Dziwna reakcja na światło

Solina - sprawdzę witaminy.
Zera - spóbuję z tym nosem owiniętym.

Sznurka - teraz to się przestraszyłam. Ale wśkieklizna chyba się musi jakoś przyplątać no nie? Tak się zastanawiam, będę musiała o tym poczytać.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 lutego 2009 15:26
lisy i inne dzikie zwierzęta, zarażone nietoperze, a nawet jakieś psy i koty.
No właśnie Strzyga - a u nas nie ma. Sarenki i owszem nawet zając żadko może się zdarzyć. Obiekt jest zamknięty i po za kotem właściciela i koni innych zwierząt brak. No i nietoperzy też nie stwierdziłam.
No cóz. Teraz jestem pewna, że z nas "szczęściarze" z HS.

Zauważyłam, że pogoda ma ogromny wpływ na jego zachowanie. Objawy występują jak jest zimne i wilgotne powietrze. Nie musi być słońca. Już nawt wyczuwam, że to jest ten dzień i się nie mylę bo koń nie chce wyjść ze stajni a jak już wyjdzie to machamy głową aż miło. Zazwyczaj też stajenny się skarży, że właśnie w takie dni ma problem konia do karuzeli zaprowadzić...

Była chwila spokoju i masz babo placek.
Jutro gaza na nochal  🙄
Gaza pomogła?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 marca 2009 08:52
ponoc ulgę koniom przynoszą krople do oczu Opticrom http://www.leki.med.pl/lek.phtml?id=186&idnlek=617&menu=3
A mozecie dokładnie opisać ta nadwrażliwosc na światło? O co w tym chodzi? Bo ja sie nigdy z tym nie spotkałam.
Warto tez chyba przebadać zwierzakowi dokładnie narząd wzroku (ale znalezienie specjalisty od okulistyki i do tego konskiej to chyba cud!, wiem ze od psów są specjalisci)
No i chyba warto tez sprawdzic CAŁY układ nerwowy. Testów jest mnóstwo i warto je wykonac. A moze kon ma jaske, zaćme i inne takie?

Tęzec i wścieklizna raczej wykluczone bo kon juz by nie zył.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 marca 2009 16:09
USA

Krople do oczu na syndrom rzucania głową

Syndrom rzucania głową (headshaking syndrom) u koni jest bardzo frustrującą przypadłością tak dla zwierzęcia, jak i jeźdźca. Geneza syndromu headshaking nie jest do końca poznana ale wiele przesłanek wskazuje na podłoże alergiczne. Zaobserwowano np., że syndrom występuje przeważnie w sezonie letnim, nasilając się w pełnym słońcu. Koń ma załzawione oczy, a silne światło sprawia mu ból. Objawy te doprowadziły naukowców z University of Florida do konkluzji, że najprawdopodobniej mamy tu do czynienia z reakcją alergiczną.

Stwierdzono, że dużą ulgę przynosi stosowanie kropel do oczu Opticrom (dostępnych również w Polsce). Konie którym je podano o wiele mniej rzucały głową. Dodatkowym plusem tej terapii jest niewysoka cena leku oraz to, że nie zawiera on antyhistamin czy sterydów.

ŚK 11.2008 / na podst thehorse.com
Powinnam chyba zmienić temat wątku. Jak się okazuje to nie ze światłem jest problem.

Były dni, że świeciło mocno i się od śniegu odbijało ale powietrze było suche i koń normalnie chodził i nic sobie ze światła nie robił.

Zera - gaza jutro na nochal pójdzie bo dziś pogoda nie pozwoliła mi do stajni pojechać.
Stawiałabym na atropinę.Często nie uwzględniana  w składzie wielu leków.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się