Stajnie w Warszawie i okolicach

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 kwietnia 2009 15:35
www.mazovia.com.pl/teofile.htm

to ośrodek państwa Kowalików (tych od Kasi Kowalik). Na samym brzegu puszczy Kampinoskiej, jest hala, pastwiska, kros wkkw.odzwiedziłam ten ośrodek w 2005 r przy okazji zawodów kucowych.  Bez korków jedzie się dobra godzinę z warszawy z Żoliborza.
Thilnen   Dżamal Ad-Din
27 kwietnia 2009 22:46
Mam pytanie, jakie są stajnie w pobliżu Kiełpina? Bo się dowiedziałam, że znajoma ma/pracuje/coś tam robi w stajni za Kiełpinem i się zastanawiam która to stajnia może być.
cieciorka   kocioł bałkański
28 kwietnia 2009 08:28
sa cztery stajnie w pobliżu kiełpina: wilczeniec, lider, liderówka i nowa "elytarna"
Thilnen   Dżamal Ad-Din
28 kwietnia 2009 10:34
To Lider i Liderówka to dwie osobne stajnie? Dobrze wiedzieć :P Dzięki za info w każdym razie.

Edit: czy ta elytarna ma jakąś stronę albo inny kontakt?
A stajnia u Milejów jest już po rozbudowie? Czy plac do jazdy jest lepszy niż był?
A znacie stajnie w Marysinie?
Jakieś opinie?
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
28 kwietnia 2009 13:21
Small Bridge zależy co rozumiesz "po rozbudowie". Ostatnia z "dobudówek" ruszyła jakieś 2,5 roku temu. A jeśli chodzi Ci o angielskie boksy, to nie są jeszcze w pełni gotowe.
No i tez zależy o który plac Ci chodzi. Jeśli o ten duży, to wg mnie zawsze był bardzo dobry. I nie było z nim nic robione.
Pytam się, bo widziałam stajnię tylko przelotem dawno temu, a chcę tam na jakiś czas wstawić konia. A rozmawiałam jakiś czas temu z dziewczyną, która odeszła niezadowolona stamtąd. Szukam info, a czasu za dużo nie mam, żeby jeździć tam i sprawdzać. Jeśli jest ok to jadę i pytam o miejsce.
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
28 kwietnia 2009 14:58
Mhm, rozumim 😉 Więc jak chcesz coś jeszcze wiedzieć, pytaj śmiało. Akurat orientuję się co i jak w Koczargach słychać 😉
Złe i dobre strony. Czego trzeba dopilnować itp, czyli wszystko.
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
28 kwietnia 2009 15:34
Poszło na PW, ściany mają uszy 😉
cieciorka   kocioł bałkański
28 kwietnia 2009 16:44
Thilnen, tak to dwie oddzielne- jedna prowadzi ojciec, drugą syn- ale np wspolnie w zimie korzytaja z hali (tak przynajmniej było za moich czsasów)
jesli chcesz kontakt lub info o "elytarnej" to odezwij sie na pw, stronki nie ma

Raven, koczargi i marysin to to samo?
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
28 kwietnia 2009 16:50
cieciorka Koczargi są koło Warszawy a Marysin to część Warszawy i szczerze, to nie słyszałam o żadnej stajni w Marysinie (czy jak niektórzy mówią na Marysinie  😉 )
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
28 kwietnia 2009 16:58
cieciorka niet 😉
Nasturcja-Renata Marysin to też wies w powiacie sochaczewskim, czyli jak sie uprzeć, to podobne okolice 😉
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
29 kwietnia 2009 18:07
Raven a widzisz, to o tym Marysinie nie słyszałam  😉
majeczka   Galopem przez życie!
29 kwietnia 2009 21:53
Bo pewnie myślałaś o Marysinie Wawerskim w którym absolutnie stajni nie ma, była moja mała przy domowa i druga mojej przyjaciółki ale od kilku dobrych lat nie ma w nich koni 😉 niestety wszystko dookoła się rozbudowało i nie ma już gdzie jeździć 🙁
Rudzia   Dwie Złośnice:)
02 maja 2009 10:33
mam pytanko... nie wiem czy byla juz jaka kolwiek wzmianka o tym miejscu, ale chcialbym sie dowiedziec co to za stajnia jak sie jedzie trasa na Magdalenke z Piaseczna.... widac stajnie i padoki trawiaste przy samej drodze. To jest jeszcze Lesznowola, ale nie chodzi o Poster😉
Padoki sa duze pierwszy jest ze stawem tam teraz sporo koni sie pasie a szczegolnie duzo klaczy ze zrebakami. Wiecie cos na jej temat wiecej?
Kojarzę tą stajnię.Znajomy zna tamtych ludzi,więc postaram się dowiedzieć coś więcej.
Rudzia a to nie jest stajnia Wiktoria czy jakos takos?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
02 maja 2009 14:42
To jest Wiktoria. Mieli się likwidować, nawet wyprzedawali konie, ale chyba ostatecznie zostali.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
02 maja 2009 14:49
Rudzia, mowimy o stajni, z ktorej konie regularnie po drogach biegaja,bo ogrodzenie padokow jest z ... ekhm.. sznurka :/ ?
Bandos   Pan Migotek
02 maja 2009 15:42
W tym jednym miejscu jest kilka stajni. Jedna z nich ejst ok. I to nie z tej stajni konie uciekają. Generalnie CI "fajni" mają dużo kłopotów z tymi "niefajnymi".
Chodziło mi o ten Marysin za Jankami niedaleko Wólki Kosowskiej o ile się nie mylę 😉
Rudzia   Dwie Złośnice:)
02 maja 2009 17:32
No wlasnie to jest takie dziwne.... bo to pierwsze pastwisko ze stawem jest ogrodzone tak torche rurami chyba i pastuchem, a dalej w strone Magdalenki jest kolejne pastwisko ale nie widac zeby bylo uzywane i tam jest cale z rur ogrodzenie...... Nie mam pojecia co to za stajnia dlatego pytam🙂
Czyli wychodzi na to ze to wogle dwie stajnie kolo siebie??? bo to jak sie kolo tego przejezdza to takie wielkie sie wydaje....

D&A bede wdziecza za informacje🙂
Tak to stajnia Wiktoria na pewno, warunków nie skomentuję bo miałam nieprzyjemność być w środku.
Rozglądam się za stajnią na lato.
W grę wchodzą jedynie bliskie okolice Ursynowa - Wilanów/Zawady/Konstancin/Piaseczno/Zalesie.
Wygód nam nie potrzeba. Kameralna stajnia mile widziana 🙂
Niemniej musi być plac do jazdy, dobrze ogrodzone zielone padoki, a przede wszystkim porządna stajnia.
Cena do 1200zł.

Macie może jakieś pomysły?
Może być na PW.

Z góry dzięki za pomoc.

Za ta cenę chyba nie będziesz miała problemu znaleźć..
No właśnie wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste.
Wiem, że w podanym obszarze jest mnóstwo stajni, jedne bardziej drugie mniej znane.
Tylko trochę nie mam czasu, żeby objeździć autem całą okolicę i wyszukiwać stajni.
Dlatego też liczę na Waszą pomoc i jakieś podpowiedzi, gdzie konkretnie warto się udać.

Wpadlo mi w oko w internecie policyjne doniesienie o wypadku w Slupnie.
Zamieszczono tam informacje o koniu, ktory zmarl wpadlszy pod samochod na trasie w okolicy Slupna ???!!!
Wlasciciel/ jezdziec (moze oba ?) byl nietrzezwy.
To z Waszego Slupna (kaskaderzy), ze Stowarzyszsenia czy jakis rolnik ?
Ja jestem z tej stajni, ale nic o wypadku nie wiem... Tzn. na zawodach ktoś o tym mówił, ale nie mam pojęcia skąd ten koń i kto na nim jechał.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się