ciąża, wyźrebienie, źrebak

Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
04 marca 2015 19:32
Pierwsza dziewczynka na świecie ! Przedstawiamy Happy Rose (Cascadello I - Contender)







Pursat   Абсолют чистой крови
04 marca 2015 19:52
Gratulacje, piękna! I jakie imię ładne. 😀
A.   master of sarcasm :]
04 marca 2015 20:01
Dziękuję  :kwiatek:
Śliczności, a ten pies świetnie się zakamuflował na źrebaku 🙂


Dziękować  :kwiatek:  Pies ma wielki instynkt macierzyński do wszystkiego co młode (niekoniecznie małe 😉)
Condina mała jest absolutnie przecudna i zachwycam się nią na facebooku ciągle  😍
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
04 marca 2015 22:11
dzięki dziewczyny 🙂 mała dzis zaliczyła pierwszy spacer na dworze, ale strasznie u nas wiało, więc była tylko pół godzinki. Za trzy tygodnie powinien się pojawić na swiecie jakis towarzysz/towarzyszka dla niej 🙂
Condina gratulacje! Cudna mała  😍
główka jak u araba 🙂
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
05 marca 2015 16:26
no zobaczymy co z maleństwa wyrośnie, bo na razie zapowiada się WYSCIGOWO 🙂
asds   Life goes on...
05 marca 2015 16:41
Condina

CUDOWNA!  💘


konikmorski śliczności [tfu, tfu], ma batmana na czole   😂


Batman!

Twierdzę tak na FB, twierdze i tu 🙂.
polecam zainstalowanie kamer w boksie... ogromne ułatwienie i wystarczy oko otworzyć a nie latać po nocach... 🙂
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
09 marca 2015 07:33
dobra tp teraz powiedzcie mi jaka kamerka to powinna być i czy konieczny jest w stajni dostep do WiFi?
u nas jeszcE troche ppnad moesiac a ja juz zaczynam sie stresowac
Condina przeurocza mała!

Nasza rośnie z dnia na dzień, w obiektywie Kasi Okrzesik, 10 dni:



I moje wypociny, 17 dni:


amazonka*, pierwsze świetne
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
12 marca 2015 21:12
amazonka, cudne malenstwo I mega klimatyczne foty 🙂
Niedziela w pracy
mam pytanie.

Mam boksy niecałe 3 met ry (jakieś 2,70) na 5,5 metra. Długie. Pośrodku przegroda, pośrodku przegrody wmurowany do sufitu słup stalowy. Kobyła się kładzie, co poznaję po kupie na twarzy, i ponoć mój ukochany widział leżącą, ja nie trafiłam.

Pytanie: mogę usunąć deski i zrobić jeden boks 5,5x5,5 metra. Teraz boks ma ponad 14 m2, połączone będą miały około 28m2. Czy mam usuwać deski? słup nie przeszkadza? Czy jednak olać i niech się gruba źrebi w takim jaki jest? wąskość trochę mnie niepokoi i nie wiem co zrobić, a jeśli coś robić to JUŻ, wiec potrzebuję szybkiej wskazówki.
Jeśli masz możliwość usunąć deski to usuń, ale w takim wąskim boksie klacz sobie poradzi, powinna położyć się w najdogodniejszym miejscu, często klacze rodzą na stojąco, myślę że nie ma co panikować. (pisze to osoba która ma jeszcze miesiąc do porodu i wcaaaaale nieeee  panikuje 😉)
ansc, na stojąco - serio? Wydawało mi się, że niewiele klaczy tak się źrebi...
_Gaga często to nie, ale rodzą też na stojąco
szczególnie wieloródki z małym źrebakiem prawidłowo ułozonym potrafią po prostu go "wypluć"  😁
nie wiadomo czy mój "import" to wieloródka 😉

mogę usunąć deski. jest to koszt, czas i robota, ale dam radę jeśli potrzeba. Tylko wlaśnie o to mi chodziło, czy jest taka potrzeba, czy to moje przewrażliwienie.

czy słup na środku nie będzie kłopotliwy?

mam ceowniki przyspawane do słupa, w to wsunięte i zbite deski. Macie jakiś pomysł jak zaślepić ceowniki, żeby się nie pokaleczyła? może cały słup... streczem pociagnąć?
a otulina piankowa taka do ocieplania rur? Strecz raczej nic nie da.
Isabelle, wg mnie 14m2 jest wystarczające, naprawdę... 2,7m to nie tragedia na szerokość - tylko 30 cm od "normy " 😉 Spokojnie! Ja osobiście bym się obawiała bardziej o ten słup jak o szerokość tego boksu.
Isabelle, ja bym deski zdjęła. Jeśli klacz się źle położy może być problem 🙁 a i dla źrebaka lepiej, gdy od początku ma więcej przestrzeni.
Maea,  to jest tak pi razy dupa 2,70. Jutro pomierzę dokładnie. boję się, że może zacząć rodzić "w ścianę"... 🙁

ansc,  trochę się boję, czy nie zeżre 😉 ale zabezpieczenie słupa to już łatwiejsza sprawa, tylko teraz decyzja "robić-nie robić". Dziś już po naciśnięciu na wymię - poleciało trochę mleka, więc jutro musiałabym zrobić konstrukcję i przemeldować kucyka do zagrody, więc czasu ni mo 🙁

Gaga też tak sądzę... tylko ten głupi słup. nie wiem jak zabezpieczyć ceowniki, żeby było dobrze.
Isabelle, Slup w ostateczności można nawet starą kołdrą owinąć... Kurcze tylko zmiana otoczenia kilka godzin przed porodem może wstrzymac poród na kilka dni... Warto takie zmiany wcześniej robić...
Tak, czy siak ja bym deski zdjęła...
Jaka jest optymalna wielkość boksu dla klaczy huculskiej, tak, zeby bez problemu dala rade urodzić? :kwiatek:
Nie wiem czy kilka godzin.., powinna sie zrebic na poczatku kwietnia
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
20 marca 2015 11:12
mam ceowniki przyspawane do słupa, w to wsunięte i zbite deski. Macie jakiś pomysł jak zaślepić ceowniki, żeby się nie pokaleczyła? może cały słup... streczem pociagnąć?

Najprościej byłoby kupić większe ceowniki, nałożyć na te co są (najlepiej zimnogięte,
one mają zaokrąglone kąty) i wtedy okręcić (choćby sznurkiem-już krzywdy nie zrobią).
słup zlikwiduj, albo rzeczywiscie czyms grubym zabezpiecz. maly w to wpadnie i sie rozwali.
nie wiadomo czy mój "import" to wieloródka 😉

mogę usunąć deski. jest to koszt, czas i robota, ale dam radę jeśli potrzeba. Tylko wlaśnie o to mi chodziło, czy jest taka potrzeba, czy to moje przewrażliwienie.


Przewrażliwienie. Boks jest całkiem ok, wiele klaczy ma duuuuzo mniejsze!
Jeżeli masz problem lub klacz płochliwa i może panikować itd to zostaw. Pewnie - im większy tym wygodniejszy, ale nie każda klacz ma boks 10 na 10, a i taka jak "głupia" to potrafi się źrebić "w ściane"

czy słup na środku nie będzie kłopotliwy?

mam ceowniki przyspawane do słupa, w to wsunięte i zbite deski. Macie jakiś pomysł jak zaślepić ceowniki, żeby się nie pokaleczyła? może cały słup... streczem pociagnąć?


Ze słupem napewno musisz coś zrobić. Może otulina do rur lub obić deskami?



tylko teraz decyzja "robić-nie robić". Dziś już po naciśnięciu na wymię - poleciało trochę mleka, więc jutro musiałabym zrobić konstrukcję i przemeldować kucyka do zagrody, więc czasu ni mo 🙁



Oczywiście wiesz, ze wymienia dotykać (naciskać) nie powinnaś kiedy już się "nabija"?

Ale w sumie zacytowałam, bo chodziło mi o kucyka
To jak to teraz jest? Masz 2 boksy, w jednym klacz w innym kuc?
Czy masz 5 koni, a kuc obok klaczy poprostu?
Bo jak masz 2-3 tylko to nie ruszałabym nic - dla klaczy może być ogromnym stresem utrata kucyka. Jak to wygląda u Was?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się