Jakie pasze dajecie swoim koniom?

BUCK, ja mam pytanko jeszcze do tych witamin. Przyszły mi w formie sypkiej. Na allegro jest fota granulat. Czy ty też masz sypkie? Niby naklejka z opisem się zgadza.
BUCK   buttermilk buckskin
09 sierpnia 2023 18:47
siwaa niby sypka tyle, że ta sypkość jest taka lekko 'grubsza' a nie taka pylista
BUCK, dzieki czyli wszystko się zgadza 🙂
Hej,

Czy ktoś karmi tymi wysłodkami? https://allegro.pl/oferta/wyslodki-buraczane-sypkie-20-kg-9783902014

Czy faktycznie są sypkie (nie że połowa pellet, a druga połowa sypka) i szybko pęcznieją? Aktualnie mam wysłodki sypkie z Agrovital, ale szukam alternatywy z wygodna dostawą w razie w.
Wiecie może co dzieje się ze Smakolykdlakonkia? https://smakolykdlakonia.com.pl/

Chciałam zamówić kolejna porcje sianokulek - bo obecnie to jedyna objetosciowka jaka mój staruszek pochłania. A wszystko wyprzedane
Z tego co słyszałam, to mają renowację sprzętu, czy coś takiego i przez chwilę wstrzymaną produkcję
Ludzieee
Help
Po raz 1524 zwracam się z zapytaniem o trawokulki , które można podawać na sucho i mają odpowiednią wielkość , aby służyły jaki smaczki
Baileys - trudnodostępny i skład taki se
Muhldorfer-super, ale nie do dostania w PL
Dengie-pięknie pachnie, zieloniutkie, ale drobny granulat
Czy ktoś może karmi albo chociaż macał/widział na żywo trawokulki Optifeed?
IMG_3556.jpeg IMG_3556.jpeg
Dziewierz, masz jeszcze eggersmann cobs i marstall.

I być może hoveler ma duże ale jeszcze nie testowałam
Szukam czegoś dla kucyka, u poprzedniego właściciela nie dostawał nic oprócz trawy i to takiej bardzo ubogiej, ale chce mu cos podawać żeby też jadł na czas karmienia reszty. Mam konia na Nuba slime to może to?
dzikadermi,
Ale je trzeba moczyć…
Dziewierz, Ja stosuję je jako smaczki bez moczenia. Teraz mam jeszcze eggersmann. Kiedyś miałam właśnie marstall.

Konie problemów nie zgłaszają
Trawokulki z Eggersmanna to jedne z bardziej puchnących trawokulek na rynku. Nie dawałabym na sucho, za to na mokro są bardzo ekonomiczne jeśli nie karmi się wiadrami…
Zamówiłam Pavo Fibrenuggets
Można podawać na sucho
Według NTB mają wielkość zbliżoną do smaczków
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 sierpnia 2023 15:00
espérer, Nasz Łaciaty od kilku miesięcy już stoi na Slimmerze Nuby i bardzo sobie chwalę. Pasza mocno strukturalna, wolno się ją je, w małej dawce wszystko co trzeba. Łaciaty ma sporą skłonność do tycia, latem to już w ogóle, przy mniejszym obciążeniu pracą w moment ma "poduszeczki" przy ogonie. Teraz wygląda ok, ma siłę do roboty, sierść i włos super. Mogę polecić.
zembria, a twój koń to niejadek czy wciąga wszystko bez problemu? Zamówiłam próbkę tej Nuby i będę testować czy księżniczka zje czy powącha i oleje jak większość pasz...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 sierpnia 2023 17:19
19tedei, Odkurzacz 🤷
Polecicie dobrego dietetyka końskiego? Który umie zinterpretować wyniki badań i doradzić odpowiednie żywienie?
espérer, Ja mam konia na Nuba Slimmer i polecam. Karmię zimniaka, mega dobrze wykorzystuje paszę, mało i lekko pracuje i ta pasza jej dobrze służy. Fajna jest bo niska energia więc koń nie odwala, pasza sypka, pachnąca, apetyczna o takiej strukturze sieczko-paszy. Włos super rośnie, z nadwagi schodzi a pojawiają się mięśnie, więc raczej niczego jej nie brakuje. Ogólnie ona by spokojnie mogła stać na trawie i sianie z tym poziomem pracy ale żeby nie mieć niedoborów to sobie stoi na tym Slimmerze.
Będziemy robić badania krwi w tym tyg żeby spr niedobory
A powiedzcie o czym może świadczyć że koń często korzysta z lizawki solnej ?,
espérer, - o wszystkim i o niczym 😉 Zasadniczo dobrze, że chętnie korzysta, zwykle gorzej jest z tymi co nie chcą. Są upały, może uzupełniać sole i minerały. Może po prostu lubić jej smak. Nie doszukiwałabym się w tym nie wiadomo czego.
Mój całe życie korzysta dużo, a jak z dwa dni nie ma soli to przy nowej wpada w ekstazę lizania. I miał tak niezależnie od tego, czy w badaniach wszystko ok, czy nie.
mindgame, korzystałam z dietakoniikucy, mogę polecić z czystym sumieniem.
FB_IMG_1691410053956.jpg FB_IMG_1691410053956.jpg
Ossesmayer, dzięki!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 sierpnia 2023 11:05
Dostanę gdzieś od ręki Baileys High Fibre Complete Nuggets? W Animalii dostawa 14-16 dni 🙄 Albo poleci ktoś podobnego rozmiaru granulat (używam jako cuksów) bez lucerny, kukurydzy i marchwi?
zembria, Oj słabo może być, Animalia była niegdyś przedstawicielem na Polskę, o ile dobrze pamiętam. Nie wiem czy ktokolwiek inny prowadzi Baileysa.

mindgame, Z większością dietetyków jest taki problem, że układają diety na podstawie tych pasz, które sprzedają, czyli tak na dobrą sprawę, zawsze masz do wyboru tylko pewien "obszar"... ale może są na rynku jacyś niezależni dietetycy.
Z tych "dedykowanych", to sporo znajomych było zadowolonych z Hippolyta i Magic Horse.
zembria,
Ja zamówiłam Pavo Fibrenuggets
Jak jutro otworzę worek, to się podzielę wrażeniami
Sankaritarina, tych niezależnych pojawia się właśnie coraz więcej. Szczerze brakowało tego na rynku. Też szukałam kogoś kto nie będzie mi wpychał konkretnych marek. Ale fakt niezależny dietetyk a mam naprawdę sporo zaleconych produktów z st.hippolyta.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 sierpnia 2023 07:59
Dziewierz, To czekam na opinię 🙂
Ossesmayer, A, czyli ten dietetyk jest właśnie taki niezależny?
Produkty Hippolyta nie są złe w sumie (no i jest bogata oferta na problemy naszych czasów 😉 🙂 wrzody etc), może tak się trafiło.

Ma ktoś pomysł na zamiennik meszu z Sukcesa? Złotowital...?
Nie chce mi się samej siemienia gotować...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 sierpnia 2023 08:29
Sankaritarina, Mogę polecić albo ziołowy Złotowital właśnie, albo Ziołowy z Mar-Rol, skład mają taki sam, kupuję zależnie, który akurat tańszy jest 😉 Fajny, pachnący, koń wcinał nawet jak nie chciał jeść treściwego przy problemach z apetytem, dobrze się gluci, no i skład fajny moim zdaniem. Plusem też jest cena, bo worek ma 20kg.
anetakajper   Dolata i spółka
18 sierpnia 2023 09:05
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się