ciąża, wyźrebienie, źrebak

A co to znaczy wolno? W wieku ilu miesięcy powinien całkiem zrzucić zrebieca siersc?
secretary, ja golilam 2-3 miesięczne. Na wystawy przecież tez są golone
Nie są, tzn są takie przypadki, ale nie jest to żaden standard
moni, oczywiście, że goli się źrebaki na czempionaty lub aukcje i jest to standard.
Tylko czy zdąży zarosnąć do ochłodzenia? Jak nie na wystawę to po co golić?
Fokusowa, no jak nie na aukcję to nie wiem po co golić.
Kolejny bardzo szlachetny koń 😂😂
Jako tygodniowy wyglądał na troszkę bardziej szlachetnego, ale nie ma co się łudzić skoro takie stawy ma 2 miesięczny żrebak
IMG_20230903_13540702.jpg IMG_20230903_13540702.jpg
IMG20230903115148.jpg IMG20230903115148.jpg
Czy ktoś zmagał się z zapaleniem ślinianek u ciężarnej. Nie ma jakiegoś dramatu bo opuchlizna się pojawia co jakiś czas, absolutnie nie ma problemu z jedzeniem itp. Ze śliniankami mamy problemy już z przed ciąży. Wet był dostała Zylexis jest troch lepiej, ale aktualnie z powodu obcego w macicy mamy związane ręce. Czy może ktoś ma jakieś doświadczenie jak takiej Pannie trochę pomóc oprócz lizania cytryny 😉
anetakajper, co to za papier? Mocny będzie
anetakajper, rzeczywiscie mocny jak na radiusa, większość źrebiąt które widziałam jest bardziej nowoczesna. Matka dawała wcześniej takie masywne?
karolina_, oczywiście, że tak - po sommerhicie to wyszedł koń bardzo zbliżony do PKZ !
Po La calidad wyszła ładna i szlachetna.
Każdego roku próbuję ją zażrebić czymś z większym dolewem xx - bezskutecznie 🤷
anetakajper, może Millennium? On skutecznie odchudza i wycienia, mi uszlachetnil kobyle tak szlachetna że myślałam że się nie da bardziej, wyszło pony. Jeszcze For Romance przychodzi do głowy

Ta sama matka, Millennium vs ogiery które dodają ram:
Millennium:

All Inclusive:

Integer, jako drugi w tym story highlights: https://www.instagram.com/s/aGlnaGxpZ2h0OjE4MDA1NzE3NTA5NjYzMDM2?story_media_id=3129355407286335471_45010270563&igshid=YTUzYTFiZDMwYg==
kobyła anetakajper to i po arabie pewnia da PKZ 🙂
karolina_, ta/ten po all inclusive jest bardzo fajny.
A źrebak ten po toto jr bardzo szlachetny. Matka na pewno nie ma w genach ślązaka 😉

Jak już to szukałabym w PL z polską licencją.

anetakajper, Toto Jr jest od innej matki akurat, ale fakt nie ma slazaka w genach 😅. Tam masz kilka story pod rząd, kolejne story po zdjęciu Toto to Integer od tej samej matki co Millennium i All Inclusive.

Millennium ma polska licencje chyba? W tym roku z resztą było na uznawaniu AES parę ogierów z tej linii jak szukasz taniej i w PL.
karolina_, Millennium nie ma polskiej licencji, a księga ASE -nie uznaję
Żadne z tych koni nie mają dolewu xx. a jak mają to bardzo daleko
Chciałabym, żeby choć w 3cim pokoleniu u rodziców było xx tj u la calidada i już inaczej ten żrebak wygląda.

Porównując np ogiera po millennium- Ivanhoe do sommerhita to widzę swojego kolejnego żrebaka PKZ 😎 Powiedziałabym, że sommer. ma szlachetniejsze stawy, a mój żrebak wyszedł .....bez komentarza!

Mam z pępowa konia po Irbisie (sommerhit) i budowy jest totalnie innej. Matka tylko wlkp i jak wielką robi to różnicę 😉

Jak zaskoczyła to będzie późny żrebak, jak nie to w lutym szturmuje ją 2 razy XX
anetakajper, Millenium ma polską licencję.
melehowicz, a Ivanhoe akurat daje delikatne konie. Ale każdy robi jak uważa, ja swoich xx kryć nie muszę, z niektórymi mam wręcz odwrotny problem, chude nóżki. Bezpośrednio po xx obawiała bym się słabszej użytkowości (płaskiego ruchu i skoku), chyba że klacz mocno to stepluje
karolina_, Tylko wtrąciłem się w sprawie uznania M. dla sp i wlkp. Co do pozostałych spraw to się dotąd nie wypowiadałem. Zgodzę się, że użycie ogiera xx jest mniej lub bardziej ryzykowne. Trzeba co najmniej jednej jesieni i jednej zimy żeby sprawę rozkminić i podjąć decyzję. Zaryzykowałem w tym roku i czekam co z tego wyjdzie. Nota bene zgadzam się z Twoją argumentacją, choć to jeden z wątków w spisie wątpliwości.
melehowicz, ale Twoja kobyla to zdaje się dała i uznanego ogiera i konia chodzącego longinesa? Więc jak nawet zamiast klaczy do dalszej hodowli wyjdzie ogierek to jest spora szansa że chociaż na to 120-130 mu starczy techniki, siły i chęci, a nie że wyjdzie byleco uzytkowo. Na dobrze steplujaca matkę która trzeba tylko odchudzic czemu nie xx, pomysł może nietypowy ale niegłupi 🙂
karolina_, Z grubsza wszystko się zgadza. Nie mniej warto się zastanowić dlaczego użyć xx ?! Powody z dwudziestego wieku są już nieaktualne.Czy zachęcam? Raczej nie , chyba że wybiera się kierunek użytkowania wkkw.
melehowicz, myślę że do uzyskania lżejszego kalibru, mniej limfatycznej a bardziej suchej tkanki, do poprawy jakości tkanki łącznej (jeśli mówimy o koniach które biegały, szczególnie długo, kilka sezonów - to znaczy że dały radę zdrowotnie). O ile trzecia kwestia jest zawsze mile widziana, o tyle z dwoma pierwszymi u mnie nie ma po prostu takiej potrzeby, stąd nie szukam xx, nawet pod WKKW chyba bym wzięła mrożonkę All Night niż użyła xx bezpośrednio.
Cześć! Milion lat mnie tu nie było!
Rozglądam się za opcja odchowu odsadka - klaczy. Może ktoś ma miejsce albo polecicie gdzie uderzyć? 🙂
rtk, Polecam Rościsławice
karolina_, To się na ogół zgadzamy. Każdy przypadek inny , a stawianie ogiera xx jako czołowego w stadninie na 3 lata dawno odszedł do historii.
wybieram sie z klaczą i żrebolem na premiowanie zrebiąt, powiedzcie jak wozicie swoje zrebaki z matką, młodego nie przywiąże, pomyslałam ze wyciągnę przegrode , wstawie tylko tylną poprzeczke żeby młody gdzies sie nie władował w przednią, oczywiscie klacz uwiązana,czy tak będzie bezpiecznie ?
blucha, jak wyjmiesz przegrodę, to jak wstawisz tylną poprzeczkę, skoro ona się trzyma na przegrodzie?

Wozi się żrebaki bez wiązania, matkę się wiążę, bez przegrody, bo takie maluchy często się nawet kładą jak się zmeczą w podróży i jadą na leżąco.
mam długie, do jazdy bez przegrody i krótkie do jazdy z przegrodą, zrebak 5 miesięcy to nie taki mały
blucha, aaa, nie wiedziałam, że jest taka opcja.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się