, czy jakoś ręcznie lub tylko jakaś specjalna maszyna kaletnicza albo przemysłowa sobie z tym poradzi? 😉 bo chciałam odrestaurować jeden kantar, ale jest cholernie gruba taśma parciana, boję się, że tylko zmarnuję kilka igieł i na tym się skończy 🙁 Planuję obszyć taśmą rypsową, bo posiadam fajną na stanie, nie wiem czy po rozebraniu na części zrobić z tej taśmy jakieś "tuneliki" i w to wsunąć tą taśmę parcianą, czy jakoś inaczej naszyć? z góry dzięki za odpowiedź  :kwiatek:

koszatniczkazuzia - wiem że Zorilla przerabiała jakieś bryczesy lub spodnie i wszywała lej (moim zdaniem alkantara mogłaby się całkiem fajnie sprawdzić jako lej) ale jak dokładnie to zrobiła to nie wiem, też mam w planach spróbować jak znajdę trochę czasu  🤣
okunka, sama nad tym niedawno myślałam. taśmę rypsową raczej naszyłabym na wierzch, maszyna chyba powinna dać radę
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
07 listopada 2013 13:24
horse_art, jeszcze nie praktykowałam, się okaże 🙂
hej dziewczyny, odświeżam swój wątek i wstawiam mój kolejny czaprak, tym razem w pomarańczu, Niestety zdjęcia przekłamują jego kolor bo w rzeczywistości jest bardziej intensywny🙂 Dodatkowo dodaje zdjęcia wcześniejszego czapraka pod siodłem🙂
Fajny pomysł na czapraki, szczególnie ten czerwony, chodzą za mną jakieś dodatki właśnie typu jakiś haft czy coś, ale nie mam pojęcia z czego to zrobić, żeby wytrzymało pranie... I tak w ogóle znów to napiszę, ale kaloszki są obłędne  😜
okunka ja też nie lubie takich zwykłych czapraków;p dlatego nawet do tego pomarańczowego dorobiłam serduszka z resztek sznureczka żeby było ciekawiej ;p A do tego czerwonego mam zrobione kaloszki czerwone w białe kwiatki 😀
i ja też przysiadłam w końcu do maszyny i uszyłam dziś takie cuś 😉


http://re-volta.pl/galeria/foto/105332
hajra Śliczny *.*

Mógłby ktoś podać rozmiar kaloszków neoprenowych rozmiaru M?
Najlepiej na prosto jak są rozłożone - dół i górę

I jak są złożone, także dół i górę:
harja oddawaj!  😍
Livia   ...z innego świata
09 listopada 2013 11:22
harja, super! Pomysł jakby skądś znam 😁 Z czego robiłaś ten pad? Masz jeszcze może materiału na drugi? 😉
milena1013   kopyta i sznurki ^^
09 listopada 2013 14:23
harja przępiękny  👍
harja supeeeeer 😀 jaka ładna lamóweczka! szacun normalnie  😎
Livia, dokładnie tak, też chciałam mieć swój pad w gwiazdki, przez Ciebie 😁 materiał wierzchni to bardzo fajna gruba bawełna, nierozciągliwa, środek ovata, na spód dałam bawełnę drelichową (czy coś w tym rodzaju - ale fajnie się sprawdza, przetestowane na innych padach). Nie mam właśnie materiału na drugi, już moja przyjaciółka się zapowiedziała, że też by chciała, no, ale niestety kupiłam tylko na jeden, nie wiedziałam, że tak się spodoba 😀
milena1013, okunka,dzięki 😀
Hellgirl, może kiedyś  😁 chociaż chyba najpierw musiałabyś powalczyć o niego z PumCass  😎
Dziś zrobiłam mu zdjęcia na koniu, ale jak na złość nie zabrałam do domu aparatu z paki  😵
Już zapomniałam, jak fajnie jest szyć pady i czapraki, to odpręża,  (o ile maszyna śmiga jak trzeba 😉) a jaka satysfakcja, że się zrobiło samemu i jakoś wygląda!
PumCass   zachowaj zimną krew!
09 listopada 2013 19:53
harja jak miło, że mam dostęp do twojej paki 😁 daj znać, kiedy nie będzie cie w stajni hihi  😜
Wreszcie zabrałam aparat na stajnię i zrobiłam zdjęcia, bo nie ma to jak się zbierać dwa tygodnie  🤣

A więc chwale się tym co zrobiłam.

podkładka z owczej wełny, wypełnienie 3 cm ovata


podkładka ze sztucznego futerka, wypełnienie gąbka 3cm i czapraczek wypełniony ovatą


naczółek, trochę za krótki bo nie opada ale i tak mi się podoba ^^

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęć
milena1013   kopyta i sznurki ^^
09 listopada 2013 20:43
Fajne 😀 A czemu koniś taki smutny ?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
09 listopada 2013 21:22
Pewnie w boksie siano czekało a on musiał pozować.
Fajne 😀 A czemu koniś taki smutny ?

chyba nie chcę wiedzieć, po czym wnosisz...
mam foty podglądowe na koniu  😉 (chyba nie smutnym  :cool🙂

http://re-volta.pl/galeria/foto/105446
milena1013   kopyta i sznurki ^^
10 listopada 2013 18:57
chyba nie chcę wiedzieć, po czym wnosisz...

Po oczach. Oczy są zwierciadłem duszy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się