Derki

Dzięki dziewczyny. Raczej budżetowe opcje, bo panowie potrafią się bawić na wybiegu w szarpanie za derki, pewnie i tak szybko mi przyjdzie łatać a tak samo niszczą Horsenjoy jak i Weatherbeeta 😅 muszę mieć jedną z dużym wypełnieniem, na dzikim wschodzie jest jednak ten tydzień-dwa gdzie trzyma -12 i mniej (w nocy dużo mniej) i przy czterech koniach w stajni jest po prostu zimno.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
30 września 2023 21:46
Poszukuję derki 1200 den, 50 g i w sumie plandekę z podwyższoną szyja. Hkm zacieka właśnie na łopatkach mimo podwyższonej szyji. Ktoś coś ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 października 2023 08:41
domiwa, Jestem monotematyczna, ale Weatherbeeta 😉 Bardzo solidne, mocny materiał, fajnie uszyte. Najlepsze derki jakie miałam do tej pory.
https://www.weatherbeeta.co.uk/weatherbeeta-comfitec-essential-combo-neck-lite-plus
https://www.horze.pl/jesienne-must-haves/weatherbeeta-comfitec-essential-combo-neck-lite-plus/324954.html?color=DB/SI/RE
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
03 października 2023 20:59
Ehh
W zeszłym roku tak chwaliłam derkę z horze, że w weekend zamówiłam kolejne na ten sezon
Dzisiaj wyciągam tą derkę z zeszłego roku, była zapakowana po zimie, po pierwszej i jedynej wizycie w pralni... a tam w pi.du wielka dziura na szwie
received_832714751736230.jpeg received_832714751736230.jpeg
Pati2012, - moja horze avalanche to samo, dziura na szwie na dupie po jakimś tygodniu 🙃 niestety ponad rok przeleżała nieużywana, więc trochę nie było jak reklamować.
Ogólnie sprawiała super wrażenie, a w praktyce jestem nią mocno rozczarowana.
No one mają taką tendencję niestety, podobnie jak była z pewną kolekcją Felixów - "wybuchały" w szwach. Ale imo wszystkich wad Nevady Horze najlepiej na nas leżą.
z ciekawości zapytam o derki wełniane, nigdy nie miałam z nimi do czynienia czy ktoś takich używana? Jakiej grubości/ wypełnieniu to odpowiada?
Czy ktoś kojarzy jakie jeszcze firmy produkują derki typu plandeka na plecach a z boku siatkowa? Ja wyszukałam Horze, Waldhausen i Horseware
Rudzielc_23, znalazłam jeszcze busse rainfly, qhp anti fly combo
Hej, przymierzam się do zakupu derek polarowych do osuszania konia w zimę i mam 2 pytania:
1. Z pasami czy bez ? A może jedna taka jedna taka i zobaczyć co się sprawdzi ?
Planuję zakładać na stępa (i tutaj być może to ważne, że pod siodłem pracuje raz w tygodniu, reszta to lonża więc stępowanie w ręku, często w ramach spaceru poza terenem stajni) i oczywiście już przy koniowiązie do wyschnięcia (koń nie wchodzi do boksu po pracy)
2. Jak duże znaczenie ma marka ? Aktualnie mam w koszyku 1 derkę z Yorka i 1 z Waldhausena, ale ciągle się waham. Może to głupie, ale marzy mi się różowa dereczka- w zasadzie tylko York wchodzi w grę 🙁 , ale jeśli jakość tych derek jest wyraźnie gorsza od choćby Waldhausena czy innych firm w podobnym budżecie no to odpuszczę sobie kolorki na rzecz dobra konia. Chciałabym się zmieścić w budżecie max 200zł na 1 derkę, ale wiadome, im taniej tym lepiej. Niemniej, jeśli faktycznie hm pochłanialność potu będzie wyraźnie lepsza w jakiejś droższej derce, to wolę dopłacić i mieć lepszą.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
04 października 2023 13:41
PannaDziewanna, jedna może być bez pasów np na step, a druga z 😉
Polecam Ci upolować używanego eskadrona np
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 października 2023 13:45
PannaDziewanna, Brałabym z pasami. Niegdy nie wiesz, czy jandaknie puścisz w niej konia na chwilę na padok. Dodatkowo bez pasów będzie fruwała na wietrze. Co do jakości polaru, to tak, to ma znaczenie jeśli chodzi o trwałość i oddychanie takiej derki. Mam derki z Yorka i wiele zależy od modelu. Rozejrzyj się też może za używanymi? Czasem można upolować w fajnej cenie dobrej jakości sprzęt.
Ja dla odmiany odpruwałam pasy od polarów... Bo na spacer to spoko, że ich nie podwiewa, ale zakładanie takiej z konia, wiszącej na ogrodzeniu, to jest mordęga. Odkładanie też. Jak zarzucam na siodło na stępa w ręku, to też mi te pasy na damskie przyrodzenie, tylko mi się kotłuje ta derka. To już wolę, żeby ją podwiało czasami na spacerze. 😅 Ale on nigdy nie jest puszczany w tej derce nigdzie, ewentualnie zostawiony na 5 minut w boksie. Ze trzy razy zdarzyło mu się w niej wytarzać i trochę się przesunęła, ale nigdy nie zleciała.
Też wolę bez pasów, na końcowego stepa ideolo.
Też wolę bez pasów 😉

PannaDziewanna, - marka ma o tyle znaczenie, że tańsze polary potrafią być beznadziejnymi, cienkimi szmatkami.

Też polecę używane eskadrony, te starsze są nieśmiertelne, grubiutkie i mają duże otwory na szyję (mi to pasuje, bo mam kluskę śląską i jemu wiecznie ciasno w derkach).
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 października 2023 14:54
Dziewczyny, ale ten koń to głównie na lonży pracuje i do tego bez hali, na dworze. Bedzie mu taka derka latać i powiewać.
Ja wolę mieć pasy, ale jak mam derkę bez pasów a potrzebna jest stabilizacja to zakładam ten elastyczny po obwodzie.
Dodatkowo mam derkę hkm, w której pasy wypina się z dwóch stron. Co jest naprawdę świetnym rozwiązaniem
zembria, Ktoś o tym wyżej wspomniał i bardzo mocno ten argument do mnie trafia- kupię może na razie jedną z pasami i jedną bez, a potem dokupię jeszcze jaką z pasami. Albo teraz 2 z pasami i zobaczę, jeśli wyjdzie że przeszkadzają to dokupię bez. Ale serio tylko Eskadron ? Waldhausen, Horze, HKM, QHP ?
PannaDziewanna, Ja bym brała jedną z pasami i jedną bez. Mam takie i takie i fakt te bez są łatwiejsze do ogarnięcia z siodła ale na lonże czy spacer zawsze taka z pasami lub z takim osobnym gumowym co to go na każdą możesz założyć 😉 wtedy mogą być obie bez. Co do jakości Eskadron nawet używany, Waldhausena mam z jakiejś promocji i też jest tłusty, no i Caball (tam możesz sobie skonfigurować swoje kolory). I zastanawiałabym się nad jedną z kapturem żeby mokrej szyi nie przewiało 😉
sweetie, Nie wiem jakby to się zgrało z bardzo gęstą, długą grzywą. Na prawdę długą. Zakrywa całą szyję po lewej stronie. Nie widzę tego jakoś w kapturze :/
PannaDziewanna, No faktycznie chyba tylko zaplatanie jak andaluzy wzdłuż nasady by coś dało. Poza derkami możesz także po prostu używać ręcznika 😉 Ja przed goleniem lata temu osuszałam konia właśnie ręcznikami (kilkoma) i słomą, nacierając porządnie sierść tak by ją rozkleić i podnieść żeby szybciej wysychała i przy okazji odsączając z niej wodę. Sposoby może mało eleganckie w obecnym świecie derek i solariów ale u nas się sprawdzały.
PannaDziewanna, jeśli masz możliwość podjechać do jakiegoś jeździeckiego to wybierz się. Pomacasz dane modele i firmy, zobaczysz jakiej jakości są dane materiały. Ja wiosną kupiłam polarową z york i jest mega milusia w dotyku. Co prawda po praniu pojawiły się delikatne zmechacenia od wewnętrznej strony ale ogólnie jestem zadowolona.
Ja mam z pasami, bez (zdobyczne, sama takich nie kupiłam) i z pasami z dwóch stron. Te ostatnie najfajniejsze. A co do różnych grubości polaru to to też jest ok, jak jest +5 i lekki wiatr to jednak wolę cieńszy polar niż przy -15.

Wracając do mojego pytania wyzej, 300 g, padokowych z kapturem i 165 to za dużo nie ma 🙁
Czy ktoś kojarzy jakie jeszcze firmy produkują derki typu plandeka na plecach a z boku siatkowa? Ja wyszukałam Horze, Waldhausen i Horseware
Rudzielc_23, podlinkujesz tę Horze? Bo też jestem w potrzebie.
PannaDziewanna, najlepsze derki są z odpinanymi pasami - proste, tak jak dziewczyny piszą w takim budżecie najlepiej poszukać używanego eskadrona. Niestety YORK itp to niska jakość, ani tego później nie sprzedasz, ani długo to nie pożyje. Sezon derkowy rozkwita więc na bank dużo ludzi będzie czyścić paki ( ja już w trakcie 😎 ) i sprzedawać zalegający sprzęt więc na bank coś godnego uwagi lepszej jakości trafisz 😁
Czy używał ktoś może takiej podkładki pod derkę? Czy jest szansa że będzie się to utrzymywało bez żadnego mocowania? Mam konia z bardzo wrażliwym kłębem, ciężko nam dobrać derkę która nie obciera i nie odciska kłębu 😕
IMG_0908.jpeg IMG_0908.jpeg
A kiedy w sumie zacząć stosować te polarowe derki do osuszania konia ? Jest jakiś próg temperaturowy, kiedy nie mogę zostawić spoconego konia na dworze ? A jak jest teoretycznie w miarę ciepło, ale wiatr ? Teraz zaczynają się takie pogody..
PannaDziewanna, nawet latem nie jest dobrze wypuszczać spoconego konia. Aktualnie bezwzględnie już powinno się suszyć.
Szukam derki polarowej z grubego polaru. Kocham Caballe ale w tym roku mają ograniczoną ilość kolorów polaru i myślę nad czymś innym. Jaka firma ma jeszcze taki porządny, grubszy polar?
BUCK   buttermilk buckskin
09 października 2023 08:16
czy bywają derki z polarem/mikrofibrą/czymśtam w linii grzbietowej, ale po bokach takie lekkie, może siatkowe ? chodzi mi o moment zdjęcia siodła, żeby dalsze czynności przy koniu robić bez pośpiechu, a On w tym czasie jest górą przykryty, wyrównuje temperaturę grzbietu, ale nie jest cały "zabudowany" ? 🤔 a są może treningówki ale takie nie mające wycięcia na siodło ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się