Nasza twórczość fotograficzna cz. II

madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 lutego 2014 20:16
ja też, nie umiem pracować z kolorami :P no i tych oczu nie mogłam jej zabrać 😉
Zobaczę potem to zdjęcie na innym komputerze, bo nurtuje mnie ten pysk, a u mnie naprawdę nie wykracza poza intensywny jasny brąz.


Przepraszam, że tak wrócę do tematu, ale u mnie pysk też nie jest pomarańczowy 🙂 Zależy od komputera. Na Asusie odpaliłam i jest mocno jasne + pomarańczowy pysk. Odpaliłam z kolei na Macu i zdjęcie jest trochę za ciemne, ale pysk zdecydowanie nie jest pomarańczowy 🙂
[s]zrobię mały  🚫 pisałam w wątku o aparatach ale tam nikt nie odp, a potrzebuję informacji na już
Dziewczyny błagam o pomoc!
poszukuję tego szkiełka czerwonego do lampy błyskowej nikon, gdzie je znajdę?
z góry dzięki za pomoc   :kwiatek:[/s]

edit: znalazłam
Nie bardzo wiedziałam czy pytać tu, czy w Warszawiakach, ale może spróbuję tu 😉
Macie może do polecenia jakieś sensowne kursy fotografii?
Szukam kursu raczej podstawowego, ale z dużą ilością zajęć praktycznych. Może ktoś z Was był/zna/prowadzi i może polecić? Będę wdzięczna 🙂
ja byłam w Qbek Studio i moim zdaniem było genialnie. Zero stresu, wszystko czarno na białym, cztery dni i wiedziałam coś więcej niż jak włączyć i wyłączyć lustrzankę. W czasie kursu dwa "plenery" , odrobina historii no i każdy "temat" na bieżąco testowany w studio na własnych lub pożyczonych aparatach.
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 lutego 2014 15:47
Potrzebuję kursu obsługi gimpa i to na wczoraj  😤
Jak usunąć ten gówniany kantar i słupek?! Uwaga, spore zdjęcie.
Kastorkowa   Szałas na hałas
28 lutego 2014 16:00
Facella

klik
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 lutego 2014 16:03
Dzięki, ale ja to muszę zrobić sama, mam takich zdjęć więcej i nie będę tutaj każdego wstawiać... I nie wiem JAK to się robi. U mnie efekt jest !@#$%^...
Kastorkowa   Szałas na hałas
28 lutego 2014 16:05
Ja robię osobiście w photoscapie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 lutego 2014 16:19
Photoscape też mam, ale dalej nie wiem JAK.
Kastorkowa   Szałas na hałas
28 lutego 2014 17:24
Wchodzisz w "Tools" i tam jest "clone stamp" do tego precyzja i cierpliwość i gotowe.
W Photoshopie za pomocą stempla, zmieniając tylko krycie i pobierając z różnych obszarów zdj, żeby elementy się nie powtarzały
zrobione na szybko więc niedokładnie i niechlujnie, warto usiąść i się pobawić, żeby zrobić to niewidocznie
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 marca 2014 14:00
Time, totalnie nie umiem zrobić, żeby było niewidocznie! Zawsze mam wrażenie, że widać tylko to miejsce po mazaniu na zdjęciu. O ile z kantarem jakoś poszło, tak przy linkach to się chyba powieszę  👿
Ustaw mały stempelek i często zmieniaj miejsce najlepiej z dalszych obszarów zdj + cierpliwość + trochę czasu i gotowe 🙂
mils   ig: milen.ju
01 marca 2014 18:02
Próbowałam poszperać w wątku, ale nic konkretnego nie znalazłam. Moglibyście polecić jakiś program do konwersji plików RAW do JPG? Gdy chcę komuś zdjęcia wysłać, to by się przydało. Chyba że macie jakieś inne sposoby na wysłanie komuś takich zdjęć? 👀
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 marca 2014 18:04
Do wyboru, do koloru 😉 [url=https://www.google.pl/search?q=konwerter+raw+to+jpg&oq=konwerter+raw&aqs=chrome.1.69i57j0l5.5856j0j7&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=93&ie=UTF-8]klik[/url] (daję do google, bo, jeśli mam być szczera, nie chciało mi się sprawdzać poszczególnych linków)
madmaddie   Życie to jednak strata jest
01 marca 2014 18:16
mils, ja bardzo lubię program który dostałam wraz z Canonem, nie wiem jak sprawdza się ten nikonowski. mój jest prosty i nie muli kompa. więcej nie potrzebuję 😉
mils   ig: milen.ju
01 marca 2014 18:28
madmaddie chciałam właśnie wykorzystać Nikonowski, ale... Zapodziałam płytę, jak to ja. 🙄
Facella dzięki, poszperam. 😉
polecam lightroom'a dla mnie bezkonkurencyjny.
No ale, legalny drogi, oczywiście  😉
Tak samo nakładka na photoshopa, camera raw też się dobrze sprawdza.
Aaa ratunku, czy u was też jest taka pikseloza klik? Już nie wiem czy to coś z moim komputerem, czy co. 🤔


Dzisiejsze. Przypadkowe. Głupi zawsze ma szczęście  🤣
Super fota!!! 🙂
xxmalinaxx prawie jak zebra  🙂
Wstawiam coś kociego


Drugie świetne i kapitalny kot 🙂
patid1220, przerabiałaś oczy, czy masz takiego świetnego modela? 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 marca 2014 21:12
Aaa ratunku, czy u was też jest taka pikseloza klik? Już nie wiem czy to coś z moim komputerem, czy co. 🤔

Nie ma zdjęcia...
Piękny syberian, drugie jak z reklamy  💘
Libeerte - te koty mają takie oczy 🙂
Facella ach nie pomyślałam i usunęłam, dam inne, bo to bez znaczenia, wszystkie takie u mnie są nagle  🤔 klik
Wszyskie zdjęcia jakie tu wstawiacie mam w strasznej pikselozie, nie wiem co się dzieje. 🤔wirek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się