własna przydomowa stajnia

anetakajper i nie ścina się, widać to co trzeba?
U mnie problem ze jeszcze na SIM musi być ale gadałam z jedną firma I chyba się skusze na jedną kamerkę na próbę i zobaczę😉
Piaffallo, widać to co trzeba i nawet gadałam sobie do psów 🙂
U mnie się ścina bo mam strasznie słaby zasięg :/
Za to u mnie w pracy jak ją podłączyłam to działała super.
-kartę sim musisz doczytać bo ja na wifi robiłam
2ga doba świecenia lampy 18-7 bez promieni słonecznych. Dzisiaj też nie zobaczy tych promieni.
anetakajper, jaka to lampa, można prosić o link? Możesz polecić?
korzysta z was ktoś ze zraszaczy obrotowych na placu, ogrodu które się sprawdzają?
w necie jest tego ogrom, w różnych cenach, trudno wybrać coś co ma szansę faktycznie działać:

https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/nawadnianie/zraszacze-i-zestawy-zraszajace/zraszacz-gardena-premium-bijakowy-na-statywie-8138

https://allegro.pl/oferta/zraszacz-pulsacyjny-na-statywie-32m-srednicy-9004389996

to wygląda ciekawie, bo w sumie można by łatwo podlać cały plac, gdyby kupić kilka:

https://www.lightinthebox.com/pl/p/automatyczny-zraszacz-obrotowy-narzedzia-do-podlewania-trawnika-360-dysza-do-nawadniania-ogrodu-sprzet-do-podlewania-ogrodnictwo-wzmacniacz-zaopatrzen_p9493717.html?category_id=54843&prm=1.2.1.38


pytanie, cokolwiek z tego działa? Nie przewraca się?


jeszcze znalazłam taki, jak rozumiem opis też można podłączyć np. 2 szeregowo:

https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/nawadnianie/zraszacze-i-zestawy-zraszajace/premium-zraszacz-bijakowy-dookolny
melehowicz, nieprawda.
Za 6-8 tysi masz kamerę na pareset metrów z AI.
Te drogie są na licencji bosha- i podglądają twój obraz "europejskie rządy globalne", te tańsza są "chińskie" i podgląda cię tamta komuna. I taka to różnica.
Każda kamera podłączona do netu jest na podglądzie firm innych - to tak,żeby uściślić. Każdy telefon, w którym choć raz włączyliśmy funkcję komend głosowych (np.przez android auto) nas cały czas słucha. Cena wygody.
xxagaxx, ja mam na ogrodzie i powiem Ci jak podłączę normalnie do sieci to gardena jak i jakiś z lidla działa tak samo dobrze, a jak podłączę do zbiornika pod pompę to oby dwa są tak samo do dupy ( pewnie przez ciśnienie)
espérer, nie pocieszasz bo my mamy na plac pociągniętą wodę ze studni (i tam jest własnie pompa) ale jak mam stać i podlewać to dostaję szału, stad pomysł żeby własnie jakieś zraszcze zastosować, co by jedynie przestawić je co 20/30 min.
xxagaxx, obrotowe bywają słabe. Bo im dalej od źródła tym mniejsza ilość wody. Pod zraszaczem będziesz mieć kałużę a dalej suszę.
Wiem, bo mam w ogrodzie plus u nas taki dużym strzelającym prof są nawadniane trawniki.
kotbury, to cokolwiek ma szansę zadziałać?
xxagaxx, ja mam taki właśnie na trójnogu, działa bez zarzutu i ładnie wszystko podlewa. Wąż z sieci ma 100m i ciśnienie jest dobre.
Niestety u mnie jest step, więc i tak wszystko upały wypaliły więc nic mi to nie dało i tylko za wodę zapłaciłam 😒
xxagaxx, wachlarzowe, ale trzeba by ustawić kilka w rzędzie. troszkę pieprzenia przy przenoszeniu. Możesz sobie spróbować je przymocować na aluminiowej belce - to lekkie i zawsze wszystkie równo "jednym chodzeniem" przestawisz.
kotbury, dzięki
kotbury, Sama kamera to nie wszystko o co pytała zainteresowana.
xxagaxx, potrzebujesz stałego zraszania bez zalewania (sportowe konie, potem szkółka i pensjo) czy podlania żeby x osób zdążyło pojeździć w określonych godzinach? Ja podlewam szybko i efektywnie (10 minut leje plac 20x60) motopompa spalinowa przez wąż strażacki. Woda idzie pod bardzo dużym ciśnieniem. Z tym, że to się nie sprawdzi do podłączenia prosto do wodociągu, można podlewać prosto ze stawu czy zbiornika retencyjnego (albo jak my z bagna 😅😉 albo napełnić beczkowoz czy mauzera. Jedyny minus to to, że żeby się z tym wężem strażackim przesunąć po placu to trzeba trochę siły włożyć, rozgrzewka przed jazdą gwarantowana.
karolina_, potrzebuje prostego i taniego rozwiązania bo z placu korzystają 2 konie 😉 nie mam tam nie wiadomo jakiego ciśnienia bo woda idzie ze studni gdzie mamy pompę. Mamy wąż podciągnięty ale podlewanie i chodzenie z nim po placu się nie sprawdza. Spróbuję iść w zraszacze na 3 nogach, bo wydaje się że to u nas zadziała.
Podgrzewacz solarny do wody. Ktoś wymyślił taki patent na zimę?
xxagaxx, no to z Waszej pompy do mauzera (dwóch?) na traktorowej przyczepie, będzie się powoli sobie lac. Porem traktorem z mauzerami na plac, stamtąd motopompa podlewasz szybciutko
zoyabea, Solary wymyślono już dawno. Można zrobić też samemu z czarnego węża rozłożonego na dachu. Glikol do środka, pompaka cyrkulacyjna i bojlerek , poidła w obiegu. Można też węże ułożyć pod obornikiem.
zamontowałam solar z czujnikiem ruchu na wiacie, po ilu dniach zauważyliście że konie olały to światło. Widze po ilości siana że nie wchodziły do wiaty
espérer, Solar z czujnikiem ruchu - a co ma jedno do drugiego.
że jak sie towarzystwo ruszy przed wiatą to im sie to zapala i mają dyskotekę do rana z tym światłem, pytanie kieruje do osób które może niedawno montowały lampę i pamiętają po jakim czasie konie to olały.
xxagaxx,

Ja mam u siebie wlasnie takie trojnogie zraszacze i sprawdzaja sie dobrze. Po okolo pol godzinie podlewania wierzchnia warstwa jest mokra, jak kon nadepnie to jeszcze pod spodem jest sucho ale az tak sie nie kurzy jak bez podlewania. Mam 3 i wlaczam wszystkie 3 na raz bez zmiany cisnenia wody. Mam u siebie w studni pompe i to mala. Idealnie jest jak sie wlaczy na minimum poltorej godziny, jesli temperatura nie jest za wysoka i nie zdazy przeschnac w miedzyczasie.

Ja zazwyczaj wlaczam je bardzo wczesnie rano albo wieczorem, tak zeby slonce nie wyparowalo mi od razu tej wody 😅
sprinkler1.png sprinkler1.png
espérer, A co ma solar do tego, przecież solarium służy do ogrzewania wody. Zapewne chodzi o lampę z panelem fotowoltaicznym?
melehowicz, tak.
Kamera, karta pamięci,karta sim, turbina, panel fotvoltaiczny, transformator, rejestrator, akumulator. chyba wsio.

Jeśli dam radę wygrzebać dokumentację techniczną z czeluści kompa jak robiłam projekty do wyceny to podeślę na priv.
Koszt wytworzenia wieży to było 40 000 ... więc kamera nie kosztowąła w tym zestawieniu 30🙂
Ja polecam polecane tu kiedyś zraszacze polowe bodajże Perrot - bardzo tanie nie są, ale razem z pompą w studni i wężem 3/4 cala dają radę podlać solidnie plac. Wprawdzie przestawiam 4 razy i trwa to pół dnia, ale jako budżetowe rozwiązanie daje radę porządnie zlać, nie tylko zrosić (plac około 30x40).
olq, dzięki, sprawdzę.
Przez przypadek wpadłam no coś takiego:

Bez komentarza 🤦
anetakajper, masakra…
I to jeszcze tak pod zasięgi nakręcone potem z odesłaniem do kolejnego video gdzie mają się odnieść czy karmią tym sianem konie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się