Kuce - wszystko o

sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
10 kwietnia 2014 15:13
😁 no lekko niepoukładaną :P
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 kwietnia 2014 16:12
Dla mnie to już przesada. Po kiego mu tyle włosów? Temu naszemu, też bym chętnie upitoliła, choć ma połowę:
Mam takie pytanko, bo nigdzie nie mogę znaleźć a uznałam, że w tym wątku będzie najwięcej osób wiedziała. Jak zaczepić podogonie do siodła, które nie ma takiego kółeczka z tyłu?
Kayra   Kucusiowy wariat :P
10 kwietnia 2014 16:53
Haffek, na poprzedniej stronie Orzeszkowa opisywała inny sposób...
Czytałam, tylko nie rozumiem za bardzo o co chodzi. Czy mogłabym poprosić o zdjęcia, łatwiej byłoby mi to wytłumaczyć osobie której muszę to przekazać.  :kwiatek:
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
10 kwietnia 2014 21:47
Po co mu tyle wlosow.... Hmmmm zawsze mial bujna grzywe wigc nie wiem po co mu ja przerzedzac skoro zaraz mu zacznie to odrastac....

A dwa uwazam ze to jego atut.jest piekna i bujna. Niejeden mu jej zazdrosci.

Podogonie chyba najlatwiej listkiem przyczepic...
ja mocowałam podogonie sznurkiem od słomy 🙂 nie miałam nic pod ręką,a do tej pory trzyma się. W domu będę dopiero w środę to wtedy mogę zrobić zdjęcie 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 kwietnia 2014 21:51
sakura, bo jest ciężka i jest pod nią gorąco, a pod grzywką czasem ciężko patrzyć?
Koń zazdrości drugiemu grzywy?
Strzyga, ale weź to pod uwagę,że w lecie chroni przed owadami. Co jest dużym plusem według mnie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 kwietnia 2014 21:54
Tak, ale nie musi być aż tak bujna. Nie wiem, wydaje mi się, że to mało wygodne dla konia. Ale ja jestem fajną przerwania i utrzymywania grzywy i ogona w ryzach.
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
10 kwietnia 2014 22:07
To prawda grzywka sluzy mu za naturalne fredzelki  podczas jazdy czy na padoku w boksie ma zaplatana.grzywe tez ale ja nie zawsze go zaplatam.

Ciezka... Hmmm  kiedys go obcielam na irokeza i bardziej sie pocil niz jak mial dluga grzywe.

Ludzie mu zazdroszcza takiej grzywy. I jest to odzoba jednak.

Ty lubisz poukladane i cienkie a ja lubie jego grzywe.

Kiedys probowali ja przerwac ale nie wyszlo. On ma tak dziwne te wlosy... Jak plastikowe zylki.
ja mocowałam podogonie sznurkiem od słomy 🙂 nie miałam nic pod ręką,a do tej pory trzyma się. W domu będę dopiero w środę to wtedy mogę zrobić zdjęcie 🙂


Byłabym bardzo wdzieczna za zdj  :kwiatek:
Kastorkowa   Szałas na hałas
11 kwietnia 2014 16:29
Znalazłam post LatentPony na ten temat więc zacytuje.

Dla tych, którzy nie zrozumieli mojego chaotycznego opisu (przepraszam, nigdy nie umiałam tłumaczyć). Mam na myśli coś takiego:



A sznurek jest przywiązany do tych kółeczek:





dokładnie o to mi chodziło 🙂
Dziękuję bardzo  :kwiatek:
A ja mam takiego mamlasa dzisiejszego. Usiadłam na oponce obmyślać plan na następne godziny, a tu mnie coś tyrpie w plecy. Oparł się głową na moim ramieniu i tak stał póki nie wstałam, do ucha mi dmuchał 😉



Grzywę opitoliłam 🙂 stwierdziłam - niech rośnie 🙂
My wracamy znów po sporym czasie  😡

Co do podogoni-taki patent mam własnie,ale cyknę jutro fotkę,jak siodełko się od tego zniszczyło 🙂

...i troszkę nas:

robione kalkulatorem,ale progres jest:
do zamocowania podogonia jest coś takiego: http://animalia.pl/produkt,19444,horze-jezyczek-do-podogonia.html
u mnie kompletnie się nie sprawdza ...pomimo tego motylka podogonie cały czas "wypadało". W chwili obecnej mam motylka ,a oprócz niego mam przymocowane sznurkami ,tak jak wcześniej było pokazane 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
14 kwietnia 2014 00:52
esef, pokazuj kucyka!
iskierkowa, fajnie Was widzieć. Przypomnij ile to maleństwo ma w kłębie?

Ja krótko, dawno mnie to nie było - Całusek z dzisiaj...w sumie już z wczoraj. 🙂


sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
14 kwietnia 2014 08:16
A masz jakies focie z jazdy?🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
14 kwietnia 2014 08:39
sakura, w terenie byliśmy. 🙂
emptyline kruszynka ma całe 120cm. tak gwoli jasności-ja coś ponad 160cm ale stety-niestety nieproporcjonalnie długie nogi-kuce to jedyny powód z jakiego na nie narzekam.  😎
A Całus..chyba jeszcze nie widziałam zdjęcia na którym wyszedł by choć trochę niekorzystnie! cudny jak zwykle.

My też się wczoraj terenowałyśmy,same,bo znajoma była na zawodach,ale odpoczynek po tygodniu kręcenia się po maneżu był konieczny. Mimo lekkiego deszczu 2 godzinki relaksu i było super! 🙂
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
14 kwietnia 2014 21:07
tez mi sie marzy teren... albo chociaz jazda nie raz na miesiac 🙁
kocham was za patent do podogonia 🙂
Lece kupowac podogonie i mam nadzieję że zadziała
Tymczasem złamałam palec w prawej ręce, mam gips i wszystkie prace nad użytkowością mojego nowego kucyka utknęły w miejscu.
Ale jestem dobrej myśli, zwierzak jest naprawdę grzeczny jak na kucyka 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
20 kwietnia 2014 17:11
Proszę, jest i Całus z jazdy:


Kayra   Kucusiowy wariat :P
20 kwietnia 2014 17:34
emptyline, super wyglądacie 🙂
A mi z moim małym ostatnio się super współpracuje. W końcu jest tak, jak być powinno.
Nasza praca zaowocowała w takie oto skoki:
emptyline świetnie się prezentujecie! 🙂
Kayra zawartość niedostępna 🙁

Poniżej my z dzisiaj. 3 tygodnie pracy tylko i wyłącznie ujeżdżeniowej zaowocowało dosyć fajnymi skokami. Kucynka nabrała pewności siebie i już nie wyłamuje,najazdy są o niebo lepsze,fajnie mi się ją prowadzi po parkurze. Wiem,że przed nami sporo pracy jeszcze (głównie nad moimi błędami) ale i tak jestem dumna:
Kayra   Kucusiowy wariat :P
20 kwietnia 2014 18:07
iskierkowa, oj być może mam zablokowane 🙂 Wrzuciłam na youtuba, powinno być już ok 😀
Super to Twoje maleństwo, byle do przodu! 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się