wrzody żołądka

_Gaga, mieliśmy baaardzo spore zapasy zrobione dokładnie przed momentem kiedy go wycofali z produkcji 😉 I tak, działał przeciwbólowo, chociaż gastroskopie wychodziły zawsze czyste, jednak musiał coś powlekać i dzięki temu łagodzić lekki ból (obecnie w tym celu dobrze sprawdza się Ulsoothe gel). Ten z hippo nie był takim glutkiem tylko zawiesiną w wodzie i przy naszych potrzebach nie działał, co nie znaczy że nie działał w ogóle na dalsze partie układu pokarmowego.
zembria, a omeprazol jako inhibitor pompy protonowej hamuje wytwarzanie kwasu, co nadal nie czyni go lekiem o. bólowym.
Tak czy siak Ulgastrolu nigdzie nie ma 🙁 i ma razie nie będzie. Ulgastran od lat niedostępny. Można go czymś zastąpić? Kwas hialuronowy dostaje... jakieś beta glukany?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 kwietnia 2023 12:03
_Gaga, Ale nikt nie pisał przecież że to lek przeciwbólowy jest 😅 Tylko, że pomagał przy bólach wrzodów przy zmianach pogody 😉 A nie chcesz kupić końskiego w saszetkach?
_Gaga, no ja właśnie mam ten w proszku. To prawda - nie jest tak wydajny, jak ten w płynie, a cena ta sama. Generalnie podaję go teraz bardziej zapobiegawczo niż z zalecenia. Więc mogłabym go w sumie popchnąć dalej.
martrix, chętnie przytulę. Hippovet odpisał, że na razie nie ma i nie wiadomo kiedy będzie 🙁
_Gaga, wysłałam PW 🙂
Mój koń teraz bardziej niż suplementów gastrycznych potrzebuje chyba jakichś wyciszaczy, bo mu się załączają skłonności do samounicestwienia. 😂
Wczoraj mi tak wywaliła z zadu, że trafiła prosto w rurę od ogrodzenia i to tak trafiła, że zawisła tym tyłem na tym płocie, a przy próbie oswobodzenia się zdarła sobie naskórka... Na szczęście obyło się bez większych strat i weta, ale trochę się krwi ulało. 😂
martrix, fajne te konie. Takie... nie za mądre 😉
Jakby ktoś potrzebował, to Ulsoothe gel jest w Eggersmanie w promce.
Cześć, ja tu nowa, i w ogóle jestem dosyć świeżą właścielką, bo od grudnia dopiero, więc z góry dzięki za odpowiedzi na podstawowe pytania z mojej strony.
Jak podajecie Arthrotec? Wyłupałam już te środki i co, wystarczy że go jeszcze trochę posiekam i wrzucę do paszy treściwej na sucho na rano? A po południu do meszu? I jak podajecie saszetki Abprazole? Dr Biazik mówiła że to gorzkie dziadostwo i mówiła żeby kupować musy owocowe, dawać do dużej strzykawy te granulki z musem i prosto do pychola, ale może macie jakieś inne sposoby? I sok z aloesu, jak podać szlankę 200ml soku przed posiłkiem, to się leje do jakiejś małej miski i koń to wypija, czy też strzykawą do buzi i tyle?
Proszę Was o jakieś dobre tipy, bo już całkiem chodzę po ścianach z tego zmartwienia, doktor powiedziała że jesteśmy top 5 najgorszych przypadków jakie ma w leczeniu 😭 bardzo nie chcę zmarmować tych leków.
Flerow, jeśli to trudny przypadek, nie ryzykowałabym podawania omeprazolu w granulkach, tylko w paście (equinor).
Co do reszty się nie wypowiem, bo niczego z powyższych nie podaję.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 kwietnia 2023 09:07
Flerow, musisz wypróbować z czym Twój koń omeprazol zje. Mój początkowo jadł z musli normalnie, wylizywał granulki ze żłobu na sucho. Potem dawałam z małą ilością meszu, teraz dostaje ze startym na grubo jabłkiem. Mojemu nie bardzo daje się coś do pyska podawać, nazbyt uwłacza to kego Książęcej Mości. Aloes wiele koni wypija z wiaderka, bo to całkiem smaczne jest. Z Arthroteckiem nie pomogę, bo my mamy wrzody gdzie indziej.
I witam w gronie "wybrańców"! Mój koń jest w czubie jeśli chodzi o brak rekacji na leczenie i dr. Biazik mówi, że psujemy jej wszystkie statystyki.
Flerow, Arthrotec jest bez smaku, wiec łatwo wchodzi. Ja miałam zalecone podanie co 12h, i dawałam w małej porcji meszu, bo na mokro i nie bałam się że kon to wydmucha. Nie siekalam tego bardziej, tyle ile mi się samo połamało po wydlubywaniu środka.
Ja Arthrotec podawałam z meszem - tabletki chyba jednak są gorzkie po rozgryzieniu i mój koń nimi pluł xD
Sok z aloesu tez wchodził tylko strzykawką do pyska i to jeszcze po wielkich bojach z królewną… łeb do góry i merdanie po języku albo po gardle żeby raczyła przełknąć - inaczej pluła od razu. Później dodawałam do paszy, więc jakoś przechodziło.
Super, dziękuję Wam, czyli może zje bez problemu a może będzie trzeba kombinować, ale to co piszecie daje nadzieję że aż takiego problemu nie będzie.Jadę do stajni to sprawdzić, dotarły leki 🙂
Post został usunięty przez autora
Hejka! Leczę mojego konia na wrzody drugi raz- pierwsza kuracja Arthroteckiem nie zadziałała🙁 Aktualnie leczymy Abprazolem-Ablera co 24 godziny po jeździe/ląży i Absucralfatem-także Ablera co 8 godzin. Modle się aby ta kuracja pomogła kobyłce. Polecacie jakieś suplementy/zioła które pomagają zwalczyć to cholerstwo? Aktualnie podaję RESWERATLOR w proszku na śniadanie i kolacje po 3 miarki i ROKITNIK suszone owoce na śniadanie i kolacje po 4 miarki. Zamówiłam olej kukurydziany, jak przyjdzie odrazu zacznę go podawać🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 kwietnia 2023 07:32
Nie macie wrażenia, że nowa, granulowana wersja Asecurolu jest zdecydowanie mniej wydajna? Kupiłam niedawno 3kg i jakoś tak strasznie szybko mi znika.
zembria, zważ miarkę. Ja nie wiem jak oni obliczają wagę tych miareczek ale średnio jest tak +20% (w przypadku granulatu więcej). Mnie to osobiście niesamowicie wkurza bo serio nie chce mi się ciągle z wagą biegać no ale serio się nie da...
zembria, tez mam takie wrażenie i co do ulgastrolu tak samo. Ogólnie ta wersja granulowana się słabiej rozpuszcza. Nie robi się taki fajny glut, jak z tej sproszkowanej.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 kwietnia 2023 09:03
martrix, tak, też wolałam proszek, latwiej się go rozrabiało.
zembria, No właśnie... "lepsze wrogiem dobrego" 😂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 kwietnia 2023 09:32
martrix, dokładnie to samo przed chwilą pomyślałam 😅
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
14 kwietnia 2023 10:25
Ja mam podobne obserwacje, proszek lepiej, szybciej i dokładniej się rozpuszczał, granulat nie tworzy takiej gładkiej konsystencji. Ciekawe czym była podyktowana ta zmiana.
Z tego co ja się dowiedziałam, to podobno dostawali zapytania o podawanie Asecurolu na sucho, ze względu na brak czasu na przygotowanie i podanie posilku na mokro, stad powstala wersja granulowana. Nie do konca widze w tym sens jednak.
+Mam te same odczucia co wy, proszek się lepiej rozrabiało :/
Jakieś polecajki dotyczące sieczki?
Kiedyś zwierzak wszystkożerny. Od początku wrzodòw coraz bardziej wybredny. Próbowałam: Dengie Alfa-A oil, Helthy Tummy, Ulser, HiFi, Cool Condition, Pre Alpin Compact, Sukces... i poległam
Wcześniej zjadał wszystko. Dziś nawet z meszem nie pasuje mu sieczka :/
Może ma ktoś Struktur Mixa Eggersmanna - odsprzedać ze 2 -3 kg? Bo kolejny worek sieczki mi się już nigdzie nie zmieści 🙁 Chyba, że ma ktoś inny pomysł... (?)
Mój stoi na Nubie (100 lucerna). Jak mu chciałam zmienić na agrobsa bo miększy i niby lepsza to się wypiął. Także lecę na tym - koń uwielbia.
_Gaga, hartog Digest albo Equimm?
Dziewczyny - właśnie nie wiem co księciuniowi podpasuje 🙁
Nie mam już kasy na kolejne, niepotrzebne worki sieczki. Są gdzieś próbki (oczywiście płatne)?

epk, Degie Alfa i Sukces to 100% lucerny. 17 lat jadł wszystko, w tym lucernę - bez wahania... aktualnie wywalam ze żłobu 🙁

Nie to, że bez sieczki nie przeżyje, ale z jakoś tak - zawsze mieszałam treściwe z sieczką. Żarte toto, wywala ze żłobu sporo. Z sieczką jakoś mniej i wolniej je. Tj jadł, bo aktualnie obrażony na wszystkie sieczki - jak powyżej.
_Gaga, Nuba powinna Ci ogarnąć próbki ich sieczek. Eggersmann z niektórych rzeczy też ma próbki dostępne, ale sieczke to nie wiem czy będą mieli. Może jakaś sieczka typowo trawowa? Dengie Meadow Grass, Baileys Ultra Grass?
Na Nubę też krzywo patrzył, ale spróbuję kupić ich próbki. Zwłaszcza, że nie wien którą mu wrzucałam (stajenne zapasy). Do Eggersmanna nie mogę znależć maila na stronie... ale chyba mam gdzieś w poczcie z zamówieniem, to napiszę... ktoś jeszcze sprzedaje próbki? Ten Hartog brzmi nieźle składowo (w sensie dla niejadków), Equimm też... tylko ja już bez wypróbowania nic nie kupię 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się